Sugrįžtantiems sparnuočiams – nauji namai

Tęsdama įžymaus Lietuvos gamtininko profesoriaus Tado Ivanausko pradėtą gamtosauginę veiklą bei daugiau nei prieš 90 metų jo iniciatyva pirmą kartą paminėtą Paukščių dieną, Šilutės miškų urėdija kasmet sugrįžtančius sparnuočius pasitinka paruošę jiems naujų namelių.

Dideli ir maži atskubėjo į inkilų kėlimo akciją.

Dideli ir maži atskubėjo į inkilų kėlimo akciją.

Pasak Šilutės miškų urėdo Vaido Bendaravičiaus, šiemet jau treti metai iš eilės inkilai keliami minint Tarptautines miškų ir žemės dienas. Šilutės miškų urėdija kartu su kitomis 42 urėdijomis bei jaunaisiais savo draugais gamtos mylėtojais dalyvauja paukščių sutiktuvių šventėje „Paukščiai grįžta namo“. Šiųmetės šventės metu į Šilutės miškų urėdijai priklausančių girininkijų medžius įkelta 210 inkilų sparnuočiams. Apie 30 inkilų įkelta Šilutėje.
„Visose šalies urėdijose suaugusieji, dideli ir maži kels į medžius inkilėlius sugrįžtantiems į mūsų miškus paukščiams. Be sparnuočių miškai būtų labiau užteršti. Paukščiai yra gamtos sanitarai. Jie reguliuoja vabzdžių ir smulkių graužikų skaičių, naikina kenkėjus, platina augalų sėklas. Žmonių pareiga pasirūpinti, kad sugrįžę paukščiai turėtų savo namus“, – į šventę atskubėjusiems priminė Šilutės miškų urėdas V. Bendaravičius.
Pirmieji inkilėliai buvo pakelti į Šilutės miškų urėdijos teritorijoje augančius berželius ir pušis. Iš viso į greta esančio miškelio medžius buvo įkelta apie 25 inkilėlius.
Šilutės miškų urėdijos inžinierė Loreta Skirbutienė sakė, kad inkilus galima kelti visur: miškuose, parkuose, skveruose, soduose. Sparnuočiai nelabai pageidauja artimos kaimynystės, todėl inkilus patartina kelti toliau vienas kito. Patartinas aukštis – du ar trys metrai.
Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus pradinukės sesutės Patricija ir Dovilė džiaugėsi, kad inkilėlį sukalti joms padėjo tėvelis. Draugai Arijus ir Domas sumeistravo pirmąjį savo gyvenime inkilą. Darbas vaikinams patiko, tačiau kaip teisingai sukalti šį namelį ir jį apskardinti, patarė ir padėjo Arijaus tėtis. Aštuonmečiui Vitalijui tėtis patarė, kaip užsandarinti inkilėlio sujungimus. Ir kiti neslėpė, kad inkilus kalti talkino technologijų mokytojai ir tėčiai.
Mažiausius akcijos dalyvius iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“ atlydėjo vedėja ir auklėtojos. Darželinukų delegacija atžygiavo pėstute. Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai atvažiavo mokykliniu autobusiuku. Jie atsivežė apie dvidešimt inkilų.
Akcijos dalyviai po inkilų įkėlimo buvo pakviesti paskanauti rusniškio Algimanto Dirsės virtos košės. Į kvietimą dalyvauti akcijoje atsiliepė Nemuno deltos regioninis parkas, Šilutės verslininkai Česlovas Barauskas, Remigijus Baltutis, kuriam, beje, gandras prieš kelias savaites atnešė jau trečią anūkėlį.
Generalinės urėdijos rengiama akcija „Paukščiai grįžta namo“ vyko keliais etapais. Pirmajame etape jaunieji miško bičiuliai, gamtininkai, moksleiviai buvo kviečiami kurti trumpus (vienos-dviejų minučių) vaizdo filmukus apie sparnuočius, gamtą, pavasarį. Šilutės miškų urėdijoje specialiai sudaryta komisija išrinko labiausiai temą atitinkantį Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinio Aleksėjaus Banacko sukurtą filmuką apie tai, kaip moksleiviai gamino inkilus ir apie geniuką, laukiantį naujo namo. Šeštoko sukurtas filmas išsiųstas į Generalinę miškų urėdiją. Trečiasis akcijos etapas vyks kovo 27 d. Belmonto pramogų ir poilsio centre. Iš 42 urėdijų atsiųstų filmukų bus išrinkta 10 geriausių.

Laima PUTRIUVIENĖ

Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius sveikinasi su jaunaisiais gamtos draugais iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“.

Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius sveikinasi su jaunaisiais gamtos draugais iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“.

Inkilą su skardintu stogu padarė Arijus ir Domas.

Inkilą su skardintu stogu padarė Arijus ir Domas.

Sesės Patricija ir Dovilė.

Sesės Patricija ir Dovilė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite