Šventė, verta 125 metų

Penktadienį H. Šojaus dvare įvyko Šilutės ligoninės 125-erių metų sukakčiai skirti renginiai. Šilutės dvarininko Hugo Šojaus dovanotame žemės sklype 1892 m. buvo pastatyta ligoninė, kurios pirmasis vadovas buvo mecenato sūnus Erikas Šojus. Garbingą sukaktį pasirinkta minėti būtent šiame dvare, kuriame dabar veikia Šilutės Hugo Šojaus muziejus.

Leonas Balčėnas: „Nesitikėjau tokio įvertinimo… Buvo minčių, kad įteiks padėką, bet kad suteiks nusipelniusio gydytojo vardą…“

Lietuvininkų tarme gausų būrį medikų ir jų svečių pasveikinusi H. Šojaus muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė pranešė, kad visos muziejaus durys tą dieną atviros visiems susirinkusiems. Pridūrė, kad bus ir kafijos, pyrago, net skanios žuvienės ir šio krašto šiupinio.

Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos padėkas įteikė Seimo narys Darius Kaminskas (kairėje).

Vidurdienį prasidėjo iškilmės. Dainavo Šilutės kultūros ir pramogų centro moterų vokalinis ansamblis „Vaivora“, vadovaujamas Gražinos Liaudanskienės. Šiame ansamblyje dainuoja net 6 medikės, mat šis ansamblis susiformavo iš buvusio Šilutės ligoninės medicinos darbuotojų choro. Kolegės pagerbė ansamblyje dainuojančias medikes, įteikdamos joms gėlių.
Ekrane parodyta dokumentinė apybraiža apie Šilutės ligoninę: istorijos vingiai, buvusių ir esamų vadovų nuotraukos, primintos datos, faktai.
Beje, į šventę susirinkęs Šilutės ligoninės kolektyvas dovanų gavo 85 puslapių informacinį leidinį „Šilutės ligoninei 125 metai“, kuriame gausu svarbiausių šios įstaigos istorijos faktų, anų dienų bei šiandienos kolektyvo nuotraukų, skaičių, datų.
Prezidento nuomonė
„Pamarys“ pakalbino Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentą profesorių Liutaurą Labanauską, kuris teigė į Šilutę važiavęs gerai nusiteikęs.
„Ligoninės perspektyvos – geros. Kiek man tenka susidurti su Šilutės krašto medicinos reikalais, Šilutės ligoninė turi išlikti. Ji čia reikalinga, nes ji teikia ir išskirtinių paslaugų, pavyzdžiui, traumatologijos srityje. Jūsų ligoninės vadovybė ir kolektyvas žino, ką reikia daryti, kokių paslaugų siūlyti. Kai einama teisingu keliu, kai pokyčiai atitinka nuolat kintamus poreikius, galima tikėtis tik gero. Nors netoli Klaipėda, turinti didelių ligoninių, Šilutėje gyventojams reikalingos tam tikros medicinos paslaugos, kurios čia teikiamos ir jų atsiranda vis naujų. Vadinasi, kryptis teisinga.
Šilutės ligoninė nesiūlo moderniausių ar kitomis prasmėmis išskirtinių paslaugų, kurias teikia didžiosios šalies ligoninės, ji net nekonkuruoja su didžiausiomis ligoninėmis ir turimais specialistais, brangiausia įranga. Toks supratimas veda į gerą rezultatą. Šilutės ligoninė išsiskiria ir tuo, kad naujoves diegia savo jėgomis, to imasi ligoninėje dirbantys gydytojai, o ne iš kitur atvažiuojantieji. Tai irgi svarbus Šilutės ligoninės išskirtinis bruožas“, – kalbėjo L. Labanauskas.

Iš kairės: Šilutės ligoninės gydytojas chirurgas Tomas Grenoveckas, Lietuvos chirurgų asociacijos prezidentas prof. dr. Artūras Razbadauskas, „Kardiolitos“ klinikos doc. Juozas Stanaitis, Šilutės ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjas Algis Starkus ir vyr. gydytojo pavaduotojas medicinos reikalams, abdominalinės chirurgijos gydytojas Vytautas Žvirblis.

Iškilmės
Pirmasis į sceną pakilo VšĮ Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus, į gausiai susirinkusiuosius kreipdamasis mielu bičiulių vardu, nes kiekvienas iš čia esančiųjų esąs tam tikru ryšiu susijęs su 125-uoju Šilutės ligoninės jubiliejumi. Prasmingu ženklu D. Steponkus pavadino tai, kad iškilmės vyksta buvusiame H. Šojaus dvare, mat ši asmenybė dovanojo žemės ligoninei statyti, jo sūnus Erikas buvo pirmasis ligoninės vadovas. „Dėkoju likimui, kad jis man suteikė galimybę stovėti čia ir sakyti šiuos žodžius…“ – įžanginį žodį užbaigė D. Steponkus, jo žodžius palydėjo garsūs plojimai.
Atvyko visi keturi Šilutės r. savivaldybės vadovai: meras Vytautas Laurinaitis, vicemeras Algis Bekeris, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Sveikina Nacionalinės sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos prezidentas prof. Vinsas Janušonis.

Šilutės H. Šojaus muziejaus konferencijų erdvi salė vos sutalpino Šilutės ligoninės kolektyvo narius bei gausybę svečių iš visos Lietuvos.

Meras priminė, jog Šilutės ligoninė su 125 metų istorija yra viena iš seniausių rajono įstaigų, tačiau jai išlikti ir tapti tokia, kokia dabar yra, reikėjo nemenkų pastangų.
„Ji išliko, nes kolektyvas buvo imlus naujovėms, kolektyvo žmonės buvo tolerantiški aplinkai ir vykdė Hipokrato priesaiką…“ – kalbėjo meras V. Laurinaitis, primindamas, jog tapti regionine ligonine prireikė ir jos kolektyvo, vadovų ir Savivaldybės pastangų. Regioninės ligoninės vardas, anot mero, yra labai reikšmingesnis. Meras padovanojo laikrodį, kad medikai žinotų, kada metas baigti darbus ir eiti namo…
Ypatingą Savivaldybės dėmesį ligoninei, anot su rožių puokšte atėjusio mero pavaduotojo A. Bekerio, liudija ir tai, kad sveikinti į sceną pakilo visi keturi rajono vadovai, visi 4 vyrai…
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos dovanotą suvenyrinį angelą ir sveikinimą perdavė viešnia iš ministerijos Justina Jonuševičienė.
Seimo narė Laimutė Matkevičienė kalbėjo dalyvavusi ir ne kartą pagerbusi Šilutės ligoninės vyr. gydytoją D. Steponkų, Lietuvoje pripažintą už inovacijas, kaip geriausią įstaigos vadovą. Šįkart viešnia linkėjo vyr. gydytojui… posūkio – į Seimą.
Šilutės ligoninė yra Savivaldybės įstaiga, joje veikia stebėtojų taryba, į kurią įeina Savivaldybės tarybos atstovai: Saulius Vytuvis padovanojo suvenyrinį medinį stetoskopą, o Steponas Kazlauskas – „kanapę“ vazonėlyje, kurią pats užauginęs, kad medikai pradėtų gydyti žolelėmis…
Konferencija ir apdovanojimai
Įvykusioje konferencijoje garsūs šalies gydytojai, kitų medicinos reikalų žinovai padarė 10 pranešimų: L. Labanauskas kalbėjo apie Lietuvos gydytojų finansavimo ir darbo aktualijas; Nacionalinės sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos prezidentas profesorius Vinsas Janušonis nagrinėjo organizacinius reikalus bei sveikatos priežiūros kokybę; Lietuvos chirurgų asociacijos prezidentas profesorius Artūras Razbadauskas pristatė šiuolaikinės chirurgijos aktualijas. Atvyko profesorių, medicinos mokslų daktarų iš Kauno klinikų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, kitų įstaigų. Apie „Mieliausią ligoninės skyrių“ kalbėjo Šilutės ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja Vaidilutė Intienė.
Po konferencijos padaryta pertrauka buvo skirta paragauti muziejaus kiemelyje jau garavusios žuvienės, pabendrauti. Netrukus H. Šojaus muziejaus konferencijų salė vėl buvo pilnutėlė. Kartu su D. Steponkumi į sceną pakilo Seimo narys Darius Kaminskas, atvežęs ir dovanų, ir sveikinimų iš Seimo Sveikatos reikalų komiteto, kuriame dirba.
Aštuoniems Šilutės ligoninės medikams įteiktos Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos padėkos, o išskirtinio įvertinimo sulaukė gydytojas dermatovenerologas Leonas Balčėnas, kuriam suteiktas Lietuvos nusipelniusio gydytojo garbės vardas ir įteiktas tai liudijantis Garbės ženklas.
Leonas Balčėnas: „Nesitikėjau tokio įvertinimo… Buvo minčių, kad įteiks padėką, bet kad suteiks nusipelniusio gydytojo vardą…“
„Labai džiaugiuosi už Leoną. Tai stabilumas žmogaus! Kai aš atvažiavau, jis dirbo ligoninėje. Grįžtu po 40 metų – jis vis dar triūsia… Sveikinu ir džiaugiuosi už savo gerą bičiulį. Gal net ankščiau reikėjo jį apdovanoti“, – sakė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius Romualdas Sabaliauskas.
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos padėkos įteiktos ligoninės vadovui Dariui Steponkui, gydytojams Algiui Starkui, Nijolei Ramanauskienei, Donatui Vekteriui, Audronei Pikžirnienei, vyresniosioms slaugytojoms Zelmai Lakštinienei ir Danutei Šimkienei, kineziterapeutei Izoldai Jurjonienei.
Už sąžiningą darbą, atsidavimą savo profesijai ir kitus nuopelnus Šilutės ligoninės vyr. gydytojas D. Steponkus padėkas skyrė net 31 kolektyvo žmogui. Tarp jų – gydytojai Daiva Bernotaitė, Žydrė Dobilinskienė, Nijolė Plaipienė, Dalia Murauskienė, Darijus Pundzius, gausus būrys slaugytojų bei jų padėjėjų, finansininkės, laborantės ir kiti. Padėka įteikta ir buvusiam ligoninės vadovui Artūrui Skikui.
Buvo daug gėlių, apkabinimų, nes ir patys medikai sveikino saviškius.
Kilo į sceną ir svečiai su dovanomis, gėlėmis ir t. t. BENU vaistinės Šilutėje vadovas Gintaras Verbus su žmona Angele padovanojo krepšį žaislų – bus džiaugsmo Vaikų ligų skyriaus pacientams. Į Šilutės ligoninės kolektyvo šventę atvyko kolegų bei draugų iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Plungės, Utenos, Palangos, Širvintų, Birštono, Druskininkų ir kitų miestų.
Iškilmes pakeitė trumpas naujų idėjų kamerinio orkestro „Niko“ koncertas. Po to vakarota, o kitą dieną, šeštadienį, kas norėjo Šilutės uoste sėdo į laivą ir išplaukė pasigrožėti Pamario krašto vandenų platybėmis.
Stasė SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite