Sutaupytas lėšas panaudos įvairiems poreikiams

FONDASŠilutės r. savivaldybės administracija kartu su partneriu – Šilutės senelių globos namais – įgyvendina projektą „Šilutės senelių globos namų modernizavimas“ pagal 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos II prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ priemonę „Stacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“.
Šis projektas įtrauktas į valstybinių projektų sąrašą ir 100 proc. finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis. Pagal 2012 m. sausio 13 d. pasirašytą trišalę finansavimo ir administravimo sutartį minėtajam projektui įgyvendinti skirta 860 tūkst. Lt.
Darbus buvo numatyta baigti iki 2013 m. pabaigos. UAB „Gargždų rangos darbai“ viską atliko iki rudens. Pavyko sutaupyti per 100 tūkst. Lt. Projekto įgyvendinimas pratęstas iki 2014 m. birželio 30 d., o sutaupytos lėšos bus panaudotos įvairiems įstaigos poreikiams tenkinti.

Daugeliui senelių reikalinga slauga, todėl numatoma įsigyti daugiau lovų.

Daugeliui senelių reikalinga slauga, todėl numatoma įsigyti daugiau lovų.

Šilutės senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė džiaugiasi, kad sutaupius lėšų, pavyks nuveikti daugiau, negu buvo numatyta. Už likusius pinigus planuojama renovuoti įėjimą ir laiptus, kad žmones būtų galima įnešti ir išnešti su lova. Taip pat ant langų bus sumontuoti roletai, įstatyti tinkleliai nuo vabzdžių. Taip pat numatoma įsigyti modernių lovų.
Šilutės senelių globos namų, esančių Taikos g. 12, Šilutėje, patalpas remontavo UAB „Gargždų rangos darbai“. Atlikus pagrindinius projekto darbus, suremontuotos gyvenamosios, asmens higienos, maitinimo ir bendrojo naudojimo patalpos, kurios jau atitinka socialinės globos įstaigoms keliamus reikalavimus.
Pakeisti langai, prie kambarių įrengtos neįgaliesiems pritaikytos dušų kabinos, nes dauguma gyventojų sunkiai vaikšto ir jiems sunku naudotis voniomis. Pakeista santechnikos įranga, elektros instaliacija, antrame aukšte įrengta ventiliacija. Suremontuotos patalpos, kuriose senelių namų gyventojai maitinasi.
Senelių globos namų vadovė D. Valodskienė patenkinta sėkmingu bendradarbiavimu su statybininkais: „Jie suprato, kaip mums buvo nelengva, ir dirbo taip, kad sukeltų kuo mažiau nepatogumų. Kai reikėjo pirkti medžiagų, kartu vykdavome į parduotuvę. Galėjome pasirinkti spalvas, faktūrą, o kartu ir sutaupyti“.
Direktorė prisipažino, kad labai laukė modernizavimo darbų pradžios, o dabar nekantriai laukia jų pabaigos, nors tai, ką beliko padaryti, didesnių nepatogumų nebesukels, senelių nebereikės kraustyti iš jiems įprastų patalpų. Projektinėje veikloje įstaiga planuoja dalyvauti ir toliau. Dar reikėtų pakeisti teritoriją supančią tvorą, kuri išliko nuo įstaigos gyvavimo pradžios, labiau pagyvenusių žmonių poreikiams pritaikyti aplinką.
Danutė Valodskienė priminė, kad 1992 m. spalio 21 d. Šilutės r. savivaldybės valdybos potvarkiu Šilutės vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“ buvo reorganizuotas į senelių globos namus. 1999 m. gruodžio 28 d. įstaiga pradėjo veiklą. Globos namai – tai juose gyvenančių asmenų namai, todėl juose gyvenimas organizuojamas taip, kad būtų kuo artimesnis jaukiai namų aplinkai, sudarant galimybę gyventojams tvarkytis pagal savo pomėgius ir supratimą. Kiekvienam asmeniui užtikrinamas privatumą suteikiantis gyvenamasis plotas, reikiamas inventorius.
Laikui bėgant, daug kas nusidėvėjo, nebeatitiko šiandienos reikalavimų. „Modernizavimo verkiant reikėjo. Per tuos metus grindys taip susidėvėjo, kad kai kuriose vietose jų dangos visai nebeliko. Susidėvėjo lovos, jau nusipirkome dalį naujų, specialių, pritaikytų slaugai, nes slaugos paslaugos reikia daugeliui mūsų namų gyventojų. Labai džiaugiuosi, kad vykdant šį projektą nuveikėme daugiau, negu buvo numatyta“, – kalbėjo Šilutės senelių globos namų direktorė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite