Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį.

Prekybos centre IKI

Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes ištraukus rankeną jis rieda, nereikia nešti. Tačiau vyras bemat pasigedo mažesnio, nešamo rankoje…

Popietę šiame prekybos centre pirkėjų netrūko, bet nestigo ir pirkėjams sudėtų krepšių.

Iki spalio 22 d. įsigaliojusios tvarkos šiame prekybos centre jokių suvaržymų nebuvo: jo plotas nebuvo toks didelis, kad privalėtų aptarnauti pirkėjus tik su galimybių pasais. Tačiau buvo privalu dėvėti veido kaukę, laikytis nuo kito asmens būtino atstumo ir kt.

„Norfa“ nepagailėjo pirkinių krepšių

Cintjoniškių g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Norfa“ prie įėjimo į prekybos salę pakabino pranešimą, kad aptarnauja pirkėjus tik su krepšeliais ar vežimėliais prekėms. Jų čia buvo daug…

Dėmesį patraukė kitkas: įėjus į šį prekybos centrą, iki įėjimo vartelių į prekybos salę yra laisvos vietos, o kairėje – durys į vaistinę. Ji nedidelė, panašu vienu metu jau negali aptarnauti nė kelių pirkėjų, tad gal penkios moterys prie durų laukė eilėje, stovėjo per gerą atstumą viena nuo kitos… Gerai, kad durys į vaistinę ne iš lauko pusės, tektų stovėti lietuje, vėjyje ir jau gerokai atvėsus orui… Tik ar gerai, kai eilėje į vaistinę laukiantys žmonės stovi čia, kur renkasi ir į prekybos centrą atėjusieji? Bus, kad čia susiburs ir gausiai žmonių, o vietos saugiam atstumui neužteks.

Miško g., Šilutėje, veikiantis „Maxima XX“ prekybos centras tvarkos nepakeitė: čia ir iki šiol buvo aptarnaujami pirkėjai, kurie įeidami į parduotuvę budinčiam asmeniui pateikia nuskenuoti galimybių pasą arba išmaniajame esantį paso kodą. Sakė, buvę priekaištų ir anksčiau, esą jų ir dabar. Tik nuo spalio 22 d. čia jokių naujų apribojimų neatsirado.

Permainos „Lidl“

Šilutėje veikiančiame „Lidl“ prekybos centre nuo spalio 22 d. aptarnaujami tik galimybių pasą pateikę pirkėjai, iki šiol to nebuvo. Prie įėjimo į prekybos salę budinti darbuotoja skenuoja pateiktą galimybių pasą. Priekaištų, žinoma, pagausėjo… Tik nepavyko sužinoti, kodėl daugelyje lentynų tuštoka. Pirkėjų yra, tačiau tiek pustuščių lentynų šiame prekybos centre neteko matyti. Tiesa, gal ketvirtadienį, spalio 21 d., kai čia nebuvo reikalingas galimybių pasas, žmonės bus į priekį apsirūpinę… Ar vėl makaronų pirko?

Į „Maximą“ (Lietuvininkų g. 27) yra du įėjimai. Abu prižiūri budinti darbuotoja, kuri kiekvienam pirkėjui primena, kad būtina paimti krepšelį pirkiniams. Bebuvo likę tik du krepšiai. Jeigu vieną būčiau paėmusi, likusio vieno nebūtų užtekę netrukus įėjusioms dviem mergaitėms.

„Kiek krepšelių, tiek pirkėjų“, – naują tvarką apibūdino budinti darbuotoja. Iki šiol šioje nedidelio ploto parduotuvėje tokių ribojimų nebuvo.

H. Šojaus g. 2D, Šilutėje, veikia „Halė“, prekybos salės kraštuose yra ir kitų mažų parduotuvėlių, pavyzdžiui, „Žalia stotelė“, drabužių, maisto prekių ir gėrimų, buities prekių, pieno produktų ir kt. „Žalia stotelė“ su skelbimu ant durų: aptarnauja tik po du pirkėjus vienu metu. Spalio 22 d. popietę net keli pirkėjai vienu metu buvo pieno produktų parduotuvėlėje, taip pat vaistinėje, o pagal jų plotą taip jau prekiauti negalima.

Sparčiai plintant COVID-19 teko ne kartą matyti, kad pirkėjas į parduotuvę įeina jau su veido kauke, dezinfekuojasi rankas ir krepšelio ar vežimėlio prekėms rankeną (!), naudoja vienkartines pirštines, kurias išeidamas išmeta į šiukšlių dėžę.

Spalio 22 d. krepšeliai ar vežimėliai prekėms ėjo iš rankų į rankas, tačiau pirkėjai jų rankenų nedezinfekavo, ne visi pirkėjai atėję ir nė vienas išeidamas rankų taip pat nedezinfekavo čia pat padėtu skysčiu… Prekybininkai dėl šio pastebėjimo supyks: jau ir taip padaugėjo išlaidų budintiems  darbuotojams išlaikyti, dezinfekciniam skysčiui, vienkartinėms pirštinėms  pirkti ir kt.

Sutinku, kad išlaidų padaugėjo, tačiau pirkėjų srautų reguliavimas pagal dalinamų krepšių ar vežimėlių skaičių negali tapti viruso dalijimu tiems, kas tuo krepšiu ar vežimėliu pasinaudos nemūvėdamas pirštinių.  Nebent sugrįžus į namus pirkėjas nepagailėtų laiko ir ilgai su ūkišku muilu plautųsi rankas arba jas dezinfekuotųsi išeidamas iš parduotuvės.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Metų knygos rinkimuose – ir šilutiškio Dovydo Pancerovo romanas

Jau penktus metus 15min.lt organizuoja metų knygų rinkimus. Iš Šilutės kilusį Dovydą Pancerovą kartu su bendraminte Birute Davidonyte šiuose rinkimuose ir pernai lydėjo sėkmė, o šiemet lietuvių autorių grožinių knygų grupėje tarp 15 romanų pristatytas pirmasis D. Pancerovo romanas „Medžiojant tėvą“. Rinkimuose dalyvauja tiek skaitytojai, tiek komisija, kurią sudaro literatūros ekspertai. Iki gruodžio 7 dienos skaitytojai gali balsuoti ir išrinkti, jų nuomone, vertingiausias per metus išleistas knygas. Pristatytos keturios atrinktų knygų grupės: lietuvių autorių grožinės, negrožinės, grožinės verstinės ir negrožinės

Kviečiame pasidalinti gerumu su sergančiais kraštiečiais

Adventas. Vieniems tai tauraus susikaupimo ir rimties metas… Kitiems – malonių, džiugių rūpesčių laikotarpis, kuomet reikia pasirūpinti dovanomis artimiesiems, suplanuoti, kas puikuosis ant kalėdinio stalo ar kokių spalvų žaisliukais puošti eglutę. Deja, tokios nuotaikos tvyro ne visuose namuose… Kai kuriems iš mūsų šiomis dienomis širdį kamuoja nerimas, sumaištis, baimė… Kai kam šios dienos – grumtynės su likimu… Lemiamos grumtynės už gyvenimą… 2021 m. gruodžio 3 d. 15.30 val. Pagėgių miesto parke vyksiančios kalėdinės eglutės įžiebimo šventės metu Pagėgių savivaldybės Vydūno

Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Pirmadienis Šilutės krašte apniukęs, snyguriuoja, medžiai boluoja šlapiu sniegu. Nešąla, todėl tokia žiema labiau panaši į rudenį. Tiesa, juk dar nesibaigė lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, todėl neskubėkime tikėtis tikros žiemos. Tačiau sinoptikai jau skelbia, kad į Lietuvą ateina žiema ir bus šalčių. Pirmadienį Lietuvoje daug kur smarkiai, o Aukštaitijoje vietomis labai smarkiai snigs. Rytinėje šalies pusėje kai kur bus šlapio sniego apdraba. Tokį reiškinį jau teko matyti: šlapias sniegas krinta ir limpa, taip ant šakų, elektros laidų auga šlapio sniego

Baltosios mišrainės paslaptys

baltoji mištainė

Jeigu bėgant metams pabodo tradicinis baltosios mišrainės receptas – ne bėda. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad vos keliais ingredientais papildžius šį visiems puikiai pažįstamą patiekalą, jis gali įgauti naujų spalvų ir skonių.    Receptą sukūrė prancūzas Yra manančių, jog populiarioji baltoji mišrainė yra lietuviškas patiekalas, tačiau taip nėra. Pasakojama, kad XIX amžiuje šias ikoniškas salotas sukūrė Rusijoje dirbęs prancūzų šefas Liusjenas Olivjė. Siekdamas įtikti aukštuomenei, jis nusprendė pasiūlyti šį tą neįprasto, įkvėpto prancūziškų maisto gaminimo tradicijų.

Taip pat skaitykite