„Šoferiukų“ vairavimo mokyklos filialas – Švėkšnoje

Penktadienį buvusiame Švėkšnos seniūnijos pastate, Liepų g. 17, atidarytas Šilutėje veikiančios uždarosios akcinės bendrovės „Šoferiukai“ filialas – čia nuo rugsėjo 1 d. veiks vairavimo mokykla. Būsimuosius vairuotojus teorijos ir praktinio vairavimo mokys instruktorius švėkšniškis Rimvydas Sorakas. Jau galima registruotis.

Vairavimo mokyklos filialo Švėkšnoje atidaryme dalyvavo uždarosios akcinės bendrovės „Šoferiukai“ direktorius Simas Knapkis (pirmas iš kairės) su kolektyvo nariais.

UAB „Šoferiukai“ direktorius Simas Knapkis „Pamariui“ pasakojo, kad vairuotojų mokyklos filialas Švėkšnoje – trečiasis, įsteigtas ne rajono centre Šilutėje. „Šoferiukų“ filialai veikia Pagėgiuose, taip pat Žemaičių Naumiestyje, dabar bus ir Švėkšnoje.
Simas Knapkis UAB „Šoferiukai“, veikiančiai Šilutėje, vadovauja pusantrų metų. Bendrovėje įdarbinta 12 žmonių. Vairavimo mokykloje ir jos filialuose būsimųjų vairuotojų netrūksta.
„Eiti į kaimą reikia – tai pagalba“, – sakė S. Knapkis, suprantantis, kad toli nuo Šilutės gyvenantiems žmonėms nėra patogu ir pigu lankyti vairuotojų mokyklą rajono centre. Prie visų įprastų kaštų prisideda ir kelionių į Šilutę bei sugrįžimo į namus išlaidos, sugaištama daugiau laiko, sunkiau suderinti mokslą ar darbą su vairavimo kursais.
Švėkšnos filialo atidarymą ir nulėmė būtent šios priežastys, nes bendrovei filialai didelių įplaukų neatneša. Į Pagėgių, Žemaičių Naumiesčio filialus sugrįžta buvę mokiniai, jų draugai, pažįstami. Šiose vietovėse kitų vairavimo mokyklų nėra. „Padėti kaimo žmonėms – toks buvo mano tėčio noras, tokia jo valia, tai ir tęsiu“, – pagarbiai apie šviesios atminties savo tėvą Albiną Knapkį, žinomą verslininką, „Šoferiukų“ mokyklos įkūrėją, sakė verslą perėmęs ir jį pagal šeimos tradicijas tvarkantis S. Knapkis. Pagerėjo situacija Pagėgiuose – mokytojas instruktorius Viktoras Cvetkovas sulaukia nemažai mokinių. Netrūksta jų ir Žemaičių Naumiesčio filiale.
„Šoferiukų“ vairavimo mokyklos filialo atidarymas Švėkšnoje buvo suplanuotas be didelių iškilmių. Pakviestas Švėkšnos šv. Jokūbo bažnyčios klebonas Saulius Katkus, atvyko atostogaujantis Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, buvusių mokinių, draugų, pažįstamų. Seniūnas pasidžiaugė, kad Švėkšnoje atsiranda dar viena paslauga, tai – ženklas, kad miestelis auga, palinkėjo ruošti drausmingus vairuotojus, sakė tikįs, kad taip bus, nes filiale dirbs švėkšniškių gerbiamas mokytojas instruktorius Rimvydas Sorakas. Įkurtuvėmis pasidžiaugė ir vietos verslininkas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Antanas Martinkus, kiti „Šoferiukų“ bendrovės nariai, jos filialų darbuotojai.
Šilutėje veikia 5 vairuotojų mokyklos, juos ruošia ir Šilutės žemės ūkio mokykla.
Geras įvertinimas
„Delfi“ vasarą paviešino kartu su žurnalu „Reitingai“ nustatytus Lietuvos vairavimo mokyklų reitingus. Į geriausių Klaipėdos apskrityje veikiančių mokyklų sąrašą pateko ir Šilutės atstovų. Įvertinus B, A, C vairavimo kategorijų duomenis, gero įvertinimo sulaukė trys Šilutėje veikiančios vairavimo mokyklos, viena iš jų – „Šoferiukai“.
„Regitros“ duomenimis, iš pirmo karto B kategorijos (lengvųjų automobilių vairuotojų) vairavimo egzaminą Lietuvoje išlaiko vidutiniškai 40-42 proc. vairavimo mokyklų mokinių. Kad vieni neįveikia teorijos testo, nors jį daugelis vadina lengvesniu egzaminu, nėra paslaptis, o štai praktinio vairavimo patikrinimas gana dažnai baigiasi… persėdimu į keleivio kėdę, kai egzaminuotojas pats perima vairą.
Sudarant reitingus vertintas ir A, C kategorijų vairuotojų parengimas. A (motociklų, triračių ir lengvųjų keturračių vairuotojai) ir C (automobilių, galinčių vežti iki 8 keleivių, ir krovininių automobilių vairuotojai) kategorijoms buvo pateiktos mokyklos, jeigu bent pusė iš jų paruoštų mokinių egzaminus išlaikė iš pirmo karto. Čia paminėta ir vairavimo mokykla „Šoferiukai“, kurios 52 proc. mokinių C kategorijos vairavimo egzaminą išlaiko iš pirmo karto.
„Pamarį“ domino, kaip reitingus vertina S. Knapkis. Pašnekovas reitingus pavadino realiais, nes duomenys imti iš „Regitros“. Gerą rezultatą, anot S. Knapkio, daug lemia instruktoriaus gebėjimas mokyti. Esą kartais mokiniai renkasi konkretų instruktorių, apie kurį girdėjo gerų atsiliepimų, kurio mokiniai gerai išlaikė egzaminus. Tai – suprantama. „Šoferiukai“ sulaukia mokinių ir iš kitų vairavimo mokyklų. S. Knapkis dėl to nemenkino konkurentų, tik sakė, kad tai – pripažinimas, nes kiekvienas mokinys turi teisę rinktis tą mokyklą, kurioje pageidauja mokytis.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Taip pat skaitykite