Šišioniškių diena su daina ir gardžia žuviene

Liepos 18 d. (antradienį) 11–19 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka organizuoja ŠIŠIONIŠKIŲ DIENĄ. Renginys vyks Interaktyvioje vasaros skaitykloje, Karlskronos aikštėje (Danės krantinėje, prie Pilies tilto).

Šventė skirta paminėti Mažosios Lietuvos susijungimo su Lietuva 100-ąsias metines.

Šią dieną Jūsų lauks 3D virtuali realybė „ŽVEJO BATUOSE“, kurios metu atsidursite lyg tikroje Pamario krašto žvejyboje. Matysite, kaip stintos gaudomos keseliais, čia pat ruošiamos maistui, kepamos ir ragaujamos.

Pietų metu vyks suvenyrinio laivelio gamyba, tai Salos etnokultūros ir informacijos centro edukacija „PARBĖG LAIVELIS“. Beje, į šią edukaciją reikalinga registracija tel. (8 46) 448 336. Jos metu sužinosite, kokiais mediniais laivais plaukiota Kuršių mariose ir Nemuno deltoje, kaip ir iš ko jie buvo statomi, ar visi laivai buvo naudoti tik žvejybai. Pasigaminsite po medinę suvenyrinę venterinę valtį.

Pavakare 16.00 val. suburs Salos etnokultūros ir informacijos centro Usėnų seniūnijos etnografinio teatro „Negelys“ (vadovė Jūratė Daugalienė) spektaklis „Improvizacijos Ėvės tema“. Rašytojos Ievos Simonaitytės lūpomis pasakos istoriją apie mažosios Ėvikės kelią iki didžio pripažinimo sulaukusios Ėvės. Susipažinsite su stipriais, gyvenimo užgrūdintais, atkakliais lietuvininkais. Scenas pagyvins Klaipėdos krašto dainos bei šokiai.

Skambiausias Šišioniškių dienos renginys – vakare. Linksmins šišioniškių koncertas VĖJŲ DAINOS ir smagus bendravimas prie žuvienės lėkštės, į kurį jus kviečia solistai VALDAS LACKO, „Nerijos“ atstovas šilutiškis EGIDIJUS JOVAIŠA, ansamblis „Karčema“ ir jo siela VYGANTAS STOŠKUS, renginių vedėjas ir Pamario krašto balsas, poetas,  žuvienės čempionato sumanytojas MARIJUS BUDRAITIS.

Pabendrauti ir gardžios žuvienės paragauti kviečiame ne tik klaipėdiškius, bet ir šilutiškius, gyvenančius uostamiestyje, svečius, poilsiautojus ir visus, planuojančius apsilankyti jūros mieste – Klaipėdoje!  Ateikite susitikti su Mažosios Lietuvos sostinės Šilutės atstovais, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą…

Renginio partneriai: Salos etnokultūros ir informacijos centras, Šilutės turizmo informacijos centras, Tarptautinio žuvienės čempionato organizatorius NVO „Forumas“, asociacija „Pamario vakarai“, kaimiškos muzikos klubas „Karčema“.

PROGRAMA

11.00–15.30 3D virtuali realybė „Žvejo batuose“.

12.00–13.30. Salos etnokultūros ir informacijos centro edukacija visai šeimai „Parbėg laivelis“:  suvenyrinio laivelio gamyba. Registracija tel.  (8 46) 448 336.

14.30–15.30 Užsiėmimai sielai suaugusiems. Macrame: nusipinkime knygos skirtuką Pamario motyvais su Ramune.

16.00–16.30 „Improvizacijos Ėvės tema“. Vaidina Salos etnokultūros ir informacijos centro Usėnų seniūnijos etnografinis teatras „Negelys“ (vadovė Jūratė Daugalienė).

17.00–19.00 Šišioniškių koncertas „Vėjų dainos“ ir smagus pabendravimas prie žuvienės lėkštės. Ateikite susitikti su Mažosios Lietuvos sostinės Šilutės atstovais, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą. Solistai VALDAS LACKO, „Nerijos“ atstovas šilutiškis EGIDIJUS JOVAIŠA, ansamblis „Karčema“ ir jo siela VYGANTAS STOŠKUS, renginių vedėjas ir Pamario krašto balsas, poetas,  žuvienės čempionato sumanytojas MARIJUS BUDRAITIS.

Klaipėdos m. sav. Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite