„Šoferiukų“ vairavimo mokyklos filialas – Švėkšnoje

Penktadienį buvusiame Švėkšnos seniūnijos pastate, Liepų g. 17, atidarytas Šilutėje veikiančios uždarosios akcinės bendrovės „Šoferiukai“ filialas – čia nuo rugsėjo 1 d. veiks vairavimo mokykla. Būsimuosius vairuotojus teorijos ir praktinio vairavimo mokys instruktorius švėkšniškis Rimvydas Sorakas. Jau galima registruotis.

Vairavimo mokyklos filialo Švėkšnoje atidaryme dalyvavo uždarosios akcinės bendrovės „Šoferiukai“ direktorius Simas Knapkis (pirmas iš kairės) su kolektyvo nariais.

UAB „Šoferiukai“ direktorius Simas Knapkis „Pamariui“ pasakojo, kad vairuotojų mokyklos filialas Švėkšnoje – trečiasis, įsteigtas ne rajono centre Šilutėje. „Šoferiukų“ filialai veikia Pagėgiuose, taip pat Žemaičių Naumiestyje, dabar bus ir Švėkšnoje.
Simas Knapkis UAB „Šoferiukai“, veikiančiai Šilutėje, vadovauja pusantrų metų. Bendrovėje įdarbinta 12 žmonių. Vairavimo mokykloje ir jos filialuose būsimųjų vairuotojų netrūksta.
„Eiti į kaimą reikia – tai pagalba“, – sakė S. Knapkis, suprantantis, kad toli nuo Šilutės gyvenantiems žmonėms nėra patogu ir pigu lankyti vairuotojų mokyklą rajono centre. Prie visų įprastų kaštų prisideda ir kelionių į Šilutę bei sugrįžimo į namus išlaidos, sugaištama daugiau laiko, sunkiau suderinti mokslą ar darbą su vairavimo kursais.
Švėkšnos filialo atidarymą ir nulėmė būtent šios priežastys, nes bendrovei filialai didelių įplaukų neatneša. Į Pagėgių, Žemaičių Naumiesčio filialus sugrįžta buvę mokiniai, jų draugai, pažįstami. Šiose vietovėse kitų vairavimo mokyklų nėra. „Padėti kaimo žmonėms – toks buvo mano tėčio noras, tokia jo valia, tai ir tęsiu“, – pagarbiai apie šviesios atminties savo tėvą Albiną Knapkį, žinomą verslininką, „Šoferiukų“ mokyklos įkūrėją, sakė verslą perėmęs ir jį pagal šeimos tradicijas tvarkantis S. Knapkis. Pagerėjo situacija Pagėgiuose – mokytojas instruktorius Viktoras Cvetkovas sulaukia nemažai mokinių. Netrūksta jų ir Žemaičių Naumiesčio filiale.
„Šoferiukų“ vairavimo mokyklos filialo atidarymas Švėkšnoje buvo suplanuotas be didelių iškilmių. Pakviestas Švėkšnos šv. Jokūbo bažnyčios klebonas Saulius Katkus, atvyko atostogaujantis Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, buvusių mokinių, draugų, pažįstamų. Seniūnas pasidžiaugė, kad Švėkšnoje atsiranda dar viena paslauga, tai – ženklas, kad miestelis auga, palinkėjo ruošti drausmingus vairuotojus, sakė tikįs, kad taip bus, nes filiale dirbs švėkšniškių gerbiamas mokytojas instruktorius Rimvydas Sorakas. Įkurtuvėmis pasidžiaugė ir vietos verslininkas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Antanas Martinkus, kiti „Šoferiukų“ bendrovės nariai, jos filialų darbuotojai.
Šilutėje veikia 5 vairuotojų mokyklos, juos ruošia ir Šilutės žemės ūkio mokykla.
Geras įvertinimas
„Delfi“ vasarą paviešino kartu su žurnalu „Reitingai“ nustatytus Lietuvos vairavimo mokyklų reitingus. Į geriausių Klaipėdos apskrityje veikiančių mokyklų sąrašą pateko ir Šilutės atstovų. Įvertinus B, A, C vairavimo kategorijų duomenis, gero įvertinimo sulaukė trys Šilutėje veikiančios vairavimo mokyklos, viena iš jų – „Šoferiukai“.
„Regitros“ duomenimis, iš pirmo karto B kategorijos (lengvųjų automobilių vairuotojų) vairavimo egzaminą Lietuvoje išlaiko vidutiniškai 40-42 proc. vairavimo mokyklų mokinių. Kad vieni neįveikia teorijos testo, nors jį daugelis vadina lengvesniu egzaminu, nėra paslaptis, o štai praktinio vairavimo patikrinimas gana dažnai baigiasi… persėdimu į keleivio kėdę, kai egzaminuotojas pats perima vairą.
Sudarant reitingus vertintas ir A, C kategorijų vairuotojų parengimas. A (motociklų, triračių ir lengvųjų keturračių vairuotojai) ir C (automobilių, galinčių vežti iki 8 keleivių, ir krovininių automobilių vairuotojai) kategorijoms buvo pateiktos mokyklos, jeigu bent pusė iš jų paruoštų mokinių egzaminus išlaikė iš pirmo karto. Čia paminėta ir vairavimo mokykla „Šoferiukai“, kurios 52 proc. mokinių C kategorijos vairavimo egzaminą išlaiko iš pirmo karto.
„Pamarį“ domino, kaip reitingus vertina S. Knapkis. Pašnekovas reitingus pavadino realiais, nes duomenys imti iš „Regitros“. Gerą rezultatą, anot S. Knapkio, daug lemia instruktoriaus gebėjimas mokyti. Esą kartais mokiniai renkasi konkretų instruktorių, apie kurį girdėjo gerų atsiliepimų, kurio mokiniai gerai išlaikė egzaminus. Tai – suprantama. „Šoferiukai“ sulaukia mokinių ir iš kitų vairavimo mokyklų. S. Knapkis dėl to nemenkino konkurentų, tik sakė, kad tai – pripažinimas, nes kiekvienas mokinys turi teisę rinktis tą mokyklą, kurioje pageidauja mokytis.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spalio 23 d., šeštadienį, NKL rungtynės: susitinka ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)

Spalio 23 d. 16.00 val. Šilutės Vydūno gimnazijos krepšinio sporto salėje (Atgimimo al. 3, Šilutė) vyks NKL rungtynės:  ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)     Minutės pertraukėlių metu šoks krepšinio komandos šokėjos. Generalinis rėmėjas: Šilutės rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Klasmann-Deilmann“, UAB „Budriko“, UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, UAB „Žiblanga“, UAB „Šilutės autobusų parkas“, UAB „Įtampa“, Šilutės Vydūno gimnazija, UAB „Mano būstas VAKARAI“, UAB ,,Autostoma‘‘. Rėmimo partneriai: VPC „Šilutė Plius“, UAB „Šarūno reklama“, sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“, UAB

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Taip pat skaitykite