Šokio ritmu

Taip pavadintą instrumentinės muzikos koncertą balandžio 9 d. surengė Pagėgių meno ir sporto mokyklos muzikos skyriaus mokytojai ir mokiniai ir gausiai susirinkusiems mokinių tėvams, svečiams pristatė šokių muzikos žanrą: atsiradimo istorijas, ypatybes, jų kūrėjus.

Groja Kristupas Gružas, akompanuoja mokytoja Nadežda Snigir.

Koncertą pradėjusios mokytojos Marina Dvarvitiene ir Ona Parnarauskienė susirinkusiems pristatė šokio muzikos žanrą. Prieš kiekvieną pasirodymą mokytoja Marina Dvarvitiene pasakojo apie įvairiausių šokių muzikos atsiradimo istorijas, jų stilistikas, ypatybes, juos kūrusius kompozitorius. Mokytojas  Sigitas Stankus demonstravo skaidres, kad koncerto klausytojai galėtų įsivaizduoti laikmetį, aprangą, šokio stilių.

Koncerto metu nuskambėjo 25 šokiai, kuriuos atliko pianistai, akordeonistai ir pūtikai.

Lietuvių liaudies šokį ,,Suktinį‘‘ atliko Gabija Sragauskaitė, lietuvišką ,,Subatėlę‘‘ –  Neimantas Orlovas. Smagiai skambėjo polkos, kurias atliko Artas Jurjonas, Meda Jarusevičiūtė bei Iveta Steponavičiūtė. Gabija Krūminytė atliko baltarusių liaudies šokį , žydų liaudies šokį pagrojo Rasvita Gedvilaitė. Rusų liaudies šokį koncertui pasirinko Domas Račkauskas, čekų – Nojus Šeputis . Menuetus atliko Justas Bendaravičius ir Kristupas Gružas. Virtuoziškas Kristupo grojimas sulaukė ypač daug aplodismentų. Senovines mazurkas grojo Vaiva Ažnaitė ir Kamilė Gudaitytė. Valso pirmtaką – lendlerį pagrojo Augustė Antanaitytė. Mylimiausias  šokio žanras – valsas. Šį šokį atliko net 7 atlikėjai : Ieva Skvirbaitė, Kristina Šeputytė, Armantė Vitkauskaitė, Aurelija Dargytė, Andra Tumaitė, Kamilė Freitakaitė, Deimantė Brtušytė, Aurelija Jankauskytė, Kesmina Lipskytė. Ypatingai svajingai valsą atliko Gytis Endriukaitis. Puotų iškilmių atidarymo šokį – polonezą charakteringai pagrojo Erika Daugalaitė. Koncertą baigė aistringi tango ritmai, atliekami Saulės Ruškytės.

Mokinius koncertui paruošė mokytojai Marina Dvarvitiene, Nadežda Snigir, Sigitas Stankus, Ona Parnarauskienė.

Koncerto pabaigoje mokyklos direktorė Evelina Norkienė padėkojo mokytojams ir mokiniams už surengtą koncertą, tėveliams – už savo vaikų palaikymą, domėjimąsi jų užsiimama veikla bei klausymąsi. Direktorė  palinkėjo gražių šv. Velykų ir visus vaišino Velykų bobutės saldumynais.

Šokio ritmai kvietė ne tik klausytis, bet ir šokti. Deja, vietos tam nebuvo, nes visi klausytojai ir atlikėjai vos tilpo mažoje klasėje. Koncertinių salių Pagėgiuose turime, bet jose nėra gerų pianinų.

 

Meno ir sporto mokyklos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite