Skatina tvarkyti aplinką

Pernai Šilutės verslininkių organizacija kartu su Šilutės seniūnija pakvietė miesto daugiabučių gyventojus aktyviau imtis daugiabučių aplinkos tvarkymo ir tuo prisidėti prie visos Šilutės puošybos. Tvarkytis skatino paskelbtas konkursas ir nugalėtojams pažadėtas prizas.

Stoties g. 4 daugiabučio aplinka, kurią rūpestingai prižiūri Aušra Montvydienė, pelnė Šilutės verslininkių organizacijos prizą.

Gražiausiai tvarkomas daugiabutis išaiškėjo jau pernai. Pasidairiusi po miesto gatves, skverus ir kiemus, komisija pasidžiaugė, kad daugiabučių namų aplinka tvarkoma taip pat rūpestingai, kaip ir nuosavų namų. Gražiausiai tvarkomu pripažintas daugiabutis Stoties g. 4. Kaip ir buvo žadėta, padėką ir 200 litų piniginį prizą augalams pirkti įteikė šį pavasarį, prieš pat šv. Velykas.
Šilutės verslininkių organizacijos atstovės prieš pat Velykas aplankė daugiabutį Stoties g. 4. Pirmo aukšto duris atvėrusi jauna moteris, pasirodo, ir yra gražiai tvarkomo daugiabučio aplinkos šeimininkė Aušra Montvydienė.
„Manėme, kad taip kruopščiai tvarkyti aplinką laiko turi tik močiutės“, – nuostabos neslėpė Verslininkių organizacijos pirmininkė Renata Steponkienė. Ponia Aušra patikino, kad kaimynystėje netrūksta garbaus amžiaus močiučių, tačiau jos nepareiškė noro bendradarbiauti. Apie tai, kad yra paskelbtas konkursas, ji pripažino taip pat nežinojusi. Gražia aplinka ji sakė besirūpinanti ne dėl konkurso, bet vis tiek malonu, kai kas nors pastebi pastangas gražinti aplinką.
Pasakojo, kad čia gyventi atsikėlė prieš 4 metus. Džiaugėsi nauju būstu, tačiau kartu su buto remontu ėmėsi ir namo aplinkos. Buvo atvežta juodžemio, iš akmenėlių suformuoti ornamentai, pasodinta dekoratyvinių augalų. Butas pirmajame aukšte šeimininkės nebaugino. Versle besisukanti moteris mėgsta po darbo pailsėti ravėdama ar formuodama augalus.
Pamena, kad anksčiau po pirmojo aukšto langais stovėjo suolelis, ant kurio mielai laiką leisdavo saulėgrąžų gliaudytojai, alaus ragautojai. Poniai Aušrai pasirūpinus, kad suolelio neliktų, daugeliui tai nepatiko. Tačiau dabar Stoties gatvėje esantis namas yra pavyzdys daugeliui aplinkinių.
Į bažnyčią einančios močiutės stebisi, kad jau kelerius metus iš eilės tokioje nedėkingoje miesto vietoje – stoties rajone – akį džiugina pedantiškai sutvarkyta daugiabučio aplinka. Ponia Aušra neslepia, kad jai smagu matyti, kaip žmonės stabteli ir grožisi, tačiau apmaudu, kad vis dar yra piktavalių. Vieną Velykų rytą nustebo pamačiusi suniokotus dekoratyvinius augalus. Piktavalio ranka nesudrebėjo net šventą naktį, bandė išrauti dekoratyvinį augalą, nepasisekus, augalas liko suniokotas.

Laima PUTRIUVIENĖ

 

Hits: 77

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite