„Šoferiukų“ vairavimo mokyklos filialas – Švėkšnoje

Penktadienį buvusiame Švėkšnos seniūnijos pastate, Liepų g. 17, atidarytas Šilutėje veikiančios uždarosios akcinės bendrovės „Šoferiukai“ filialas – čia nuo rugsėjo 1 d. veiks vairavimo mokykla. Būsimuosius vairuotojus teorijos ir praktinio vairavimo mokys instruktorius švėkšniškis Rimvydas Sorakas. Jau galima registruotis.

Vairavimo mokyklos filialo Švėkšnoje atidaryme dalyvavo uždarosios akcinės bendrovės „Šoferiukai“ direktorius Simas Knapkis (pirmas iš kairės) su kolektyvo nariais.

UAB „Šoferiukai“ direktorius Simas Knapkis „Pamariui“ pasakojo, kad vairuotojų mokyklos filialas Švėkšnoje – trečiasis, įsteigtas ne rajono centre Šilutėje. „Šoferiukų“ filialai veikia Pagėgiuose, taip pat Žemaičių Naumiestyje, dabar bus ir Švėkšnoje.
Simas Knapkis UAB „Šoferiukai“, veikiančiai Šilutėje, vadovauja pusantrų metų. Bendrovėje įdarbinta 12 žmonių. Vairavimo mokykloje ir jos filialuose būsimųjų vairuotojų netrūksta.
„Eiti į kaimą reikia – tai pagalba“, – sakė S. Knapkis, suprantantis, kad toli nuo Šilutės gyvenantiems žmonėms nėra patogu ir pigu lankyti vairuotojų mokyklą rajono centre. Prie visų įprastų kaštų prisideda ir kelionių į Šilutę bei sugrįžimo į namus išlaidos, sugaištama daugiau laiko, sunkiau suderinti mokslą ar darbą su vairavimo kursais.
Švėkšnos filialo atidarymą ir nulėmė būtent šios priežastys, nes bendrovei filialai didelių įplaukų neatneša. Į Pagėgių, Žemaičių Naumiesčio filialus sugrįžta buvę mokiniai, jų draugai, pažįstami. Šiose vietovėse kitų vairavimo mokyklų nėra. „Padėti kaimo žmonėms – toks buvo mano tėčio noras, tokia jo valia, tai ir tęsiu“, – pagarbiai apie šviesios atminties savo tėvą Albiną Knapkį, žinomą verslininką, „Šoferiukų“ mokyklos įkūrėją, sakė verslą perėmęs ir jį pagal šeimos tradicijas tvarkantis S. Knapkis. Pagerėjo situacija Pagėgiuose – mokytojas instruktorius Viktoras Cvetkovas sulaukia nemažai mokinių. Netrūksta jų ir Žemaičių Naumiesčio filiale.
„Šoferiukų“ vairavimo mokyklos filialo atidarymas Švėkšnoje buvo suplanuotas be didelių iškilmių. Pakviestas Švėkšnos šv. Jokūbo bažnyčios klebonas Saulius Katkus, atvyko atostogaujantis Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, buvusių mokinių, draugų, pažįstamų. Seniūnas pasidžiaugė, kad Švėkšnoje atsiranda dar viena paslauga, tai – ženklas, kad miestelis auga, palinkėjo ruošti drausmingus vairuotojus, sakė tikįs, kad taip bus, nes filiale dirbs švėkšniškių gerbiamas mokytojas instruktorius Rimvydas Sorakas. Įkurtuvėmis pasidžiaugė ir vietos verslininkas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Antanas Martinkus, kiti „Šoferiukų“ bendrovės nariai, jos filialų darbuotojai.
Šilutėje veikia 5 vairuotojų mokyklos, juos ruošia ir Šilutės žemės ūkio mokykla.
Geras įvertinimas
„Delfi“ vasarą paviešino kartu su žurnalu „Reitingai“ nustatytus Lietuvos vairavimo mokyklų reitingus. Į geriausių Klaipėdos apskrityje veikiančių mokyklų sąrašą pateko ir Šilutės atstovų. Įvertinus B, A, C vairavimo kategorijų duomenis, gero įvertinimo sulaukė trys Šilutėje veikiančios vairavimo mokyklos, viena iš jų – „Šoferiukai“.
„Regitros“ duomenimis, iš pirmo karto B kategorijos (lengvųjų automobilių vairuotojų) vairavimo egzaminą Lietuvoje išlaiko vidutiniškai 40-42 proc. vairavimo mokyklų mokinių. Kad vieni neįveikia teorijos testo, nors jį daugelis vadina lengvesniu egzaminu, nėra paslaptis, o štai praktinio vairavimo patikrinimas gana dažnai baigiasi… persėdimu į keleivio kėdę, kai egzaminuotojas pats perima vairą.
Sudarant reitingus vertintas ir A, C kategorijų vairuotojų parengimas. A (motociklų, triračių ir lengvųjų keturračių vairuotojai) ir C (automobilių, galinčių vežti iki 8 keleivių, ir krovininių automobilių vairuotojai) kategorijoms buvo pateiktos mokyklos, jeigu bent pusė iš jų paruoštų mokinių egzaminus išlaikė iš pirmo karto. Čia paminėta ir vairavimo mokykla „Šoferiukai“, kurios 52 proc. mokinių C kategorijos vairavimo egzaminą išlaiko iš pirmo karto.
„Pamarį“ domino, kaip reitingus vertina S. Knapkis. Pašnekovas reitingus pavadino realiais, nes duomenys imti iš „Regitros“. Gerą rezultatą, anot S. Knapkio, daug lemia instruktoriaus gebėjimas mokyti. Esą kartais mokiniai renkasi konkretų instruktorių, apie kurį girdėjo gerų atsiliepimų, kurio mokiniai gerai išlaikė egzaminus. Tai – suprantama. „Šoferiukai“ sulaukia mokinių ir iš kitų vairavimo mokyklų. S. Knapkis dėl to nemenkino konkurentų, tik sakė, kad tai – pripažinimas, nes kiekvienas mokinys turi teisę rinktis tą mokyklą, kurioje pageidauja mokytis.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite