Šilutiškiai kibo į talką

Nuo 2008 m. VšĮ „Mes darom“ organizuoja ir, padedama valstybinių ir nevyriausybinių, jaunimo organizacijų, organizuoja aplinkos švarinimo akciją „Darom“. Pagrindinis akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą, stiprinti vietines bendruomenes.

Prieš talką akcijos „Darom“ dalyviai susirinko šalia miesto stadiono.

Prieš talką akcijos „Darom“ dalyviai susirinko šalia miesto stadiono.

Ir šiemet ši akcija vyko Šilutės rajone. Talkos buvo organizuojamos pagal iš anksto paskelbtą grafiką: „Darom 2016“ visoje Lietuvoje prasidėjo balandžio 23 d. 10 val. Šis laikas šilutiškiams pasirodė labai tinkamas, nes dieną prieš tai ir kitą dieną po talkos lijo, o tądien prie stadiono besirenkančius talkininkus pasitiko saulutė.
Į Savivaldybės tinklalapyje nurodytą vietą šalia miesto stadiono vartų susirinko apie 30 Savivaldybės darbuotojų, politikų, aktyvių Šilutės bendruomenės narių. Kaip visuomet, šioje akcijoje aktyviai dalyvavo socialinės paramos centrą lankantys vaikai, jų mažos rankutės ir greitos kojytės pravertė ten, kur suaugusiems buvo sunku prasibrauti.
Pasak Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus ir jo pavaduotojo Algirdo Ivanausko, maišų šiukšlėms sudėti jie atvežė pakankamai, tik pirštinių turėjo mažiau, tačiau ir jų pakako, mat daugelis atsinešė savo. Talkoje dalyvavęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, paklaustas, ar jau spėjo padirbėti ir savo tėviškėje, Vainute, juokavo, kad kol kas darbuojasi tik Šilutėje, o vainutiškiai, ko gero, paliksią jam kokį nenuvalytą plotelį…
Tiek pernai, tiek šiemet šilutiškiai darbavosi teritorijoje tarp stadiono ir geležinkelio tilto per Šyšą. Dar anksčiau jie susirinkdavo valyti ploto ties geležinkelio stotimi, tačiau, pasak A. Ivanausko, šiukšlių ten dabar bėra mažiau, todėl šioje teritorijoje darbuojasi mokiniai. Beje, mokyklos turi pasiskirsčiusios teritorijas ir jau antrą savaitę jose moksleiviai darbuojasi sau patogiu grafiku.

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas aprūpino talkininkus šiukšlėms surinkti skirtais maišais.

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas aprūpino talkininkus šiukšlėms surinkti skirtais maišais.

Ar atsiradus taromatų gamtoje sumažės tuščių butelių, dar neaišku. Anot A. Ivanausko, dar reikia surinkti senuosius butelius, kurių niekas nebeperka. Perkamų butelių miškeliuose turbūt beliks mažiau, nes prie taromatų nuolat būriuojasi žmonės su pilnais maišais taros.
Kurie talkoje dalyvavo ne pirmą kartą pripažino, kad šiukšlių šiemet belikę mažiau. Tačiau kažkodėl daugiausiai jų susikaupia netoli gyvenamųjų namų… Per porą valandų trukusią talką stambių šiukšlių rasta nedaug – keletas padangų ir sulaužyta sofa. Daugiausiai aptikta tuščių butelių, cigarečių ir kitokių pakuočių. Visas surinktas šiukšles talkininkai supylė UAB „Ecoservice“ atsiųstą šiukšlių mašiną ir seniūnijos traktorių.
Talką savo mikrorajone surengė ir Naujakurių gyventojai. Jie darbavosi parkelyje tarp Statybininkų ir Ragainės gatvių. Čia aktyvūs naujakuriai surinko per rudenį ir žiemą susikaupusias šiukšles, benzininiu pjūklu retino ir genėjo medžius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite