Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį.

Prekybos centre IKI

Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes ištraukus rankeną jis rieda, nereikia nešti. Tačiau vyras bemat pasigedo mažesnio, nešamo rankoje…

Popietę šiame prekybos centre pirkėjų netrūko, bet nestigo ir pirkėjams sudėtų krepšių.

Iki spalio 22 d. įsigaliojusios tvarkos šiame prekybos centre jokių suvaržymų nebuvo: jo plotas nebuvo toks didelis, kad privalėtų aptarnauti pirkėjus tik su galimybių pasais. Tačiau buvo privalu dėvėti veido kaukę, laikytis nuo kito asmens būtino atstumo ir kt.

„Norfa“ nepagailėjo pirkinių krepšių

Cintjoniškių g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Norfa“ prie įėjimo į prekybos salę pakabino pranešimą, kad aptarnauja pirkėjus tik su krepšeliais ar vežimėliais prekėms. Jų čia buvo daug…

Dėmesį patraukė kitkas: įėjus į šį prekybos centrą, iki įėjimo vartelių į prekybos salę yra laisvos vietos, o kairėje – durys į vaistinę. Ji nedidelė, panašu vienu metu jau negali aptarnauti nė kelių pirkėjų, tad gal penkios moterys prie durų laukė eilėje, stovėjo per gerą atstumą viena nuo kitos… Gerai, kad durys į vaistinę ne iš lauko pusės, tektų stovėti lietuje, vėjyje ir jau gerokai atvėsus orui… Tik ar gerai, kai eilėje į vaistinę laukiantys žmonės stovi čia, kur renkasi ir į prekybos centrą atėjusieji? Bus, kad čia susiburs ir gausiai žmonių, o vietos saugiam atstumui neužteks.

Miško g., Šilutėje, veikiantis „Maxima XX“ prekybos centras tvarkos nepakeitė: čia ir iki šiol buvo aptarnaujami pirkėjai, kurie įeidami į parduotuvę budinčiam asmeniui pateikia nuskenuoti galimybių pasą arba išmaniajame esantį paso kodą. Sakė, buvę priekaištų ir anksčiau, esą jų ir dabar. Tik nuo spalio 22 d. čia jokių naujų apribojimų neatsirado.

Permainos „Lidl“

Šilutėje veikiančiame „Lidl“ prekybos centre nuo spalio 22 d. aptarnaujami tik galimybių pasą pateikę pirkėjai, iki šiol to nebuvo. Prie įėjimo į prekybos salę budinti darbuotoja skenuoja pateiktą galimybių pasą. Priekaištų, žinoma, pagausėjo… Tik nepavyko sužinoti, kodėl daugelyje lentynų tuštoka. Pirkėjų yra, tačiau tiek pustuščių lentynų šiame prekybos centre neteko matyti. Tiesa, gal ketvirtadienį, spalio 21 d., kai čia nebuvo reikalingas galimybių pasas, žmonės bus į priekį apsirūpinę… Ar vėl makaronų pirko?

Į „Maximą“ (Lietuvininkų g. 27) yra du įėjimai. Abu prižiūri budinti darbuotoja, kuri kiekvienam pirkėjui primena, kad būtina paimti krepšelį pirkiniams. Bebuvo likę tik du krepšiai. Jeigu vieną būčiau paėmusi, likusio vieno nebūtų užtekę netrukus įėjusioms dviem mergaitėms.

„Kiek krepšelių, tiek pirkėjų“, – naują tvarką apibūdino budinti darbuotoja. Iki šiol šioje nedidelio ploto parduotuvėje tokių ribojimų nebuvo.

H. Šojaus g. 2D, Šilutėje, veikia „Halė“, prekybos salės kraštuose yra ir kitų mažų parduotuvėlių, pavyzdžiui, „Žalia stotelė“, drabužių, maisto prekių ir gėrimų, buities prekių, pieno produktų ir kt. „Žalia stotelė“ su skelbimu ant durų: aptarnauja tik po du pirkėjus vienu metu. Spalio 22 d. popietę net keli pirkėjai vienu metu buvo pieno produktų parduotuvėlėje, taip pat vaistinėje, o pagal jų plotą taip jau prekiauti negalima.

Sparčiai plintant COVID-19 teko ne kartą matyti, kad pirkėjas į parduotuvę įeina jau su veido kauke, dezinfekuojasi rankas ir krepšelio ar vežimėlio prekėms rankeną (!), naudoja vienkartines pirštines, kurias išeidamas išmeta į šiukšlių dėžę.

Spalio 22 d. krepšeliai ar vežimėliai prekėms ėjo iš rankų į rankas, tačiau pirkėjai jų rankenų nedezinfekavo, ne visi pirkėjai atėję ir nė vienas išeidamas rankų taip pat nedezinfekavo čia pat padėtu skysčiu… Prekybininkai dėl šio pastebėjimo supyks: jau ir taip padaugėjo išlaidų budintiems  darbuotojams išlaikyti, dezinfekciniam skysčiui, vienkartinėms pirštinėms  pirkti ir kt.

Sutinku, kad išlaidų padaugėjo, tačiau pirkėjų srautų reguliavimas pagal dalinamų krepšių ar vežimėlių skaičių negali tapti viruso dalijimu tiems, kas tuo krepšiu ar vežimėliu pasinaudos nemūvėdamas pirštinių.  Nebent sugrįžus į namus pirkėjas nepagailėtų laiko ir ilgai su ūkišku muilu plautųsi rankas arba jas dezinfekuotųsi išeidamas iš parduotuvės.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite