Švėkšniškiai grybų randa, net kai jų nėra…

Šiemet grybautojai neturėjo progos pasidžiaugti grybų gausa, tenka gerokai pramankštinti kojas, kol pietums prisigrybauji. Tradicijų nelaužanti Švėkšnos neįgaliųjų draugija, nelaukdama, kada dangus prapliups grybingu lietumi, jau surengė grybavimo čempionatą, pavadintą „Grybavimo fiesta 2015“.

Sėkmė lydėjo „Makavykų“ komandą.

Kaip ir ankstesniais metais, grybautojus pasitiko svetingoje Danutės ir Sigo Štulcų sodyboje „Gilė“, Papjaunio kaime. Pasišovusių pasivaikščioti po mišką ir grįžti ne tuščiomis pintinėmis netrūko – susirinko per pusšimtis.
Į grybavimo šventę atvyko ir svečių: LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius, Švėkšnos girininkas Algirdas Tamašauskas, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.
Grybautojai pasiskirstė į 4 komandas. Į mišką išsiruošė „Erelių“, „Makavykų“, „Stasiuko ir Ko“, „Raudonviršių“ (iš Katyčių). Grybautojus į mišką išlydėjo su muzika. Ir išeinantiems, ir grįžtantiems muzikos negailėjo renginio rėmėjas muzikantas Vytautas Raibys. Kol grybautojai ieškojo grybų, paskui jais didžiuodamiesi skaičiavo, šeimininkės Irena Sūdienė, Emilija Bilčienė, Rūta Jušienė triūsė prie puodų ir didžiulių keptuvių.
Čempionato organizatorė, Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė džiūgavo – rezultatas pranoko lūkesčius. Grybautojai sugrįžo radę net 662 grybus. Daugiausia – 230 grybų – surinkusiai „Makavykų“ komandai atiteko Švėkšnos neįgaliųjų draugijos įsteigta taurė. Prizai ir padėkos raštai įteikti ir kitoms komandoms: „Raudonviršių“ (171), Stasio ir kompanijos (148), „Erelių“ (113).
Daugiausia grybų – net 147 – į savo krepšį pririnko katytiškė Nijolė, didžiausią baravyką, svėrusį 244 gramus, surado Zita, 510 g raudonviršiu gėrėjosi Irena, o įspūdingiausią grybą visiems rodė Stasys. Laimingiesiems įteikti prizai. Prizą pelnė ir mažiausias grybautojas.
Gamta nepagailėjo gero oro, o po smagaus grybavimo visų laukė vaišės, gardūs grybų patiekalai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Rasta ir nemažų grybų.

Grybų galvas matavo.

Grybavimo šventės dalyvių veiduose neblėso šypsena – grybų rasta. Violetos Astrauskienės nuotr.

Vaišėmis rūpinosi šeimininkės.

Hits: 33

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite