„Sugrįžimai“ Katyčių seniūnijos šventėje

Praėjusį šeštadienį Katyčiuose vyko seniūnijos šventė „Sugrįžimai“. Išvakarėse buvo pristatyta knyga apie Katyčius, šeštadienį šventė prasidėjo Katyčių miestelio nuorodos iš Natkiškių pusės atidengimu, po to eisena patraukė į parką šalia seniūnijos.

Katyčių miestelio nuorodą nuo Natkiškių pusės atidengė Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė ir labdaringa veikla užsiimantis Tadas Girčius.

Katyčių miestelio nuorodą nuo Natkiškių pusės atidengė Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė ir labdaringa veikla užsiimantis Tadas Girčius

Katyčių seniūnijos šventės vedėja Nijolė Stanelienė, kreipdamasi į susirinkusius, pacitavo Anatolio Franso žodžius: ,,Norint atlikti ką nors didinga, reikia ne tik veikti, bet ir svajoti, ne tik kurti planus, bet ir tikėti“. Jaukiame miestelio parkelyje vyko tai, kas buvo sumanyta, apmąstyta, sugalvota, suvažiavo draugai ir svečiai, meno kolektyvai, vyko sportinės varžybos, veikė prekyvietė ir atrakcionai vaikams.
Po Katyčių mokinių pasirodymo ir respublikinio ,,Dainų dainelės“ konkurso laureatės Agnės Glemžaitės dainos į sceną pakilo Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Tarybos nariai.
Po vasaros dangaus skliautais sukosi Salos etnokultūros ir informacijos centro šokių kolektyvas ,,Rusnietis“, vadovaujamas Solveigos Mockienės. Dainavo iš Latvijos atvykęs Rucavos etnografinis ansamblis, kurio atliekamas dainas lietuviškai pristatinėjo vadovė S. Skudukė. Svečiai katytiškiams ne tik gražių dainų padainavo ir saldumynų padovanojo, bet ir akmenį iš latvių žemės atvežė katytiškių kuriamam gerumo akmenų kalnui. Atsidėkodamas Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis padovanojo gardų šakotį, gėlių, medinį vežimaitį. Renginio vedėja pakvietė latvių saviveiklininkus atvykti ir kitais metais, mat turės pigią transporto priemonę…

Latvijos folkloro kolektyvas dovanų gavo medinį vežimaitį.

Latvijos folkloro kolektyvas dovanų gavo medinį vežimaitį.

Šventės svečius mielosios katytiškės vaišino naminiu sūriu su kmynais, kepta duona ir gardžia gira. Pasirodymą tęsė Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centro folkloro ansamblis „Vainuta“. Skambėjo dainos ir sukosi rateliai, o žiūrovai negailėjo katučių. ,,Vainuta“ kartu su latvių saviveiklininkais sudainavo visiems gerai žinomą latvių liaudies dainą ,,Ka tu teci gailiti mans“, žiūrovai pritarė. Šventėje dalyvavo asociacijos Baltų unijos „Atpūta“ pirmininkas Gotfridas Tapinas. Jis pasidžiaugė gražia švente ir šių dviejų kolektyvų draugyste. Pasakė, kad kolektyvai bendrauja ne pirmus metus, kartu yra koncertavę Klaipėdoje organizuojamose baltų šventėse. Vadovėms padovanojo gėlių.

Kadangi šie metai – Bendruomenių metai, simbolinį laužą atneštais deglais užkūrė bendruomenių atstovai.

Kadangi šie metai – Bendruomenių metai, simbolinį laužą atneštais deglais užkūrė bendruomenių atstovai.

Kai į sceną užkopė Bikavėnų kapela „Lolytėlė”, kuriai vadovauja buvęs ansamblio „Lietuva” orkestro vadovas Kazys Budrys, seniūnas susiruošė dalinti dovanas. Skambant linksmiems muzikos ritmams, pirmiausia buvo apdovanoti jaunimo atstovai, pasižymėję buriant Katyčių jaunimą: Rapolas Snikas, Agnė Glemžaitė, Andrius Nazarovas, Rimvydas Petrauskis. Už nuolatinį sportinių varžybų organizavimą seniūnas apdovanojo Giedrių Overlingą. Už aktyvų dalyvavimą Katyčių bendruomenės veikloje buvo apdovanoti Arūnas Juškevičius ir Vilma Linkienė, Vanda ir Algimantas Valaičiai, Giedrė Armonienė, Dovilė ir Mindaugas Jankauskai, Raisa Virvelienė, bibliotekininkė Marina Lodusova. Padėka įteikta Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadybininkei Nijolei Stanelienei už nuolatinį švenčių vedimą, Daliai Aušbikavičienei, Vilmai Neverdauskienei, Marinai Tarvydienei, Danutei Pielikienei, Virginijai Gečaitei, Brigitai Vitkauskienei už aktyvų dalyvavimą Katyčių bendruomenės veikloje. Nė viena šventė nepraeina be sportinių varžybų. Jų organizatorius aktyvus Katyčių bendruomenės narys Giedrius Overlingas sakė, kad šiemet mokytojos Danutės Plaipienės iniciatyva pirmą kartą pasiūlyta organizuoti kvadrato varžybas, tačiau esant tik vienai komandai, berniukai žaidė prieš mergaites. Nugalėjo draugystė. Jauniesiems sportininkams buvo įteikti medaliai ir taurė, padovanota gėlių. Krepšinio aikštelėje rungtyniavo trys komandos. Pirmąją vietą laimėjo sportininkai iš Stoniškių, pasivadinę ,,Rimants“. Antra buvo namiškių komanda ,,Upėtakis“. Trečią vietą laimėjo katytiškiai ,,Ulonai“. Prizininkai apdovanoti medaliais ir taurėmis.
Jėgas išbandė ir tinklinio mėgėjai. Ir vėl pirmieji buvo stoniškiečiai – ,,Kristina ir Ko“, kur rungtyniavo tėtis, dukra ir sūnus. Antrąją vietą užėmė Stubrių komanda, treti – katytiškių ,,Pralaidumas“.
Padėkota mokyklos direktoriui Algimantui Plaipai už sporto propagavimą ir Nerijui Overlingui – už tinklą, ilgapirščiams pasisavinus senąjį, padovanotą tinklinio varžyboms.
Kapelai pradėjus koncertinę programą, pradėjo suktis pirmosios poros, mažieji šventės dalyviai grožėjosi dekoratyvinių paukščių paroda. Žiūrovų vietos ilgai nebuvo tuščios – vienus keitė kiti. Muzikos buvo įvairių skonių žiūrovams.

Birutė Morkevičienė

Išskirtinis Katyčių šventės „Sugrįžimai“ akcentas: seniūnas Jonas Lukošaitis pasistengė, kad būtų padėkota visiems aktyviems gyventojams, šeimoms, jaunimui, vaikams, tad padėkų buvo paruošta daugybė.

Išskirtinis Katyčių šventės „Sugrįžimai“ akcentas: seniūnas Jonas Lukošaitis pasistengė, kad būtų padėkota visiems aktyviems gyventojams, šeimoms, jaunimui, vaikams, tad padėkų buvo paruošta daugybė.

kat.žmones.52.raj

Į šventę Katyčiuose susirinko daug žiūrovų.

Hits: 172

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Kur šiuo metu važiuoja „Google Street View“ automobilis?

„Google Street View“ automobiliai keliaus per daugelį šalies miestų. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google“ žemėlapių platformoje. Google Street View“ dėka vartotojai turi galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, istorinius paminklus, pilis, taip pat kurortus prie jūros ir nacionalinius parkus. „Google“ pastebi, kad infrastruktūra miestuose bei tarp jų laikui bėgant keičiasi, vystosi, todėl žemėlapyje matomus vaizdus svarbu reguliariai atnaujinti, o nauji vaizdai vartotojams padės dar geriau orientuotis įvairiose vietovėse. „Street View“ funkcija suteikia

Taip pat skaitykite