Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį.

Prekybos centre IKI

Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes ištraukus rankeną jis rieda, nereikia nešti. Tačiau vyras bemat pasigedo mažesnio, nešamo rankoje…

Popietę šiame prekybos centre pirkėjų netrūko, bet nestigo ir pirkėjams sudėtų krepšių.

Iki spalio 22 d. įsigaliojusios tvarkos šiame prekybos centre jokių suvaržymų nebuvo: jo plotas nebuvo toks didelis, kad privalėtų aptarnauti pirkėjus tik su galimybių pasais. Tačiau buvo privalu dėvėti veido kaukę, laikytis nuo kito asmens būtino atstumo ir kt.

„Norfa“ nepagailėjo pirkinių krepšių

Cintjoniškių g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Norfa“ prie įėjimo į prekybos salę pakabino pranešimą, kad aptarnauja pirkėjus tik su krepšeliais ar vežimėliais prekėms. Jų čia buvo daug…

Dėmesį patraukė kitkas: įėjus į šį prekybos centrą, iki įėjimo vartelių į prekybos salę yra laisvos vietos, o kairėje – durys į vaistinę. Ji nedidelė, panašu vienu metu jau negali aptarnauti nė kelių pirkėjų, tad gal penkios moterys prie durų laukė eilėje, stovėjo per gerą atstumą viena nuo kitos… Gerai, kad durys į vaistinę ne iš lauko pusės, tektų stovėti lietuje, vėjyje ir jau gerokai atvėsus orui… Tik ar gerai, kai eilėje į vaistinę laukiantys žmonės stovi čia, kur renkasi ir į prekybos centrą atėjusieji? Bus, kad čia susiburs ir gausiai žmonių, o vietos saugiam atstumui neužteks.

Miško g., Šilutėje, veikiantis „Maxima XX“ prekybos centras tvarkos nepakeitė: čia ir iki šiol buvo aptarnaujami pirkėjai, kurie įeidami į parduotuvę budinčiam asmeniui pateikia nuskenuoti galimybių pasą arba išmaniajame esantį paso kodą. Sakė, buvę priekaištų ir anksčiau, esą jų ir dabar. Tik nuo spalio 22 d. čia jokių naujų apribojimų neatsirado.

Permainos „Lidl“

Šilutėje veikiančiame „Lidl“ prekybos centre nuo spalio 22 d. aptarnaujami tik galimybių pasą pateikę pirkėjai, iki šiol to nebuvo. Prie įėjimo į prekybos salę budinti darbuotoja skenuoja pateiktą galimybių pasą. Priekaištų, žinoma, pagausėjo… Tik nepavyko sužinoti, kodėl daugelyje lentynų tuštoka. Pirkėjų yra, tačiau tiek pustuščių lentynų šiame prekybos centre neteko matyti. Tiesa, gal ketvirtadienį, spalio 21 d., kai čia nebuvo reikalingas galimybių pasas, žmonės bus į priekį apsirūpinę… Ar vėl makaronų pirko?

Į „Maximą“ (Lietuvininkų g. 27) yra du įėjimai. Abu prižiūri budinti darbuotoja, kuri kiekvienam pirkėjui primena, kad būtina paimti krepšelį pirkiniams. Bebuvo likę tik du krepšiai. Jeigu vieną būčiau paėmusi, likusio vieno nebūtų užtekę netrukus įėjusioms dviem mergaitėms.

„Kiek krepšelių, tiek pirkėjų“, – naują tvarką apibūdino budinti darbuotoja. Iki šiol šioje nedidelio ploto parduotuvėje tokių ribojimų nebuvo.

H. Šojaus g. 2D, Šilutėje, veikia „Halė“, prekybos salės kraštuose yra ir kitų mažų parduotuvėlių, pavyzdžiui, „Žalia stotelė“, drabužių, maisto prekių ir gėrimų, buities prekių, pieno produktų ir kt. „Žalia stotelė“ su skelbimu ant durų: aptarnauja tik po du pirkėjus vienu metu. Spalio 22 d. popietę net keli pirkėjai vienu metu buvo pieno produktų parduotuvėlėje, taip pat vaistinėje, o pagal jų plotą taip jau prekiauti negalima.

Sparčiai plintant COVID-19 teko ne kartą matyti, kad pirkėjas į parduotuvę įeina jau su veido kauke, dezinfekuojasi rankas ir krepšelio ar vežimėlio prekėms rankeną (!), naudoja vienkartines pirštines, kurias išeidamas išmeta į šiukšlių dėžę.

Spalio 22 d. krepšeliai ar vežimėliai prekėms ėjo iš rankų į rankas, tačiau pirkėjai jų rankenų nedezinfekavo, ne visi pirkėjai atėję ir nė vienas išeidamas rankų taip pat nedezinfekavo čia pat padėtu skysčiu… Prekybininkai dėl šio pastebėjimo supyks: jau ir taip padaugėjo išlaidų budintiems  darbuotojams išlaikyti, dezinfekciniam skysčiui, vienkartinėms pirštinėms  pirkti ir kt.

Sutinku, kad išlaidų padaugėjo, tačiau pirkėjų srautų reguliavimas pagal dalinamų krepšių ar vežimėlių skaičių negali tapti viruso dalijimu tiems, kas tuo krepšiu ar vežimėliu pasinaudos nemūvėdamas pirštinių.  Nebent sugrįžus į namus pirkėjas nepagailėtų laiko ir ilgai su ūkišku muilu plautųsi rankas arba jas dezinfekuotųsi išeidamas iš parduotuvės.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite