Šilutiškių politinių dėlionių atgarsiai aidi ir Pagėgių krašte

Praėjusį šeštadienį Mociškiuose, Vilkyškių seniūnijoje, buvo surengtas partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriaus narių sąskrydis, kurio dalyvius pasveikino ir Liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Steponas Kazlauskas. Gal niekas tuo ir nesistebėtų, jeigu ne politinė sumaištis Šilutėje: opozicija užsimojo versti merą ir organizuoja naują valdančiąją koaliciją, kuri būtų jau ketvirtoji per šią ketverių metų kadenciją.

Per ketverius šios kadencijos metus merais spėjo pabūti (iš kairės): Virgilijus Pozingis, Daiva Žebelienė, Šarūnas Laužikas. Ar bus ketvirtas?
„Pamario“ archyvo nuotr.

Statybų verslu užsiimančios „Žibų“ bendrovės vadovas Steponas Kazlauskas yra Šilutės r. savivaldybės tarybos narys, Šilutės rajono liberalcentristų lyderis. Į partijos „Tvarka ir teisingumas“ Pagėgių skyriaus sąskrydį S. Kazlauskas atvyko su bendrapartiečiu Vytautu Laurinaičiu, irgi Šilutės r. savivaldybės tarybos nariu. Šiedu politikai neslėpė ir neslepia, kad liberalcentristams ar daliai jų iš Šilutės skyriaus vertėtų jungtis su partija „Tvarka ir teisingumas“. Pritarimo tam viešai nėra išsakęs pedagogas Algirdas Gečas, tačiau šis Šilutės r. tarybos narys priklauso liberalcentristų frakcijai. Iš liberalcentristų kažkada į sąjungą „Taip“ (kuri gegužę jungėsi su ta pačia Liberalų ir centro sąjunga – red. pastaba) pasitraukęs Arvydas Jakas dabar priklauso Liberalų trijų narių frakcijai. Šis šešetas kartu su 6 socialdemokratais sudaro 12 Tarybos narių opoziciją, prieš pusmetį praradusią valdžią.
Prieš tai jie valdžią buvo gavę, kai du partijos „Tvarka ir teisingumas“ Šilutės skyriaus nariai Daiva Žebelienė ir Vladas Kainovaitis, palikę opozicijoje bendrapartiečius Vaidą Pavilonį ir Gintarą Bružą, perskėlė frakciją. Valdžią gavusi ir net mere pusantrų metų buvusi D. Žebelienė su bendraminčiu V. Kainovaičiu šiandien jau yra socialdemokratai… Gi V. Pavilonis ir G. Bružas dabar yra valdančiojoje daugumoje, kartu su 5 Darbo partijos, 4 Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, 4 kitais atstovais. Tad valdančiųjų – 15, opozicijoje – 12 Tarybos narių. Valdantieji prarastų teisę valdyti, jei netektų nors dviejų narių. O V. Pavilonis ir G. Bružas juk ir yra dviese…
Šilutės politikos liūnas
Čia – labai drumstas vanduo, sakoma, kad tokiame lengviausia pagauti žuvį. Žvejyba jau įsibėgėjo. Opozicijai nepavyko pasiekti, kad būtų svarstomas nepasitikėjimas administracijos direktoriumi Tomu Budrikiu, kuris minimas kelių Darbo partijos atstovų skandale Šilutės uoste, kai vienas jiems nepažįstamas žmogus atsidūrė lediniame vandenyje… Kuo baigsis toji istorija, tikėtina, sužinosime, tačiau tai buvo pretekstas klibinti valdančiąją daugumą, kad iš jos išstūmus 5 Darbo partijos atstovus, taip pat ir 4 konservatorių – krikščionių demokratų frakcijos narius, kurių sprendimas prieš pusmetį sugriovė buvusią valdančiųjų daugumą.
Taikiniu tapo Šarūnas Laužikas, meru išrinktas konservatorius, kuriam opozicija ir pareiškė nepasitikėjimą. Čia ir prasidėjo…
Įdomiausia, ko gero, tai, kad svarstomas siekis suburti naują frakciją, kurioje būtų partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai V. Pavilonis ir G. Bružas, taip pat minėtieji liberalcentristai S. Kazlauskas ir V. Laurinaitis. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Šilutės skyriaus pirmininkas V. Pavilonis „Pamariui“ sakė, kad frakcija kuriama, esama ir dokumentų, tačiau…
„To nėra buvę, kad du frakcijos nariai priklausytų valdančiajai daugumai, kiti du – opozicijai, tačiau Šilutėje, matyt, ir tuo jau nieko nenustebintume….“ – dėstė telefonu kalbintas V. Pavilonis, ketvirtaisiais šios kadencijos metais galįs konstatuoti, kad buvo ir valdžioje, ir opozicijoje, vėl atsidūrė valdžioje, o dabar vėl gali rinktis buvimą valdžioje su esamais sąjungininkais arba su opozicija, kurios atstovai, rodos, valdžios postų trokšta tarsi vandens vasaros karštymečiu.
Ar ne šis begalinis troškulys ir trukdo susitarti?
Liberalcentristai svarsto
„Gal mes keli ir įsiliesime į jų gretas“, – telefonu kalbėjo Vytautas Laurinaitis apie dalyvavimą Mociškiuose surengtame tvarkiečių sąskrydyje, kuris palikęs malonių įspūdžių. Kolega Steponas Kazlauskas pasveikinęs į sąskrydį susirinkusius tvarkiečius su šeimomis, pasidžiaugęs tradiciniu šios partijos renginiu, gausiu dalyvių būriu.
Birželio 19 d. planuojamas Liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus partiečių susirinkimas, kuriame vyks diskusija dėl ateities. V. Laurinaitis sakė nekomentuosiąs jau parengtų ar pasirašytų sutarčių, tačiau atvirai pasakojo, kad liberalcentristai yra už vidurio politinių jėgų vienijimą: „Situacija sudėtinga, ar bus įkurta mūsų ir tvarkiečių bendra frakcija, priklausys nuo to, kaip pavyks sudėlioti žingsnius, o jeigu ne…“
Telefonu atsiliepęs Steponas Kazlauskas pirmiausia pasidžiaugė, jog sąskrydis paliko gerų įspūdžių, o su partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariais taip dar nebuvo tekę pabūti. „Kad ir kaip viskas besusiklostytų, mano akimis, tvarka ten yra, gana patraukliai viskas atrodė, jautėsi įdirbis. Vos ne Pagėgių savivaldybės suruošta šventė. Tegul tik visi taip suruošia. Pasveikinau“, – pasakojo S. Kazlauskas, apie bendrą frakciją užsiminęs gana mįslingai. Esą kai dar niekas nesusilipdė, pasipylė visokių žingsnių, kurie sumanymus pasukę kita kryptimi.
„Aš nebūsiu kaip pakreips, aš būsiu aš, nesu pastumdėlis… Dalis mūsų skyriaus ir aš buvome nusiteikę rinktis partiją „Tvarka ir teisingumas“. Tačiau dabar neliko to aiškumo, situacijos nekomentuosiu, nes trūksta informacijos“, – kalbėjo S. Kazlauskas, pagaliau tiesiai pripažinęs, kad negali būti du frakcijos nariai valdančiojoje daugumoje, o kiti du – opozicijoje. „Bet irgi nėra buvę, kad per ketverius kadencijos metus keturis kartus „virstų ąžuolai“…“ – kalbėjo S. Kazlauskas apie nuolat keistą Šilutės rajono savivaldybės valdžią.
„Aš nenoriu palaikyti dabartinės rajono valdžios, neparsidavinėsiu, nemenkinsiu savęs dėl kelių mėnesių…“ – gana tvirtai sakė S. Kazlauskas, atkreipdamas dėmesį, kad šios Savivaldybės tarybos kadencija baigiasi kitų metų balandžio viduryje, o savivaldos rinkimai bus surengti anksčiau. Tad valdžiai beliko keli mėnesiai.
Panašu, kad į tokią poziciją tuo pačiu atsakius V. Paviloniui ir G. Bružui, be jų lemiamų balsų opozicija mero Š. Laužiko nenuvers ir valdžia nesikeis. Tiesa, iš atostogų Turkijoje kitą savaitę sugrįš mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, su pora saviškių galintis iškrėsti kokią išdaigą.

„Pamario“ inf.

2 komentarai

  • stebi

    Cia gudu ir skaityti, baisuokliu cirkas. Pririnkom ir uzspringom.

  • Ar

    Ar nebūtų geriau, kad susirinkę Šilutės gyventojai su šluotražiais tuos nebepakeičiamus išvaikytų iš tų GĖRYBĖMIS kvepiančių RŪMŲ? Koktu nuo tų valdininkų Šilutėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite