„Šoferiukų“ vairavimo mokyklos filialas – Švėkšnoje

Penktadienį buvusiame Švėkšnos seniūnijos pastate, Liepų g. 17, atidarytas Šilutėje veikiančios uždarosios akcinės bendrovės „Šoferiukai“ filialas – čia nuo rugsėjo 1 d. veiks vairavimo mokykla. Būsimuosius vairuotojus teorijos ir praktinio vairavimo mokys instruktorius švėkšniškis Rimvydas Sorakas. Jau galima registruotis.

Vairavimo mokyklos filialo Švėkšnoje atidaryme dalyvavo uždarosios akcinės bendrovės „Šoferiukai“ direktorius Simas Knapkis (pirmas iš kairės) su kolektyvo nariais.

UAB „Šoferiukai“ direktorius Simas Knapkis „Pamariui“ pasakojo, kad vairuotojų mokyklos filialas Švėkšnoje – trečiasis, įsteigtas ne rajono centre Šilutėje. „Šoferiukų“ filialai veikia Pagėgiuose, taip pat Žemaičių Naumiestyje, dabar bus ir Švėkšnoje.
Simas Knapkis UAB „Šoferiukai“, veikiančiai Šilutėje, vadovauja pusantrų metų. Bendrovėje įdarbinta 12 žmonių. Vairavimo mokykloje ir jos filialuose būsimųjų vairuotojų netrūksta.
„Eiti į kaimą reikia – tai pagalba“, – sakė S. Knapkis, suprantantis, kad toli nuo Šilutės gyvenantiems žmonėms nėra patogu ir pigu lankyti vairuotojų mokyklą rajono centre. Prie visų įprastų kaštų prisideda ir kelionių į Šilutę bei sugrįžimo į namus išlaidos, sugaištama daugiau laiko, sunkiau suderinti mokslą ar darbą su vairavimo kursais.
Švėkšnos filialo atidarymą ir nulėmė būtent šios priežastys, nes bendrovei filialai didelių įplaukų neatneša. Į Pagėgių, Žemaičių Naumiesčio filialus sugrįžta buvę mokiniai, jų draugai, pažįstami. Šiose vietovėse kitų vairavimo mokyklų nėra. „Padėti kaimo žmonėms – toks buvo mano tėčio noras, tokia jo valia, tai ir tęsiu“, – pagarbiai apie šviesios atminties savo tėvą Albiną Knapkį, žinomą verslininką, „Šoferiukų“ mokyklos įkūrėją, sakė verslą perėmęs ir jį pagal šeimos tradicijas tvarkantis S. Knapkis. Pagerėjo situacija Pagėgiuose – mokytojas instruktorius Viktoras Cvetkovas sulaukia nemažai mokinių. Netrūksta jų ir Žemaičių Naumiesčio filiale.
„Šoferiukų“ vairavimo mokyklos filialo atidarymas Švėkšnoje buvo suplanuotas be didelių iškilmių. Pakviestas Švėkšnos šv. Jokūbo bažnyčios klebonas Saulius Katkus, atvyko atostogaujantis Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, buvusių mokinių, draugų, pažįstamų. Seniūnas pasidžiaugė, kad Švėkšnoje atsiranda dar viena paslauga, tai – ženklas, kad miestelis auga, palinkėjo ruošti drausmingus vairuotojus, sakė tikįs, kad taip bus, nes filiale dirbs švėkšniškių gerbiamas mokytojas instruktorius Rimvydas Sorakas. Įkurtuvėmis pasidžiaugė ir vietos verslininkas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Antanas Martinkus, kiti „Šoferiukų“ bendrovės nariai, jos filialų darbuotojai.
Šilutėje veikia 5 vairuotojų mokyklos, juos ruošia ir Šilutės žemės ūkio mokykla.
Geras įvertinimas
„Delfi“ vasarą paviešino kartu su žurnalu „Reitingai“ nustatytus Lietuvos vairavimo mokyklų reitingus. Į geriausių Klaipėdos apskrityje veikiančių mokyklų sąrašą pateko ir Šilutės atstovų. Įvertinus B, A, C vairavimo kategorijų duomenis, gero įvertinimo sulaukė trys Šilutėje veikiančios vairavimo mokyklos, viena iš jų – „Šoferiukai“.
„Regitros“ duomenimis, iš pirmo karto B kategorijos (lengvųjų automobilių vairuotojų) vairavimo egzaminą Lietuvoje išlaiko vidutiniškai 40-42 proc. vairavimo mokyklų mokinių. Kad vieni neįveikia teorijos testo, nors jį daugelis vadina lengvesniu egzaminu, nėra paslaptis, o štai praktinio vairavimo patikrinimas gana dažnai baigiasi… persėdimu į keleivio kėdę, kai egzaminuotojas pats perima vairą.
Sudarant reitingus vertintas ir A, C kategorijų vairuotojų parengimas. A (motociklų, triračių ir lengvųjų keturračių vairuotojai) ir C (automobilių, galinčių vežti iki 8 keleivių, ir krovininių automobilių vairuotojai) kategorijoms buvo pateiktos mokyklos, jeigu bent pusė iš jų paruoštų mokinių egzaminus išlaikė iš pirmo karto. Čia paminėta ir vairavimo mokykla „Šoferiukai“, kurios 52 proc. mokinių C kategorijos vairavimo egzaminą išlaiko iš pirmo karto.
„Pamarį“ domino, kaip reitingus vertina S. Knapkis. Pašnekovas reitingus pavadino realiais, nes duomenys imti iš „Regitros“. Gerą rezultatą, anot S. Knapkio, daug lemia instruktoriaus gebėjimas mokyti. Esą kartais mokiniai renkasi konkretų instruktorių, apie kurį girdėjo gerų atsiliepimų, kurio mokiniai gerai išlaikė egzaminus. Tai – suprantama. „Šoferiukai“ sulaukia mokinių ir iš kitų vairavimo mokyklų. S. Knapkis dėl to nemenkino konkurentų, tik sakė, kad tai – pripažinimas, nes kiekvienas mokinys turi teisę rinktis tą mokyklą, kurioje pageidauja mokytis.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 1660

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite