Šilutiškiai kibo į talką

Nuo 2008 m. VšĮ „Mes darom“ organizuoja ir, padedama valstybinių ir nevyriausybinių, jaunimo organizacijų, organizuoja aplinkos švarinimo akciją „Darom“. Pagrindinis akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą, stiprinti vietines bendruomenes.

Prieš talką akcijos „Darom“ dalyviai susirinko šalia miesto stadiono.

Prieš talką akcijos „Darom“ dalyviai susirinko šalia miesto stadiono.

Ir šiemet ši akcija vyko Šilutės rajone. Talkos buvo organizuojamos pagal iš anksto paskelbtą grafiką: „Darom 2016“ visoje Lietuvoje prasidėjo balandžio 23 d. 10 val. Šis laikas šilutiškiams pasirodė labai tinkamas, nes dieną prieš tai ir kitą dieną po talkos lijo, o tądien prie stadiono besirenkančius talkininkus pasitiko saulutė.
Į Savivaldybės tinklalapyje nurodytą vietą šalia miesto stadiono vartų susirinko apie 30 Savivaldybės darbuotojų, politikų, aktyvių Šilutės bendruomenės narių. Kaip visuomet, šioje akcijoje aktyviai dalyvavo socialinės paramos centrą lankantys vaikai, jų mažos rankutės ir greitos kojytės pravertė ten, kur suaugusiems buvo sunku prasibrauti.
Pasak Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus ir jo pavaduotojo Algirdo Ivanausko, maišų šiukšlėms sudėti jie atvežė pakankamai, tik pirštinių turėjo mažiau, tačiau ir jų pakako, mat daugelis atsinešė savo. Talkoje dalyvavęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, paklaustas, ar jau spėjo padirbėti ir savo tėviškėje, Vainute, juokavo, kad kol kas darbuojasi tik Šilutėje, o vainutiškiai, ko gero, paliksią jam kokį nenuvalytą plotelį…
Tiek pernai, tiek šiemet šilutiškiai darbavosi teritorijoje tarp stadiono ir geležinkelio tilto per Šyšą. Dar anksčiau jie susirinkdavo valyti ploto ties geležinkelio stotimi, tačiau, pasak A. Ivanausko, šiukšlių ten dabar bėra mažiau, todėl šioje teritorijoje darbuojasi mokiniai. Beje, mokyklos turi pasiskirsčiusios teritorijas ir jau antrą savaitę jose moksleiviai darbuojasi sau patogiu grafiku.

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas aprūpino talkininkus šiukšlėms surinkti skirtais maišais.

Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas aprūpino talkininkus šiukšlėms surinkti skirtais maišais.

Ar atsiradus taromatų gamtoje sumažės tuščių butelių, dar neaišku. Anot A. Ivanausko, dar reikia surinkti senuosius butelius, kurių niekas nebeperka. Perkamų butelių miškeliuose turbūt beliks mažiau, nes prie taromatų nuolat būriuojasi žmonės su pilnais maišais taros.
Kurie talkoje dalyvavo ne pirmą kartą pripažino, kad šiukšlių šiemet belikę mažiau. Tačiau kažkodėl daugiausiai jų susikaupia netoli gyvenamųjų namų… Per porą valandų trukusią talką stambių šiukšlių rasta nedaug – keletas padangų ir sulaužyta sofa. Daugiausiai aptikta tuščių butelių, cigarečių ir kitokių pakuočių. Visas surinktas šiukšles talkininkai supylė UAB „Ecoservice“ atsiųstą šiukšlių mašiną ir seniūnijos traktorių.
Talką savo mikrorajone surengė ir Naujakurių gyventojai. Jie darbavosi parkelyje tarp Statybininkų ir Ragainės gatvių. Čia aktyvūs naujakuriai surinko per rudenį ir žiemą susikaupusias šiukšles, benzininiu pjūklu retino ir genėjo medžius.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite