Skiepai – vienintelis būdas pasiruošti saugiai vasarai

Šilo orai, mažėjo naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų, kviečiami skiepytis vis jaunesnio amžiaus asmenys, nuo kitos savaitės skiepytis galės visi, kas tik to norės. Geras pasiruošimo vasarai ir atostogoms startas, jeigu…

Šilutės rajono savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė akcentavo, kad patikimiausias būdas pasiruošti saugioms atostogoms yra pasiskiepijimas nuo COVID-19. Šilutės rajone paskiepyta 29,6 proc. gyventojų.

Gegužės 25 d. duomenimis, rajone paskiepyta 10 917 asmenų, nuo karantino pradžios užsikrėtė 2986 gyventojai, iš jų pasveiko 2352, serga 479, mirė 66.

Esama susirūpinimo dėl garbaus amžiaus gyventojų elgesio. Anot G. Tamašauskienės, skiepytis juos ragina ir socialiniai darbuotojai, kai tik atvyksta aplankyti, ir medikai, seniūnai bei seniūnijų darbuotojai.

„Tiesiog atsisako skiepytis. Nenori, ne viską apie COVID-19 ir skiepus dar žino. Kai kas žada skiepytis, jeigu vaikai nuveš… Dažniausias atsakymas būna, kad nenori“, – sakė G. Tamašauskienė ir pateikė šių duomenų.

Šilutės rajone paskiepyta 58,3 proc. gyventojų, kuriems 65-69 metai, 63 proc. – 70-74 metų amžiaus, 60,1 proc. – 75-79 metų amžiaus, 47,6 proc. – 80 metų ir vyresnių.

„Reikėtų bent 70 procentų, bet to nėra. Yra kur pasitempti…“ – pripažino specialistė ir sutiko, kad netrukus prasidės atostogų metas, vaikai vyks pas tėvus į kaimą, galbūt ten nuveš atostogauti anūkus… Senjorai gali sulaukti koronaviruso užkrato. Vyresnio amžiaus žmogui jis labai pavojingas, o jeigu jau per 80 metų, susirūpinti reikėtų nedelsiant. O būtent tokio solidaus amžiaus senjorų rajone paskiepyta tik 47,6 proc.

Pirmadienį skiepijimo centras Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje nedirbo. Antradienį skiepyti asmenys, gegužės 4 d. gavę pirmąjį skiepą. „Kai kviečiami skiepytis vis jaunesnio amžiaus asmenys, registracija aktyvi. Kitą savaitę bus galima registruotis skiepui visiems, kas tik nori. Norėtųsi didesnio aktyvumo, nes dar pasitaiko, kai lieka vakcinų. Turime gavę 1350 dozių „Pfizer“ vakcinos, 600 – „Moderna“, 200 – „Vaxzevria“, dar yra likę „Johnson&Johnson“ vakcinos. Dalis skirta antram skiepui, tačiau nemažai suplanuota ir pirmam. Tikiuosi didesnio gyventojų aktyvumo registruojantis“, – ragino G. Tamašauskienė ir priminė, jog geriausias pasiruošimas vasarai, atostogoms yra pasiskiepijimas, nes, tikėtina, daugelis Lietuvos gyventojų nenorės vasarą būti namuose, važiuos, keliaus, rinksis Baltijos pajūrį, Palangą, Nidą. O kur žmonių susiburia daug, ten ir pavojus užsikrėsti nemenkas. Išties argumentų prieš tokią nuomonę nėra.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.   O kas mums yra savanorystė? Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu.

Taip pat skaitykite