Supažindino su rajono raidos perspektyvomis

Jau šį mėnesį mūsų rajono politikams bus pateikta Šilutės miesto vietos veiklos grupės „Pamario kraštas“ vietos plėtros strategija. Strategiją patvirtinus Taryboje, ji bus teikiama svarstymui Vidaus reikalų ministerijoje, o jau šių metų pabaigoje tikimasi sulaukti lėšų jos įgyvendinimui. Su baigiamos ruošti strategijos metmenimis galėjo susipažinti rajono bendruomenės atstovai.

Šilutės bendruomenės atstovai domėjosi savo galimybėmis įgyvendinti strategijoje numatytus projektus.

Šilutės bendruomenės atstovai domėjosi savo galimybėmis įgyvendinti strategijoje numatytus projektus.

 

Šilutės miesto vietos veiklos grupė „Pamario kraštas“ (toliau – Šilutės miesto VVG) įregistruota beveik prieš metus. Jos tikslai – pagerinti vietines įsidarbinimo galimybes ir didinti bendruomenių socialinę integraciją, išnaudojant vietos bendruomenių, verslo ir vietos valdžios ryšius. Šilutės miesto VVG, kuriai pirmininkauja rajono Tarybos narys Algis Bekeris, pasirašė iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamo projekto „Šilutės miesto vietos veiklos grupės „Pamario kraštas“ vietos plėtros strategijos parengimas“ įgyvendinimo sutartį su Europos socialinio fondo agentūra. Strategijos rengimo projektas finansuojamas pagal kelias 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programas. Parengus ir patvirtinus strategiją bus skelbiami kvietimai teikti paraiškas vietos projektams finansuoti. Projektinėje veikloje galės dalyvauti viešieji ir privatūs juridiniai asmenys, kurie veiklą vykdo Šilutės mieste, Savivaldybės administracija. Su rengiama strategija susirinkusius supažindino Aleksandro Stulginskio universiteto docentas daktaras Vytautas Pilipavičius. Jis pasakojo, kad pradedant rengti strategiją, pirmiausiai teko susirasti statistinių duomenų apie mūsų rajoną. Pasak pranešėjo, įgyvendinant numatytus projektus siekiama įvairiapusiškų tikslų: didinti įvairių gyventojų grupių užimtumą, kelti jų išsilavinimo lygį, o kartu gerinti gyvenamąją aplinką, mažinant jos užterštumą, klimato kaitą skatinančius faktorius ir socialinę atskirtį.

Su rengiama strategija susirinkusius supažindino Aleksandro Stulginskio universiteto docentas daktaras Vytautas Pilipavičius.

Su rengiama strategija susirinkusius supažindino Aleksandro Stulginskio universiteto docentas daktaras Vytautas Pilipavičius.

Strategijoje apžvelgtos bendruomenės inicijuojamos ir numatytos remti veiklos, skirtos mažinti vietos plėtros strategijos įgyvendinimo teritorijos gyventojų esamą socialinę atskirtį, didinti bedarbių ir neaktyvių darbingų gyventojų užimtumą, gerinti šių asmenų padėtį darbo rinkoje, didinti gyventojų verslumą, įgyvendinant neformalias iniciatyvas, gerinti darbingų vietos veiklos grupės teritorijos gyventojų padėtį darbo rinkoje, kurti bendradarbiavimo ir informacijos sklaidos tinklą, skatinti gyventojų savanorišką veiklą. Seminare dalyvavę Šilutės rajono bendruomenės atstovai domėjosi rengiama strategija, kokios organizacijos galės teikti projektus, kokioms žmonių grupėms jie skirti. Nemaža dalis pateiktų klausimų buvo svarbūs tik juos pateikusios žmonių grupės atstovams, tad atsakyti į juos pasiūlyta po susitikimo.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite