Švėkšnos dvaro šventėje buvo ir… šermukšnių

Savaitgalį Švėkšnoje šurmuliavo 2017-ųjų „Dvaro šventė“. Į gėlėmis ir spalvotomis vėliavėlėmis išpuoštą miestelį iš visų pusių plūdo žmonės – kas pėsčiomis, kas ratuotas. Susirinkusieji galėjo paragauti pusryčių vaišių, suspėti į pavakarių vakarėlį ir sudalyvauti iškilmingoje dvaro vakarienėje. Nuo pat ryto švietė skaisti saulė, o vakaro tamsoje ryškiai nušvito fejerverkai.

Šiais metais šv. Jokūbo skulptūrėle už bendruomeniškumą ir kultūrines iniciatyvas buvo pagerbtas „Saulės“ gimnazijos technologijų mokytojas Vaidotas Didžiūnas.
Danutės Gailiūnienės nuotr.

,,Kūrybiniai ir sportiniai pusryčiai“
11 val. Švėkšnos bibliotekoje vyko kūrybiniai pusryčiai ,,Paklausyk, pamatyk, pajusk“. Dalyvavo rašantis kraštietis Zigmas Petras Rupšys, švėkšniškių draugijos ,,Tėviškė” vadovė Violeta Astrauskienė, parengusi skaitmeninių fotografijų parodą ,,Švėkšnos grafai Pliateriai”. Susirinkusieji džiaugėsi sutikę buvusią mokyklos direktorę Oną Pintverienę, susipažinę su Helena Černiauskiene. Nuo sienų iš nuotraukų žvelgė grafai Pliateriai, rašytojas Rimantas Černiauskas.
Kalbėdama apie Z. Rupšio noveles O. Pintverienė atviravo, kad ją sujaudino dėmesys gamtai, sužavėjo paprastas pasakojimo stilius. Vėliau pacitavo ištraukų iš novelės apie šermukšnį, kuris susirgo ir nudžiūvo po to, kai dėl jo susipyko kaimynai. Kalbėtoja paragino visus būti geresniems, labiau suprasti ir užjausti vienam kitą. Kalbėdama apie savo parodą Violeta Astrauskienė priminė jau seniai besidominti grafų Pliaterių gyvenimo istorija.

|Pagerbti gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkai.

Krepšinio varžybose dalyvavusios komandos (iš kairės) „Vilkai“, „Pakapėnai“, „Stoniai“.

Tą pačią valandą krepšinio aikštelėje prasidėjo krepšinio varžybos. Dalyvavo keturios komandos: „Vilkai“, „Stoniai“, „Pakapėnai“ ir „Pajūralis“. Aikštelėje iš pat pradžių vyko įnirtinga kova dėl seniūno taurės ir premijų. Trečiąją vietą laimėjo „Stonių“ komanda, antrąją – „Vilkai“, o nugalėtojų laurais puikavosi „Pakapėnai“. Komandos apdovanotos suvenyriniais šampano buteliais ir piniginiais prizais, o turnyro nugalėtojai pagerbti seniūno taure. Apdovanojimus įteikė pats Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.
Iškilmingi pietūs
Pietų metu po aukštais parko medžių skliautais su dvaro svečiais iškilmingai bendravo dvaro ponia Vaida Galinskienė. Ji supažindino su koncerte dalyvausiančiais rajono ir svečių kolektyvais, užduodama žiūrovams įvairių klausimų, o už teisingus atsakymus apdovanodama Švėkšnos šeimininkių iškeptais riestainiais.
Koncertavo jaunieji Švėkšnos saviveiklininkai, dainavo ansamblis „Kvietkelis“ grojo kaimo kapela „Šilo aidai“ (vadovas Antanas Kmita), ratelius suko Švėkšnos vyresnio amžiaus žmonių šokių kolektyvas „Šalna“ (vadovė A. Sapetkienė).

Prie rankų lenkimo stalo išsirikiavo ilga norinčiųjų pasigalynėti eilė – vyrų ir vaikinų, moterų ir merginų. Netrūko ir žiūrovų, susirinkusių palaikyti saviškių. Kai yra žiūrovų, labiau ir stengtis norisi.
Kai kurie dalyviai varžybose dalyvavo jau ne pirmą kartą. Ištraukus burtus, kam su kuo imtis, prasidėjusios varžybos neužtruko. Nugalėtojai buvo greitai išaiškinti. Ir šiemet stipriausiojo vardą pelnė Osvaldas Girskis. Nedaug jam nusileido Ramūnas Mockus ir Artūras Jonušas. Nepralenkiama moterų tarpe buvo Dovilė Pauparytė. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis.

Švėkšnos seniūno rankose – rajono mero Vytauto Laurinaičio padovanotas japoniškas šermukšnis.

„Iškilminga vakarienė“
Švėkšniškiai šventės dieną tradiciškai iškelia savo miestelio vėliavą. Ją karieta iškilmingai atvežti buvo patikėta Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos 87 laidos abiturientei Urtei Paldauskaitei – puikiai mokinei, Mokinių tarybos pirmininkei, visuomenininkei, akcijos „Padėkime tiems, kurių nelanko Kalėdų Senelis“ dalyvei.
Suplevėsavus vėliavai, dvaro ponia pakvietė į sceną svečius ir saviškius pasveikinti susirinkusiųjų. Šventės šeimininkas seniūnas A. Šeputis pasidžiaugė visais, atėjusiais ar atvažiavusiais į šventę. Palinkėjo būti linksmais, susitikti su kaimynais, draugais, giminėmis ir gražiai pabendrauti bei puikiai praleisti laiką. Sveikindamas šventės dalyvius Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis kalbėjo: „Švėkšna yra išskirtinė vieta – „Dvaro šventė“ vyksta tikrame dvare. Čia susiformavusios gražios tradicijos, čia visada yra kur akis paganyti ir sielai atgaivą surasti“. Gavęs dovanų riestainį ir švėkšniškių laikraštį, meras ir pats įteikė dovaną – japonišką šermukšnį, kurį švėkšniškiai pasodins į alėją.
Šventės dalyvius taip pat sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. Laikydamas save namiškiu Švėkšnoje, pasidžiaugė, kad žmonės gali laisvai bendrauti, susirinkti „be jokių tvartelių ir gardelių“. Pasidžiaugė, kad vertybė yra tikėjimas savo šeima, savo giminėmis ir draugais. Kvietė visa tai išsaugoti.
Švėkšniškiai Savivaldybės tarybos nariai Arūnas Kurlianskas ir Antanas Martinkus taip pat sveikino miestelio šventės proga, linkėjo smagiai pasibūti drauge.
Meras V. Laurinaitis apdovanojo gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkus. Į sceną viena po kitos buvo kviečiamos šeimos: Irena ir Stanislovas Raukčiai, Irena ir Saulius Bilčiai, Aušra ir Antanas Martinkai, Žaneta ir Tomas Klumbiai, Ilona ir Tomas Grikšai, Ona ir Petras Balčėnai, Albina ir Jonas Jenčauskai bei Danutė ir Sigas Štulcai, sodybos ,,Gilė” šeimininkai.

Į šventę suplūdo gausus būrys namiškių ir svečių.

Iki pat vakaro visame dvare šventės dalyvius viliojo prekybininkų kioskeliai, kuriuose buvo siūloma įvairiausių suvenyrų, žaislų, rankų darbo gaminių, saldumynų.
Po gražų Švėkšnos parką buvo galima pasivažinėti karieta. Vaikai negalėjo praeiti pro atrakcionų kampelį, kur tėvai turėdavo gerokai patuštinti pinigines, ypač jei į šventę buvo atsivedę ar atsivežę ne vieną atžalą…
Vakaro koncertas prasidėjo spalvingu Ryčio Cicino pasirodymu, į kurį susirinko dar daugiau žiūrovų. Koncertavo ,,Tautinis brandas” ir ,,Husarai”. Sukosi šokėjų poros, linksmai nusiteikę bėgiojo vaikai. Naktinę padangę nušvietė fejerverkai.

Birutė Morkevičienė

Šventiniai fejerverkai.
Danutės Gailiūnienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spalio 23 d., šeštadienį, NKL rungtynės: susitinka ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)

Spalio 23 d. 16.00 val. Šilutės Vydūno gimnazijos krepšinio sporto salėje (Atgimimo al. 3, Šilutė) vyks NKL rungtynės:  ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)     Minutės pertraukėlių metu šoks krepšinio komandos šokėjos. Generalinis rėmėjas: Šilutės rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Klasmann-Deilmann“, UAB „Budriko“, UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, UAB „Žiblanga“, UAB „Šilutės autobusų parkas“, UAB „Įtampa“, Šilutės Vydūno gimnazija, UAB „Mano būstas VAKARAI“, UAB ,,Autostoma‘‘. Rėmimo partneriai: VPC „Šilutė Plius“, UAB „Šarūno reklama“, sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“, UAB

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Taip pat skaitykite