Švėkšniškiai grybų randa, net kai jų nėra…

Šiemet grybautojai neturėjo progos pasidžiaugti grybų gausa, tenka gerokai pramankštinti kojas, kol pietums prisigrybauji. Tradicijų nelaužanti Švėkšnos neįgaliųjų draugija, nelaukdama, kada dangus prapliups grybingu lietumi, jau surengė grybavimo čempionatą, pavadintą „Grybavimo fiesta 2015“.

Sėkmė lydėjo „Makavykų“ komandą.

Kaip ir ankstesniais metais, grybautojus pasitiko svetingoje Danutės ir Sigo Štulcų sodyboje „Gilė“, Papjaunio kaime. Pasišovusių pasivaikščioti po mišką ir grįžti ne tuščiomis pintinėmis netrūko – susirinko per pusšimtis.
Į grybavimo šventę atvyko ir svečių: LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius, Švėkšnos girininkas Algirdas Tamašauskas, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.
Grybautojai pasiskirstė į 4 komandas. Į mišką išsiruošė „Erelių“, „Makavykų“, „Stasiuko ir Ko“, „Raudonviršių“ (iš Katyčių). Grybautojus į mišką išlydėjo su muzika. Ir išeinantiems, ir grįžtantiems muzikos negailėjo renginio rėmėjas muzikantas Vytautas Raibys. Kol grybautojai ieškojo grybų, paskui jais didžiuodamiesi skaičiavo, šeimininkės Irena Sūdienė, Emilija Bilčienė, Rūta Jušienė triūsė prie puodų ir didžiulių keptuvių.
Čempionato organizatorė, Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė džiūgavo – rezultatas pranoko lūkesčius. Grybautojai sugrįžo radę net 662 grybus. Daugiausia – 230 grybų – surinkusiai „Makavykų“ komandai atiteko Švėkšnos neįgaliųjų draugijos įsteigta taurė. Prizai ir padėkos raštai įteikti ir kitoms komandoms: „Raudonviršių“ (171), Stasio ir kompanijos (148), „Erelių“ (113).
Daugiausia grybų – net 147 – į savo krepšį pririnko katytiškė Nijolė, didžiausią baravyką, svėrusį 244 gramus, surado Zita, 510 g raudonviršiu gėrėjosi Irena, o įspūdingiausią grybą visiems rodė Stasys. Laimingiesiems įteikti prizai. Prizą pelnė ir mažiausias grybautojas.
Gamta nepagailėjo gero oro, o po smagaus grybavimo visų laukė vaišės, gardūs grybų patiekalai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Rasta ir nemažų grybų.

Grybų galvas matavo.

Grybavimo šventės dalyvių veiduose neblėso šypsena – grybų rasta. Violetos Astrauskienės nuotr.

Vaišėmis rūpinosi šeimininkės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite