Sutaupytas lėšas panaudos įvairiems poreikiams

FONDASŠilutės r. savivaldybės administracija kartu su partneriu – Šilutės senelių globos namais – įgyvendina projektą „Šilutės senelių globos namų modernizavimas“ pagal 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos II prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ priemonę „Stacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“.
Šis projektas įtrauktas į valstybinių projektų sąrašą ir 100 proc. finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis. Pagal 2012 m. sausio 13 d. pasirašytą trišalę finansavimo ir administravimo sutartį minėtajam projektui įgyvendinti skirta 860 tūkst. Lt.
Darbus buvo numatyta baigti iki 2013 m. pabaigos. UAB „Gargždų rangos darbai“ viską atliko iki rudens. Pavyko sutaupyti per 100 tūkst. Lt. Projekto įgyvendinimas pratęstas iki 2014 m. birželio 30 d., o sutaupytos lėšos bus panaudotos įvairiems įstaigos poreikiams tenkinti.

Daugeliui senelių reikalinga slauga, todėl numatoma įsigyti daugiau lovų.

Daugeliui senelių reikalinga slauga, todėl numatoma įsigyti daugiau lovų.

Šilutės senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė džiaugiasi, kad sutaupius lėšų, pavyks nuveikti daugiau, negu buvo numatyta. Už likusius pinigus planuojama renovuoti įėjimą ir laiptus, kad žmones būtų galima įnešti ir išnešti su lova. Taip pat ant langų bus sumontuoti roletai, įstatyti tinkleliai nuo vabzdžių. Taip pat numatoma įsigyti modernių lovų.
Šilutės senelių globos namų, esančių Taikos g. 12, Šilutėje, patalpas remontavo UAB „Gargždų rangos darbai“. Atlikus pagrindinius projekto darbus, suremontuotos gyvenamosios, asmens higienos, maitinimo ir bendrojo naudojimo patalpos, kurios jau atitinka socialinės globos įstaigoms keliamus reikalavimus.
Pakeisti langai, prie kambarių įrengtos neįgaliesiems pritaikytos dušų kabinos, nes dauguma gyventojų sunkiai vaikšto ir jiems sunku naudotis voniomis. Pakeista santechnikos įranga, elektros instaliacija, antrame aukšte įrengta ventiliacija. Suremontuotos patalpos, kuriose senelių namų gyventojai maitinasi.
Senelių globos namų vadovė D. Valodskienė patenkinta sėkmingu bendradarbiavimu su statybininkais: „Jie suprato, kaip mums buvo nelengva, ir dirbo taip, kad sukeltų kuo mažiau nepatogumų. Kai reikėjo pirkti medžiagų, kartu vykdavome į parduotuvę. Galėjome pasirinkti spalvas, faktūrą, o kartu ir sutaupyti“.
Direktorė prisipažino, kad labai laukė modernizavimo darbų pradžios, o dabar nekantriai laukia jų pabaigos, nors tai, ką beliko padaryti, didesnių nepatogumų nebesukels, senelių nebereikės kraustyti iš jiems įprastų patalpų. Projektinėje veikloje įstaiga planuoja dalyvauti ir toliau. Dar reikėtų pakeisti teritoriją supančią tvorą, kuri išliko nuo įstaigos gyvavimo pradžios, labiau pagyvenusių žmonių poreikiams pritaikyti aplinką.
Danutė Valodskienė priminė, kad 1992 m. spalio 21 d. Šilutės r. savivaldybės valdybos potvarkiu Šilutės vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“ buvo reorganizuotas į senelių globos namus. 1999 m. gruodžio 28 d. įstaiga pradėjo veiklą. Globos namai – tai juose gyvenančių asmenų namai, todėl juose gyvenimas organizuojamas taip, kad būtų kuo artimesnis jaukiai namų aplinkai, sudarant galimybę gyventojams tvarkytis pagal savo pomėgius ir supratimą. Kiekvienam asmeniui užtikrinamas privatumą suteikiantis gyvenamasis plotas, reikiamas inventorius.
Laikui bėgant, daug kas nusidėvėjo, nebeatitiko šiandienos reikalavimų. „Modernizavimo verkiant reikėjo. Per tuos metus grindys taip susidėvėjo, kad kai kuriose vietose jų dangos visai nebeliko. Susidėvėjo lovos, jau nusipirkome dalį naujų, specialių, pritaikytų slaugai, nes slaugos paslaugos reikia daugeliui mūsų namų gyventojų. Labai džiaugiuosi, kad vykdant šį projektą nuveikėme daugiau, negu buvo numatyta“, – kalbėjo Šilutės senelių globos namų direktorė.

Vaidotas VILKAS

Hits: 41

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite