Šilutiškiai – „Adventur 2014“ parodoje

Savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ šurmuliavo antroji tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur 2014“.

Šilutės rajono savivaldybės administracija ir Šilutės turizmo informacinis centras informaciją apie renginius, laisvalaikio, poilsio ir turizmo paslaugas, kultūros bei kitus maršrutus mūsų savivaldybėje bei regione pristatė bendrame Vakarų Lietuvos stende. Vakarų Lietuvos regioną be šilutiškių pristatė Palanga, Kretinga, Skuodas, Klaipėdos miestas ir Klaipėdos rajonas.

Šilutės turizmo informacijos centro vadovas Edvardas Judžentis „Pamariui“ pasakojo, kad susidomėjimas Vakarų Lietuvos regionu buvo didžiulis.

Tris dienas vyko spalvingas renginys, kurio metu buvo platinama informacija apie keliones, turizmo paslaugas, aktyvaus poilsio, kultūros bei kitus maršrutus. Šiemet paroda atsigręžė į šeimas ir pagrindiniu akcentu pasirinko poilsį su šeima. Parodos lankytojai, kuriuos domina turizmo, poilsio ir laisvalaikio paslaugos Lietuvoje, rinkosi parodos temą „Pažink Lietuvą“. Tie, kuriuos vilioja  laisvalaikio pramogų ir nuotykių parkai, aktyvaus laisvalaikio inventorius skubėjo į parodą „Poilsiauk aktyviai“ . Apie poilsines, pažintines užsienio keliones, individualų turizmą, dalykines keliones į užsienį buvo galima sužinoti parodoje „Atrask pasaulį“.

Pažink Lietuvą

Vakarų Lietuvos stendą parengė palangiškiai. Stendas užėmė beveik 100 kv. metrų ir buvo įkurtas priešais Vilniaus krašto stendą. Pamario krašto stendą aplankė daug parodos lankytojų. E. Judžentis pasakojo, kad stilizuotame stende buvo pavaizduota jūra, saulėlydis.

Su Šilutės ženklu įsikūrė Šilutės turizmo ir informacijos centras, paruošęs įvairių leidinių, turistinių lankstinukų, žemėlapių, leidinį, kuriame susiruošusieji aplankyti šį kraštą ras daug informacijos apie strateginius kultūrinius krašto renginius šiemet.

E. Judžentis pasakojo, kad jau pabuvojusieji Pamaryje domėjosi Šaktarpio švente, žuvienės virimo čempionatu, kultūriniais ir sporto renginiais prie marių. Dar tik planuojantiems vykti buvo įdomu sužinoti, ką gali pamatyti, kur apsigyventi, domino kelionės laivais. Parodos lankytojams išdalinta per 2000 įvairių leidinių apie Šilutės rajoną.

Pasak E. Judženčio, dauguma lankytojų buvo vilniečiai. Šilutės TIC pasirūpino, kad parodos lankytojai gautų išsamią informaciją, todėl leidiniai išspausdinti 4 kalbomis: lietuvių, rusų, anglų, vokiečių. Dauguma pageidavo lietuvių kalba, tačiau netrūko norinčių turėti informacijos rusų, anglų kalbomis.

Šilutiškiai parodoje pristatė tarptautinį projektą  „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“. Šiame projekte šilutiškiai dalyvauja  kartu su  Gdansko Pruščo (Lenkija) ir Vellinge (Švedija) miestais. Projektą pristatė Šilutės r. savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus specialistė bei projekto vadovė Rasa Kmitienė, jai talkino kolega Romualdas Ambrulaitis. Parodą aplankė Šilutės rajono savivaldybės meras Šarūnas Laužikas, vicemeras Virgilijus Pozingis, Savivaldybės Komunikacijos skyriaus atstovai, Tarybos nariai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite