Stoniškiuose – „Bitkopio“ šventė

Sužydus liepoms ir pakvipus medumi, Stoniškių seniūnijos gyventojai sugužėjo į „Bitkopio“ šventę. Šeštadienį Stoniškiuose rungtyniavo sporto mėgėjai, o vakarop nuo naujuose namuose įsikūrusios seniūnijos šventinė eisena traukė į parkelį, kur suvažiavo, suėjo gausybė seniūnijos gyventojų ir svečių iš kitų miestų, miestelių, kaimų.

Šventinėje eisenoje plevėsavo Stoniškių seniūnijos vėliava, eisenos priekyje su mažosiomis „bitelėmis“ ėjo Stoniškių bendruomenės pirmininkė Gražina Stančaitienė.

Pagerbė ir apdovanojo
Penktus metus Liucijos ir Algaudo Bungardų sodyboje vyksta Tauragės regiono vaikų dailės pleneras „Bitutės šokis“. Vaikų sukurti paveikslai šįkart buvo tos dovanos, kurias gavo keli specialių nominacijų nusipelnę seniūnijos gyventojai. Už sporto ir sveikatingumo puoselėjimą pagerbta Alvyra Jankantienė iš Šilgalių, aktyviausia šeimininke paskelbta šventėje nedalyvavusi Danguolė Kemėrienė iš Mažaičių, už dailės puoselėjimą ir sklaidą apdovanota mokytoja Liucija Bungardienė, už paramą organizuojant tradicinį vaikų dailės plenerą „Bitutės šokis“ pagerbti Zita ir Vytautas Stanišauskai, už ilgametę paramą gyventojams – geradaris Tadas Girčius (šventėje nedalyvavo) ir Lietuvos sunkiųjų arklių veislės puoselėtojas ir Pagėgių krašto garsintojas Vytautas Ališkevičius.
Tradiciškai pasidžiaugta naujagimiais. Skaičiuojant nuo pernai vykusios šventės, Stoniškių seniūnijoje sulaukta 14 naujagimių: 7 berniukų ir tiek pat mergaičių. Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius mažyliams ar jų tėvams dovanojo žaislų ir kitokių spalvingų dovanų. Scenoje šalia seniūno nuolat sukosi ir aktyvioji Stoniškių bendruomenės pirmininkė Gražina Stančaitienė.

Bitininkai (iš dešinės) Stasė Vasiliauskienė, Danutė ir Juozas Linkevičiai šventėje turėjo parduoti šviežio medaus.

Sveikinimai
Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis pasidžiaugė, kad Stoniškiuose visada vyksta gražios šventės, palinkėjo visiems stiprybės, gero derliaus, bendruomenei – aktyvios veiklos. Pagėgių šv. Kryžiaus parapijos klebonas Vytautas Gedvainis priminė, kad yra laikas dirbti ir laikas linksmintis, tad šventėje palinkėjo visiems gražiai pabendrauti su draugais, kaimynais išpuoselėtame Stoniškių parkelyje ir palinkėjo: „Dievo palaimos metų!”
Seimo narys Artūras Skardžius kalbėjo, kad „Bitkopio“ šventė vyksta, kai gamta pakvimpa medumi. O jeigu nebūtų bitelių, išnyktų beveik šimtas tūkstančių augalų. Tad iš bičių reikia mokytis darbštumo, vieningumo. To palinkėta ir seniūnijos bendruomenei.
Garbūs svečiai dovanų gavo po išpuoštą indelį medaus su riešutais.
Tokių metų dar nebuvo
Danutė ir Juozas Linkevičiai šventėje pardavinėjo šviežio medaus, pylė paskanauti midaus, ant stalelio turėjo įvairių mažyčių sūrelių, kuriuos spaudžia pati šeimininkė. Bitininkas Juozas „Pamariui“ sakė, kad tokių metų Stoniškių krašte gal net nėra buvę: šalta, vėjuota, sausraa arba lietūs… Gal Vilniaus krašte bitininkams pasisekė geriau, o Stoniškių krašte net ir liepoms pražydus jose bitės nedūzgia, – kai šalta, augalai neišskiria nektaro, o kai dar ir vėjuota – bitininkams tai blogiausi ženklai.

Šventės šeimininkas seniūnas Ričardas Bertkevičius, svečiai meras Virginijus Komskis, klebonas Vytautas Gedvainis, Seimo narys Artūras Skardžius su apdovanotais ir pagerbtais seniūnijos žmonėmis – Vytautu Ališkevičiumi, Zita ir Vytautu Stanišauskais, Liucija Bungardiene ir Alvyra Jankantiene.
Autorės nuotr.

J. Linkevičius pasakojo, kad po žiemos neteko nemažai bičių šeimų. Penkiasdešimti metai kartu gyvenantys Danutė ir Juozas tiek pat metų paskyrę ir bitininkystei. Jie – iš Mažaičių kaimo.
Stasė Vasiliauskienė iš Rukų kaimo laiko 14 bičių šeimų, visos gerai peržiemojo, tačiau medaus tegauna tiek, kiek ir kiti bitininkai. Metai ir jai blogi. Šįkart už pusės litro medaus indelį prašė po 4 eurus, o Tauragės krašte moką po penkis ir net pusšešto. Dirbusi laiškaneše, pieno supirkėja, moteris visą savo gyvenimą laiko bičių. Matyt, seka tėvų pėdomis – jie irgi turėję šių darbštuolių. S. Vasiliauskienės sesuo Onutė Petrošienė su vyru Pranu – garsūs bitininkai iš Pagrynių.
Prie bitininkų stalo netrukus sustojo šventės svečiai, kurie ragavo midaus, pirko medaus. Žiūrovų plojimai į sceną lydėjo Pagėgių krašto lakštingalomis vadinamas dainininkes Reginą Pilkionienę ir Airidą Mockutę, Natkiškių kaimo kapelą „Vaivorykštė“ (vadovas – V. Armonas), sulaukta ir Lietuvos scenos žvaigždžių, vyko gegužinė.

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite