Stoniškiuose – „Bitkopio“ šventė

Sužydus liepoms ir pakvipus medumi, Stoniškių seniūnijos gyventojai sugužėjo į „Bitkopio“ šventę. Šeštadienį Stoniškiuose rungtyniavo sporto mėgėjai, o vakarop nuo naujuose namuose įsikūrusios seniūnijos šventinė eisena traukė į parkelį, kur suvažiavo, suėjo gausybė seniūnijos gyventojų ir svečių iš kitų miestų, miestelių, kaimų.

Šventinėje eisenoje plevėsavo Stoniškių seniūnijos vėliava, eisenos priekyje su mažosiomis „bitelėmis“ ėjo Stoniškių bendruomenės pirmininkė Gražina Stančaitienė.

Pagerbė ir apdovanojo
Penktus metus Liucijos ir Algaudo Bungardų sodyboje vyksta Tauragės regiono vaikų dailės pleneras „Bitutės šokis“. Vaikų sukurti paveikslai šįkart buvo tos dovanos, kurias gavo keli specialių nominacijų nusipelnę seniūnijos gyventojai. Už sporto ir sveikatingumo puoselėjimą pagerbta Alvyra Jankantienė iš Šilgalių, aktyviausia šeimininke paskelbta šventėje nedalyvavusi Danguolė Kemėrienė iš Mažaičių, už dailės puoselėjimą ir sklaidą apdovanota mokytoja Liucija Bungardienė, už paramą organizuojant tradicinį vaikų dailės plenerą „Bitutės šokis“ pagerbti Zita ir Vytautas Stanišauskai, už ilgametę paramą gyventojams – geradaris Tadas Girčius (šventėje nedalyvavo) ir Lietuvos sunkiųjų arklių veislės puoselėtojas ir Pagėgių krašto garsintojas Vytautas Ališkevičius.
Tradiciškai pasidžiaugta naujagimiais. Skaičiuojant nuo pernai vykusios šventės, Stoniškių seniūnijoje sulaukta 14 naujagimių: 7 berniukų ir tiek pat mergaičių. Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius mažyliams ar jų tėvams dovanojo žaislų ir kitokių spalvingų dovanų. Scenoje šalia seniūno nuolat sukosi ir aktyvioji Stoniškių bendruomenės pirmininkė Gražina Stančaitienė.

Bitininkai (iš dešinės) Stasė Vasiliauskienė, Danutė ir Juozas Linkevičiai šventėje turėjo parduoti šviežio medaus.

Sveikinimai
Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis pasidžiaugė, kad Stoniškiuose visada vyksta gražios šventės, palinkėjo visiems stiprybės, gero derliaus, bendruomenei – aktyvios veiklos. Pagėgių šv. Kryžiaus parapijos klebonas Vytautas Gedvainis priminė, kad yra laikas dirbti ir laikas linksmintis, tad šventėje palinkėjo visiems gražiai pabendrauti su draugais, kaimynais išpuoselėtame Stoniškių parkelyje ir palinkėjo: „Dievo palaimos metų!”
Seimo narys Artūras Skardžius kalbėjo, kad „Bitkopio“ šventė vyksta, kai gamta pakvimpa medumi. O jeigu nebūtų bitelių, išnyktų beveik šimtas tūkstančių augalų. Tad iš bičių reikia mokytis darbštumo, vieningumo. To palinkėta ir seniūnijos bendruomenei.
Garbūs svečiai dovanų gavo po išpuoštą indelį medaus su riešutais.
Tokių metų dar nebuvo
Danutė ir Juozas Linkevičiai šventėje pardavinėjo šviežio medaus, pylė paskanauti midaus, ant stalelio turėjo įvairių mažyčių sūrelių, kuriuos spaudžia pati šeimininkė. Bitininkas Juozas „Pamariui“ sakė, kad tokių metų Stoniškių krašte gal net nėra buvę: šalta, vėjuota, sausraa arba lietūs… Gal Vilniaus krašte bitininkams pasisekė geriau, o Stoniškių krašte net ir liepoms pražydus jose bitės nedūzgia, – kai šalta, augalai neišskiria nektaro, o kai dar ir vėjuota – bitininkams tai blogiausi ženklai.

Šventės šeimininkas seniūnas Ričardas Bertkevičius, svečiai meras Virginijus Komskis, klebonas Vytautas Gedvainis, Seimo narys Artūras Skardžius su apdovanotais ir pagerbtais seniūnijos žmonėmis – Vytautu Ališkevičiumi, Zita ir Vytautu Stanišauskais, Liucija Bungardiene ir Alvyra Jankantiene.
Autorės nuotr.

J. Linkevičius pasakojo, kad po žiemos neteko nemažai bičių šeimų. Penkiasdešimti metai kartu gyvenantys Danutė ir Juozas tiek pat metų paskyrę ir bitininkystei. Jie – iš Mažaičių kaimo.
Stasė Vasiliauskienė iš Rukų kaimo laiko 14 bičių šeimų, visos gerai peržiemojo, tačiau medaus tegauna tiek, kiek ir kiti bitininkai. Metai ir jai blogi. Šįkart už pusės litro medaus indelį prašė po 4 eurus, o Tauragės krašte moką po penkis ir net pusšešto. Dirbusi laiškaneše, pieno supirkėja, moteris visą savo gyvenimą laiko bičių. Matyt, seka tėvų pėdomis – jie irgi turėję šių darbštuolių. S. Vasiliauskienės sesuo Onutė Petrošienė su vyru Pranu – garsūs bitininkai iš Pagrynių.
Prie bitininkų stalo netrukus sustojo šventės svečiai, kurie ragavo midaus, pirko medaus. Žiūrovų plojimai į sceną lydėjo Pagėgių krašto lakštingalomis vadinamas dainininkes Reginą Pilkionienę ir Airidą Mockutę, Natkiškių kaimo kapelą „Vaivorykštė“ (vadovas – V. Armonas), sulaukta ir Lietuvos scenos žvaigždžių, vyko gegužinė.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 101

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite