Sugrįžtantiems sparnuočiams – nauji namai

Tęsdama įžymaus Lietuvos gamtininko profesoriaus Tado Ivanausko pradėtą gamtosauginę veiklą bei daugiau nei prieš 90 metų jo iniciatyva pirmą kartą paminėtą Paukščių dieną, Šilutės miškų urėdija kasmet sugrįžtančius sparnuočius pasitinka paruošę jiems naujų namelių.

Dideli ir maži atskubėjo į inkilų kėlimo akciją.

Dideli ir maži atskubėjo į inkilų kėlimo akciją.

Pasak Šilutės miškų urėdo Vaido Bendaravičiaus, šiemet jau treti metai iš eilės inkilai keliami minint Tarptautines miškų ir žemės dienas. Šilutės miškų urėdija kartu su kitomis 42 urėdijomis bei jaunaisiais savo draugais gamtos mylėtojais dalyvauja paukščių sutiktuvių šventėje „Paukščiai grįžta namo“. Šiųmetės šventės metu į Šilutės miškų urėdijai priklausančių girininkijų medžius įkelta 210 inkilų sparnuočiams. Apie 30 inkilų įkelta Šilutėje.
„Visose šalies urėdijose suaugusieji, dideli ir maži kels į medžius inkilėlius sugrįžtantiems į mūsų miškus paukščiams. Be sparnuočių miškai būtų labiau užteršti. Paukščiai yra gamtos sanitarai. Jie reguliuoja vabzdžių ir smulkių graužikų skaičių, naikina kenkėjus, platina augalų sėklas. Žmonių pareiga pasirūpinti, kad sugrįžę paukščiai turėtų savo namus“, – į šventę atskubėjusiems priminė Šilutės miškų urėdas V. Bendaravičius.
Pirmieji inkilėliai buvo pakelti į Šilutės miškų urėdijos teritorijoje augančius berželius ir pušis. Iš viso į greta esančio miškelio medžius buvo įkelta apie 25 inkilėlius.
Šilutės miškų urėdijos inžinierė Loreta Skirbutienė sakė, kad inkilus galima kelti visur: miškuose, parkuose, skveruose, soduose. Sparnuočiai nelabai pageidauja artimos kaimynystės, todėl inkilus patartina kelti toliau vienas kito. Patartinas aukštis – du ar trys metrai.
Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus pradinukės sesutės Patricija ir Dovilė džiaugėsi, kad inkilėlį sukalti joms padėjo tėvelis. Draugai Arijus ir Domas sumeistravo pirmąjį savo gyvenime inkilą. Darbas vaikinams patiko, tačiau kaip teisingai sukalti šį namelį ir jį apskardinti, patarė ir padėjo Arijaus tėtis. Aštuonmečiui Vitalijui tėtis patarė, kaip užsandarinti inkilėlio sujungimus. Ir kiti neslėpė, kad inkilus kalti talkino technologijų mokytojai ir tėčiai.
Mažiausius akcijos dalyvius iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“ atlydėjo vedėja ir auklėtojos. Darželinukų delegacija atžygiavo pėstute. Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai atvažiavo mokykliniu autobusiuku. Jie atsivežė apie dvidešimt inkilų.
Akcijos dalyviai po inkilų įkėlimo buvo pakviesti paskanauti rusniškio Algimanto Dirsės virtos košės. Į kvietimą dalyvauti akcijoje atsiliepė Nemuno deltos regioninis parkas, Šilutės verslininkai Česlovas Barauskas, Remigijus Baltutis, kuriam, beje, gandras prieš kelias savaites atnešė jau trečią anūkėlį.
Generalinės urėdijos rengiama akcija „Paukščiai grįžta namo“ vyko keliais etapais. Pirmajame etape jaunieji miško bičiuliai, gamtininkai, moksleiviai buvo kviečiami kurti trumpus (vienos-dviejų minučių) vaizdo filmukus apie sparnuočius, gamtą, pavasarį. Šilutės miškų urėdijoje specialiai sudaryta komisija išrinko labiausiai temą atitinkantį Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinio Aleksėjaus Banacko sukurtą filmuką apie tai, kaip moksleiviai gamino inkilus ir apie geniuką, laukiantį naujo namo. Šeštoko sukurtas filmas išsiųstas į Generalinę miškų urėdiją. Trečiasis akcijos etapas vyks kovo 27 d. Belmonto pramogų ir poilsio centre. Iš 42 urėdijų atsiųstų filmukų bus išrinkta 10 geriausių.

Laima PUTRIUVIENĖ

Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius sveikinasi su jaunaisiais gamtos draugais iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“.

Šilutės miškų urėdas Vaidas Bendaravičius sveikinasi su jaunaisiais gamtos draugais iš Šilutės vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“.

Inkilą su skardintu stogu padarė Arijus ir Domas.

Inkilą su skardintu stogu padarė Arijus ir Domas.

Sesės Patricija ir Dovilė.

Sesės Patricija ir Dovilė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite