Skiepai – vienintelis būdas pasiruošti saugiai vasarai

Šilo orai, mažėjo naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų, kviečiami skiepytis vis jaunesnio amžiaus asmenys, nuo kitos savaitės skiepytis galės visi, kas tik to norės. Geras pasiruošimo vasarai ir atostogoms startas, jeigu…

Šilutės rajono savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė akcentavo, kad patikimiausias būdas pasiruošti saugioms atostogoms yra pasiskiepijimas nuo COVID-19. Šilutės rajone paskiepyta 29,6 proc. gyventojų.

Gegužės 25 d. duomenimis, rajone paskiepyta 10 917 asmenų, nuo karantino pradžios užsikrėtė 2986 gyventojai, iš jų pasveiko 2352, serga 479, mirė 66.

Esama susirūpinimo dėl garbaus amžiaus gyventojų elgesio. Anot G. Tamašauskienės, skiepytis juos ragina ir socialiniai darbuotojai, kai tik atvyksta aplankyti, ir medikai, seniūnai bei seniūnijų darbuotojai.

„Tiesiog atsisako skiepytis. Nenori, ne viską apie COVID-19 ir skiepus dar žino. Kai kas žada skiepytis, jeigu vaikai nuveš… Dažniausias atsakymas būna, kad nenori“, – sakė G. Tamašauskienė ir pateikė šių duomenų.

Šilutės rajone paskiepyta 58,3 proc. gyventojų, kuriems 65-69 metai, 63 proc. – 70-74 metų amžiaus, 60,1 proc. – 75-79 metų amžiaus, 47,6 proc. – 80 metų ir vyresnių.

„Reikėtų bent 70 procentų, bet to nėra. Yra kur pasitempti…“ – pripažino specialistė ir sutiko, kad netrukus prasidės atostogų metas, vaikai vyks pas tėvus į kaimą, galbūt ten nuveš atostogauti anūkus… Senjorai gali sulaukti koronaviruso užkrato. Vyresnio amžiaus žmogui jis labai pavojingas, o jeigu jau per 80 metų, susirūpinti reikėtų nedelsiant. O būtent tokio solidaus amžiaus senjorų rajone paskiepyta tik 47,6 proc.

Pirmadienį skiepijimo centras Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje nedirbo. Antradienį skiepyti asmenys, gegužės 4 d. gavę pirmąjį skiepą. „Kai kviečiami skiepytis vis jaunesnio amžiaus asmenys, registracija aktyvi. Kitą savaitę bus galima registruotis skiepui visiems, kas tik nori. Norėtųsi didesnio aktyvumo, nes dar pasitaiko, kai lieka vakcinų. Turime gavę 1350 dozių „Pfizer“ vakcinos, 600 – „Moderna“, 200 – „Vaxzevria“, dar yra likę „Johnson&Johnson“ vakcinos. Dalis skirta antram skiepui, tačiau nemažai suplanuota ir pirmam. Tikiuosi didesnio gyventojų aktyvumo registruojantis“, – ragino G. Tamašauskienė ir priminė, jog geriausias pasiruošimas vasarai, atostogoms yra pasiskiepijimas, nes, tikėtina, daugelis Lietuvos gyventojų nenorės vasarą būti namuose, važiuos, keliaus, rinksis Baltijos pajūrį, Palangą, Nidą. O kur žmonių susiburia daug, ten ir pavojus užsikrėsti nemenkas. Išties argumentų prieš tokią nuomonę nėra.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite