Sutaupytas lėšas panaudos įvairiems poreikiams

FONDASŠilutės r. savivaldybės administracija kartu su partneriu – Šilutės senelių globos namais – įgyvendina projektą „Šilutės senelių globos namų modernizavimas“ pagal 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos II prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ priemonę „Stacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“.
Šis projektas įtrauktas į valstybinių projektų sąrašą ir 100 proc. finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis. Pagal 2012 m. sausio 13 d. pasirašytą trišalę finansavimo ir administravimo sutartį minėtajam projektui įgyvendinti skirta 860 tūkst. Lt.
Darbus buvo numatyta baigti iki 2013 m. pabaigos. UAB „Gargždų rangos darbai“ viską atliko iki rudens. Pavyko sutaupyti per 100 tūkst. Lt. Projekto įgyvendinimas pratęstas iki 2014 m. birželio 30 d., o sutaupytos lėšos bus panaudotos įvairiems įstaigos poreikiams tenkinti.

Daugeliui senelių reikalinga slauga, todėl numatoma įsigyti daugiau lovų.

Daugeliui senelių reikalinga slauga, todėl numatoma įsigyti daugiau lovų.

Šilutės senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė džiaugiasi, kad sutaupius lėšų, pavyks nuveikti daugiau, negu buvo numatyta. Už likusius pinigus planuojama renovuoti įėjimą ir laiptus, kad žmones būtų galima įnešti ir išnešti su lova. Taip pat ant langų bus sumontuoti roletai, įstatyti tinkleliai nuo vabzdžių. Taip pat numatoma įsigyti modernių lovų.
Šilutės senelių globos namų, esančių Taikos g. 12, Šilutėje, patalpas remontavo UAB „Gargždų rangos darbai“. Atlikus pagrindinius projekto darbus, suremontuotos gyvenamosios, asmens higienos, maitinimo ir bendrojo naudojimo patalpos, kurios jau atitinka socialinės globos įstaigoms keliamus reikalavimus.
Pakeisti langai, prie kambarių įrengtos neįgaliesiems pritaikytos dušų kabinos, nes dauguma gyventojų sunkiai vaikšto ir jiems sunku naudotis voniomis. Pakeista santechnikos įranga, elektros instaliacija, antrame aukšte įrengta ventiliacija. Suremontuotos patalpos, kuriose senelių namų gyventojai maitinasi.
Senelių globos namų vadovė D. Valodskienė patenkinta sėkmingu bendradarbiavimu su statybininkais: „Jie suprato, kaip mums buvo nelengva, ir dirbo taip, kad sukeltų kuo mažiau nepatogumų. Kai reikėjo pirkti medžiagų, kartu vykdavome į parduotuvę. Galėjome pasirinkti spalvas, faktūrą, o kartu ir sutaupyti“.
Direktorė prisipažino, kad labai laukė modernizavimo darbų pradžios, o dabar nekantriai laukia jų pabaigos, nors tai, ką beliko padaryti, didesnių nepatogumų nebesukels, senelių nebereikės kraustyti iš jiems įprastų patalpų. Projektinėje veikloje įstaiga planuoja dalyvauti ir toliau. Dar reikėtų pakeisti teritoriją supančią tvorą, kuri išliko nuo įstaigos gyvavimo pradžios, labiau pagyvenusių žmonių poreikiams pritaikyti aplinką.
Danutė Valodskienė priminė, kad 1992 m. spalio 21 d. Šilutės r. savivaldybės valdybos potvarkiu Šilutės vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“ buvo reorganizuotas į senelių globos namus. 1999 m. gruodžio 28 d. įstaiga pradėjo veiklą. Globos namai – tai juose gyvenančių asmenų namai, todėl juose gyvenimas organizuojamas taip, kad būtų kuo artimesnis jaukiai namų aplinkai, sudarant galimybę gyventojams tvarkytis pagal savo pomėgius ir supratimą. Kiekvienam asmeniui užtikrinamas privatumą suteikiantis gyvenamasis plotas, reikiamas inventorius.
Laikui bėgant, daug kas nusidėvėjo, nebeatitiko šiandienos reikalavimų. „Modernizavimo verkiant reikėjo. Per tuos metus grindys taip susidėvėjo, kad kai kuriose vietose jų dangos visai nebeliko. Susidėvėjo lovos, jau nusipirkome dalį naujų, specialių, pritaikytų slaugai, nes slaugos paslaugos reikia daugeliui mūsų namų gyventojų. Labai džiaugiuosi, kad vykdant šį projektą nuveikėme daugiau, negu buvo numatyta“, – kalbėjo Šilutės senelių globos namų direktorė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite