Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį.

Prekybos centre IKI

Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes ištraukus rankeną jis rieda, nereikia nešti. Tačiau vyras bemat pasigedo mažesnio, nešamo rankoje…

Popietę šiame prekybos centre pirkėjų netrūko, bet nestigo ir pirkėjams sudėtų krepšių.

Iki spalio 22 d. įsigaliojusios tvarkos šiame prekybos centre jokių suvaržymų nebuvo: jo plotas nebuvo toks didelis, kad privalėtų aptarnauti pirkėjus tik su galimybių pasais. Tačiau buvo privalu dėvėti veido kaukę, laikytis nuo kito asmens būtino atstumo ir kt.

„Norfa“ nepagailėjo pirkinių krepšių

Cintjoniškių g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Norfa“ prie įėjimo į prekybos salę pakabino pranešimą, kad aptarnauja pirkėjus tik su krepšeliais ar vežimėliais prekėms. Jų čia buvo daug…

Dėmesį patraukė kitkas: įėjus į šį prekybos centrą, iki įėjimo vartelių į prekybos salę yra laisvos vietos, o kairėje – durys į vaistinę. Ji nedidelė, panašu vienu metu jau negali aptarnauti nė kelių pirkėjų, tad gal penkios moterys prie durų laukė eilėje, stovėjo per gerą atstumą viena nuo kitos… Gerai, kad durys į vaistinę ne iš lauko pusės, tektų stovėti lietuje, vėjyje ir jau gerokai atvėsus orui… Tik ar gerai, kai eilėje į vaistinę laukiantys žmonės stovi čia, kur renkasi ir į prekybos centrą atėjusieji? Bus, kad čia susiburs ir gausiai žmonių, o vietos saugiam atstumui neužteks.

Miško g., Šilutėje, veikiantis „Maxima XX“ prekybos centras tvarkos nepakeitė: čia ir iki šiol buvo aptarnaujami pirkėjai, kurie įeidami į parduotuvę budinčiam asmeniui pateikia nuskenuoti galimybių pasą arba išmaniajame esantį paso kodą. Sakė, buvę priekaištų ir anksčiau, esą jų ir dabar. Tik nuo spalio 22 d. čia jokių naujų apribojimų neatsirado.

Permainos „Lidl“

Šilutėje veikiančiame „Lidl“ prekybos centre nuo spalio 22 d. aptarnaujami tik galimybių pasą pateikę pirkėjai, iki šiol to nebuvo. Prie įėjimo į prekybos salę budinti darbuotoja skenuoja pateiktą galimybių pasą. Priekaištų, žinoma, pagausėjo… Tik nepavyko sužinoti, kodėl daugelyje lentynų tuštoka. Pirkėjų yra, tačiau tiek pustuščių lentynų šiame prekybos centre neteko matyti. Tiesa, gal ketvirtadienį, spalio 21 d., kai čia nebuvo reikalingas galimybių pasas, žmonės bus į priekį apsirūpinę… Ar vėl makaronų pirko?

Į „Maximą“ (Lietuvininkų g. 27) yra du įėjimai. Abu prižiūri budinti darbuotoja, kuri kiekvienam pirkėjui primena, kad būtina paimti krepšelį pirkiniams. Bebuvo likę tik du krepšiai. Jeigu vieną būčiau paėmusi, likusio vieno nebūtų užtekę netrukus įėjusioms dviem mergaitėms.

„Kiek krepšelių, tiek pirkėjų“, – naują tvarką apibūdino budinti darbuotoja. Iki šiol šioje nedidelio ploto parduotuvėje tokių ribojimų nebuvo.

H. Šojaus g. 2D, Šilutėje, veikia „Halė“, prekybos salės kraštuose yra ir kitų mažų parduotuvėlių, pavyzdžiui, „Žalia stotelė“, drabužių, maisto prekių ir gėrimų, buities prekių, pieno produktų ir kt. „Žalia stotelė“ su skelbimu ant durų: aptarnauja tik po du pirkėjus vienu metu. Spalio 22 d. popietę net keli pirkėjai vienu metu buvo pieno produktų parduotuvėlėje, taip pat vaistinėje, o pagal jų plotą taip jau prekiauti negalima.

Sparčiai plintant COVID-19 teko ne kartą matyti, kad pirkėjas į parduotuvę įeina jau su veido kauke, dezinfekuojasi rankas ir krepšelio ar vežimėlio prekėms rankeną (!), naudoja vienkartines pirštines, kurias išeidamas išmeta į šiukšlių dėžę.

Spalio 22 d. krepšeliai ar vežimėliai prekėms ėjo iš rankų į rankas, tačiau pirkėjai jų rankenų nedezinfekavo, ne visi pirkėjai atėję ir nė vienas išeidamas rankų taip pat nedezinfekavo čia pat padėtu skysčiu… Prekybininkai dėl šio pastebėjimo supyks: jau ir taip padaugėjo išlaidų budintiems  darbuotojams išlaikyti, dezinfekciniam skysčiui, vienkartinėms pirštinėms  pirkti ir kt.

Sutinku, kad išlaidų padaugėjo, tačiau pirkėjų srautų reguliavimas pagal dalinamų krepšių ar vežimėlių skaičių negali tapti viruso dalijimu tiems, kas tuo krepšiu ar vežimėliu pasinaudos nemūvėdamas pirštinių.  Nebent sugrįžus į namus pirkėjas nepagailėtų laiko ir ilgai su ūkišku muilu plautųsi rankas arba jas dezinfekuotųsi išeidamas iš parduotuvės.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite