Švėkšniškiai grybų randa, net kai jų nėra…
Šiemet grybautojai neturėjo progos pasidžiaugti grybų gausa, tenka gerokai pramankštinti kojas, kol pietums prisigrybauji. Tradicijų nelaužanti Švėkšnos neįgaliųjų draugija, nelaukdama, kada dangus prapliups grybingu lietumi, jau surengė grybavimo čempionatą, pavadintą „Grybavimo fiesta 2015“.
Kaip ir ankstesniais metais, grybautojus pasitiko svetingoje Danutės ir Sigo Štulcų sodyboje „Gilė“, Papjaunio kaime. Pasišovusių pasivaikščioti po mišką ir grįžti ne tuščiomis pintinėmis netrūko – susirinko per pusšimtis.
Į grybavimo šventę atvyko ir svečių: LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius, Švėkšnos girininkas Algirdas Tamašauskas, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.
Grybautojai pasiskirstė į 4 komandas. Į mišką išsiruošė „Erelių“, „Makavykų“, „Stasiuko ir Ko“, „Raudonviršių“ (iš Katyčių). Grybautojus į mišką išlydėjo su muzika. Ir išeinantiems, ir grįžtantiems muzikos negailėjo renginio rėmėjas muzikantas Vytautas Raibys. Kol grybautojai ieškojo grybų, paskui jais didžiuodamiesi skaičiavo, šeimininkės Irena Sūdienė, Emilija Bilčienė, Rūta Jušienė triūsė prie puodų ir didžiulių keptuvių.
Čempionato organizatorė, Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė džiūgavo – rezultatas pranoko lūkesčius. Grybautojai sugrįžo radę net 662 grybus. Daugiausia – 230 grybų – surinkusiai „Makavykų“ komandai atiteko Švėkšnos neįgaliųjų draugijos įsteigta taurė. Prizai ir padėkos raštai įteikti ir kitoms komandoms: „Raudonviršių“ (171), Stasio ir kompanijos (148), „Erelių“ (113).
Daugiausia grybų – net 147 – į savo krepšį pririnko katytiškė Nijolė, didžiausią baravyką, svėrusį 244 gramus, surado Zita, 510 g raudonviršiu gėrėjosi Irena, o įspūdingiausią grybą visiems rodė Stasys. Laimingiesiems įteikti prizai. Prizą pelnė ir mažiausias grybautojas.
Gamta nepagailėjo gero oro, o po smagaus grybavimo visų laukė vaišės, gardūs grybų patiekalai.
Laima PUTRIUVIENĖ