„Sveikatingumo pertraukų savaitė“ Šilutės rajono savivaldybėje

Šiandieninė mokykla siekia ne tik suteikti mokiniams įvairių sričių žinių, gebėjimų, bet ir ugdyti vertybines nuostatas. Viena iš jos funkcijų – orientuoti moksleivį į sveikas gyvenimo vertybes, kurių pažinimas padeda pajausti prasmingo gyvenimo grožį, rasti aktyvaus kūrybingo gyvenimo prasmę. Įgyvendinant Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių plano 6 priemonę LR sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras šalies mokyklose inicijuoja akciją „Sveikatingumo pertraukų savaitė“.

Turizmo ir paslaugų verslo mokyklos „Sporto diena“.

„Sveikatingumo pertraukų savaitės“ tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač moksleivių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po įtempto protinio darbo. Akciją „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ gali organizuoti viena iniciatyvinė grupė arba skirtingomis dienomis vis kita bendruomenės grupė ar mokinių klasė. Siūlome skatinti mokinius, jų tėvus įsitraukti į akcijos priemonių planavimą, organizavimą ir rezultatų aptarimą. Jiems galėtų padėti visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys mokyklose, mokytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai. Renginį rekomenduojame organizuoti kūrybiškai pasirenkant tinkamą laiką, vietą ir tematiką, svarbus dalyvių noras ir entuziazmas. Patariame sudaryti sąlygas akcijoje dalyvauti visiems mokyklos bendruomenės nariams, kad tai būtų artimesnės pažinties, draugystės ir bendradarbiavimo šventė. Akcijos metu rekomenduojame naudoti pačius įvairiausius sveikatos žinių perdavimo, įgūdžių ir įpročių formavimo būdus bei metodus, atitinkančius bendruomenės narių, ypač moksleivių, amžių ir pasirengimo lygį. Galima ir kiekvieną akcijos dieną skirti vis kitai (mokyklai aktualiai) sveikatinimo temai: pavyzdžiui, pirmadienis – judėjimo galia, antradienis – tylos galia ir t. t.
Šią akciją siūloma vykdyti pasirinktą 2014 m. rugsėjo arba spalio mėnesio savaitę: pertraukų metu mokyklose užrakinti klasių duris, atidaryti langus (kad klasės išsivėdintų), o moksleivius ir mokytojus bei kitus darbuotojus pakviesti į įvairią sveikatinimo veiklą kitose mokyklos erdvėse ar lauke.

Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus mokiniai.

Pirmieji – šyliškiai
Ši akcija Šilutės rajone vyksta pirmą kartą. Pirmoji akcijoje rugsėjo 15-19 d. dalyvavo Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus bendruomenė. „Sveikatingumo pertraukų savaitės“ renginiuose dalyvavo 4 klasės: pirmadienio tema buvo „Judėjimo galia“, antradienio – „Muzikos galia“, trečiadienio – „Vaisių ir daržovių nauda sveikatai“, ketvirtadienio – „Tylos galia“, penktadienio – „Vandens galia“.
Sveikatingumo pertraukų savaitės metu mokiniai salėje žaidė judriuosius žaidimus, dainavo mėgstamas dainas, klausė mėgstamos muzikos, turėjo galimybę pabandyti patys išspausti sulčių iš obuolių, morkų, burokėlių, apelsinų, vynuogių, bei kt.

Usėnų pagrindinės mokyklos akcijos dalyviai.

Vainute ir Saugose
Akcija sėkmingai įgyvendinta Šilutės rajono savivaldybės Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklausančiose dviejose bendrojo ugdymo įstaigose – Vainuto gimnazijoje ir Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje.
Vainuto gimnazijoje akcijos renginiai vyko spalio 6-10 d. Pirmadienio tema – „Sužinok savo ūgį ir svorį“ 1-5 kl. moksleiviams ir „Judėk šokio ritmu“ 5-11 klasėms bei priešmokyklinio amžiaus vaikams. Antradienį – „Krosas , judrieji žaidimai ir kvėpavimo pratimai“, dalyvavo 5-12 klasės. Trečiadienio tema – „Muzikos terapija“ 6-12 kl. moksleiviams. Prie šios dienos akcijos prisijungė ir Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai, kurie mokyklos bendruomenei įteikė atminimo dovanėlių. Ketvirtadienį moksleivius džiugino „Tinklinio turnyras, futbolas“ 7-12 klasių mokiniams, o penktadienį vyko „Linksmoji estafetė ir tinklinis“ 5-10 klasės moksleiviams.
Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje sveikatingumo pertraukų savaitė taip pat vyko spalio 6-10 d. Pirmadienį mokyklos bendruomenė buvo pakviesta džiaugtis judėjimu – šios dienos tema buvo ,,Šokam, kaip mokam“. Pertraukų metu visoje mokykloje skambėjo nuotaikinga muzika, kuri skatino pajudėti. Antradienį per trečią pertrauką 5-10 kl. mokiniai ir mokytojai mankštinosi visi kartu šokdami, darydami įvairius pratimus. Trečiadienį per 4-ą pertrauką 1-4 kl. moksleiviai ir mokytojai mankštinosi su ,,piratais“, kurie pamiršę savo lobių skrynią mokė pradinukus ,,piratiškos mankštos“. Ketvirtadienį mokykloje muzika skambėjo dar garsiau, kojos kilnojosi dar aukščiau, nes pertraukos metu susirinkusius salėje kvietė šokti „Flash Mob“ ritmu aktyvūs mokyklos moksleiviai.
Penktadienį – fotokonkurso „Sveikiausia akimirka su savo klase“ apdovanojimų ceremonija.
Mokiniai ir mokytojai visą savaitę buvo raginami įsijungti į sveikatinimo renginius ir tai užfiksuoti nuotraukose.

Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos akcijos dalyviai.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras prie akcijos „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje prisijungė penktadienį. Renginys prasidėjo šokio ritmu. Pajudėti ir atsipalaiduoti po pamokos susirinko daugybę mokinių. Renginį vedė patys mokiniai – šokių judesius rodė ant scenos ir ragino bendramokslius pašokti. Pasibaigus mankštoms biuro direktorė Virginija Vaivadaitė apdovanojo diplomais ir atminimo dovanėlėmis fotokonkurso „Sveikiausia akimirka su savo klase“ nugalėtojus, o kitiems dalyviams įteikė padėkos raštus.
Usėnuose
Prie visoje Lietuvoje vykstančios akcijos „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ prisijungė ir Usėnų pagrindinė mokykla. Akcijoje, kuri vyko spalio 6-10 d., dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Pirmadienį visus ateinančius į mokyklą maloniai nuteikė koridoriuje skambanti raminanti muzika. Pamokos vyko be skambučio, mokiniai laikėsi tylos pertraukų metu. „Judėjimo galios“ dieną pradinių klasių mokiniai darė mankštą, vyresnieji džiaugėsi galimybe pamėtyti kamuolį ar pažaisti krepšinį. Visą mokyklos bendruomenę pradžiugino pintinės skanių obuolių, padėtų kiekvieno aukšto koridoriuje. O ekskursija į sodą suteikė daug džiaugsmo pradinukams. Ypač visiems patiko „Muzikos galios“ diena – patys mokiniai galėjo leisti savo atsineštus įrašus ir pašokti. Paskutinę akcijos dieną mokiniai rašė palinkėjimus klasės draugams, mokytojams ir dėjo į improvizuotą pašto dėžę.

Vainuto gimnazijos mokiniai juda šokio ritmu.

Šilutėje
Akcijoje dalyvauti gali ne tik pradinės, pagrindinės mokyklos ar gimnazijos, bet ir profesinės mokyklos. Tad šiai gražiai iniciatyvai neliko abejinga ir Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla.
Čia Sveikatingumo pertraukų savaitė surengta rugsėjo 22-26 d. Akcijoje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Pirmadienio tema buvo – „Būk žvalus!“, antradienio – „Arbatą gerti sveika!“, trečiadienis – „Sporto diena“ stadione, ketvirtadienį – „Ištiesk pagalbos ranką…“, penktadienį – „Tylos stebuklinga versmė“. Mokyklos bibliotekoje veikė paroda „Sveikatos ABC“.
Prie mokyklos bendruomenės Sporto dieną stadione prisijungė ir Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Stadione mokiniai ir grupių vadovai sportavo visą dieną: žaidė krepšinį, mėtė baudas, traukė virvę, lenkė ranką ir kt. Dalyvavo 14 grupių. Pagal varžybų rezultatus sportiškiausiais pripažinti pirmakursiai – būsimieji statybininkai (44A), antroji vieta skirta 32PB grupei, treti – 34A ir 23V grupių mokiniai. Biuro specialistai apdovanojo aktyviausius, sportiškiausius moksleivius ir mokytojus.
Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai pastebėjo, kad prie akcijos „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ prisijungusių mokyklų bendruomenės patyrė puikių emocijų ir paįvairino kasdieninį mokyklos gyvenimą. Akcijoje dalyvavo nuo pačių mažiausių priešmokyklinio amžiaus mokinių iki profesijos besimokančiųjų. Aktyviausiems akcijos dalyviams Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai įteikė atminimo dovanėles.
Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia kuo daugiau mokyklų prisijungti prie akcijos „Sveikatingumo pertraukų savaitė“.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

Hits: 80

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo COVID-19 jau paskiepytas kas penktas šalies gyventojas

Padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją. Vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc. Nors savivaldybės nepanaudotas vakcinas jau gali siūlyti žemiau esančios prioritetinėms grupėms, balandžio mėnesį pagrindinis prioritetas yra skiriamas senjorų vakcinacijai. Vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai yra registruojami skiepijimui bet kuria jų pageidaujama vakcina. Nesulaukus kvietimo, senjorai raginami patys kreiptis į savo savivaldybę detalesnei informacijai ir pasinaudoti valstybės

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Taip pat skaitykite