Su 5 prizais iš regatos „Burpilis 2014“

Rusnės saloje prieš metus juridiškai įregistruota Tradicinių ir istorinių laivų asociacija, kuri šią vasarą organizavo jachtų ir burvalčių regatą „Burpilis 2014“. Tai buvo antroji asociacijos narių regata, surengta Jūros šventės išvakarėse. Pasak asociacijos nario Simo Knapkio, pirmąją regatą pavyko organizuoti prieš porą vasarų, taip pat per Jūros šventę.

Jachtų ir burinių valčių regata
Regatoje dalyvavo apie 12 laivų. Atplaukė kurėnų, venterinių valčių, sulaukta svečių iš Karaliaučiaus Pasaulinio vandenyno muziejaus su kurėnu „Rusna“ (2012 metais šis kurėnas buvo užsukęs į Rusnę), žvejybinis lenkų laivas iš Nacionalinio jūrų muziejaus Gdanske bei pora istorinių jachtų.
Visų pirmoji regata Lietuvos vandenyse vyko Klaipėdoje prieš 145 metus 1869 metais.
Šios regatos startas duotas liepos 23 d. Pirmasis etapas buvo skirtas įžymaus Lietuvos tautodailininko ir Neringos senosios kultūros puoselėtojo Eduardo Jonušo (1932-2014) atminimui. Simas Knapkis startavo savo gamybos venterine valtimi ir atplaukė pirmas dvejose klasėse. 8 kilometrų vandens ruožas buvo sėkmingai įveiktas padedant puikiai įgulai: kintiškiui Romui Tarvydui, Aidui Mozūraičiui iš Panemunių regioninio parko, savo sūnui Uosiui, jo pusseserei Ugnei.
Pasak laivadirbio Simo Knapkio, net vėjas buvo palankus, nors svečiams iš Lenkijos jis ir nepasirodė draugiškas – jie dėl didelių bangų net nestartavo. Iš viso venterinių valčių klasėje varžėsi trys, o bendrai 8 įgulos.
Kitą dieną tarp Nidos ir Juodkrantės lenktyniauta prieš 130 metų buvusio Klaipėdos buriuotojų „Memelio buriuotojas“ klubo garbei. Šiame etape Simo Knapkio įgulai vėjas buvo mažiau palankus – prieš startą nurimus vėjui, net 22 minutes pavėluota startuoti.
Aplamai pirmoji regata Lietuvos vandenyse vyko Klaipėdoje prieš 145 metus 1869 metais.
Regatos „Burpilis 2014“ dalyviai finišavo liepos 25 d. Klaipėdoje, kur užsibaigė trečiasis regatos etapas „Jūros dienos“, skirtas Jūros šventei. Bendroje įskaitoje tarp venterinių valčių (skirtų žvejybai) S. Knapkio įgula liko pirma. Vienu metu jų valtis buvo išsiveržusi į priekį apie 400 metrų ir lenkė net jachtas.
„Nors ir trumpai, tačiau tai buvo vienintelis kartas mano gyvenime, kai žvejybine valtimi pavyko aplenkti jachtas. Viena jachta taip ir liko už mūsų…“ – laimingas pasakojo Simas. Jis priduria, kad prieš 80 metų surengtoje Klaipėdos jūros šventės regatoje dalyvavo ir prizus regatos laimėtojams teikė tuometinis Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona.
Dažniausiai anais laikais regatą laimėdavo ano Kuršių marių kranto atstovai, o prieš 80 metų regatą B klasėje laimėjo Vorusnės kaimo žvejas Kostann. Dabar S. Knapkis nebėra vienintelis buriuotojas, sugrįžęs į šį Kuršių marių krantą su prizu. „Šiemet prizas būtų bet kuriuo atveju sugrįžęs į salą, kuriai atstovavo net trys venterinės valtys. Iš salos be manęs plaukė Kęstutis Laukevičius su šeima ir Raimundo Plikšnio įgula“, – sakė S. Knapkis.
„Danės flotilė“
Rusniškiai dalyvavo ir tarptautiniame istorinių laivų parade „Danės flotilė“. Klaipėdos jūros šventė baigėsi, laivadirbiai, regatos dalyviai sugrįžo į salą su prizais. Šeštadienį Rusnės bažnyčioje skambėjo klasikinė muzika. Barokinės muzikos koncertą surengė Klaipėdos kamerinis orkestras. Rusniškiai dėkojo muzikantams, kartu pagerbė ir saviškį Simą Knapkį, regatos „Burpilis 2014“ dalyvį ir laimėtoją.
Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė padovanojo kapitonui tortą, Salos etnokultūros ir informacijos centro vadovė Birutė Servienė – gėlių. Laivadirbys prisipažino, kad vienas iš 5 iškovotų prizų – kalvio gamybos busokas (kas tai???) bus patikėtas saugoti seniūnijoje. Dar priminė, kad anų laikų Rusnės mecenatas E. Ankeris 1880 m. tarptautinėje žvejybos parodoje Berlyne pristatė kurėno modelį.
Šiuo metu Tradicinių ir istorinių laivų asociacija vienija 16 narių iš Rusnės, Nidos, Klaipėdos, Vilniaus ir kitų miestų.
Asociacijos gretas planuoja papildyti ir Klaipėdos jūrų muziejus, Klaipėdos rajono savivaldybė. „Iš tiesų mes esame senai, laivų turime daugiau negu, pavyzdžiui, kaimynai lenkai, tačiau asociacija teisiškai įregistruota tik pernai. Asociaciją paskatino kurti Lietuvos jūrų muziejus, kadangi atsirado poreikis Lietuvai atstovauti Europos jūrinio paveldo organizacijoje, o tai gali daryti tik visuomenininkai.
Taigi, ir pirmoji tarptautinė regata „Burpilis“ surengta 2012 metais buvo organizuota iš entuziazmo. Tuomet su kurėnais, venterinėmis valtimis pasirodę „Danės flotilėje“ pranešėme, kad tokie esame. Šiemet mūsų regatą finansiškai palaimino Kultūros ministerija, skyrusi 22 tūkst. Lt“, – pridūrė S. Knapkis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Anonimas

    Ko gi nieks nekomentuoja, nesidžiaugia, nesididžiuoja turį savam krašte tokių entuziastų? Sveikinu, džiaugiuosi, didžiuojuosi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite