Šilutiškiai – „Adventur 2014“ parodoje

Savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ šurmuliavo antroji tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur 2014“.

Šilutės rajono savivaldybės administracija ir Šilutės turizmo informacinis centras informaciją apie renginius, laisvalaikio, poilsio ir turizmo paslaugas, kultūros bei kitus maršrutus mūsų savivaldybėje bei regione pristatė bendrame Vakarų Lietuvos stende. Vakarų Lietuvos regioną be šilutiškių pristatė Palanga, Kretinga, Skuodas, Klaipėdos miestas ir Klaipėdos rajonas.

Šilutės turizmo informacijos centro vadovas Edvardas Judžentis „Pamariui“ pasakojo, kad susidomėjimas Vakarų Lietuvos regionu buvo didžiulis.

Tris dienas vyko spalvingas renginys, kurio metu buvo platinama informacija apie keliones, turizmo paslaugas, aktyvaus poilsio, kultūros bei kitus maršrutus. Šiemet paroda atsigręžė į šeimas ir pagrindiniu akcentu pasirinko poilsį su šeima. Parodos lankytojai, kuriuos domina turizmo, poilsio ir laisvalaikio paslaugos Lietuvoje, rinkosi parodos temą „Pažink Lietuvą“. Tie, kuriuos vilioja  laisvalaikio pramogų ir nuotykių parkai, aktyvaus laisvalaikio inventorius skubėjo į parodą „Poilsiauk aktyviai“ . Apie poilsines, pažintines užsienio keliones, individualų turizmą, dalykines keliones į užsienį buvo galima sužinoti parodoje „Atrask pasaulį“.

Pažink Lietuvą

Vakarų Lietuvos stendą parengė palangiškiai. Stendas užėmė beveik 100 kv. metrų ir buvo įkurtas priešais Vilniaus krašto stendą. Pamario krašto stendą aplankė daug parodos lankytojų. E. Judžentis pasakojo, kad stilizuotame stende buvo pavaizduota jūra, saulėlydis.

Su Šilutės ženklu įsikūrė Šilutės turizmo ir informacijos centras, paruošęs įvairių leidinių, turistinių lankstinukų, žemėlapių, leidinį, kuriame susiruošusieji aplankyti šį kraštą ras daug informacijos apie strateginius kultūrinius krašto renginius šiemet.

E. Judžentis pasakojo, kad jau pabuvojusieji Pamaryje domėjosi Šaktarpio švente, žuvienės virimo čempionatu, kultūriniais ir sporto renginiais prie marių. Dar tik planuojantiems vykti buvo įdomu sužinoti, ką gali pamatyti, kur apsigyventi, domino kelionės laivais. Parodos lankytojams išdalinta per 2000 įvairių leidinių apie Šilutės rajoną.

Pasak E. Judženčio, dauguma lankytojų buvo vilniečiai. Šilutės TIC pasirūpino, kad parodos lankytojai gautų išsamią informaciją, todėl leidiniai išspausdinti 4 kalbomis: lietuvių, rusų, anglų, vokiečių. Dauguma pageidavo lietuvių kalba, tačiau netrūko norinčių turėti informacijos rusų, anglų kalbomis.

Šilutiškiai parodoje pristatė tarptautinį projektą  „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“. Šiame projekte šilutiškiai dalyvauja  kartu su  Gdansko Pruščo (Lenkija) ir Vellinge (Švedija) miestais. Projektą pristatė Šilutės r. savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus specialistė bei projekto vadovė Rasa Kmitienė, jai talkino kolega Romualdas Ambrulaitis. Parodą aplankė Šilutės rajono savivaldybės meras Šarūnas Laužikas, vicemeras Virgilijus Pozingis, Savivaldybės Komunikacijos skyriaus atstovai, Tarybos nariai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite