Sugrįžtantiems sparnuočiams – nauji namai

Tęsdama įžymaus Lietuvos gamtininko profesoriaus Tado Ivanausko pradėtą gamtosauginę veiklą bei daugiau nei prieš 90 metų jo iniciatyva pirmą kartą paminėtą Paukščių dieną, Šilutės miškų urėdija kasmet sugrįžtančius sparnuočius pasitinka paruošę jiems naujų namelių.

Dideli ir maži atskubėjo į inkilų kėlimo akciją.

Dideli ir maži atskubėjo į inkilų kėlimo akciją.

Pasak Šilutės miškų urėdo Vaido Bendaravičiaus, šiemet jau treti metai iš eilės inkilai keliami minint Tarptautines miškų ir žemės dienas. Šilutės miškų urėdija kartu su kitomis 42 urėdijomis bei jaunaisiais savo draugais gamtos mylėtojais dalyvauja paukščių sutiktuvių šventėje „Paukščiai grįžta namo“. Šiųmetės šventės metu į Šilutės miškų urėdijai priklausančių girininkijų medžius įkelta 210 inkilų sparnuočiams. Apie 30 inkilų įkelta Šilutėje.
„Visose šalies urėdijose suaugusieji, dideli ir maži kels į medžius inkilėlius sugrįžtantiems į mūsų miškus paukščiams. Be sparnuočių miškai būtų labiau užteršti. Paukščiai yra gamtos sanitarai. Jie reguliuoja vabzdžių ir smulkių graužikų skaičių, naikina kenkėjus, platina augalų sėklas. Žmonių pareiga pasirūpinti, kad sugrįžę paukščiai turėtų savo namus“, – į šventę atskubėjusiems priminė Šilutės miškų urėdas V. Bendaravičius.
Pirmieji inkilėliai buvo pakelti į Šilutės miškų urėdijos teritorijoje augančius berželius ir pušis. Iš viso į greta esančio miškelio medžius buvo įkelta apie 25 inkilėlius.
Šilutės miškų urėdijos inžinierė Loreta Skirbutienė sakė, kad inkilus galima kelti visur: miškuose, parkuose, skveruose, soduose. Sparnuočiai nelabai pageidauja artimos kaimynystės, todėl inkilus patartina kelti toliau vienas kito. Patartinas aukštis – du ar trys metrai.
Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus pradinukės sesutės Patricija ir Dovilė džiaugėsi, kad inkilėlį sukalti joms padėjo tėvelis. Draugai Arijus ir Domas sumeistravo pirmąjį savo gyvenime inkilą. Darbas vaikinams patiko, tačiau kaip teisingai sukalti šį namelį ir jį apskardinti, patarė ir padėjo Arijaus tėtis. Aštuonmečiui Vitalijui tėtis patarė, kaip užsandarinti inkilėlio sujungimus. Ir kiti neslėpė, kad inkilus kalti talkino technologijų mokytojai ir tėčiai.
Mažiausius akcijos dalyvius iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“ atlydėjo vedėja ir auklėtojos. Darželinukų delegacija atžygiavo pėstute. Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai atvažiavo mokykliniu autobusiuku. Jie atsivežė apie dvidešimt inkilų.
Akcijos dalyviai po inkilų įkėlimo buvo pakviesti paskanauti rusniškio Algimanto Dirsės virtos košės. Į kvietimą dalyvauti akcijoje atsiliepė Nemuno deltos regioninis parkas, Šilutės verslininkai Česlovas Barauskas, Remigijus Baltutis, kuriam, beje, gandras prieš kelias savaites atnešė jau trečią anūkėlį.
Generalinės urėdijos rengiama akcija „Paukščiai grįžta namo“ vyko keliais etapais. Pirmajame etape jaunieji miško bičiuliai, gamtininkai, moksleiviai buvo kviečiami kurti trumpus (vienos-dviejų minučių) vaizdo filmukus apie sparnuočius, gamtą, pavasarį. Šilutės miškų urėdijoje specialiai sudaryta komisija išrinko labiausiai temą atitinkantį Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinio Aleksėjaus Banacko sukurtą filmuką apie tai, kaip moksleiviai gamino inkilus ir apie geniuką, laukiantį naujo namo. Šeštoko sukurtas filmas išsiųstas į Generalinę miškų urėdiją. Trečiasis akcijos etapas vyks kovo 27 d. Belmonto pramogų ir poilsio centre. Iš 42 urėdijų atsiųstų filmukų bus išrinkta 10 geriausių.

Laima PUTRIUVIENĖ

Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius sveikinasi su jaunaisiais gamtos draugais iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“.

Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius sveikinasi su jaunaisiais gamtos draugais iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“.

Inkilą su skardintu stogu padarė Arijus ir Domas.

Inkilą su skardintu stogu padarė Arijus ir Domas.

Sesės Patricija ir Dovilė.

Sesės Patricija ir Dovilė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite