Su visais rūpesčiais – pas Seimo narį…

Penktadienį Seimo narys Artūras Skardžius savo biure Šilutėje priiminėjo gyventojus – ir vėl daugiausia rajono žmonių kreipėsi pagalbos dėl žemės. Susitikime su Juknaičių gyventojais Seimo nariui teko išklausyti nemažai pageidavimų, kuriuos turėtų nagrinėti Šilutės rajono savivaldybė.

Pasibaigus valandą trukusiam Seimo nario Artūro Skardžiaus ir Juknaičių seniūnijos gyventojų susitikimui, vietos žmonės dar sustojo prie svečio pasiaiškinti jiems rūpimų reikalų. Simono Skutulo nuotr.

Apie žemę ir dar kartą apie žemę…
Vyras iš Rusnės atkakliai ieško pagalbos, kad atgautų tuos 33 arus žemės bent bulvėms pasisodinti. Turėjo, bet šis žemės gabalėlis jau atiteko kitiems. O štai ne be pagrindo įpykęs vyras iš Vilkyčių klojo ant stalo dokumentus, iš kurių aiškėjo, kad turėtas žemės plotas sumažėjęs daugiau nei hektaru. Vyras su mergina emocijų nerodė, tačiau pagrindo piktintis jie turi su kaupu: žemės sklypas turi antrą savininką, kuris neva tą sklypą yra jau nusipirkęs…
Seimo nariui Artūrui Skardžiui, penktadienį Šilutėje priiminėjusiam interesantus, šiuose reikaluose talkino Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Šilutės skyriaus vedėjas Artūras Juočas. Panašu, kad šiems žmonėms gerų žinių dar teks palaukti. A. Juočas pažadėjo kiekvieną atvejį nagrinėti iš esmės. Prie šių reikalų Seimo narys sugrįš vėliau.
„Žalgirio“ sodų bendrijoje jau kelintus metus žmonės priversti braidyti po vandenį, mat sklypus semia vanduo. Anot šią situaciją aiškinusio Kaimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojo Povilo Budvyčio, priežastis – aiški: galbūt sugadintas ar susidėvėjęs drenažas, neveikia melioracijos sistema. Garbaus amžiaus vyras, atėjęs prašyti Seimo nario pagalbos, tikino, kad „užlaužtą“ vietą galima atkasti. P. Budvytis patikino, kad tai nėra taip paprasta: neaišku nei gylis, nei vieta. Be to, sodų bendrijoje ne visi gyventojai gal ir leistų kasti. Kita vertus, Savivaldybė, jeigu turi lėšų, tvarko melioracijos įrenginius tik teritorijoje iki sodų ribos, o privatūs sklypai – jų savininkų reikalas. Lėšų melioracijos reikmėms gaunama gerokai mažiau negu reikėtų. Galbūt „Žalgirio“ sodų bendrija galėtų rengti ES fondų bent iš dalies finansuojamą projektą? Tad pirmiausia reikia išsiaiškinti galimybes ir sodų savininkų norus.
Dar trys interesantai su A. Skardžiumi aptarė asmeninius, verslo, kitokius reikalus. Seimo narys gavo siūlymų dėl įstatymų keitimo.

Vieniems rūpėjo, kada asfaltuos kelią per Tarvydus, kitiems – Juknaičių Akmenų duobėtos gatvės likimas, o šiam vyrui – kelias į Leitgirius, kur duobės jau tapo nebepravažiuojamos.

Ar Juknaičius užmiršo rajono valdžia?
Buvęs Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas sėdėjo juknaitiškių būryje. Į susitikimą su Seimo nariu A. Skardžiumi ir kartu atvykusiu Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotoju Algirdu Balčyčiu Juknaičių seniūnijos salėje susirinko pusšimtis gyventojų. Pirmą kartą šalia svečių atsistojo naujasis seniūnas Alfredas Gaubys.
V. Dylertas išsakė ūkininkų nerimą, kad nuolat mažinama pieno pirkimo kaina, kurią galėtų reguliuoti valstybė. Pašyšių kaimo bendruomenė tebelaukia kelio per Tarvydus asfaltavimo, bent poros kilometrų atkarpos. Baisus ir duobėtas kelias į Leitgirius. Akmenų gatvė pačiuose Juknaičiuose darosi vis baisesnė: dalis dar pakenčiama, o dalis – duobėta, net sunkiai pravažiuojama, čia nėra apšvietimo. Nors Juknaičiai turi parko statusą, lėšų teritorijos priežiūrai daugiau neskiriama. Kas ir sugalvojo tą parko statusą? Mat jis labai riboja gyventojų veiklą. Vieni įpykę gyventojai to klausė, kiti piktai replikavo, kad nei jų kas klausė, nei ką…
Daugiabučių namų kai kurie gyventojai turi įsirengę vietinį šildymą, tačiau gauna sąskaitas mokėti už… laiptinės šildymą, kurioje net nėra radiatorių. Seimo narių skaičius turėtų sumažėti…
Tokių ir panašių pastebėjimų žėrė juknaitiškiai, kuriuos, ko gero, primiršo Šilutės r. savivaldybės valdžia, nes daugelį atsakymų į juknaitiškių klausimus turėtų pateikti būtent savivaldos vadovai. Mero pavaduotojas A. Balčytis pažadėjo atvykti į Juknaičius su Šilutės šilumos tinklų bendrovės atstovais ir vietoje išsiaiškinti visus šildymo reikalus. O keliai, gatvė?
Nebe pirmą kartą A. Skardžius viešai ir asmeniškai gyventojams aiškina kelio per Tarvydus likimą. Šis kelias pagal pavaldumą priklauso Automobilių kelių direkcijai. Kadangi Seimas šių metų biudžete stipriai padidino finansavimą krašto apsaugai, didelė lėšų suma tam teko iš kelių priežiūrai skirtos programos. Mažiau lėšų keliams tvarkyti gavo ir savivaldybės. Valstybės saugumas – dabar svarbiausia. Galbūt reikėtų tai bandyti suprasti?

Šilutės socialinių paslaugų centro vadovė Rasa Jakienė į Juknaičių savarankiško gyvenimo namus užsukusiems (iš dešinės) Seimo nariui Artūrui Skardžiui, mero pavaduotojui Algirdui Balčyčiui ir Juknaičių seniūnui Alfredui Gaubiui pasakojo apie čia įsikūrusių žmonių buitį, mokesčių dydį ir problemas.

Iki 2 km kelio atkarpa per Tarvydus bus asfaltuojama, tam gavus europinių lėšų iš kito šaltinio – per Žemės ūkio ministeriją ir Nacionalinę mokėjimo agentūrą. Jeigu pirkimų konkursai neįstrigs, kaip kartais atsitinka, asfalto Tarvyduose galima tikėtis šiais metais arba kitų metų pirmąjį pusmetį. Vėliau, anot Seimo nario, ateis eilė tvarkyti ir kelio Šilutė – Tarvydai atkarpą bei kitą, kuri driekiasi už Tarvydų. V. Dylertas replikavo, kad asfaltuoti kelią per Tarvydus prašoma jau kelerius metus.
Po valandą trukusio susitikimo su gyventojais Seimo narys apžiūrėjo Juknaičių savarankiško gyvenimo namus, kuriuose yra buvęs ir anksčiau. A. Skardžių domino, kiek kainuoja Savivaldybei išlaikyti tokį statinį su plačiais koridoriais ir erdviomis kitomis bendrojo naudojimo patalpomis. Atsakymo neišgirdo.
Akmenų gatvė Juknaičiuose išties atrodo baisokai: gyvenvietės centre esanti dalis dar nebloga ir apšviesta, o dalis, vedanti iš Juknaičių Šilutės link, – su didelėmis duobėmis, grindinio akmenys tarsi kažkur dingę… Ten pastatyta naujų namų, suprantamas gyventojų noras turėti normalią gatvę su apšvietimu. Tačiau tai kultūros paveldo objektas, be to, lėšų galima tikėtis tik iš Savivaldybės, galbūt iš ES fondų. Greito rezultato čia tikrai nebus.
Seimo narys kantriai išklauso visus žmones, aiškina valstybės situaciją ir nutyli, kad 95 proc. jam išsakytų reikalų turėtų tvarkyti rajono valdžia ir kitos vietos institucijos…

„Pamario“ inf.

Hits: 72

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite