Stoniškiuose – „Bitkopio“ šventė

Sužydus liepoms ir pakvipus medumi, Stoniškių seniūnijos gyventojai sugužėjo į „Bitkopio“ šventę. Šeštadienį Stoniškiuose rungtyniavo sporto mėgėjai, o vakarop nuo naujuose namuose įsikūrusios seniūnijos šventinė eisena traukė į parkelį, kur suvažiavo, suėjo gausybė seniūnijos gyventojų ir svečių iš kitų miestų, miestelių, kaimų.

Šventinėje eisenoje plevėsavo Stoniškių seniūnijos vėliava, eisenos priekyje su mažosiomis „bitelėmis“ ėjo Stoniškių bendruomenės pirmininkė Gražina Stančaitienė.

Pagerbė ir apdovanojo
Penktus metus Liucijos ir Algaudo Bungardų sodyboje vyksta Tauragės regiono vaikų dailės pleneras „Bitutės šokis“. Vaikų sukurti paveikslai šįkart buvo tos dovanos, kurias gavo keli specialių nominacijų nusipelnę seniūnijos gyventojai. Už sporto ir sveikatingumo puoselėjimą pagerbta Alvyra Jankantienė iš Šilgalių, aktyviausia šeimininke paskelbta šventėje nedalyvavusi Danguolė Kemėrienė iš Mažaičių, už dailės puoselėjimą ir sklaidą apdovanota mokytoja Liucija Bungardienė, už paramą organizuojant tradicinį vaikų dailės plenerą „Bitutės šokis“ pagerbti Zita ir Vytautas Stanišauskai, už ilgametę paramą gyventojams – geradaris Tadas Girčius (šventėje nedalyvavo) ir Lietuvos sunkiųjų arklių veislės puoselėtojas ir Pagėgių krašto garsintojas Vytautas Ališkevičius.
Tradiciškai pasidžiaugta naujagimiais. Skaičiuojant nuo pernai vykusios šventės, Stoniškių seniūnijoje sulaukta 14 naujagimių: 7 berniukų ir tiek pat mergaičių. Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius mažyliams ar jų tėvams dovanojo žaislų ir kitokių spalvingų dovanų. Scenoje šalia seniūno nuolat sukosi ir aktyvioji Stoniškių bendruomenės pirmininkė Gražina Stančaitienė.

Bitininkai (iš dešinės) Stasė Vasiliauskienė, Danutė ir Juozas Linkevičiai šventėje turėjo parduoti šviežio medaus.

Sveikinimai
Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis pasidžiaugė, kad Stoniškiuose visada vyksta gražios šventės, palinkėjo visiems stiprybės, gero derliaus, bendruomenei – aktyvios veiklos. Pagėgių šv. Kryžiaus parapijos klebonas Vytautas Gedvainis priminė, kad yra laikas dirbti ir laikas linksmintis, tad šventėje palinkėjo visiems gražiai pabendrauti su draugais, kaimynais išpuoselėtame Stoniškių parkelyje ir palinkėjo: „Dievo palaimos metų!”
Seimo narys Artūras Skardžius kalbėjo, kad „Bitkopio“ šventė vyksta, kai gamta pakvimpa medumi. O jeigu nebūtų bitelių, išnyktų beveik šimtas tūkstančių augalų. Tad iš bičių reikia mokytis darbštumo, vieningumo. To palinkėta ir seniūnijos bendruomenei.
Garbūs svečiai dovanų gavo po išpuoštą indelį medaus su riešutais.
Tokių metų dar nebuvo
Danutė ir Juozas Linkevičiai šventėje pardavinėjo šviežio medaus, pylė paskanauti midaus, ant stalelio turėjo įvairių mažyčių sūrelių, kuriuos spaudžia pati šeimininkė. Bitininkas Juozas „Pamariui“ sakė, kad tokių metų Stoniškių krašte gal net nėra buvę: šalta, vėjuota, sausraa arba lietūs… Gal Vilniaus krašte bitininkams pasisekė geriau, o Stoniškių krašte net ir liepoms pražydus jose bitės nedūzgia, – kai šalta, augalai neišskiria nektaro, o kai dar ir vėjuota – bitininkams tai blogiausi ženklai.

Šventės šeimininkas seniūnas Ričardas Bertkevičius, svečiai meras Virginijus Komskis, klebonas Vytautas Gedvainis, Seimo narys Artūras Skardžius su apdovanotais ir pagerbtais seniūnijos žmonėmis – Vytautu Ališkevičiumi, Zita ir Vytautu Stanišauskais, Liucija Bungardiene ir Alvyra Jankantiene.
Autorės nuotr.

J. Linkevičius pasakojo, kad po žiemos neteko nemažai bičių šeimų. Penkiasdešimti metai kartu gyvenantys Danutė ir Juozas tiek pat metų paskyrę ir bitininkystei. Jie – iš Mažaičių kaimo.
Stasė Vasiliauskienė iš Rukų kaimo laiko 14 bičių šeimų, visos gerai peržiemojo, tačiau medaus tegauna tiek, kiek ir kiti bitininkai. Metai ir jai blogi. Šįkart už pusės litro medaus indelį prašė po 4 eurus, o Tauragės krašte moką po penkis ir net pusšešto. Dirbusi laiškaneše, pieno supirkėja, moteris visą savo gyvenimą laiko bičių. Matyt, seka tėvų pėdomis – jie irgi turėję šių darbštuolių. S. Vasiliauskienės sesuo Onutė Petrošienė su vyru Pranu – garsūs bitininkai iš Pagrynių.
Prie bitininkų stalo netrukus sustojo šventės svečiai, kurie ragavo midaus, pirko medaus. Žiūrovų plojimai į sceną lydėjo Pagėgių krašto lakštingalomis vadinamas dainininkes Reginą Pilkionienę ir Airidą Mockutę, Natkiškių kaimo kapelą „Vaivorykštė“ (vadovas – V. Armonas), sulaukta ir Lietuvos scenos žvaigždžių, vyko gegužinė.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite