Su visais rūpesčiais – pas Seimo narį…

Penktadienį Seimo narys Artūras Skardžius savo biure Šilutėje priiminėjo gyventojus – ir vėl daugiausia rajono žmonių kreipėsi pagalbos dėl žemės. Susitikime su Juknaičių gyventojais Seimo nariui teko išklausyti nemažai pageidavimų, kuriuos turėtų nagrinėti Šilutės rajono savivaldybė.

Pasibaigus valandą trukusiam Seimo nario Artūro Skardžiaus ir Juknaičių seniūnijos gyventojų susitikimui, vietos žmonės dar sustojo prie svečio pasiaiškinti jiems rūpimų reikalų. Simono Skutulo nuotr.

Apie žemę ir dar kartą apie žemę…
Vyras iš Rusnės atkakliai ieško pagalbos, kad atgautų tuos 33 arus žemės bent bulvėms pasisodinti. Turėjo, bet šis žemės gabalėlis jau atiteko kitiems. O štai ne be pagrindo įpykęs vyras iš Vilkyčių klojo ant stalo dokumentus, iš kurių aiškėjo, kad turėtas žemės plotas sumažėjęs daugiau nei hektaru. Vyras su mergina emocijų nerodė, tačiau pagrindo piktintis jie turi su kaupu: žemės sklypas turi antrą savininką, kuris neva tą sklypą yra jau nusipirkęs…
Seimo nariui Artūrui Skardžiui, penktadienį Šilutėje priiminėjusiam interesantus, šiuose reikaluose talkino Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Šilutės skyriaus vedėjas Artūras Juočas. Panašu, kad šiems žmonėms gerų žinių dar teks palaukti. A. Juočas pažadėjo kiekvieną atvejį nagrinėti iš esmės. Prie šių reikalų Seimo narys sugrįš vėliau.
„Žalgirio“ sodų bendrijoje jau kelintus metus žmonės priversti braidyti po vandenį, mat sklypus semia vanduo. Anot šią situaciją aiškinusio Kaimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojo Povilo Budvyčio, priežastis – aiški: galbūt sugadintas ar susidėvėjęs drenažas, neveikia melioracijos sistema. Garbaus amžiaus vyras, atėjęs prašyti Seimo nario pagalbos, tikino, kad „užlaužtą“ vietą galima atkasti. P. Budvytis patikino, kad tai nėra taip paprasta: neaišku nei gylis, nei vieta. Be to, sodų bendrijoje ne visi gyventojai gal ir leistų kasti. Kita vertus, Savivaldybė, jeigu turi lėšų, tvarko melioracijos įrenginius tik teritorijoje iki sodų ribos, o privatūs sklypai – jų savininkų reikalas. Lėšų melioracijos reikmėms gaunama gerokai mažiau negu reikėtų. Galbūt „Žalgirio“ sodų bendrija galėtų rengti ES fondų bent iš dalies finansuojamą projektą? Tad pirmiausia reikia išsiaiškinti galimybes ir sodų savininkų norus.
Dar trys interesantai su A. Skardžiumi aptarė asmeninius, verslo, kitokius reikalus. Seimo narys gavo siūlymų dėl įstatymų keitimo.

Vieniems rūpėjo, kada asfaltuos kelią per Tarvydus, kitiems – Juknaičių Akmenų duobėtos gatvės likimas, o šiam vyrui – kelias į Leitgirius, kur duobės jau tapo nebepravažiuojamos.

Ar Juknaičius užmiršo rajono valdžia?
Buvęs Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas sėdėjo juknaitiškių būryje. Į susitikimą su Seimo nariu A. Skardžiumi ir kartu atvykusiu Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotoju Algirdu Balčyčiu Juknaičių seniūnijos salėje susirinko pusšimtis gyventojų. Pirmą kartą šalia svečių atsistojo naujasis seniūnas Alfredas Gaubys.
V. Dylertas išsakė ūkininkų nerimą, kad nuolat mažinama pieno pirkimo kaina, kurią galėtų reguliuoti valstybė. Pašyšių kaimo bendruomenė tebelaukia kelio per Tarvydus asfaltavimo, bent poros kilometrų atkarpos. Baisus ir duobėtas kelias į Leitgirius. Akmenų gatvė pačiuose Juknaičiuose darosi vis baisesnė: dalis dar pakenčiama, o dalis – duobėta, net sunkiai pravažiuojama, čia nėra apšvietimo. Nors Juknaičiai turi parko statusą, lėšų teritorijos priežiūrai daugiau neskiriama. Kas ir sugalvojo tą parko statusą? Mat jis labai riboja gyventojų veiklą. Vieni įpykę gyventojai to klausė, kiti piktai replikavo, kad nei jų kas klausė, nei ką…
Daugiabučių namų kai kurie gyventojai turi įsirengę vietinį šildymą, tačiau gauna sąskaitas mokėti už… laiptinės šildymą, kurioje net nėra radiatorių. Seimo narių skaičius turėtų sumažėti…
Tokių ir panašių pastebėjimų žėrė juknaitiškiai, kuriuos, ko gero, primiršo Šilutės r. savivaldybės valdžia, nes daugelį atsakymų į juknaitiškių klausimus turėtų pateikti būtent savivaldos vadovai. Mero pavaduotojas A. Balčytis pažadėjo atvykti į Juknaičius su Šilutės šilumos tinklų bendrovės atstovais ir vietoje išsiaiškinti visus šildymo reikalus. O keliai, gatvė?
Nebe pirmą kartą A. Skardžius viešai ir asmeniškai gyventojams aiškina kelio per Tarvydus likimą. Šis kelias pagal pavaldumą priklauso Automobilių kelių direkcijai. Kadangi Seimas šių metų biudžete stipriai padidino finansavimą krašto apsaugai, didelė lėšų suma tam teko iš kelių priežiūrai skirtos programos. Mažiau lėšų keliams tvarkyti gavo ir savivaldybės. Valstybės saugumas – dabar svarbiausia. Galbūt reikėtų tai bandyti suprasti?

Šilutės socialinių paslaugų centro vadovė Rasa Jakienė į Juknaičių savarankiško gyvenimo namus užsukusiems (iš dešinės) Seimo nariui Artūrui Skardžiui, mero pavaduotojui Algirdui Balčyčiui ir Juknaičių seniūnui Alfredui Gaubiui pasakojo apie čia įsikūrusių žmonių buitį, mokesčių dydį ir problemas.

Iki 2 km kelio atkarpa per Tarvydus bus asfaltuojama, tam gavus europinių lėšų iš kito šaltinio – per Žemės ūkio ministeriją ir Nacionalinę mokėjimo agentūrą. Jeigu pirkimų konkursai neįstrigs, kaip kartais atsitinka, asfalto Tarvyduose galima tikėtis šiais metais arba kitų metų pirmąjį pusmetį. Vėliau, anot Seimo nario, ateis eilė tvarkyti ir kelio Šilutė – Tarvydai atkarpą bei kitą, kuri driekiasi už Tarvydų. V. Dylertas replikavo, kad asfaltuoti kelią per Tarvydus prašoma jau kelerius metus.
Po valandą trukusio susitikimo su gyventojais Seimo narys apžiūrėjo Juknaičių savarankiško gyvenimo namus, kuriuose yra buvęs ir anksčiau. A. Skardžių domino, kiek kainuoja Savivaldybei išlaikyti tokį statinį su plačiais koridoriais ir erdviomis kitomis bendrojo naudojimo patalpomis. Atsakymo neišgirdo.
Akmenų gatvė Juknaičiuose išties atrodo baisokai: gyvenvietės centre esanti dalis dar nebloga ir apšviesta, o dalis, vedanti iš Juknaičių Šilutės link, – su didelėmis duobėmis, grindinio akmenys tarsi kažkur dingę… Ten pastatyta naujų namų, suprantamas gyventojų noras turėti normalią gatvę su apšvietimu. Tačiau tai kultūros paveldo objektas, be to, lėšų galima tikėtis tik iš Savivaldybės, galbūt iš ES fondų. Greito rezultato čia tikrai nebus.
Seimo narys kantriai išklauso visus žmones, aiškina valstybės situaciją ir nutyli, kad 95 proc. jam išsakytų reikalų turėtų tvarkyti rajono valdžia ir kitos vietos institucijos…

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite