Stoniškiuose – „Bitkopio“ šventė

Sužydus liepoms ir pakvipus medumi, Stoniškių seniūnijos gyventojai sugužėjo į „Bitkopio“ šventę. Šeštadienį Stoniškiuose rungtyniavo sporto mėgėjai, o vakarop nuo naujuose namuose įsikūrusios seniūnijos šventinė eisena traukė į parkelį, kur suvažiavo, suėjo gausybė seniūnijos gyventojų ir svečių iš kitų miestų, miestelių, kaimų.

Šventinėje eisenoje plevėsavo Stoniškių seniūnijos vėliava, eisenos priekyje su mažosiomis „bitelėmis“ ėjo Stoniškių bendruomenės pirmininkė Gražina Stančaitienė.

Pagerbė ir apdovanojo
Penktus metus Liucijos ir Algaudo Bungardų sodyboje vyksta Tauragės regiono vaikų dailės pleneras „Bitutės šokis“. Vaikų sukurti paveikslai šįkart buvo tos dovanos, kurias gavo keli specialių nominacijų nusipelnę seniūnijos gyventojai. Už sporto ir sveikatingumo puoselėjimą pagerbta Alvyra Jankantienė iš Šilgalių, aktyviausia šeimininke paskelbta šventėje nedalyvavusi Danguolė Kemėrienė iš Mažaičių, už dailės puoselėjimą ir sklaidą apdovanota mokytoja Liucija Bungardienė, už paramą organizuojant tradicinį vaikų dailės plenerą „Bitutės šokis“ pagerbti Zita ir Vytautas Stanišauskai, už ilgametę paramą gyventojams – geradaris Tadas Girčius (šventėje nedalyvavo) ir Lietuvos sunkiųjų arklių veislės puoselėtojas ir Pagėgių krašto garsintojas Vytautas Ališkevičius.
Tradiciškai pasidžiaugta naujagimiais. Skaičiuojant nuo pernai vykusios šventės, Stoniškių seniūnijoje sulaukta 14 naujagimių: 7 berniukų ir tiek pat mergaičių. Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius mažyliams ar jų tėvams dovanojo žaislų ir kitokių spalvingų dovanų. Scenoje šalia seniūno nuolat sukosi ir aktyvioji Stoniškių bendruomenės pirmininkė Gražina Stančaitienė.

Bitininkai (iš dešinės) Stasė Vasiliauskienė, Danutė ir Juozas Linkevičiai šventėje turėjo parduoti šviežio medaus.

Sveikinimai
Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis pasidžiaugė, kad Stoniškiuose visada vyksta gražios šventės, palinkėjo visiems stiprybės, gero derliaus, bendruomenei – aktyvios veiklos. Pagėgių šv. Kryžiaus parapijos klebonas Vytautas Gedvainis priminė, kad yra laikas dirbti ir laikas linksmintis, tad šventėje palinkėjo visiems gražiai pabendrauti su draugais, kaimynais išpuoselėtame Stoniškių parkelyje ir palinkėjo: „Dievo palaimos metų!”
Seimo narys Artūras Skardžius kalbėjo, kad „Bitkopio“ šventė vyksta, kai gamta pakvimpa medumi. O jeigu nebūtų bitelių, išnyktų beveik šimtas tūkstančių augalų. Tad iš bičių reikia mokytis darbštumo, vieningumo. To palinkėta ir seniūnijos bendruomenei.
Garbūs svečiai dovanų gavo po išpuoštą indelį medaus su riešutais.
Tokių metų dar nebuvo
Danutė ir Juozas Linkevičiai šventėje pardavinėjo šviežio medaus, pylė paskanauti midaus, ant stalelio turėjo įvairių mažyčių sūrelių, kuriuos spaudžia pati šeimininkė. Bitininkas Juozas „Pamariui“ sakė, kad tokių metų Stoniškių krašte gal net nėra buvę: šalta, vėjuota, sausraa arba lietūs… Gal Vilniaus krašte bitininkams pasisekė geriau, o Stoniškių krašte net ir liepoms pražydus jose bitės nedūzgia, – kai šalta, augalai neišskiria nektaro, o kai dar ir vėjuota – bitininkams tai blogiausi ženklai.

Šventės šeimininkas seniūnas Ričardas Bertkevičius, svečiai meras Virginijus Komskis, klebonas Vytautas Gedvainis, Seimo narys Artūras Skardžius su apdovanotais ir pagerbtais seniūnijos žmonėmis – Vytautu Ališkevičiumi, Zita ir Vytautu Stanišauskais, Liucija Bungardiene ir Alvyra Jankantiene.
Autorės nuotr.

J. Linkevičius pasakojo, kad po žiemos neteko nemažai bičių šeimų. Penkiasdešimti metai kartu gyvenantys Danutė ir Juozas tiek pat metų paskyrę ir bitininkystei. Jie – iš Mažaičių kaimo.
Stasė Vasiliauskienė iš Rukų kaimo laiko 14 bičių šeimų, visos gerai peržiemojo, tačiau medaus tegauna tiek, kiek ir kiti bitininkai. Metai ir jai blogi. Šįkart už pusės litro medaus indelį prašė po 4 eurus, o Tauragės krašte moką po penkis ir net pusšešto. Dirbusi laiškaneše, pieno supirkėja, moteris visą savo gyvenimą laiko bičių. Matyt, seka tėvų pėdomis – jie irgi turėję šių darbštuolių. S. Vasiliauskienės sesuo Onutė Petrošienė su vyru Pranu – garsūs bitininkai iš Pagrynių.
Prie bitininkų stalo netrukus sustojo šventės svečiai, kurie ragavo midaus, pirko medaus. Žiūrovų plojimai į sceną lydėjo Pagėgių krašto lakštingalomis vadinamas dainininkes Reginą Pilkionienę ir Airidą Mockutę, Natkiškių kaimo kapelą „Vaivorykštė“ (vadovas – V. Armonas), sulaukta ir Lietuvos scenos žvaigždžių, vyko gegužinė.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite