Šis gyvenimas puikus – verta būti savimi

Lapkričio 24 dieną Šilutės kultūros ir pramogų centre įvyko Marijaus Budraičio sceninės veiklos 25-mečio progai skirtas koncertas. Koncertavo Lietuvos estrados žvaigždės – solistai ir grupės.

Turbūt nerastume Šilutėje žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs Marijaus Budraičio pavardės. Ir apie 25-mečio koncertą kalbėjo ne vienas, nes norėjo savo akimis išvysti vienu metu būrį žvaigždžių Šilutės scenoje ir traukiančių dainas vien M. Budraičio tekstais. Koncertas truko beveik 4 valandas (be pertraukos), tačiau nenusibodo.
Dainavo solistai ir solistės
Penkeri metai po kūrybos 20-mečiui skirtojo koncerto prabėgo ne pastebėti. Padėkojęs tauragiškiui bardui Giedriui Vaškiui už koncerto pradžioje padainuotas jausmingas dainas, pats ir vadovavęs renginiui, Marijus pasidžiaugė susitikimu, kad yra šilutiškis, kad čia praėjo jo vaikystė. Šilutė jam – geriausias miestas: čia jo mokykla, čia gyvena šeima, netoli Kuršių marios.
Autorius kalbėjo, kad jo kūrybinis kraitis per penkerius metus pagausėjo nuo 300 iki 700 tekstų (ko ne padvigubėjo). Ne veltui atlikėjai koncerto metu sutartinai kalbėjo, kad Marijus gali per kelias valandas sukurti puikiausią tekstą, kuris bus įdomus, su daug gražių ir prasmingų minčių. Tokios dainos labai mėgstamos, tampa hitais, dažnai skamba televizijoje ir per radiją.
Solo dainavo senas M. Budraičio draugas Algimantas Butnorius, pateikęs staigmeną – dvi dainas padainavo su dainininke Gerda. Apie kūrinius Algimantas sakė, kad jam smagu dainuoti Marijaus dainas, į kurias jis yra įdėjęs dalį savo širdies. Pakviesdamas į sceną Adą Nausėdą M. Budraitis užsiminė specialiai jam dainų nerašantis: „Tai Adas, pasiėmęs mano rinktinę „Naktigonė“, susiranda jam patikusį eilėraštį ir sukūręs muziką, ima dainuoti“.
Niekas tikriausiai neįsivaizduoja M. Budraičio koncerto be Simono Donskovo ir Kęstučio Jablonskio, be Birutės ir Andželikos Petrikyčių. Birutė Petrikytė kalbėjo apie didelį Marijaus talentą: „Jis kaip burtininkas, jo žodžiai tiesiog susilieja su muzika…“ Andželika dėl koncerto atvyko net iš Vokietijos, anot jo pačios, labai jaudinosi, norėjo tiek daug gražių žodžių pasakyti, padėkoti už jai padovanotas dainas. Skambėjo dainos „Tau“ ir „Jūros dukra“.
Negailėjo pagyrų šilutiškiui kūrėjui ir žavioji Inga Valinskienė, pasidžiaugusi, kad teko laimė sutikti tokį puikų poetą. Paprašė, kad Marijus pats paskelbtų savo dainą ,,Mūsų žodžiai kaip vaikai“.
Daug puikių spalvų koncertą pamargino Irena Starošaitė Žilvinas Žvagulis.
Be ansamblių – nė žingsnio
Tikriausiai žiūrovai neįsivaizduotų Marijaus koncerto be ansamblių „Vairas“, „Jonis“ ar „Tabasko“. Scenos gilumoje jau nuo koncerto pradžios žiūrovų akį traukė pakyla su instrumentais. Ir vėl iš šiauliečių kantri grupės lyderio lūpų nuskambėjo istorija, kad pažintis su Marijumi prasidėjo seniai, kad pirmieji tekstai kurį laiką pragulėjo stalčiuje, o susipažino gerokai vėliau ir ši draugystė tęsiasi iki šiolei. Vieni kitiems talkina renginiuose ir džiugindami žiūrovus.
„Tabasko“ repertuare – taip pat daug M. Budraičio dainų. Populiariausias grupės lyderis Gediminas Norvaišas dainavo ir šiame koncerte: „Šį rudenį“, „Šiandien arba rytoj“, „Naujų draugų dainą“.
Grupės „Patruliai“ atstovai Algirdas Radzevičius ir Juozas Butnorius, dainuodami dainas pagal Marijaus tekstus, įnešė tiek energijos ir šviesos, kad išjudino ir visus žiūrovus. Skambėjo dainos „Paukštis“ ir „Kai sugrįšiu“, kurios jau ne vieną kartą girdėtos ir Šilutės scenoje. Anot Algirdo, ,,tai dainos tiesiai į dešimtuką, griebiančios už širdies kiekvienam“. Marijaus dainų vakarą daug kartų skambėjo žodžiai „marios“ ir „jūra“, kurios labai skatina poetiškumą, rasdamos atgarsį žiūrovų širdyse.
Oficialūs sveikintojai
M. Budraitį sveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, sakydamas, kad Šilutė neįsivaizduoja savo švenčių be Marijaus, ypač Žuvienės čempionato. „O jau ,,Pamario ožkos“ tai ir A. Valinsko „Auksinius svogūnus“ perspjautų“, – kalbėjo meras. Kartu su administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu padovanojo M. Budraičiui sieninį laikrodį su savivaldybės herbu ir įteikė puokštę gėlių.
Koncerte dalyvavo ir kaimyninių Tauragės bei Šilalės rajonų merai. Tuose rajonuose Marijus taip pat gerai pažįstamas.
Koncerte skambėjusios dainos pagal Marijaus Budraičio tekstus vedė klausytojus jų pačių gyvenimo ir jausmų keliais, atgaivino gerus prisiminimus, kūrė nuotaikingą atmosferą scenoje ir salėje.
Biruta Jakštytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite