Švėkšniškiai grybų randa, net kai jų nėra…

Šiemet grybautojai neturėjo progos pasidžiaugti grybų gausa, tenka gerokai pramankštinti kojas, kol pietums prisigrybauji. Tradicijų nelaužanti Švėkšnos neįgaliųjų draugija, nelaukdama, kada dangus prapliups grybingu lietumi, jau surengė grybavimo čempionatą, pavadintą „Grybavimo fiesta 2015“.

Sėkmė lydėjo „Makavykų“ komandą.

Kaip ir ankstesniais metais, grybautojus pasitiko svetingoje Danutės ir Sigo Štulcų sodyboje „Gilė“, Papjaunio kaime. Pasišovusių pasivaikščioti po mišką ir grįžti ne tuščiomis pintinėmis netrūko – susirinko per pusšimtis.
Į grybavimo šventę atvyko ir svečių: LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius, Švėkšnos girininkas Algirdas Tamašauskas, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.
Grybautojai pasiskirstė į 4 komandas. Į mišką išsiruošė „Erelių“, „Makavykų“, „Stasiuko ir Ko“, „Raudonviršių“ (iš Katyčių). Grybautojus į mišką išlydėjo su muzika. Ir išeinantiems, ir grįžtantiems muzikos negailėjo renginio rėmėjas muzikantas Vytautas Raibys. Kol grybautojai ieškojo grybų, paskui jais didžiuodamiesi skaičiavo, šeimininkės Irena Sūdienė, Emilija Bilčienė, Rūta Jušienė triūsė prie puodų ir didžiulių keptuvių.
Čempionato organizatorė, Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė džiūgavo – rezultatas pranoko lūkesčius. Grybautojai sugrįžo radę net 662 grybus. Daugiausia – 230 grybų – surinkusiai „Makavykų“ komandai atiteko Švėkšnos neįgaliųjų draugijos įsteigta taurė. Prizai ir padėkos raštai įteikti ir kitoms komandoms: „Raudonviršių“ (171), Stasio ir kompanijos (148), „Erelių“ (113).
Daugiausia grybų – net 147 – į savo krepšį pririnko katytiškė Nijolė, didžiausią baravyką, svėrusį 244 gramus, surado Zita, 510 g raudonviršiu gėrėjosi Irena, o įspūdingiausią grybą visiems rodė Stasys. Laimingiesiems įteikti prizai. Prizą pelnė ir mažiausias grybautojas.
Gamta nepagailėjo gero oro, o po smagaus grybavimo visų laukė vaišės, gardūs grybų patiekalai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Rasta ir nemažų grybų.

Grybų galvas matavo.

Grybavimo šventės dalyvių veiduose neblėso šypsena – grybų rasta. Violetos Astrauskienės nuotr.

Vaišėmis rūpinosi šeimininkės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Rugsėjo 29-ąją minime šventąjį Mykolą

Kalendoriaus lapelis primena, kad rugsėjo 29-oji yra Pasaulinė širdies diena, Dagos diena, Šv. Mykolas. Proga priminti, kaip svarbu saugoti širdį                  1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29-ą Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną organizuojami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas

Taip pat skaitykite