Sutaupytas lėšas panaudos įvairiems poreikiams

FONDASŠilutės r. savivaldybės administracija kartu su partneriu – Šilutės senelių globos namais – įgyvendina projektą „Šilutės senelių globos namų modernizavimas“ pagal 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos II prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ priemonę „Stacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“.
Šis projektas įtrauktas į valstybinių projektų sąrašą ir 100 proc. finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis. Pagal 2012 m. sausio 13 d. pasirašytą trišalę finansavimo ir administravimo sutartį minėtajam projektui įgyvendinti skirta 860 tūkst. Lt.
Darbus buvo numatyta baigti iki 2013 m. pabaigos. UAB „Gargždų rangos darbai“ viską atliko iki rudens. Pavyko sutaupyti per 100 tūkst. Lt. Projekto įgyvendinimas pratęstas iki 2014 m. birželio 30 d., o sutaupytos lėšos bus panaudotos įvairiems įstaigos poreikiams tenkinti.

Daugeliui senelių reikalinga slauga, todėl numatoma įsigyti daugiau lovų.

Daugeliui senelių reikalinga slauga, todėl numatoma įsigyti daugiau lovų.

Šilutės senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė džiaugiasi, kad sutaupius lėšų, pavyks nuveikti daugiau, negu buvo numatyta. Už likusius pinigus planuojama renovuoti įėjimą ir laiptus, kad žmones būtų galima įnešti ir išnešti su lova. Taip pat ant langų bus sumontuoti roletai, įstatyti tinkleliai nuo vabzdžių. Taip pat numatoma įsigyti modernių lovų.
Šilutės senelių globos namų, esančių Taikos g. 12, Šilutėje, patalpas remontavo UAB „Gargždų rangos darbai“. Atlikus pagrindinius projekto darbus, suremontuotos gyvenamosios, asmens higienos, maitinimo ir bendrojo naudojimo patalpos, kurios jau atitinka socialinės globos įstaigoms keliamus reikalavimus.
Pakeisti langai, prie kambarių įrengtos neįgaliesiems pritaikytos dušų kabinos, nes dauguma gyventojų sunkiai vaikšto ir jiems sunku naudotis voniomis. Pakeista santechnikos įranga, elektros instaliacija, antrame aukšte įrengta ventiliacija. Suremontuotos patalpos, kuriose senelių namų gyventojai maitinasi.
Senelių globos namų vadovė D. Valodskienė patenkinta sėkmingu bendradarbiavimu su statybininkais: „Jie suprato, kaip mums buvo nelengva, ir dirbo taip, kad sukeltų kuo mažiau nepatogumų. Kai reikėjo pirkti medžiagų, kartu vykdavome į parduotuvę. Galėjome pasirinkti spalvas, faktūrą, o kartu ir sutaupyti“.
Direktorė prisipažino, kad labai laukė modernizavimo darbų pradžios, o dabar nekantriai laukia jų pabaigos, nors tai, ką beliko padaryti, didesnių nepatogumų nebesukels, senelių nebereikės kraustyti iš jiems įprastų patalpų. Projektinėje veikloje įstaiga planuoja dalyvauti ir toliau. Dar reikėtų pakeisti teritoriją supančią tvorą, kuri išliko nuo įstaigos gyvavimo pradžios, labiau pagyvenusių žmonių poreikiams pritaikyti aplinką.
Danutė Valodskienė priminė, kad 1992 m. spalio 21 d. Šilutės r. savivaldybės valdybos potvarkiu Šilutės vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“ buvo reorganizuotas į senelių globos namus. 1999 m. gruodžio 28 d. įstaiga pradėjo veiklą. Globos namai – tai juose gyvenančių asmenų namai, todėl juose gyvenimas organizuojamas taip, kad būtų kuo artimesnis jaukiai namų aplinkai, sudarant galimybę gyventojams tvarkytis pagal savo pomėgius ir supratimą. Kiekvienam asmeniui užtikrinamas privatumą suteikiantis gyvenamasis plotas, reikiamas inventorius.
Laikui bėgant, daug kas nusidėvėjo, nebeatitiko šiandienos reikalavimų. „Modernizavimo verkiant reikėjo. Per tuos metus grindys taip susidėvėjo, kad kai kuriose vietose jų dangos visai nebeliko. Susidėvėjo lovos, jau nusipirkome dalį naujų, specialių, pritaikytų slaugai, nes slaugos paslaugos reikia daugeliui mūsų namų gyventojų. Labai džiaugiuosi, kad vykdant šį projektą nuveikėme daugiau, negu buvo numatyta“, – kalbėjo Šilutės senelių globos namų direktorė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite