Šis gyvenimas puikus – verta būti savimi

Lapkričio 24 dieną Šilutės kultūros ir pramogų centre įvyko Marijaus Budraičio sceninės veiklos 25-mečio progai skirtas koncertas. Koncertavo Lietuvos estrados žvaigždės – solistai ir grupės.

Turbūt nerastume Šilutėje žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs Marijaus Budraičio pavardės. Ir apie 25-mečio koncertą kalbėjo ne vienas, nes norėjo savo akimis išvysti vienu metu būrį žvaigždžių Šilutės scenoje ir traukiančių dainas vien M. Budraičio tekstais. Koncertas truko beveik 4 valandas (be pertraukos), tačiau nenusibodo.
Dainavo solistai ir solistės
Penkeri metai po kūrybos 20-mečiui skirtojo koncerto prabėgo ne pastebėti. Padėkojęs tauragiškiui bardui Giedriui Vaškiui už koncerto pradžioje padainuotas jausmingas dainas, pats ir vadovavęs renginiui, Marijus pasidžiaugė susitikimu, kad yra šilutiškis, kad čia praėjo jo vaikystė. Šilutė jam – geriausias miestas: čia jo mokykla, čia gyvena šeima, netoli Kuršių marios.
Autorius kalbėjo, kad jo kūrybinis kraitis per penkerius metus pagausėjo nuo 300 iki 700 tekstų (ko ne padvigubėjo). Ne veltui atlikėjai koncerto metu sutartinai kalbėjo, kad Marijus gali per kelias valandas sukurti puikiausią tekstą, kuris bus įdomus, su daug gražių ir prasmingų minčių. Tokios dainos labai mėgstamos, tampa hitais, dažnai skamba televizijoje ir per radiją.
Solo dainavo senas M. Budraičio draugas Algimantas Butnorius, pateikęs staigmeną – dvi dainas padainavo su dainininke Gerda. Apie kūrinius Algimantas sakė, kad jam smagu dainuoti Marijaus dainas, į kurias jis yra įdėjęs dalį savo širdies. Pakviesdamas į sceną Adą Nausėdą M. Budraitis užsiminė specialiai jam dainų nerašantis: „Tai Adas, pasiėmęs mano rinktinę „Naktigonė“, susiranda jam patikusį eilėraštį ir sukūręs muziką, ima dainuoti“.
Niekas tikriausiai neįsivaizduoja M. Budraičio koncerto be Simono Donskovo ir Kęstučio Jablonskio, be Birutės ir Andželikos Petrikyčių. Birutė Petrikytė kalbėjo apie didelį Marijaus talentą: „Jis kaip burtininkas, jo žodžiai tiesiog susilieja su muzika…“ Andželika dėl koncerto atvyko net iš Vokietijos, anot jo pačios, labai jaudinosi, norėjo tiek daug gražių žodžių pasakyti, padėkoti už jai padovanotas dainas. Skambėjo dainos „Tau“ ir „Jūros dukra“.
Negailėjo pagyrų šilutiškiui kūrėjui ir žavioji Inga Valinskienė, pasidžiaugusi, kad teko laimė sutikti tokį puikų poetą. Paprašė, kad Marijus pats paskelbtų savo dainą ,,Mūsų žodžiai kaip vaikai“.
Daug puikių spalvų koncertą pamargino Irena Starošaitė Žilvinas Žvagulis.
Be ansamblių – nė žingsnio
Tikriausiai žiūrovai neįsivaizduotų Marijaus koncerto be ansamblių „Vairas“, „Jonis“ ar „Tabasko“. Scenos gilumoje jau nuo koncerto pradžios žiūrovų akį traukė pakyla su instrumentais. Ir vėl iš šiauliečių kantri grupės lyderio lūpų nuskambėjo istorija, kad pažintis su Marijumi prasidėjo seniai, kad pirmieji tekstai kurį laiką pragulėjo stalčiuje, o susipažino gerokai vėliau ir ši draugystė tęsiasi iki šiolei. Vieni kitiems talkina renginiuose ir džiugindami žiūrovus.
„Tabasko“ repertuare – taip pat daug M. Budraičio dainų. Populiariausias grupės lyderis Gediminas Norvaišas dainavo ir šiame koncerte: „Šį rudenį“, „Šiandien arba rytoj“, „Naujų draugų dainą“.
Grupės „Patruliai“ atstovai Algirdas Radzevičius ir Juozas Butnorius, dainuodami dainas pagal Marijaus tekstus, įnešė tiek energijos ir šviesos, kad išjudino ir visus žiūrovus. Skambėjo dainos „Paukštis“ ir „Kai sugrįšiu“, kurios jau ne vieną kartą girdėtos ir Šilutės scenoje. Anot Algirdo, ,,tai dainos tiesiai į dešimtuką, griebiančios už širdies kiekvienam“. Marijaus dainų vakarą daug kartų skambėjo žodžiai „marios“ ir „jūra“, kurios labai skatina poetiškumą, rasdamos atgarsį žiūrovų širdyse.
Oficialūs sveikintojai
M. Budraitį sveikino Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, sakydamas, kad Šilutė neįsivaizduoja savo švenčių be Marijaus, ypač Žuvienės čempionato. „O jau ,,Pamario ožkos“ tai ir A. Valinsko „Auksinius svogūnus“ perspjautų“, – kalbėjo meras. Kartu su administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu padovanojo M. Budraičiui sieninį laikrodį su savivaldybės herbu ir įteikė puokštę gėlių.
Koncerte dalyvavo ir kaimyninių Tauragės bei Šilalės rajonų merai. Tuose rajonuose Marijus taip pat gerai pažįstamas.
Koncerte skambėjusios dainos pagal Marijaus Budraičio tekstus vedė klausytojus jų pačių gyvenimo ir jausmų keliais, atgaivino gerus prisiminimus, kūrė nuotaikingą atmosferą scenoje ir salėje.
Biruta Jakštytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite