Šilutiškiai – „Adventur 2014“ parodoje

Savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ šurmuliavo antroji tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur 2014“.

Šilutės rajono savivaldybės administracija ir Šilutės turizmo informacinis centras informaciją apie renginius, laisvalaikio, poilsio ir turizmo paslaugas, kultūros bei kitus maršrutus mūsų savivaldybėje bei regione pristatė bendrame Vakarų Lietuvos stende. Vakarų Lietuvos regioną be šilutiškių pristatė Palanga, Kretinga, Skuodas, Klaipėdos miestas ir Klaipėdos rajonas.

Šilutės turizmo informacijos centro vadovas Edvardas Judžentis „Pamariui“ pasakojo, kad susidomėjimas Vakarų Lietuvos regionu buvo didžiulis.

Tris dienas vyko spalvingas renginys, kurio metu buvo platinama informacija apie keliones, turizmo paslaugas, aktyvaus poilsio, kultūros bei kitus maršrutus. Šiemet paroda atsigręžė į šeimas ir pagrindiniu akcentu pasirinko poilsį su šeima. Parodos lankytojai, kuriuos domina turizmo, poilsio ir laisvalaikio paslaugos Lietuvoje, rinkosi parodos temą „Pažink Lietuvą“. Tie, kuriuos vilioja  laisvalaikio pramogų ir nuotykių parkai, aktyvaus laisvalaikio inventorius skubėjo į parodą „Poilsiauk aktyviai“ . Apie poilsines, pažintines užsienio keliones, individualų turizmą, dalykines keliones į užsienį buvo galima sužinoti parodoje „Atrask pasaulį“.

Pažink Lietuvą

Vakarų Lietuvos stendą parengė palangiškiai. Stendas užėmė beveik 100 kv. metrų ir buvo įkurtas priešais Vilniaus krašto stendą. Pamario krašto stendą aplankė daug parodos lankytojų. E. Judžentis pasakojo, kad stilizuotame stende buvo pavaizduota jūra, saulėlydis.

Su Šilutės ženklu įsikūrė Šilutės turizmo ir informacijos centras, paruošęs įvairių leidinių, turistinių lankstinukų, žemėlapių, leidinį, kuriame susiruošusieji aplankyti šį kraštą ras daug informacijos apie strateginius kultūrinius krašto renginius šiemet.

E. Judžentis pasakojo, kad jau pabuvojusieji Pamaryje domėjosi Šaktarpio švente, žuvienės virimo čempionatu, kultūriniais ir sporto renginiais prie marių. Dar tik planuojantiems vykti buvo įdomu sužinoti, ką gali pamatyti, kur apsigyventi, domino kelionės laivais. Parodos lankytojams išdalinta per 2000 įvairių leidinių apie Šilutės rajoną.

Pasak E. Judženčio, dauguma lankytojų buvo vilniečiai. Šilutės TIC pasirūpino, kad parodos lankytojai gautų išsamią informaciją, todėl leidiniai išspausdinti 4 kalbomis: lietuvių, rusų, anglų, vokiečių. Dauguma pageidavo lietuvių kalba, tačiau netrūko norinčių turėti informacijos rusų, anglų kalbomis.

Šilutiškiai parodoje pristatė tarptautinį projektą  „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“. Šiame projekte šilutiškiai dalyvauja  kartu su  Gdansko Pruščo (Lenkija) ir Vellinge (Švedija) miestais. Projektą pristatė Šilutės r. savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus specialistė bei projekto vadovė Rasa Kmitienė, jai talkino kolega Romualdas Ambrulaitis. Parodą aplankė Šilutės rajono savivaldybės meras Šarūnas Laužikas, vicemeras Virgilijus Pozingis, Savivaldybės Komunikacijos skyriaus atstovai, Tarybos nariai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 70

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite