Švėkšnos specialiojo ugdymo centras ir nepilnamečių prostitucija?

Aiškėjant, jog Švėkšnos specialiojo ugdymo centre galimai klestėjo nepilnamečių prostitucija ir sąvadavimas, nepilnametės mergaitės pardavinėtos seksualinių nuotykių troškusiems vyrams, kurie čia važiuodavo iš visos Lietuvos, Šilutės rajonas vėl atsidūrė Lietuvos žiniasklaidos dėmesio centre. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad šią įstaigą savo žinion turi perimti Švietimo ir mokslo ministerija ir spręsti dėl jos uždarymo bei likvidavimo.

Laimos Putriuvienės nuotr.

Skandalas

Švėkšnos specialiojo ugdymo centro globotinės, kurių čia tėra keliolika, – tai nepilnametės, turinčios elgesio ir emocijų sutrikimų, joms būtinas didelis ir labai didelis specialus ugdymas. Įtariama, kad kai kurios vyresnio amžiaus nepilnametės mergaitės į prostituciją įtraukė jaunesnes už save.

Klientai atvažiuodavo į Švėkšną, manoma, iš Klaipėdos, Kauno ar kitur, mergaitės slapčiomis išbėgdavo susitikti, gal išvažiuodavo kur nors atokiau, gal sekso paslaugas suteikdavo ir tankiai medžiais apaugusiame parke, kitur. Pastebėta, kad mergaitės turi pinigų, perka brangios kosmetikos, kitų daiktų. Ne paslaptis, kad globotinės pabėgdavo ir ilgesniam laikui, tekdavo jų ieškoti, parsigabenti. Dėl galimo nepilnamečių tvirkinimo, seksualinio išnaudojimo per pastaruosius dvejus metus policijai pateikta 18 pareiškimų. Juos rašiusi Švėkšnos specialiojo ugdymo centro direktorė Laima Navickienė „Pamariui“ telefonu sakė, kad yra ir nutrauktų ikiteisminių tyrimų, yra ir tęsiamų.

Centras turi 75 globotinius, iš jų per 60 – berniukų. Tik 1 globotinis iš Šilutės rajono, visi kiti – iš įvairių Lietuvos vietovių. 20 globotinių yra iš šeimų, 55 – iš Lietuvos vaikų globos namų (1 vaikas – iš Saugų vaikų globos namų). Šis centras – vienintelis toks Lietuvoje. 75 vaikų mokymas ir priežiūra čia patikėta 89 darbuotojams.

Į centrą nukreipia pedagoginės-psichologinės pagalbos tarnybos, matyt, kvalifikuotai įvertinę vaikų būklę, nors…. Direktorė L. Navickienė įsitikinusi, kad nepilnametes lytiškai išnaudoję vyrai, ko gero, ieškojo pigaus ir iškreipto sekso, naudojosi nepilnametėmis, kurios galbūt ne viską supranta taip, kaip jų bendraamžiai. Jos gaudavo pinigų, maisto, cigarečių, alkoholio. Įtariama, kad sąvadavimu užsiiminėjo vyresnės mergaitės.

Kas sumanė?

Atvykę vyrai kartais pasiimdavę galbūt net po dvi mergaites. Kaip jautėsi į prostituciją įtrauktos nepilnametės: įbaugintos ar savo noru eidavo į susitikimus su klientais, kol kas nekomentuojama. Neaišku, kas sumanė tokį galimos prostitucijos modelį, kas galbūt davė patarimų. Internete, spaudoje, televizijos ekrane kasdien galima aptikti su prostitucija susijusių skelbimų. Tikėtina, kad visą Lietuvą sudrebinusį skandalą tiriančios teisėsaugos institucijos, kurios per pustrečios paros sugebėjo ištirti kraupią žmogžudystę Šilutės rajone, išsiaiškins ir atskleis visus baisaus skandalo užkulisius.
Šis skandalas tapo šios savaitės Lietuvos laikraščių, televizijos laidų, radijo, interneto svetainių dėmesio centre. Sukruto daug už vaikus atsakingų institucijų, prasidėjo lenktynės, kiek ir kokių tikrinimų daryti, kad „nusiplovus rankas“ ir sausiems išbridus iš šios baisios balos.

O kaip jaučiasi galimai seksualiai išnaudotos ir visam gyvenimui suluošintos mergaitės, joms įtaką dariusios vyresnės? Pirmiausia, ar nepilnametės yra saugios?

Prezidentės kirtis

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, surengusi atsakingų žinybų atstovų pasitarimą, anot Delfi.lt, BNS paviešintos informacijos, tokius centrus, koks yra Švėkšnoje, pavadino valstybės gėda ir kritikavo institucijas, kad jos „stumdosi atsakomybę“ ir nesprendžia seniai žinomų problemų. Prezidentė akcentavo ir didėjantį patyčių aukų skaičių mokyklose, o įvykiai Švėkšnos įstaigoje apnuogino tikrąsias vaiko teisių apsaugos problemas. Lietuvoje veikiančios panašios įstaigos negali turėti po tiek daug vaikų, nes neįmanoma užtikrinti jų priežiūros. Prezidentė mano, kad tokios įstaigos turėtų būti išskaidytos į mažas, globojančias galbūt tik po 10 vaikų. „Apie kiekvieną vaiką turi būti galvojama kaip apie savo,“ – kritikavo biurokratinį požiūrį Lietuvos vadovė, pasiūliusi Švietimo ir mokslo ministerijai perimti Švėkšnos specialiojo ugdymo centrą savo žinion ir apsispręsti dėl šio centro uždarymo ir likvidavimo. Ministerija pažadėjo tą padaryti per mėnesį. Jai Lietuvoje pavaldžios 6 specialiojo ugdymo įstaigos.
Vaiko teisių kontrolieriaus institucija tiria vaikų skundus dėl Švėkšnos specialiojo ugdymo centre galimai patirto smurto, ar vaikams nebuvo skiriama specialių vaistų kaip drausminimo priemonės, ar pagrįstai vaikai laikyti izoliatoriuose.

Nuomonės ir vertinimai

Nelikus Klaipėdos apskrities viršininko administracijos, kuriai priklausė tuomet vadintoji Švėkšnos specialioji mokykla, 2010 metų liepą šią įstaigą perėmė Šilutės r. savivaldybė. Dominavo argumentas, kad įstaigą perėmus Švietimo ir mokslo ministerijai, jos gali nelikti, tad darbo netektų beveik 90 žmonių.

Nuo praėjusių metų ši įstaiga pavadinta Švėkšnos specialiojo ugdymo centru. Už europines lėšas suremontuotas bendrabučio pastatas bei du jo aukštai viduje – čia ankstesnis vaizdas buvo baisesnis už gyvulių tvartą.

Anot rajono mero Vytauto Laurinaičio, tai įstaigai nuolat trūko pinigų, papildomai iš Savivaldybės paskirta 50 tūkst. Lt, tačiau skolų susikaupė ir jų tebėra, ne kartą lankytasi Švietimo ir mokslo ministerijoje, rašyti raštai, kad įstaigai trūksta lėšų, jos teritoriją būtina aptverti, minėtas ir faktas, kad tokio profilio įstaigoje yra labai didelis vaikų skaičius, o vaikai – iš visos Lietuvos. Jeigu Vaiko teisių skyriaus specialistas nori apklausti tos įstaigos globotinį, privalu dalyvauti vaiko vienam iš tėvų. O tėvai gyvena visuose Lietuvos miestuose, rajonuose. Į Švėkšną jie nevažiuoja.

Ministerija atsakė, kad nei papildomų lėšų, nei pinigų tvorai nebus. Be to, įstaigos vadovė kreipėsi pagalbos į policiją. Meras patikino, kad bus parengtas raštas ministerijai, kitoms institucijoms apie šias Savivaldybės bevaises pastangas. Ši informacija bus pateikta ir žiniasklaidai.
Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė atsiduso ir tepasakė, kad skandalas yra, faktas yra, nors niekas nesėdėjo sudėję rankų. „Jaučiu kaltę, nes tai mūsų rajono įstaiga, reikėjo skelbti aliarmą…“- tepasakė B. Tekorienė.
Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius „Pamariui“ telefonu paaiškino, kad policija dirbo, reagavo į gautus pareiškimus, informavo Savivaldybę, vieną pareigūną paskyrė dirbti tik Švėkšnoje. „Kalbėta visiems, bet tokius skandalingus reikalus įprasta slėpti…“ – sakė S. Mikutavičius. Esą turi problemų ir Saugų vaikų globos namai – ir iš šios įstaigos nuolat pabėga globotinių, policija nuolat gauna prašymų – suraskite… Švėkšnos ir Saugų paminėtos įstaigos turi po keliasdešimt darbuotojų. Švėkšnos įstaiga – 89! Tad kodėl iš šių įstaigų nuolat pabėga kartais net po kelis vaikus? Kodėl?

Seniūno nuomonė

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis neslėpė, kad Švėkšnos specialiojo ugdymo centras – specifinė įstaiga, tokia Lietuvoje – tik viena. Teritorija neaptverta, parke daug medžių, slėptis yra kur, pastatai atokiai vienas nuo kito, galima privažiuoti iš dviejų pusių. Vargu ar nepilnamečių klientai važinėdavo arti įstaigos, rodydavosi. Ko gero, mergaitės nueidavo į sutartą vietą, net jeigu ji ir atokiau. Esą ir vaikinų, kurie sukiodavęsi po miestelį… Tačiau seniūnas įsitikinęs, kad prokuratūra, policija šiam skandalui ištirti skirs pakankamai jėgų. Seniūnas yra girdėjęs iš įstaigos direktorės L. Navickienės, kad kreipėsi pagalbos į policiją, tačiau bendruomenės pagalbos neprašyta.

Ar Švėkšnos miestelio bendruomenės vyrai būtų sutikę pabudėti, sutartose vietose sėdėdami įtarimo nesukeliančiuose automobiliuose, palaikydami ryšį telefonu, filmuodami pravažiuojančius automobilius, fiksuodami automobilių registracijos numerius, galbūt net momentą, kai nepilnametės sėda į automobilį, kurį netrukus sustabdytų policijos pareigūnas? Seniūnas patikino, kad tokių vyrų Švėkšna turi daug. Ir ginti išnaudojamų mergaičių būtų buvę kam. Tačiau apie tai nepagalvota, to neprašyta ir nedaryta. Kam reikia pagalbos, tas paprastai jos ir prašo. Tai, žinoma, tiesa. A. Šeputis su nerimu sutiko žinią, kad įstaiga Švėkšnoje gali būti likviduota – darbo netektų 89 žmonės.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Gali būti aktualu: POWERtabs

 

24 komentarai

 • Klausimas

  Saugų globos namų direktorius minėjo, jog neturi problemų su globotiniais, tai kas meluoja policija, ar direktorius? O gal abu? O kalti lieka visur ir visada pedagogai…

 • vietinis

  Direktorius melagis ir jo globotiniai meluoja.Baisu gyventi Saugose.

 • Saugiskis

  Tegul patyli Saugu vaiku globos namu direktorius. Tegul pamini, kiek vaiku nuolat pabega iš ten, keli maži buvo susėdę į kažkoki džipą pasivažinėti, buvo avarija, vaiku vos neužmuše. O direktorius Judeikis tai placiu mostu: direktoriauja, mokytojauja Vilkyčiu mokykloje, dabar vėl ruošiasi rinkimams, kiek dar juose dalyvoavo… Direkjtorius turi dirbti savo darbą.

 • jo

  Va kad taip išgamos patąsytų pedagogų dukras? Juk dvejus metus į tai pro pirštus nežiuretu. Baisu visa tai. Baisumas nesvietiskas.

 • Patariu

  Ir kas pirmi pragydo? Ogi pedagogai sujudo švarinti savo dėmėtus mundurus… Ir gėdos neturi. Net patylėti nesugeba. Du metus visi kiek ten jų yra arti šimto, gauna algas, žinojo, kas vyksta, kad išnaudojamos nepilnametės mergaitės ir … tylėjo. Bent vienas būtų pakėlęs hajų, bent vaikus butu apgyne.

 • Jonis

  Nepasitikiu visu tos Sveksnos darbuotoju kolektyvu, jam negalima patikėti vaiku ir jiems reikia uždrausti dirbti svietimo istaigose. Direktore turi nedelsiant būti atleista, pavaduotoja irgi. Tegul bent tiek atsako uz suluošintas mergaites, už ju siaubą isgyventa. Gal rasis geru žmoniu, kurie parupins mergaitėms advokatus – tegul teismas įvertina joms padarytą žalą ir piteisia žala, kad mokėtu išita baisi Sveksnos įstaiga.

 • nera

  patys vaikai kalti.jiem vaiku teises, kokia dar vaiku teisia gerai nuplakti j

 • "Šešėlinis"

  Esu vaziavęs pro Saugas. Mergičkos stabdo vyrų vairuojamus automobilius. Kur? Ko važiuoja jau vakare?

 • Pastabus

  Ar yra Saugų vaikų globos namuose jau gimdžiusių globotinių merginų, ach, moterų? Kiek ir kada jos susilaukė vaikų? Gal gimdo iš šventos dvasios, kai taip rūpestingai yra prižiūrimos?

 • Motina

  Dieve, kodėl apleidai tas vargšes mergaites. Jos kaip daiktai toje įstaigoje, kai yra šitu daiktu, 98 “darbuotojai” gauna algas. Pedagogai… Ačiū, išmoko jūsų įstaigoje šitos nepilnametės tiek, kad užteks visam likusiam gyvenimui.

 • Valio

  Pagaliau skaitau drąsių žmonių atsiliepimus. Pagaliau prabilta. Pritariu jums, gal su plakatais pasmerkimo galėtume susirinkti prie tos įstaigos ir paskelbti tikrąjį jos varda “Prostitučių mokykla”.

 • nera

  patys vaikai kalti ,nenoretu ir nebutu taip, jie zino kur apsimesti geriem. net zodzio jiem negali pasakyti nes gali is ko i galva gauti, vagys tie vaikai. jiem po sargybini reikia jei isaugleti nori ir tai nepadetu. ju niekas nebeismokys……. viska daro vaiku teise tokius gerai papurtinti vaikus … jei maista laido tai gerai gyvena, .. pamatykit is arti … pacios eina uz cigaretes parsidavineja…. ju niekas nepakeis

 • vaje

  Viešpatie, kodėl apleidai giliai tikinciu krasta Sveksna

 • Saulė

  Nesidraskykit. Faktas baisus. tos mergaitės, kur jas beišgabentų, turės “šleifą”, o vaikai, paaugliai labai žiauriai tyčiosis. Net jei jos užaugtų ir ištekėtų, juk gali nesusilaukti vaiku. O dvasinis, moralinis suluošinimas. Man šita istorija kelia siaubą. Tokie dalykai vyksta, laisvoj Lietuvoj. Tie vyrai – išgamos.

 • Girdėjęs

  Savivaldybės posėdyje to centro direktorės pavaduotoja “pateikė informaciją” mūsų politikams. Sakė pati vaikiusi automobilius, kurie atvažiuodavo… Čia teisinio nihilizmo opusas. Taip adminisitacijos atstovė elgiasi su galimais nepilnamečių prievartautojais, tarsi jie atvažiavo gėlytės iš darželio nusiskinti. Sudarę darbo su mergaitėmis planus… O direktorė Vilniuje jau ministerijoje posėdžiauja, perdavusi, kad įstaiga liks, visi dirbs… Pavaduotoja pasakodama šypsojosi. Išvadas pasidarykite patys.

 • Pastebėsiu

  Sutinku, kad situacija gėdinga ir baisi. Šiurpi. Tačiau atsakykit jūs man, apvažiavusiam daug pasaulio, kodėl plėšrūnus žvėris – liūtus, lokius, tigrus sugeba žmogus prisijaukinti, išdresiruoti. O štai su vaikais niekaip nesusitvarkoma. Sutinku, tiek sunkiai valdomų vaikų vienoje vietoje neturi būti. Teisi Prezidentė.

 • Tačiau

  Tas Socialinių reikalų komiteto posėdis buvo tylus tol, kol jis nesibaigė, o po to kilo toks “pokalbis”, kad sienos drebėjo: už UŽDRŲ durų Saugų globos namuose posėdžiaus Socialinių reikalų komiteto nariai, savivaldybės vadovai, policijos vadovai ir gal net kviesis dar kai ką gal iš medikų, mokyklų. Štai ten ir bus kalba apie VISKĄ, kas yra žinoma, bet nutylima. Komiteto pirmininkas A. Gečas, visai jau subiurokratėjęs, sėdėjo ne veide… Jam buvo priminta, kad gal prieš tris mėnesius apie Saugose vykstančius panašius reikalus į Švėkšnos jau buvo sakyta šio komiteto posėdyje. Ir kas? Nieko. O Saugose “tiksi bomba”. O iš A. Grikšienės šeimynos Šilutėje per daugelį metų, kol ji buvo, joje augo po būrį vaikų ir merginų iki 18 m. niekada nepabėgo nė vienas vaikas. Kodėl. Ji su vyru prižiūrėjo ir auklėjo būrį pragertų, pamestų ir suluošintų vaikų. Kas su vaikais kalbasi, tas ir susikalba.

 • Vot

  Jau nuo savaitės pradžios visa Lietuva baisisi istorija Švėkšnoje, o mūsų rajono politikieriai skliaudo ausimis, posėdžiauja kai aklų ir kurčių vabalų pulkelis, visos ju jėgos – rinkimams, kas gaus balsų Švėkšnoje – nepilametės tos nebalsuoja, o tie įstaigos beveik 90 dar su šeimos nariais – balsuos. Tai ir skuba įsiteikti. O tos blogos mergiotės tegul… Dabar svarbiausia – artėjantys rinkimai, mero sostas, kiti postai.

 • Tiesiog

  Kazkas kraupaus. Tos mergaites nelaimingos labai, atveztos is Visos Lietuvos, is baisiausiu seimu. Jos ten patyre siauba sunkiai suvokiama, ir dar sioje mokykloje….Visiems reikia pagalbos: visu pirma mergaitems, visiems vaikams. Pedagogai tikrai turejo reaguoti AKTYVIAI i tokius nusikaltimus. Juk buvo traiskomas ju gyvenimas, pacios mergaites gal nelabai ir suvoke: ka su jomis daro, kaip, kodel….Tai baisiai nelaimingi vaikai, KURIUOS SULUOSINOME, PAS SAUGE: VISU PIRMA TEVAI, paskui nesveiki vyrai, kurie isnaudoja nepilnametes seksui. Jie turetu buti patraukti baudziamojon atsakomyben nedelsiant…Juk normalus vyras nevaziuos santykiauti su nepilnamete is vaiku namu, bent jau pas pilnamete prostitucija uzsiimancia moteri nueis….

 • zinovas

  Mokyklos problemos jaudino direktore,nedave ramybes,viesai pranese.Saunuole.Ar isgirdo desimtimis kartu sakytus zodzius svietimo skyriaus vedeja Birute Tekoriene,meras Vytautas Laurinaitis.Jie mokytojai-zino kaip reikia saugoti vaikyste,ismintingai saugoti,kiekviena diena i ja berti gerio irgrozio grudus.Turetu suprasti,turetu isgirsti.Del mokinio laimes.Deja Vytautui Laurinaiciui rupi nauja valdiska masina.sugriauti rusnes specialiaja mokykla.Puikiai zino, kad Neringoje Kadetu mokykla nepasiteisino. Klaipedoje trys mokyklos ruosia jurininkus.Reikia garbes,pinigu,o kur protingas mokytojo-istoriko mastymas,padengti Silutes mokyklu skolas,aptverti tvoromis,pasirupinti saugos tarnybomis,mokyklu reforma,pedagogu profsajungomis.Svietimo skyriaus vedejai Birutei Tekorienei reiketu desimt kartu perskaityti B. Saknio Zmogaus atradimas 1986m.ir dirbti kaip dirbo Silutes vidurines mokyklos direktore Roma Dobranskiene.Siuo metu B.Tekoriene turetu atsisakyti vedejos pareigu jeigu turi sazinia.Sveksnos seniunas girdejas,o kodel miestelyje,nepasnekino,nepasveikino mokinio,mokines,nepaklause kuo jie vaiksto pro jo namus,jo gatve,pamoku metu,ar vakarais,ka jie veikia,kuo svajoja buti.Toks seniunas,kad ir kokie butu jo laimejimai,nemato toliau savo nosies.PREZIDENTE teisi,uzdaryti tokia mokykla.

 • ogi

  Rasau sekmadienio vakarą, kai ką tik televizija rodė komentarus apie Švėkšną ir valdžią, pasirodo, meras V. Laurinaitis ir to centro direktorė L. Navickienė yra partijos Tvarka ir teisingumas nariai, esą net Kęstas Komskis minimas kaip jos “sogas”. Tai viskas liks kaip buvę…

 • žinome

  Liberalų sąjūdžio sąraše į rinkimus yra devyndarbis Saugų vaikų globos namų direktorius Judeikis, o Švėkšnos centro direktorė Laima Navickienė yra partijos Tvarka ir teisingumas narė. Visi į rinkimus – kelkim į valdžią šituos vaikais pasirųpinti nesugebančius “pedagogus”.

 • Lengva mokyti

  Lengva mokyti kitus, kai pats nesusiduri su realia situacija. Švėkšnos košmaras persikėlė į Vilnių. Tik Vilniuje dirba geriausi specialistai, pabandykite susitvarkyti su tomis merginomis, pasirodo, kad neina, siunčia visus toli, toli tos merginos. Štai jums ir reali situacija. Kas bus toliau. Mes pradedame bijoti tokių paauglių, nes nežinai ko iš jų tikėtis. Dauguma pedagogų taip pat jų bijo, vengia, o jeigu bandysi ką nors paviešinti, tai pasmerks kas netingės, o pagalbos mokytojas niekada nesulauks. Dar reikėtų dėkotų Švėkšnos specialiosios mokyklos pedagogams, kad jie dirba su tokiais sunkiais vaikais, o kas nesutinka, kad ten tikrai nelengva, siūlau pabandyti padirbėti kokį mėnesuką ten… Švietimo skyriaus specialistams, vaikų teisių, carito, ministerijos ir pan. Aš kaip mama tikrai nenorėčiau, kad šalia mano vaiko mokytųsi tokie vaikai. Sako tie vaikai nekalti, jų tėvai buvo kalti, aplinka ir panašiai, o kuom kaltas mano vaikas, kad turi mamą ir tėtį, kurie juo rūpinasi. Jis taip pat turi teises. Čia kaip norėsi taip ir išvartysi tą situaciją. Kiekvienas turi savo nuomonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite