Šilutiškiai kibo į talką

Nuo 2008 m. VšĮ „Mes darom“ organizuoja ir, padedama valstybinių ir nevyriausybinių, jaunimo organizacijų, organizuoja aplinkos švarinimo akciją „Darom“. Pagrindinis akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą, stiprinti vietines bendruomenes.

Prieš talką akcijos „Darom“ dalyviai susirinko šalia miesto stadiono.

Prieš talką akcijos „Darom“ dalyviai susirinko šalia miesto stadiono.

Ir šiemet ši akcija vyko Šilutės rajone. Talkos buvo organizuojamos pagal iš anksto paskelbtą grafiką: „Darom 2016“ visoje Lietuvoje prasidėjo balandžio 23 d. 10 val. Šis laikas šilutiškiams pasirodė labai tinkamas, nes dieną prieš tai ir kitą dieną po talkos lijo, o tądien prie stadiono besirenkančius talkininkus pasitiko saulutė.
Į Savivaldybės tinklalapyje nurodytą vietą šalia miesto stadiono vartų susirinko apie 30 Savivaldybės darbuotojų, politikų, aktyvių Šilutės bendruomenės narių. Kaip visuomet, šioje akcijoje aktyviai dalyvavo socialinės paramos centrą lankantys vaikai, jų mažos rankutės ir greitos kojytės pravertė ten, kur suaugusiems buvo sunku prasibrauti.
Pasak Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus ir jo pavaduotojo Algirdo Ivanausko, maišų šiukšlėms sudėti jie atvežė pakankamai, tik pirštinių turėjo mažiau, tačiau ir jų pakako, mat daugelis atsinešė savo. Talkoje dalyvavęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, paklaustas, ar jau spėjo padirbėti ir savo tėviškėje, Vainute, juokavo, kad kol kas darbuojasi tik Šilutėje, o vainutiškiai, ko gero, paliksią jam kokį nenuvalytą plotelį…
Tiek pernai, tiek šiemet šilutiškiai darbavosi teritorijoje tarp stadiono ir geležinkelio tilto per Šyšą. Dar anksčiau jie susirinkdavo valyti ploto ties geležinkelio stotimi, tačiau, pasak A. Ivanausko, šiukšlių ten dabar bėra mažiau, todėl šioje teritorijoje darbuojasi mokiniai. Beje, mokyklos turi pasiskirsčiusios teritorijas ir jau antrą savaitę jose moksleiviai darbuojasi sau patogiu grafiku.

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas aprūpino talkininkus šiukšlėms surinkti skirtais maišais.

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas aprūpino talkininkus šiukšlėms surinkti skirtais maišais.

Ar atsiradus taromatų gamtoje sumažės tuščių butelių, dar neaišku. Anot A. Ivanausko, dar reikia surinkti senuosius butelius, kurių niekas nebeperka. Perkamų butelių miškeliuose turbūt beliks mažiau, nes prie taromatų nuolat būriuojasi žmonės su pilnais maišais taros.
Kurie talkoje dalyvavo ne pirmą kartą pripažino, kad šiukšlių šiemet belikę mažiau. Tačiau kažkodėl daugiausiai jų susikaupia netoli gyvenamųjų namų… Per porą valandų trukusią talką stambių šiukšlių rasta nedaug – keletas padangų ir sulaužyta sofa. Daugiausiai aptikta tuščių butelių, cigarečių ir kitokių pakuočių. Visas surinktas šiukšles talkininkai supylė UAB „Ecoservice“ atsiųstą šiukšlių mašiną ir seniūnijos traktorių.
Talką savo mikrorajone surengė ir Naujakurių gyventojai. Jie darbavosi parkelyje tarp Statybininkų ir Ragainės gatvių. Čia aktyvūs naujakuriai surinko per rudenį ir žiemą susikaupusias šiukšles, benzininiu pjūklu retino ir genėjo medžius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite