„Sugrįžimai“ Katyčių seniūnijos šventėje

Praėjusį šeštadienį Katyčiuose vyko seniūnijos šventė „Sugrįžimai“. Išvakarėse buvo pristatyta knyga apie Katyčius, šeštadienį šventė prasidėjo Katyčių miestelio nuorodos iš Natkiškių pusės atidengimu, po to eisena patraukė į parką šalia seniūnijos.

Katyčių miestelio nuorodą nuo Natkiškių pusės atidengė Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė ir labdaringa veikla užsiimantis Tadas Girčius.

Katyčių miestelio nuorodą nuo Natkiškių pusės atidengė Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė ir labdaringa veikla užsiimantis Tadas Girčius

Katyčių seniūnijos šventės vedėja Nijolė Stanelienė, kreipdamasi į susirinkusius, pacitavo Anatolio Franso žodžius: ,,Norint atlikti ką nors didinga, reikia ne tik veikti, bet ir svajoti, ne tik kurti planus, bet ir tikėti“. Jaukiame miestelio parkelyje vyko tai, kas buvo sumanyta, apmąstyta, sugalvota, suvažiavo draugai ir svečiai, meno kolektyvai, vyko sportinės varžybos, veikė prekyvietė ir atrakcionai vaikams.
Po Katyčių mokinių pasirodymo ir respublikinio ,,Dainų dainelės“ konkurso laureatės Agnės Glemžaitės dainos į sceną pakilo Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Tarybos nariai.
Po vasaros dangaus skliautais sukosi Salos etnokultūros ir informacijos centro šokių kolektyvas ,,Rusnietis“, vadovaujamas Solveigos Mockienės. Dainavo iš Latvijos atvykęs Rucavos etnografinis ansamblis, kurio atliekamas dainas lietuviškai pristatinėjo vadovė S. Skudukė. Svečiai katytiškiams ne tik gražių dainų padainavo ir saldumynų padovanojo, bet ir akmenį iš latvių žemės atvežė katytiškių kuriamam gerumo akmenų kalnui. Atsidėkodamas Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis padovanojo gardų šakotį, gėlių, medinį vežimaitį. Renginio vedėja pakvietė latvių saviveiklininkus atvykti ir kitais metais, mat turės pigią transporto priemonę…

Latvijos folkloro kolektyvas dovanų gavo medinį vežimaitį.

Latvijos folkloro kolektyvas dovanų gavo medinį vežimaitį.

Šventės svečius mielosios katytiškės vaišino naminiu sūriu su kmynais, kepta duona ir gardžia gira. Pasirodymą tęsė Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centro folkloro ansamblis „Vainuta“. Skambėjo dainos ir sukosi rateliai, o žiūrovai negailėjo katučių. ,,Vainuta“ kartu su latvių saviveiklininkais sudainavo visiems gerai žinomą latvių liaudies dainą ,,Ka tu teci gailiti mans“, žiūrovai pritarė. Šventėje dalyvavo asociacijos Baltų unijos „Atpūta“ pirmininkas Gotfridas Tapinas. Jis pasidžiaugė gražia švente ir šių dviejų kolektyvų draugyste. Pasakė, kad kolektyvai bendrauja ne pirmus metus, kartu yra koncertavę Klaipėdoje organizuojamose baltų šventėse. Vadovėms padovanojo gėlių.

Kadangi šie metai – Bendruomenių metai, simbolinį laužą atneštais deglais užkūrė bendruomenių atstovai.

Kadangi šie metai – Bendruomenių metai, simbolinį laužą atneštais deglais užkūrė bendruomenių atstovai.

Kai į sceną užkopė Bikavėnų kapela „Lolytėlė”, kuriai vadovauja buvęs ansamblio „Lietuva” orkestro vadovas Kazys Budrys, seniūnas susiruošė dalinti dovanas. Skambant linksmiems muzikos ritmams, pirmiausia buvo apdovanoti jaunimo atstovai, pasižymėję buriant Katyčių jaunimą: Rapolas Snikas, Agnė Glemžaitė, Andrius Nazarovas, Rimvydas Petrauskis. Už nuolatinį sportinių varžybų organizavimą seniūnas apdovanojo Giedrių Overlingą. Už aktyvų dalyvavimą Katyčių bendruomenės veikloje buvo apdovanoti Arūnas Juškevičius ir Vilma Linkienė, Vanda ir Algimantas Valaičiai, Giedrė Armonienė, Dovilė ir Mindaugas Jankauskai, Raisa Virvelienė, bibliotekininkė Marina Lodusova. Padėka įteikta Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadybininkei Nijolei Stanelienei už nuolatinį švenčių vedimą, Daliai Aušbikavičienei, Vilmai Neverdauskienei, Marinai Tarvydienei, Danutei Pielikienei, Virginijai Gečaitei, Brigitai Vitkauskienei už aktyvų dalyvavimą Katyčių bendruomenės veikloje. Nė viena šventė nepraeina be sportinių varžybų. Jų organizatorius aktyvus Katyčių bendruomenės narys Giedrius Overlingas sakė, kad šiemet mokytojos Danutės Plaipienės iniciatyva pirmą kartą pasiūlyta organizuoti kvadrato varžybas, tačiau esant tik vienai komandai, berniukai žaidė prieš mergaites. Nugalėjo draugystė. Jauniesiems sportininkams buvo įteikti medaliai ir taurė, padovanota gėlių. Krepšinio aikštelėje rungtyniavo trys komandos. Pirmąją vietą laimėjo sportininkai iš Stoniškių, pasivadinę ,,Rimants“. Antra buvo namiškių komanda ,,Upėtakis“. Trečią vietą laimėjo katytiškiai ,,Ulonai“. Prizininkai apdovanoti medaliais ir taurėmis.
Jėgas išbandė ir tinklinio mėgėjai. Ir vėl pirmieji buvo stoniškiečiai – ,,Kristina ir Ko“, kur rungtyniavo tėtis, dukra ir sūnus. Antrąją vietą užėmė Stubrių komanda, treti – katytiškių ,,Pralaidumas“.
Padėkota mokyklos direktoriui Algimantui Plaipai už sporto propagavimą ir Nerijui Overlingui – už tinklą, ilgapirščiams pasisavinus senąjį, padovanotą tinklinio varžyboms.
Kapelai pradėjus koncertinę programą, pradėjo suktis pirmosios poros, mažieji šventės dalyviai grožėjosi dekoratyvinių paukščių paroda. Žiūrovų vietos ilgai nebuvo tuščios – vienus keitė kiti. Muzikos buvo įvairių skonių žiūrovams.

Birutė Morkevičienė

Išskirtinis Katyčių šventės „Sugrįžimai“ akcentas: seniūnas Jonas Lukošaitis pasistengė, kad būtų padėkota visiems aktyviems gyventojams, šeimoms, jaunimui, vaikams, tad padėkų buvo paruošta daugybė.

Išskirtinis Katyčių šventės „Sugrįžimai“ akcentas: seniūnas Jonas Lukošaitis pasistengė, kad būtų padėkota visiems aktyviems gyventojams, šeimoms, jaunimui, vaikams, tad padėkų buvo paruošta daugybė.

kat.žmones.52.raj

Į šventę Katyčiuose susirinko daug žiūrovų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite