Šilutiškiai – „Adventur 2014“ parodoje

Savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ šurmuliavo antroji tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur 2014“.

Šilutės rajono savivaldybės administracija ir Šilutės turizmo informacinis centras informaciją apie renginius, laisvalaikio, poilsio ir turizmo paslaugas, kultūros bei kitus maršrutus mūsų savivaldybėje bei regione pristatė bendrame Vakarų Lietuvos stende. Vakarų Lietuvos regioną be šilutiškių pristatė Palanga, Kretinga, Skuodas, Klaipėdos miestas ir Klaipėdos rajonas.

Šilutės turizmo informacijos centro vadovas Edvardas Judžentis „Pamariui“ pasakojo, kad susidomėjimas Vakarų Lietuvos regionu buvo didžiulis.

Tris dienas vyko spalvingas renginys, kurio metu buvo platinama informacija apie keliones, turizmo paslaugas, aktyvaus poilsio, kultūros bei kitus maršrutus. Šiemet paroda atsigręžė į šeimas ir pagrindiniu akcentu pasirinko poilsį su šeima. Parodos lankytojai, kuriuos domina turizmo, poilsio ir laisvalaikio paslaugos Lietuvoje, rinkosi parodos temą „Pažink Lietuvą“. Tie, kuriuos vilioja  laisvalaikio pramogų ir nuotykių parkai, aktyvaus laisvalaikio inventorius skubėjo į parodą „Poilsiauk aktyviai“ . Apie poilsines, pažintines užsienio keliones, individualų turizmą, dalykines keliones į užsienį buvo galima sužinoti parodoje „Atrask pasaulį“.

Pažink Lietuvą

Vakarų Lietuvos stendą parengė palangiškiai. Stendas užėmė beveik 100 kv. metrų ir buvo įkurtas priešais Vilniaus krašto stendą. Pamario krašto stendą aplankė daug parodos lankytojų. E. Judžentis pasakojo, kad stilizuotame stende buvo pavaizduota jūra, saulėlydis.

Su Šilutės ženklu įsikūrė Šilutės turizmo ir informacijos centras, paruošęs įvairių leidinių, turistinių lankstinukų, žemėlapių, leidinį, kuriame susiruošusieji aplankyti šį kraštą ras daug informacijos apie strateginius kultūrinius krašto renginius šiemet.

E. Judžentis pasakojo, kad jau pabuvojusieji Pamaryje domėjosi Šaktarpio švente, žuvienės virimo čempionatu, kultūriniais ir sporto renginiais prie marių. Dar tik planuojantiems vykti buvo įdomu sužinoti, ką gali pamatyti, kur apsigyventi, domino kelionės laivais. Parodos lankytojams išdalinta per 2000 įvairių leidinių apie Šilutės rajoną.

Pasak E. Judženčio, dauguma lankytojų buvo vilniečiai. Šilutės TIC pasirūpino, kad parodos lankytojai gautų išsamią informaciją, todėl leidiniai išspausdinti 4 kalbomis: lietuvių, rusų, anglų, vokiečių. Dauguma pageidavo lietuvių kalba, tačiau netrūko norinčių turėti informacijos rusų, anglų kalbomis.

Šilutiškiai parodoje pristatė tarptautinį projektą  „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“. Šiame projekte šilutiškiai dalyvauja  kartu su  Gdansko Pruščo (Lenkija) ir Vellinge (Švedija) miestais. Projektą pristatė Šilutės r. savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus specialistė bei projekto vadovė Rasa Kmitienė, jai talkino kolega Romualdas Ambrulaitis. Parodą aplankė Šilutės rajono savivaldybės meras Šarūnas Laužikas, vicemeras Virgilijus Pozingis, Savivaldybės Komunikacijos skyriaus atstovai, Tarybos nariai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite