Sugrįžtantiems sparnuočiams – nauji namai

Tęsdama įžymaus Lietuvos gamtininko profesoriaus Tado Ivanausko pradėtą gamtosauginę veiklą bei daugiau nei prieš 90 metų jo iniciatyva pirmą kartą paminėtą Paukščių dieną, Šilutės miškų urėdija kasmet sugrįžtančius sparnuočius pasitinka paruošę jiems naujų namelių.

Dideli ir maži atskubėjo į inkilų kėlimo akciją.

Dideli ir maži atskubėjo į inkilų kėlimo akciją.

Pasak Šilutės miškų urėdo Vaido Bendaravičiaus, šiemet jau treti metai iš eilės inkilai keliami minint Tarptautines miškų ir žemės dienas. Šilutės miškų urėdija kartu su kitomis 42 urėdijomis bei jaunaisiais savo draugais gamtos mylėtojais dalyvauja paukščių sutiktuvių šventėje „Paukščiai grįžta namo“. Šiųmetės šventės metu į Šilutės miškų urėdijai priklausančių girininkijų medžius įkelta 210 inkilų sparnuočiams. Apie 30 inkilų įkelta Šilutėje.
„Visose šalies urėdijose suaugusieji, dideli ir maži kels į medžius inkilėlius sugrįžtantiems į mūsų miškus paukščiams. Be sparnuočių miškai būtų labiau užteršti. Paukščiai yra gamtos sanitarai. Jie reguliuoja vabzdžių ir smulkių graužikų skaičių, naikina kenkėjus, platina augalų sėklas. Žmonių pareiga pasirūpinti, kad sugrįžę paukščiai turėtų savo namus“, – į šventę atskubėjusiems priminė Šilutės miškų urėdas V. Bendaravičius.
Pirmieji inkilėliai buvo pakelti į Šilutės miškų urėdijos teritorijoje augančius berželius ir pušis. Iš viso į greta esančio miškelio medžius buvo įkelta apie 25 inkilėlius.
Šilutės miškų urėdijos inžinierė Loreta Skirbutienė sakė, kad inkilus galima kelti visur: miškuose, parkuose, skveruose, soduose. Sparnuočiai nelabai pageidauja artimos kaimynystės, todėl inkilus patartina kelti toliau vienas kito. Patartinas aukštis – du ar trys metrai.
Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus pradinukės sesutės Patricija ir Dovilė džiaugėsi, kad inkilėlį sukalti joms padėjo tėvelis. Draugai Arijus ir Domas sumeistravo pirmąjį savo gyvenime inkilą. Darbas vaikinams patiko, tačiau kaip teisingai sukalti šį namelį ir jį apskardinti, patarė ir padėjo Arijaus tėtis. Aštuonmečiui Vitalijui tėtis patarė, kaip užsandarinti inkilėlio sujungimus. Ir kiti neslėpė, kad inkilus kalti talkino technologijų mokytojai ir tėčiai.
Mažiausius akcijos dalyvius iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“ atlydėjo vedėja ir auklėtojos. Darželinukų delegacija atžygiavo pėstute. Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai atvažiavo mokykliniu autobusiuku. Jie atsivežė apie dvidešimt inkilų.
Akcijos dalyviai po inkilų įkėlimo buvo pakviesti paskanauti rusniškio Algimanto Dirsės virtos košės. Į kvietimą dalyvauti akcijoje atsiliepė Nemuno deltos regioninis parkas, Šilutės verslininkai Česlovas Barauskas, Remigijus Baltutis, kuriam, beje, gandras prieš kelias savaites atnešė jau trečią anūkėlį.
Generalinės urėdijos rengiama akcija „Paukščiai grįžta namo“ vyko keliais etapais. Pirmajame etape jaunieji miško bičiuliai, gamtininkai, moksleiviai buvo kviečiami kurti trumpus (vienos-dviejų minučių) vaizdo filmukus apie sparnuočius, gamtą, pavasarį. Šilutės miškų urėdijoje specialiai sudaryta komisija išrinko labiausiai temą atitinkantį Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinio Aleksėjaus Banacko sukurtą filmuką apie tai, kaip moksleiviai gamino inkilus ir apie geniuką, laukiantį naujo namo. Šeštoko sukurtas filmas išsiųstas į Generalinę miškų urėdiją. Trečiasis akcijos etapas vyks kovo 27 d. Belmonto pramogų ir poilsio centre. Iš 42 urėdijų atsiųstų filmukų bus išrinkta 10 geriausių.

Laima PUTRIUVIENĖ

Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius sveikinasi su jaunaisiais gamtos draugais iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“.

Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius sveikinasi su jaunaisiais gamtos draugais iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“.

Inkilą su skardintu stogu padarė Arijus ir Domas.

Inkilą su skardintu stogu padarė Arijus ir Domas.

Sesės Patricija ir Dovilė.

Sesės Patricija ir Dovilė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite