Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį.

Prekybos centre IKI

Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes ištraukus rankeną jis rieda, nereikia nešti. Tačiau vyras bemat pasigedo mažesnio, nešamo rankoje…

Popietę šiame prekybos centre pirkėjų netrūko, bet nestigo ir pirkėjams sudėtų krepšių.

Iki spalio 22 d. įsigaliojusios tvarkos šiame prekybos centre jokių suvaržymų nebuvo: jo plotas nebuvo toks didelis, kad privalėtų aptarnauti pirkėjus tik su galimybių pasais. Tačiau buvo privalu dėvėti veido kaukę, laikytis nuo kito asmens būtino atstumo ir kt.

„Norfa“ nepagailėjo pirkinių krepšių

Cintjoniškių g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Norfa“ prie įėjimo į prekybos salę pakabino pranešimą, kad aptarnauja pirkėjus tik su krepšeliais ar vežimėliais prekėms. Jų čia buvo daug…

Dėmesį patraukė kitkas: įėjus į šį prekybos centrą, iki įėjimo vartelių į prekybos salę yra laisvos vietos, o kairėje – durys į vaistinę. Ji nedidelė, panašu vienu metu jau negali aptarnauti nė kelių pirkėjų, tad gal penkios moterys prie durų laukė eilėje, stovėjo per gerą atstumą viena nuo kitos… Gerai, kad durys į vaistinę ne iš lauko pusės, tektų stovėti lietuje, vėjyje ir jau gerokai atvėsus orui… Tik ar gerai, kai eilėje į vaistinę laukiantys žmonės stovi čia, kur renkasi ir į prekybos centrą atėjusieji? Bus, kad čia susiburs ir gausiai žmonių, o vietos saugiam atstumui neužteks.

Miško g., Šilutėje, veikiantis „Maxima XX“ prekybos centras tvarkos nepakeitė: čia ir iki šiol buvo aptarnaujami pirkėjai, kurie įeidami į parduotuvę budinčiam asmeniui pateikia nuskenuoti galimybių pasą arba išmaniajame esantį paso kodą. Sakė, buvę priekaištų ir anksčiau, esą jų ir dabar. Tik nuo spalio 22 d. čia jokių naujų apribojimų neatsirado.

Permainos „Lidl“

Šilutėje veikiančiame „Lidl“ prekybos centre nuo spalio 22 d. aptarnaujami tik galimybių pasą pateikę pirkėjai, iki šiol to nebuvo. Prie įėjimo į prekybos salę budinti darbuotoja skenuoja pateiktą galimybių pasą. Priekaištų, žinoma, pagausėjo… Tik nepavyko sužinoti, kodėl daugelyje lentynų tuštoka. Pirkėjų yra, tačiau tiek pustuščių lentynų šiame prekybos centre neteko matyti. Tiesa, gal ketvirtadienį, spalio 21 d., kai čia nebuvo reikalingas galimybių pasas, žmonės bus į priekį apsirūpinę… Ar vėl makaronų pirko?

Į „Maximą“ (Lietuvininkų g. 27) yra du įėjimai. Abu prižiūri budinti darbuotoja, kuri kiekvienam pirkėjui primena, kad būtina paimti krepšelį pirkiniams. Bebuvo likę tik du krepšiai. Jeigu vieną būčiau paėmusi, likusio vieno nebūtų užtekę netrukus įėjusioms dviem mergaitėms.

„Kiek krepšelių, tiek pirkėjų“, – naują tvarką apibūdino budinti darbuotoja. Iki šiol šioje nedidelio ploto parduotuvėje tokių ribojimų nebuvo.

H. Šojaus g. 2D, Šilutėje, veikia „Halė“, prekybos salės kraštuose yra ir kitų mažų parduotuvėlių, pavyzdžiui, „Žalia stotelė“, drabužių, maisto prekių ir gėrimų, buities prekių, pieno produktų ir kt. „Žalia stotelė“ su skelbimu ant durų: aptarnauja tik po du pirkėjus vienu metu. Spalio 22 d. popietę net keli pirkėjai vienu metu buvo pieno produktų parduotuvėlėje, taip pat vaistinėje, o pagal jų plotą taip jau prekiauti negalima.

Sparčiai plintant COVID-19 teko ne kartą matyti, kad pirkėjas į parduotuvę įeina jau su veido kauke, dezinfekuojasi rankas ir krepšelio ar vežimėlio prekėms rankeną (!), naudoja vienkartines pirštines, kurias išeidamas išmeta į šiukšlių dėžę.

Spalio 22 d. krepšeliai ar vežimėliai prekėms ėjo iš rankų į rankas, tačiau pirkėjai jų rankenų nedezinfekavo, ne visi pirkėjai atėję ir nė vienas išeidamas rankų taip pat nedezinfekavo čia pat padėtu skysčiu… Prekybininkai dėl šio pastebėjimo supyks: jau ir taip padaugėjo išlaidų budintiems  darbuotojams išlaikyti, dezinfekciniam skysčiui, vienkartinėms pirštinėms  pirkti ir kt.

Sutinku, kad išlaidų padaugėjo, tačiau pirkėjų srautų reguliavimas pagal dalinamų krepšių ar vežimėlių skaičių negali tapti viruso dalijimu tiems, kas tuo krepšiu ar vežimėliu pasinaudos nemūvėdamas pirštinių.  Nebent sugrįžus į namus pirkėjas nepagailėtų laiko ir ilgai su ūkišku muilu plautųsi rankas arba jas dezinfekuotųsi išeidamas iš parduotuvės.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite