Skatina tvarkyti aplinką

Pernai Šilutės verslininkių organizacija kartu su Šilutės seniūnija pakvietė miesto daugiabučių gyventojus aktyviau imtis daugiabučių aplinkos tvarkymo ir tuo prisidėti prie visos Šilutės puošybos. Tvarkytis skatino paskelbtas konkursas ir nugalėtojams pažadėtas prizas.

Stoties g. 4 daugiabučio aplinka, kurią rūpestingai prižiūri Aušra Montvydienė, pelnė Šilutės verslininkių organizacijos prizą.

Gražiausiai tvarkomas daugiabutis išaiškėjo jau pernai. Pasidairiusi po miesto gatves, skverus ir kiemus, komisija pasidžiaugė, kad daugiabučių namų aplinka tvarkoma taip pat rūpestingai, kaip ir nuosavų namų. Gražiausiai tvarkomu pripažintas daugiabutis Stoties g. 4. Kaip ir buvo žadėta, padėką ir 200 litų piniginį prizą augalams pirkti įteikė šį pavasarį, prieš pat šv. Velykas.
Šilutės verslininkių organizacijos atstovės prieš pat Velykas aplankė daugiabutį Stoties g. 4. Pirmo aukšto duris atvėrusi jauna moteris, pasirodo, ir yra gražiai tvarkomo daugiabučio aplinkos šeimininkė Aušra Montvydienė.
„Manėme, kad taip kruopščiai tvarkyti aplinką laiko turi tik močiutės“, – nuostabos neslėpė Verslininkių organizacijos pirmininkė Renata Steponkienė. Ponia Aušra patikino, kad kaimynystėje netrūksta garbaus amžiaus močiučių, tačiau jos nepareiškė noro bendradarbiauti. Apie tai, kad yra paskelbtas konkursas, ji pripažino taip pat nežinojusi. Gražia aplinka ji sakė besirūpinanti ne dėl konkurso, bet vis tiek malonu, kai kas nors pastebi pastangas gražinti aplinką.
Pasakojo, kad čia gyventi atsikėlė prieš 4 metus. Džiaugėsi nauju būstu, tačiau kartu su buto remontu ėmėsi ir namo aplinkos. Buvo atvežta juodžemio, iš akmenėlių suformuoti ornamentai, pasodinta dekoratyvinių augalų. Butas pirmajame aukšte šeimininkės nebaugino. Versle besisukanti moteris mėgsta po darbo pailsėti ravėdama ar formuodama augalus.
Pamena, kad anksčiau po pirmojo aukšto langais stovėjo suolelis, ant kurio mielai laiką leisdavo saulėgrąžų gliaudytojai, alaus ragautojai. Poniai Aušrai pasirūpinus, kad suolelio neliktų, daugeliui tai nepatiko. Tačiau dabar Stoties gatvėje esantis namas yra pavyzdys daugeliui aplinkinių.
Į bažnyčią einančios močiutės stebisi, kad jau kelerius metus iš eilės tokioje nedėkingoje miesto vietoje – stoties rajone – akį džiugina pedantiškai sutvarkyta daugiabučio aplinka. Ponia Aušra neslepia, kad jai smagu matyti, kaip žmonės stabteli ir grožisi, tačiau apmaudu, kad vis dar yra piktavalių. Vieną Velykų rytą nustebo pamačiusi suniokotus dekoratyvinius augalus. Piktavalio ranka nesudrebėjo net šventą naktį, bandė išrauti dekoratyvinį augalą, nepasisekus, augalas liko suniokotas.

Laima PUTRIUVIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite