„Sugrįžimai“ Katyčių seniūnijos šventėje

Praėjusį šeštadienį Katyčiuose vyko seniūnijos šventė „Sugrįžimai“. Išvakarėse buvo pristatyta knyga apie Katyčius, šeštadienį šventė prasidėjo Katyčių miestelio nuorodos iš Natkiškių pusės atidengimu, po to eisena patraukė į parką šalia seniūnijos.

Katyčių miestelio nuorodą nuo Natkiškių pusės atidengė Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė ir labdaringa veikla užsiimantis Tadas Girčius.

Katyčių miestelio nuorodą nuo Natkiškių pusės atidengė Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė ir labdaringa veikla užsiimantis Tadas Girčius

Katyčių seniūnijos šventės vedėja Nijolė Stanelienė, kreipdamasi į susirinkusius, pacitavo Anatolio Franso žodžius: ,,Norint atlikti ką nors didinga, reikia ne tik veikti, bet ir svajoti, ne tik kurti planus, bet ir tikėti“. Jaukiame miestelio parkelyje vyko tai, kas buvo sumanyta, apmąstyta, sugalvota, suvažiavo draugai ir svečiai, meno kolektyvai, vyko sportinės varžybos, veikė prekyvietė ir atrakcionai vaikams.
Po Katyčių mokinių pasirodymo ir respublikinio ,,Dainų dainelės“ konkurso laureatės Agnės Glemžaitės dainos į sceną pakilo Seimo narys Artūras Skardžius, Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Tarybos nariai.
Po vasaros dangaus skliautais sukosi Salos etnokultūros ir informacijos centro šokių kolektyvas ,,Rusnietis“, vadovaujamas Solveigos Mockienės. Dainavo iš Latvijos atvykęs Rucavos etnografinis ansamblis, kurio atliekamas dainas lietuviškai pristatinėjo vadovė S. Skudukė. Svečiai katytiškiams ne tik gražių dainų padainavo ir saldumynų padovanojo, bet ir akmenį iš latvių žemės atvežė katytiškių kuriamam gerumo akmenų kalnui. Atsidėkodamas Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis padovanojo gardų šakotį, gėlių, medinį vežimaitį. Renginio vedėja pakvietė latvių saviveiklininkus atvykti ir kitais metais, mat turės pigią transporto priemonę…

Latvijos folkloro kolektyvas dovanų gavo medinį vežimaitį.

Latvijos folkloro kolektyvas dovanų gavo medinį vežimaitį.

Šventės svečius mielosios katytiškės vaišino naminiu sūriu su kmynais, kepta duona ir gardžia gira. Pasirodymą tęsė Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centro folkloro ansamblis „Vainuta“. Skambėjo dainos ir sukosi rateliai, o žiūrovai negailėjo katučių. ,,Vainuta“ kartu su latvių saviveiklininkais sudainavo visiems gerai žinomą latvių liaudies dainą ,,Ka tu teci gailiti mans“, žiūrovai pritarė. Šventėje dalyvavo asociacijos Baltų unijos „Atpūta“ pirmininkas Gotfridas Tapinas. Jis pasidžiaugė gražia švente ir šių dviejų kolektyvų draugyste. Pasakė, kad kolektyvai bendrauja ne pirmus metus, kartu yra koncertavę Klaipėdoje organizuojamose baltų šventėse. Vadovėms padovanojo gėlių.

Kadangi šie metai – Bendruomenių metai, simbolinį laužą atneštais deglais užkūrė bendruomenių atstovai.

Kadangi šie metai – Bendruomenių metai, simbolinį laužą atneštais deglais užkūrė bendruomenių atstovai.

Kai į sceną užkopė Bikavėnų kapela „Lolytėlė”, kuriai vadovauja buvęs ansamblio „Lietuva” orkestro vadovas Kazys Budrys, seniūnas susiruošė dalinti dovanas. Skambant linksmiems muzikos ritmams, pirmiausia buvo apdovanoti jaunimo atstovai, pasižymėję buriant Katyčių jaunimą: Rapolas Snikas, Agnė Glemžaitė, Andrius Nazarovas, Rimvydas Petrauskis. Už nuolatinį sportinių varžybų organizavimą seniūnas apdovanojo Giedrių Overlingą. Už aktyvų dalyvavimą Katyčių bendruomenės veikloje buvo apdovanoti Arūnas Juškevičius ir Vilma Linkienė, Vanda ir Algimantas Valaičiai, Giedrė Armonienė, Dovilė ir Mindaugas Jankauskai, Raisa Virvelienė, bibliotekininkė Marina Lodusova. Padėka įteikta Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadybininkei Nijolei Stanelienei už nuolatinį švenčių vedimą, Daliai Aušbikavičienei, Vilmai Neverdauskienei, Marinai Tarvydienei, Danutei Pielikienei, Virginijai Gečaitei, Brigitai Vitkauskienei už aktyvų dalyvavimą Katyčių bendruomenės veikloje. Nė viena šventė nepraeina be sportinių varžybų. Jų organizatorius aktyvus Katyčių bendruomenės narys Giedrius Overlingas sakė, kad šiemet mokytojos Danutės Plaipienės iniciatyva pirmą kartą pasiūlyta organizuoti kvadrato varžybas, tačiau esant tik vienai komandai, berniukai žaidė prieš mergaites. Nugalėjo draugystė. Jauniesiems sportininkams buvo įteikti medaliai ir taurė, padovanota gėlių. Krepšinio aikštelėje rungtyniavo trys komandos. Pirmąją vietą laimėjo sportininkai iš Stoniškių, pasivadinę ,,Rimants“. Antra buvo namiškių komanda ,,Upėtakis“. Trečią vietą laimėjo katytiškiai ,,Ulonai“. Prizininkai apdovanoti medaliais ir taurėmis.
Jėgas išbandė ir tinklinio mėgėjai. Ir vėl pirmieji buvo stoniškiečiai – ,,Kristina ir Ko“, kur rungtyniavo tėtis, dukra ir sūnus. Antrąją vietą užėmė Stubrių komanda, treti – katytiškių ,,Pralaidumas“.
Padėkota mokyklos direktoriui Algimantui Plaipai už sporto propagavimą ir Nerijui Overlingui – už tinklą, ilgapirščiams pasisavinus senąjį, padovanotą tinklinio varžyboms.
Kapelai pradėjus koncertinę programą, pradėjo suktis pirmosios poros, mažieji šventės dalyviai grožėjosi dekoratyvinių paukščių paroda. Žiūrovų vietos ilgai nebuvo tuščios – vienus keitė kiti. Muzikos buvo įvairių skonių žiūrovams.

Birutė Morkevičienė

Išskirtinis Katyčių šventės „Sugrįžimai“ akcentas: seniūnas Jonas Lukošaitis pasistengė, kad būtų padėkota visiems aktyviems gyventojams, šeimoms, jaunimui, vaikams, tad padėkų buvo paruošta daugybė.

Išskirtinis Katyčių šventės „Sugrįžimai“ akcentas: seniūnas Jonas Lukošaitis pasistengė, kad būtų padėkota visiems aktyviems gyventojams, šeimoms, jaunimui, vaikams, tad padėkų buvo paruošta daugybė.

kat.žmones.52.raj

Į šventę Katyčiuose susirinko daug žiūrovų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite