Šis gyvenimas puikus – verta būti savimi

Lapkričio 24 dieną Šilutės kultūros ir pramogų centre įvyko Marijaus Budraičio sceninės veiklos 25-mečio progai skirtas koncertas. Koncertavo Lietuvos estrados žvaigždės – solistai ir grupės.

Turbūt nerastume Šilutėje žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs Marijaus Budraičio pavardės. Ir apie 25-mečio koncertą kalbėjo ne vienas, nes norėjo savo akimis išvysti vienu metu būrį žvaigždžių Šilutės scenoje ir traukiančių dainas vien M. Budraičio tekstais. Koncertas truko beveik 4 valandas (be pertraukos), tačiau nenusibodo.
Dainavo solistai ir solistės
Penkeri metai po kūrybos 20-mečiui skirtojo koncerto prabėgo ne pastebėti. Padėkojęs tauragiškiui bardui Giedriui Vaškiui už koncerto pradžioje padainuotas jausmingas dainas, pats ir vadovavęs renginiui, Marijus pasidžiaugė susitikimu, kad yra šilutiškis, kad čia praėjo jo vaikystė. Šilutė jam – geriausias miestas: čia jo mokykla, čia gyvena šeima, netoli Kuršių marios.
Autorius kalbėjo, kad jo kūrybinis kraitis per penkerius metus pagausėjo nuo 300 iki 700 tekstų (ko ne padvigubėjo). Ne veltui atlikėjai koncerto metu sutartinai kalbėjo, kad Marijus gali per kelias valandas sukurti puikiausią tekstą, kuris bus įdomus, su daug gražių ir prasmingų minčių. Tokios dainos labai mėgstamos, tampa hitais, dažnai skamba televizijoje ir per radiją.
Solo dainavo senas M. Budraičio draugas Algimantas Butnorius, pateikęs staigmeną – dvi dainas padainavo su dainininke Gerda. Apie kūrinius Algimantas sakė, kad jam smagu dainuoti Marijaus dainas, į kurias jis yra įdėjęs dalį savo širdies. Pakviesdamas į sceną Adą Nausėdą M. Budraitis užsiminė specialiai jam dainų nerašantis: „Tai Adas, pasiėmęs mano rinktinę „Naktigonė“, susiranda jam patikusį eilėraštį ir sukūręs muziką, ima dainuoti“.
Niekas tikriausiai neįsivaizduoja M. Budraičio koncerto be Simono Donskovo ir Kęstučio Jablonskio, be Birutės ir Andželikos Petrikyčių. Birutė Petrikytė kalbėjo apie didelį Marijaus talentą: „Jis kaip burtininkas, jo žodžiai tiesiog susilieja su muzika…“ Andželika dėl koncerto atvyko net iš Vokietijos, anot jo pačios, labai jaudinosi, norėjo tiek daug gražių žodžių pasakyti, padėkoti už jai padovanotas dainas. Skambėjo dainos „Tau“ ir „Jūros dukra“.
Negailėjo pagyrų šilutiškiui kūrėjui ir žavioji Inga Valinskienė, pasidžiaugusi, kad teko laimė sutikti tokį puikų poetą. Paprašė, kad Marijus pats paskelbtų savo dainą ,,Mūsų žodžiai kaip vaikai“.
Daug puikių spalvų koncertą pamargino Irena Starošaitė Žilvinas Žvagulis.
Be ansamblių – nė žingsnio
Tikriausiai žiūrovai neįsivaizduotų Marijaus koncerto be ansamblių „Vairas“, „Jonis“ ar „Tabasko“. Scenos gilumoje jau nuo koncerto pradžios žiūrovų akį traukė pakyla su instrumentais. Ir vėl iš šiauliečių kantri grupės lyderio lūpų nuskambėjo istorija, kad pažintis su Marijumi prasidėjo seniai, kad pirmieji tekstai kurį laiką pragulėjo stalčiuje, o susipažino gerokai vėliau ir ši draugystė tęsiasi iki šiolei. Vieni kitiems talkina renginiuose ir džiugindami žiūrovus.
„Tabasko“ repertuare – taip pat daug M. Budraičio dainų. Populiariausias grupės lyderis Gediminas Norvaišas dainavo ir šiame koncerte: „Šį rudenį“, „Šiandien arba rytoj“, „Naujų draugų dainą“.
Grupės „Patruliai“ atstovai Algirdas Radzevičius ir Juozas Butnorius, dainuodami dainas pagal Marijaus tekstus, įnešė tiek energijos ir šviesos, kad išjudino ir visus žiūrovus. Skambėjo dainos „Paukštis“ ir „Kai sugrįšiu“, kurios jau ne vieną kartą girdėtos ir Šilutės scenoje. Anot Algirdo, ,,tai dainos tiesiai į dešimtuką, griebiančios už širdies kiekvienam“. Marijaus dainų vakarą daug kartų skambėjo žodžiai „marios“ ir „jūra“, kurios labai skatina poetiškumą, rasdamos atgarsį žiūrovų širdyse.
Oficialūs sveikintojai
M. Budraitį sveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, sakydamas, kad Šilutė neįsivaizduoja savo švenčių be Marijaus, ypač Žuvienės čempionato. „O jau ,,Pamario ožkos“ tai ir A. Valinsko „Auksinius svogūnus“ perspjautų“, – kalbėjo meras. Kartu su administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu padovanojo M. Budraičiui sieninį laikrodį su savivaldybės herbu ir įteikė puokštę gėlių.
Koncerte dalyvavo ir kaimyninių Tauragės bei Šilalės rajonų merai. Tuose rajonuose Marijus taip pat gerai pažįstamas.
Koncerte skambėjusios dainos pagal Marijaus Budraičio tekstus vedė klausytojus jų pačių gyvenimo ir jausmų keliais, atgaivino gerus prisiminimus, kūrė nuotaikingą atmosferą scenoje ir salėje.
Biruta Jakštytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite