Šis gyvenimas puikus – verta būti savimi

Lapkričio 24 dieną Šilutės kultūros ir pramogų centre įvyko Marijaus Budraičio sceninės veiklos 25-mečio progai skirtas koncertas. Koncertavo Lietuvos estrados žvaigždės – solistai ir grupės.

Turbūt nerastume Šilutėje žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs Marijaus Budraičio pavardės. Ir apie 25-mečio koncertą kalbėjo ne vienas, nes norėjo savo akimis išvysti vienu metu būrį žvaigždžių Šilutės scenoje ir traukiančių dainas vien M. Budraičio tekstais. Koncertas truko beveik 4 valandas (be pertraukos), tačiau nenusibodo.
Dainavo solistai ir solistės
Penkeri metai po kūrybos 20-mečiui skirtojo koncerto prabėgo ne pastebėti. Padėkojęs tauragiškiui bardui Giedriui Vaškiui už koncerto pradžioje padainuotas jausmingas dainas, pats ir vadovavęs renginiui, Marijus pasidžiaugė susitikimu, kad yra šilutiškis, kad čia praėjo jo vaikystė. Šilutė jam – geriausias miestas: čia jo mokykla, čia gyvena šeima, netoli Kuršių marios.
Autorius kalbėjo, kad jo kūrybinis kraitis per penkerius metus pagausėjo nuo 300 iki 700 tekstų (ko ne padvigubėjo). Ne veltui atlikėjai koncerto metu sutartinai kalbėjo, kad Marijus gali per kelias valandas sukurti puikiausią tekstą, kuris bus įdomus, su daug gražių ir prasmingų minčių. Tokios dainos labai mėgstamos, tampa hitais, dažnai skamba televizijoje ir per radiją.
Solo dainavo senas M. Budraičio draugas Algimantas Butnorius, pateikęs staigmeną – dvi dainas padainavo su dainininke Gerda. Apie kūrinius Algimantas sakė, kad jam smagu dainuoti Marijaus dainas, į kurias jis yra įdėjęs dalį savo širdies. Pakviesdamas į sceną Adą Nausėdą M. Budraitis užsiminė specialiai jam dainų nerašantis: „Tai Adas, pasiėmęs mano rinktinę „Naktigonė“, susiranda jam patikusį eilėraštį ir sukūręs muziką, ima dainuoti“.
Niekas tikriausiai neįsivaizduoja M. Budraičio koncerto be Simono Donskovo ir Kęstučio Jablonskio, be Birutės ir Andželikos Petrikyčių. Birutė Petrikytė kalbėjo apie didelį Marijaus talentą: „Jis kaip burtininkas, jo žodžiai tiesiog susilieja su muzika…“ Andželika dėl koncerto atvyko net iš Vokietijos, anot jo pačios, labai jaudinosi, norėjo tiek daug gražių žodžių pasakyti, padėkoti už jai padovanotas dainas. Skambėjo dainos „Tau“ ir „Jūros dukra“.
Negailėjo pagyrų šilutiškiui kūrėjui ir žavioji Inga Valinskienė, pasidžiaugusi, kad teko laimė sutikti tokį puikų poetą. Paprašė, kad Marijus pats paskelbtų savo dainą ,,Mūsų žodžiai kaip vaikai“.
Daug puikių spalvų koncertą pamargino Irena Starošaitė Žilvinas Žvagulis.
Be ansamblių – nė žingsnio
Tikriausiai žiūrovai neįsivaizduotų Marijaus koncerto be ansamblių „Vairas“, „Jonis“ ar „Tabasko“. Scenos gilumoje jau nuo koncerto pradžios žiūrovų akį traukė pakyla su instrumentais. Ir vėl iš šiauliečių kantri grupės lyderio lūpų nuskambėjo istorija, kad pažintis su Marijumi prasidėjo seniai, kad pirmieji tekstai kurį laiką pragulėjo stalčiuje, o susipažino gerokai vėliau ir ši draugystė tęsiasi iki šiolei. Vieni kitiems talkina renginiuose ir džiugindami žiūrovus.
„Tabasko“ repertuare – taip pat daug M. Budraičio dainų. Populiariausias grupės lyderis Gediminas Norvaišas dainavo ir šiame koncerte: „Šį rudenį“, „Šiandien arba rytoj“, „Naujų draugų dainą“.
Grupės „Patruliai“ atstovai Algirdas Radzevičius ir Juozas Butnorius, dainuodami dainas pagal Marijaus tekstus, įnešė tiek energijos ir šviesos, kad išjudino ir visus žiūrovus. Skambėjo dainos „Paukštis“ ir „Kai sugrįšiu“, kurios jau ne vieną kartą girdėtos ir Šilutės scenoje. Anot Algirdo, ,,tai dainos tiesiai į dešimtuką, griebiančios už širdies kiekvienam“. Marijaus dainų vakarą daug kartų skambėjo žodžiai „marios“ ir „jūra“, kurios labai skatina poetiškumą, rasdamos atgarsį žiūrovų širdyse.
Oficialūs sveikintojai
M. Budraitį sveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, sakydamas, kad Šilutė neįsivaizduoja savo švenčių be Marijaus, ypač Žuvienės čempionato. „O jau ,,Pamario ožkos“ tai ir A. Valinsko „Auksinius svogūnus“ perspjautų“, – kalbėjo meras. Kartu su administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu padovanojo M. Budraičiui sieninį laikrodį su savivaldybės herbu ir įteikė puokštę gėlių.
Koncerte dalyvavo ir kaimyninių Tauragės bei Šilalės rajonų merai. Tuose rajonuose Marijus taip pat gerai pažįstamas.
Koncerte skambėjusios dainos pagal Marijaus Budraičio tekstus vedė klausytojus jų pačių gyvenimo ir jausmų keliais, atgaivino gerus prisiminimus, kūrė nuotaikingą atmosferą scenoje ir salėje.
Biruta Jakštytė

Hits: 376

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite