Sutaupytas lėšas panaudos įvairiems poreikiams

FONDASŠilutės r. savivaldybės administracija kartu su partneriu – Šilutės senelių globos namais – įgyvendina projektą „Šilutės senelių globos namų modernizavimas“ pagal 2007-2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos II prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ priemonę „Stacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“.
Šis projektas įtrauktas į valstybinių projektų sąrašą ir 100 proc. finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis. Pagal 2012 m. sausio 13 d. pasirašytą trišalę finansavimo ir administravimo sutartį minėtajam projektui įgyvendinti skirta 860 tūkst. Lt.
Darbus buvo numatyta baigti iki 2013 m. pabaigos. UAB „Gargždų rangos darbai“ viską atliko iki rudens. Pavyko sutaupyti per 100 tūkst. Lt. Projekto įgyvendinimas pratęstas iki 2014 m. birželio 30 d., o sutaupytos lėšos bus panaudotos įvairiems įstaigos poreikiams tenkinti.

Daugeliui senelių reikalinga slauga, todėl numatoma įsigyti daugiau lovų.

Daugeliui senelių reikalinga slauga, todėl numatoma įsigyti daugiau lovų.

Šilutės senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė džiaugiasi, kad sutaupius lėšų, pavyks nuveikti daugiau, negu buvo numatyta. Už likusius pinigus planuojama renovuoti įėjimą ir laiptus, kad žmones būtų galima įnešti ir išnešti su lova. Taip pat ant langų bus sumontuoti roletai, įstatyti tinkleliai nuo vabzdžių. Taip pat numatoma įsigyti modernių lovų.
Šilutės senelių globos namų, esančių Taikos g. 12, Šilutėje, patalpas remontavo UAB „Gargždų rangos darbai“. Atlikus pagrindinius projekto darbus, suremontuotos gyvenamosios, asmens higienos, maitinimo ir bendrojo naudojimo patalpos, kurios jau atitinka socialinės globos įstaigoms keliamus reikalavimus.
Pakeisti langai, prie kambarių įrengtos neįgaliesiems pritaikytos dušų kabinos, nes dauguma gyventojų sunkiai vaikšto ir jiems sunku naudotis voniomis. Pakeista santechnikos įranga, elektros instaliacija, antrame aukšte įrengta ventiliacija. Suremontuotos patalpos, kuriose senelių namų gyventojai maitinasi.
Senelių globos namų vadovė D. Valodskienė patenkinta sėkmingu bendradarbiavimu su statybininkais: „Jie suprato, kaip mums buvo nelengva, ir dirbo taip, kad sukeltų kuo mažiau nepatogumų. Kai reikėjo pirkti medžiagų, kartu vykdavome į parduotuvę. Galėjome pasirinkti spalvas, faktūrą, o kartu ir sutaupyti“.
Direktorė prisipažino, kad labai laukė modernizavimo darbų pradžios, o dabar nekantriai laukia jų pabaigos, nors tai, ką beliko padaryti, didesnių nepatogumų nebesukels, senelių nebereikės kraustyti iš jiems įprastų patalpų. Projektinėje veikloje įstaiga planuoja dalyvauti ir toliau. Dar reikėtų pakeisti teritoriją supančią tvorą, kuri išliko nuo įstaigos gyvavimo pradžios, labiau pagyvenusių žmonių poreikiams pritaikyti aplinką.
Danutė Valodskienė priminė, kad 1992 m. spalio 21 d. Šilutės r. savivaldybės valdybos potvarkiu Šilutės vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“ buvo reorganizuotas į senelių globos namus. 1999 m. gruodžio 28 d. įstaiga pradėjo veiklą. Globos namai – tai juose gyvenančių asmenų namai, todėl juose gyvenimas organizuojamas taip, kad būtų kuo artimesnis jaukiai namų aplinkai, sudarant galimybę gyventojams tvarkytis pagal savo pomėgius ir supratimą. Kiekvienam asmeniui užtikrinamas privatumą suteikiantis gyvenamasis plotas, reikiamas inventorius.
Laikui bėgant, daug kas nusidėvėjo, nebeatitiko šiandienos reikalavimų. „Modernizavimo verkiant reikėjo. Per tuos metus grindys taip susidėvėjo, kad kai kuriose vietose jų dangos visai nebeliko. Susidėvėjo lovos, jau nusipirkome dalį naujų, specialių, pritaikytų slaugai, nes slaugos paslaugos reikia daugeliui mūsų namų gyventojų. Labai džiaugiuosi, kad vykdant šį projektą nuveikėme daugiau, negu buvo numatyta“, – kalbėjo Šilutės senelių globos namų direktorė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite