Šilutiškiams diktantas nepasirodė sunkus

Šeštadienį Šilutės rajono gyventojai gausiai rinkosi į septintą kartą rengiamą nacionalinį diktantą. Ypač didelį susidomėjimą rodė Pamario krašto jaunuomenė.

Diktantą rašė visose Lietuvos savivaldybėse, mokyklose, Lietuvos užsienio ambasadose. Lietuvių kalbos nepamirštantys išeiviai JAV, Kanadoje kėlėsi naktį, kad galėtų pasitikrinti savo lietuvių kalbos raštingumą. Šiemet diktantą rašyti pakviesti įmonių atstovai tai darė parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje Vilniaus knygų mugėje.
Šilutės r. savivaldybės didžiojoje salėje į diktantą susirinko kaip niekada gausiai, net sėdimų vietų pritrūko. Rašyti diktantą ketino per 60, o rašė 46 – beveik visi moksleiviai.
Daugiausiai atvyko iš Šilutės pirmosios, Vydūno, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijų, Šilutės Pamario pagrindinės, Kintų vidurinės, Šilutės žemės ūkio, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklų. Kaip ir kasmet, rašyti diktantą savo mokinius paakino Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Dalia Šulcienė, o Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos pradinių klasių mokytoja Loreta Toleikytė rašyti diktantą atvyko ir pati.
Susirinkusius į diktantą pasveikino diktanto komisijos pirmininkė, Savivaldybės švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė ir Savivaldybės vyriausioji specialistė kalbos tvarkytoja Vita Stulgienė.
Diktantą, kuriam tekstą „Skrydis“ parašė rašytoja Giedra Radvilavičiūtė, skaitė LRT žinių vedėjas Marijus Žiedas.
Visiems atvykusiems į savotišką raštingumo egzaminą buvo įteikti mero padėkos raštai, atminimo dovanėlės.
Rašiusiųjų darbai išsiųsti į Vilnių. Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 25 d. Po diktanto pakalbinta UAB „Šilutės projektai“ atstovė Ilona Dulkytė atviravo, kad jai, baigusiai anglų filologijos studijas, lietuvių kalbos diktantas nepasirodė sunkus. Jai pritarė Vydūno gimnazijos dešimtokės, sakydamos, kad gimnazijoje tenka rašyti ir sudėtingesnius tekstus.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite