Sugrįžtantiems sparnuočiams – nauji namai

Tęsdama įžymaus Lietuvos gamtininko profesoriaus Tado Ivanausko pradėtą gamtosauginę veiklą bei daugiau nei prieš 90 metų jo iniciatyva pirmą kartą paminėtą Paukščių dieną, Šilutės miškų urėdija kasmet sugrįžtančius sparnuočius pasitinka paruošę jiems naujų namelių.

Dideli ir maži atskubėjo į inkilų kėlimo akciją.

Dideli ir maži atskubėjo į inkilų kėlimo akciją.

Pasak Šilutės miškų urėdo Vaido Bendaravičiaus, šiemet jau treti metai iš eilės inkilai keliami minint Tarptautines miškų ir žemės dienas. Šilutės miškų urėdija kartu su kitomis 42 urėdijomis bei jaunaisiais savo draugais gamtos mylėtojais dalyvauja paukščių sutiktuvių šventėje „Paukščiai grįžta namo“. Šiųmetės šventės metu į Šilutės miškų urėdijai priklausančių girininkijų medžius įkelta 210 inkilų sparnuočiams. Apie 30 inkilų įkelta Šilutėje.
„Visose šalies urėdijose suaugusieji, dideli ir maži kels į medžius inkilėlius sugrįžtantiems į mūsų miškus paukščiams. Be sparnuočių miškai būtų labiau užteršti. Paukščiai yra gamtos sanitarai. Jie reguliuoja vabzdžių ir smulkių graužikų skaičių, naikina kenkėjus, platina augalų sėklas. Žmonių pareiga pasirūpinti, kad sugrįžę paukščiai turėtų savo namus“, – į šventę atskubėjusiems priminė Šilutės miškų urėdas V. Bendaravičius.
Pirmieji inkilėliai buvo pakelti į Šilutės miškų urėdijos teritorijoje augančius berželius ir pušis. Iš viso į greta esančio miškelio medžius buvo įkelta apie 25 inkilėlius.
Šilutės miškų urėdijos inžinierė Loreta Skirbutienė sakė, kad inkilus galima kelti visur: miškuose, parkuose, skveruose, soduose. Sparnuočiai nelabai pageidauja artimos kaimynystės, todėl inkilus patartina kelti toliau vienas kito. Patartinas aukštis – du ar trys metrai.
Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus pradinukės sesutės Patricija ir Dovilė džiaugėsi, kad inkilėlį sukalti joms padėjo tėvelis. Draugai Arijus ir Domas sumeistravo pirmąjį savo gyvenime inkilą. Darbas vaikinams patiko, tačiau kaip teisingai sukalti šį namelį ir jį apskardinti, patarė ir padėjo Arijaus tėtis. Aštuonmečiui Vitalijui tėtis patarė, kaip užsandarinti inkilėlio sujungimus. Ir kiti neslėpė, kad inkilus kalti talkino technologijų mokytojai ir tėčiai.
Mažiausius akcijos dalyvius iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“ atlydėjo vedėja ir auklėtojos. Darželinukų delegacija atžygiavo pėstute. Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai atvažiavo mokykliniu autobusiuku. Jie atsivežė apie dvidešimt inkilų.
Akcijos dalyviai po inkilų įkėlimo buvo pakviesti paskanauti rusniškio Algimanto Dirsės virtos košės. Į kvietimą dalyvauti akcijoje atsiliepė Nemuno deltos regioninis parkas, Šilutės verslininkai Česlovas Barauskas, Remigijus Baltutis, kuriam, beje, gandras prieš kelias savaites atnešė jau trečią anūkėlį.
Generalinės urėdijos rengiama akcija „Paukščiai grįžta namo“ vyko keliais etapais. Pirmajame etape jaunieji miško bičiuliai, gamtininkai, moksleiviai buvo kviečiami kurti trumpus (vienos-dviejų minučių) vaizdo filmukus apie sparnuočius, gamtą, pavasarį. Šilutės miškų urėdijoje specialiai sudaryta komisija išrinko labiausiai temą atitinkantį Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinio Aleksėjaus Banacko sukurtą filmuką apie tai, kaip moksleiviai gamino inkilus ir apie geniuką, laukiantį naujo namo. Šeštoko sukurtas filmas išsiųstas į Generalinę miškų urėdiją. Trečiasis akcijos etapas vyks kovo 27 d. Belmonto pramogų ir poilsio centre. Iš 42 urėdijų atsiųstų filmukų bus išrinkta 10 geriausių.

Laima PUTRIUVIENĖ

Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius sveikinasi su jaunaisiais gamtos draugais iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“.

Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius sveikinasi su jaunaisiais gamtos draugais iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“.

Inkilą su skardintu stogu padarė Arijus ir Domas.

Inkilą su skardintu stogu padarė Arijus ir Domas.

Sesės Patricija ir Dovilė.

Sesės Patricija ir Dovilė.

Hits: 77

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite