„Sugrįžimai“ Katyčių seniūnijos šventėje

Praėjusį šeštadienį Katyčiuose vyko seniūnijos šventė „Sugrįžimai“. Išvakarėse buvo pristatyta knyga apie Katyčius, šeštadienį šventė prasidėjo Katyčių miestelio nuorodos iš Natkiškių pusės atidengimu, po to eisena patraukė į parką šalia seniūnijos.

Katyčių miestelio nuorodą nuo Natkiškių pusės atidengė Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė ir labdaringa veikla užsiimantis Tadas Girčius.

Katyčių miestelio nuorodą nuo Natkiškių pusės atidengė Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė ir labdaringa veikla užsiimantis Tadas Girčius

Katyčių seniūnijos šventės vedėja Nijolė Stanelienė, kreipdamasi į susirinkusius, pacitavo Anatolio Franso žodžius: ,,Norint atlikti ką nors didinga, reikia ne tik veikti, bet ir svajoti, ne tik kurti planus, bet ir tikėti“. Jaukiame miestelio parkelyje vyko tai, kas buvo sumanyta, apmąstyta, sugalvota, suvažiavo draugai ir svečiai, meno kolektyvai, vyko sportinės varžybos, veikė prekyvietė ir atrakcionai vaikams.
Po Katyčių mokinių pasirodymo ir respublikinio ,,Dainų dainelės“ konkurso laureatės Agnės Glemžaitės dainos į sceną pakilo Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Tarybos nariai.
Po vasaros dangaus skliautais sukosi Salos etnokultūros ir informacijos centro šokių kolektyvas ,,Rusnietis“, vadovaujamas Solveigos Mockienės. Dainavo iš Latvijos atvykęs Rucavos etnografinis ansamblis, kurio atliekamas dainas lietuviškai pristatinėjo vadovė S. Skudukė. Svečiai katytiškiams ne tik gražių dainų padainavo ir saldumynų padovanojo, bet ir akmenį iš latvių žemės atvežė katytiškių kuriamam gerumo akmenų kalnui. Atsidėkodamas Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis padovanojo gardų šakotį, gėlių, medinį vežimaitį. Renginio vedėja pakvietė latvių saviveiklininkus atvykti ir kitais metais, mat turės pigią transporto priemonę…

Latvijos folkloro kolektyvas dovanų gavo medinį vežimaitį.

Latvijos folkloro kolektyvas dovanų gavo medinį vežimaitį.

Šventės svečius mielosios katytiškės vaišino naminiu sūriu su kmynais, kepta duona ir gardžia gira. Pasirodymą tęsė Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centro folkloro ansamblis „Vainuta“. Skambėjo dainos ir sukosi rateliai, o žiūrovai negailėjo katučių. ,,Vainuta“ kartu su latvių saviveiklininkais sudainavo visiems gerai žinomą latvių liaudies dainą ,,Ka tu teci gailiti mans“, žiūrovai pritarė. Šventėje dalyvavo asociacijos Baltų unijos „Atpūta“ pirmininkas Gotfridas Tapinas. Jis pasidžiaugė gražia švente ir šių dviejų kolektyvų draugyste. Pasakė, kad kolektyvai bendrauja ne pirmus metus, kartu yra koncertavę Klaipėdoje organizuojamose baltų šventėse. Vadovėms padovanojo gėlių.

Kadangi šie metai – Bendruomenių metai, simbolinį laužą atneštais deglais užkūrė bendruomenių atstovai.

Kadangi šie metai – Bendruomenių metai, simbolinį laužą atneštais deglais užkūrė bendruomenių atstovai.

Kai į sceną užkopė Bikavėnų kapela „Lolytėlė”, kuriai vadovauja buvęs ansamblio „Lietuva” orkestro vadovas Kazys Budrys, seniūnas susiruošė dalinti dovanas. Skambant linksmiems muzikos ritmams, pirmiausia buvo apdovanoti jaunimo atstovai, pasižymėję buriant Katyčių jaunimą: Rapolas Snikas, Agnė Glemžaitė, Andrius Nazarovas, Rimvydas Petrauskis. Už nuolatinį sportinių varžybų organizavimą seniūnas apdovanojo Giedrių Overlingą. Už aktyvų dalyvavimą Katyčių bendruomenės veikloje buvo apdovanoti Arūnas Juškevičius ir Vilma Linkienė, Vanda ir Algimantas Valaičiai, Giedrė Armonienė, Dovilė ir Mindaugas Jankauskai, Raisa Virvelienė, bibliotekininkė Marina Lodusova. Padėka įteikta Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadybininkei Nijolei Stanelienei už nuolatinį švenčių vedimą, Daliai Aušbikavičienei, Vilmai Neverdauskienei, Marinai Tarvydienei, Danutei Pielikienei, Virginijai Gečaitei, Brigitai Vitkauskienei už aktyvų dalyvavimą Katyčių bendruomenės veikloje. Nė viena šventė nepraeina be sportinių varžybų. Jų organizatorius aktyvus Katyčių bendruomenės narys Giedrius Overlingas sakė, kad šiemet mokytojos Danutės Plaipienės iniciatyva pirmą kartą pasiūlyta organizuoti kvadrato varžybas, tačiau esant tik vienai komandai, berniukai žaidė prieš mergaites. Nugalėjo draugystė. Jauniesiems sportininkams buvo įteikti medaliai ir taurė, padovanota gėlių. Krepšinio aikštelėje rungtyniavo trys komandos. Pirmąją vietą laimėjo sportininkai iš Stoniškių, pasivadinę ,,Rimants“. Antra buvo namiškių komanda ,,Upėtakis“. Trečią vietą laimėjo katytiškiai ,,Ulonai“. Prizininkai apdovanoti medaliais ir taurėmis.
Jėgas išbandė ir tinklinio mėgėjai. Ir vėl pirmieji buvo stoniškiečiai – ,,Kristina ir Ko“, kur rungtyniavo tėtis, dukra ir sūnus. Antrąją vietą užėmė Stubrių komanda, treti – katytiškių ,,Pralaidumas“.
Padėkota mokyklos direktoriui Algimantui Plaipai už sporto propagavimą ir Nerijui Overlingui – už tinklą, ilgapirščiams pasisavinus senąjį, padovanotą tinklinio varžyboms.
Kapelai pradėjus koncertinę programą, pradėjo suktis pirmosios poros, mažieji šventės dalyviai grožėjosi dekoratyvinių paukščių paroda. Žiūrovų vietos ilgai nebuvo tuščios – vienus keitė kiti. Muzikos buvo įvairių skonių žiūrovams.

Birutė Morkevičienė

Išskirtinis Katyčių šventės „Sugrįžimai“ akcentas: seniūnas Jonas Lukošaitis pasistengė, kad būtų padėkota visiems aktyviems gyventojams, šeimoms, jaunimui, vaikams, tad padėkų buvo paruošta daugybė.

Išskirtinis Katyčių šventės „Sugrįžimai“ akcentas: seniūnas Jonas Lukošaitis pasistengė, kad būtų padėkota visiems aktyviems gyventojams, šeimoms, jaunimui, vaikams, tad padėkų buvo paruošta daugybė.

kat.žmones.52.raj

Į šventę Katyčiuose susirinko daug žiūrovų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite