Švėkšniškiai grybų randa, net kai jų nėra…

Šiemet grybautojai neturėjo progos pasidžiaugti grybų gausa, tenka gerokai pramankštinti kojas, kol pietums prisigrybauji. Tradicijų nelaužanti Švėkšnos neįgaliųjų draugija, nelaukdama, kada dangus prapliups grybingu lietumi, jau surengė grybavimo čempionatą, pavadintą „Grybavimo fiesta 2015“.

Sėkmė lydėjo „Makavykų“ komandą.

Kaip ir ankstesniais metais, grybautojus pasitiko svetingoje Danutės ir Sigo Štulcų sodyboje „Gilė“, Papjaunio kaime. Pasišovusių pasivaikščioti po mišką ir grįžti ne tuščiomis pintinėmis netrūko – susirinko per pusšimtis.
Į grybavimo šventę atvyko ir svečių: LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius, Švėkšnos girininkas Algirdas Tamašauskas, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.
Grybautojai pasiskirstė į 4 komandas. Į mišką išsiruošė „Erelių“, „Makavykų“, „Stasiuko ir Ko“, „Raudonviršių“ (iš Katyčių). Grybautojus į mišką išlydėjo su muzika. Ir išeinantiems, ir grįžtantiems muzikos negailėjo renginio rėmėjas muzikantas Vytautas Raibys. Kol grybautojai ieškojo grybų, paskui jais didžiuodamiesi skaičiavo, šeimininkės Irena Sūdienė, Emilija Bilčienė, Rūta Jušienė triūsė prie puodų ir didžiulių keptuvių.
Čempionato organizatorė, Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė džiūgavo – rezultatas pranoko lūkesčius. Grybautojai sugrįžo radę net 662 grybus. Daugiausia – 230 grybų – surinkusiai „Makavykų“ komandai atiteko Švėkšnos neįgaliųjų draugijos įsteigta taurė. Prizai ir padėkos raštai įteikti ir kitoms komandoms: „Raudonviršių“ (171), Stasio ir kompanijos (148), „Erelių“ (113).
Daugiausia grybų – net 147 – į savo krepšį pririnko katytiškė Nijolė, didžiausią baravyką, svėrusį 244 gramus, surado Zita, 510 g raudonviršiu gėrėjosi Irena, o įspūdingiausią grybą visiems rodė Stasys. Laimingiesiems įteikti prizai. Prizą pelnė ir mažiausias grybautojas.
Gamta nepagailėjo gero oro, o po smagaus grybavimo visų laukė vaišės, gardūs grybų patiekalai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Rasta ir nemažų grybų.

Grybų galvas matavo.

Grybavimo šventės dalyvių veiduose neblėso šypsena – grybų rasta. Violetos Astrauskienės nuotr.

Vaišėmis rūpinosi šeimininkės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite