„Sveikatingumo pertraukų savaitė“ Šilutės rajono savivaldybėje

Šiandieninė mokykla siekia ne tik suteikti mokiniams įvairių sričių žinių, gebėjimų, bet ir ugdyti vertybines nuostatas. Viena iš jos funkcijų – orientuoti moksleivį į sveikas gyvenimo vertybes, kurių pažinimas padeda pajausti prasmingo gyvenimo grožį, rasti aktyvaus kūrybingo gyvenimo prasmę. Įgyvendinant Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių plano 6 priemonę LR sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras šalies mokyklose inicijuoja akciją „Sveikatingumo pertraukų savaitė“.

Turizmo ir paslaugų verslo mokyklos „Sporto diena“.

„Sveikatingumo pertraukų savaitės“ tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač moksleivių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po įtempto protinio darbo. Akciją „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ gali organizuoti viena iniciatyvinė grupė arba skirtingomis dienomis vis kita bendruomenės grupė ar mokinių klasė. Siūlome skatinti mokinius, jų tėvus įsitraukti į akcijos priemonių planavimą, organizavimą ir rezultatų aptarimą. Jiems galėtų padėti visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys mokyklose, mokytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai. Renginį rekomenduojame organizuoti kūrybiškai pasirenkant tinkamą laiką, vietą ir tematiką, svarbus dalyvių noras ir entuziazmas. Patariame sudaryti sąlygas akcijoje dalyvauti visiems mokyklos bendruomenės nariams, kad tai būtų artimesnės pažinties, draugystės ir bendradarbiavimo šventė. Akcijos metu rekomenduojame naudoti pačius įvairiausius sveikatos žinių perdavimo, įgūdžių ir įpročių formavimo būdus bei metodus, atitinkančius bendruomenės narių, ypač moksleivių, amžių ir pasirengimo lygį. Galima ir kiekvieną akcijos dieną skirti vis kitai (mokyklai aktualiai) sveikatinimo temai: pavyzdžiui, pirmadienis – judėjimo galia, antradienis – tylos galia ir t. t.
Šią akciją siūloma vykdyti pasirinktą 2014 m. rugsėjo arba spalio mėnesio savaitę: pertraukų metu mokyklose užrakinti klasių duris, atidaryti langus (kad klasės išsivėdintų), o moksleivius ir mokytojus bei kitus darbuotojus pakviesti į įvairią sveikatinimo veiklą kitose mokyklos erdvėse ar lauke.

Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus mokiniai.

Pirmieji – šyliškiai
Ši akcija Šilutės rajone vyksta pirmą kartą. Pirmoji akcijoje rugsėjo 15-19 d. dalyvavo Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus bendruomenė. „Sveikatingumo pertraukų savaitės“ renginiuose dalyvavo 4 klasės: pirmadienio tema buvo „Judėjimo galia“, antradienio – „Muzikos galia“, trečiadienio – „Vaisių ir daržovių nauda sveikatai“, ketvirtadienio – „Tylos galia“, penktadienio – „Vandens galia“.
Sveikatingumo pertraukų savaitės metu mokiniai salėje žaidė judriuosius žaidimus, dainavo mėgstamas dainas, klausė mėgstamos muzikos, turėjo galimybę pabandyti patys išspausti sulčių iš obuolių, morkų, burokėlių, apelsinų, vynuogių, bei kt.

Usėnų pagrindinės mokyklos akcijos dalyviai.

Vainute ir Saugose
Akcija sėkmingai įgyvendinta Šilutės rajono savivaldybės Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklausančiose dviejose bendrojo ugdymo įstaigose – Vainuto gimnazijoje ir Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje.
Vainuto gimnazijoje akcijos renginiai vyko spalio 6-10 d. Pirmadienio tema – „Sužinok savo ūgį ir svorį“ 1-5 kl. moksleiviams ir „Judėk šokio ritmu“ 5-11 klasėms bei priešmokyklinio amžiaus vaikams. Antradienį – „Krosas , judrieji žaidimai ir kvėpavimo pratimai“, dalyvavo 5-12 klasės. Trečiadienio tema – „Muzikos terapija“ 6-12 kl. moksleiviams. Prie šios dienos akcijos prisijungė ir Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai, kurie mokyklos bendruomenei įteikė atminimo dovanėlių. Ketvirtadienį moksleivius džiugino „Tinklinio turnyras, futbolas“ 7-12 klasių mokiniams, o penktadienį vyko „Linksmoji estafetė ir tinklinis“ 5-10 klasės moksleiviams.
Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje sveikatingumo pertraukų savaitė taip pat vyko spalio 6-10 d. Pirmadienį mokyklos bendruomenė buvo pakviesta džiaugtis judėjimu – šios dienos tema buvo ,,Šokam, kaip mokam“. Pertraukų metu visoje mokykloje skambėjo nuotaikinga muzika, kuri skatino pajudėti. Antradienį per trečią pertrauką 5-10 kl. mokiniai ir mokytojai mankštinosi visi kartu šokdami, darydami įvairius pratimus. Trečiadienį per 4-ą pertrauką 1-4 kl. moksleiviai ir mokytojai mankštinosi su ,,piratais“, kurie pamiršę savo lobių skrynią mokė pradinukus ,,piratiškos mankštos“. Ketvirtadienį mokykloje muzika skambėjo dar garsiau, kojos kilnojosi dar aukščiau, nes pertraukos metu susirinkusius salėje kvietė šokti „Flash Mob“ ritmu aktyvūs mokyklos moksleiviai.
Penktadienį – fotokonkurso „Sveikiausia akimirka su savo klase“ apdovanojimų ceremonija.
Mokiniai ir mokytojai visą savaitę buvo raginami įsijungti į sveikatinimo renginius ir tai užfiksuoti nuotraukose.

Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos akcijos dalyviai.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras prie akcijos „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje prisijungė penktadienį. Renginys prasidėjo šokio ritmu. Pajudėti ir atsipalaiduoti po pamokos susirinko daugybę mokinių. Renginį vedė patys mokiniai – šokių judesius rodė ant scenos ir ragino bendramokslius pašokti. Pasibaigus mankštoms biuro direktorė Virginija Vaivadaitė apdovanojo diplomais ir atminimo dovanėlėmis fotokonkurso „Sveikiausia akimirka su savo klase“ nugalėtojus, o kitiems dalyviams įteikė padėkos raštus.
Usėnuose
Prie visoje Lietuvoje vykstančios akcijos „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ prisijungė ir Usėnų pagrindinė mokykla. Akcijoje, kuri vyko spalio 6-10 d., dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Pirmadienį visus ateinančius į mokyklą maloniai nuteikė koridoriuje skambanti raminanti muzika. Pamokos vyko be skambučio, mokiniai laikėsi tylos pertraukų metu. „Judėjimo galios“ dieną pradinių klasių mokiniai darė mankštą, vyresnieji džiaugėsi galimybe pamėtyti kamuolį ar pažaisti krepšinį. Visą mokyklos bendruomenę pradžiugino pintinės skanių obuolių, padėtų kiekvieno aukšto koridoriuje. O ekskursija į sodą suteikė daug džiaugsmo pradinukams. Ypač visiems patiko „Muzikos galios“ diena – patys mokiniai galėjo leisti savo atsineštus įrašus ir pašokti. Paskutinę akcijos dieną mokiniai rašė palinkėjimus klasės draugams, mokytojams ir dėjo į improvizuotą pašto dėžę.

Vainuto gimnazijos mokiniai juda šokio ritmu.

Šilutėje
Akcijoje dalyvauti gali ne tik pradinės, pagrindinės mokyklos ar gimnazijos, bet ir profesinės mokyklos. Tad šiai gražiai iniciatyvai neliko abejinga ir Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla.
Čia Sveikatingumo pertraukų savaitė surengta rugsėjo 22-26 d. Akcijoje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Pirmadienio tema buvo – „Būk žvalus!“, antradienio – „Arbatą gerti sveika!“, trečiadienis – „Sporto diena“ stadione, ketvirtadienį – „Ištiesk pagalbos ranką…“, penktadienį – „Tylos stebuklinga versmė“. Mokyklos bibliotekoje veikė paroda „Sveikatos ABC“.
Prie mokyklos bendruomenės Sporto dieną stadione prisijungė ir Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Stadione mokiniai ir grupių vadovai sportavo visą dieną: žaidė krepšinį, mėtė baudas, traukė virvę, lenkė ranką ir kt. Dalyvavo 14 grupių. Pagal varžybų rezultatus sportiškiausiais pripažinti pirmakursiai – būsimieji statybininkai (44A), antroji vieta skirta 32PB grupei, treti – 34A ir 23V grupių mokiniai. Biuro specialistai apdovanojo aktyviausius, sportiškiausius moksleivius ir mokytojus.
Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai pastebėjo, kad prie akcijos „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ prisijungusių mokyklų bendruomenės patyrė puikių emocijų ir paįvairino kasdieninį mokyklos gyvenimą. Akcijoje dalyvavo nuo pačių mažiausių priešmokyklinio amžiaus mokinių iki profesijos besimokančiųjų. Aktyviausiems akcijos dalyviams Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai įteikė atminimo dovanėles.
Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia kuo daugiau mokyklų prisijungti prie akcijos „Sveikatingumo pertraukų savaitė“.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite