Šilutiškiai – „Adventur 2014“ parodoje

Savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ šurmuliavo antroji tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur 2014“.

Šilutės rajono savivaldybės administracija ir Šilutės turizmo informacinis centras informaciją apie renginius, laisvalaikio, poilsio ir turizmo paslaugas, kultūros bei kitus maršrutus mūsų savivaldybėje bei regione pristatė bendrame Vakarų Lietuvos stende. Vakarų Lietuvos regioną be šilutiškių pristatė Palanga, Kretinga, Skuodas, Klaipėdos miestas ir Klaipėdos rajonas.

Šilutės turizmo informacijos centro vadovas Edvardas Judžentis „Pamariui“ pasakojo, kad susidomėjimas Vakarų Lietuvos regionu buvo didžiulis.

Tris dienas vyko spalvingas renginys, kurio metu buvo platinama informacija apie keliones, turizmo paslaugas, aktyvaus poilsio, kultūros bei kitus maršrutus. Šiemet paroda atsigręžė į šeimas ir pagrindiniu akcentu pasirinko poilsį su šeima. Parodos lankytojai, kuriuos domina turizmo, poilsio ir laisvalaikio paslaugos Lietuvoje, rinkosi parodos temą „Pažink Lietuvą“. Tie, kuriuos vilioja  laisvalaikio pramogų ir nuotykių parkai, aktyvaus laisvalaikio inventorius skubėjo į parodą „Poilsiauk aktyviai“ . Apie poilsines, pažintines užsienio keliones, individualų turizmą, dalykines keliones į užsienį buvo galima sužinoti parodoje „Atrask pasaulį“.

Pažink Lietuvą

Vakarų Lietuvos stendą parengė palangiškiai. Stendas užėmė beveik 100 kv. metrų ir buvo įkurtas priešais Vilniaus krašto stendą. Pamario krašto stendą aplankė daug parodos lankytojų. E. Judžentis pasakojo, kad stilizuotame stende buvo pavaizduota jūra, saulėlydis.

Su Šilutės ženklu įsikūrė Šilutės turizmo ir informacijos centras, paruošęs įvairių leidinių, turistinių lankstinukų, žemėlapių, leidinį, kuriame susiruošusieji aplankyti šį kraštą ras daug informacijos apie strateginius kultūrinius krašto renginius šiemet.

E. Judžentis pasakojo, kad jau pabuvojusieji Pamaryje domėjosi Šaktarpio švente, žuvienės virimo čempionatu, kultūriniais ir sporto renginiais prie marių. Dar tik planuojantiems vykti buvo įdomu sužinoti, ką gali pamatyti, kur apsigyventi, domino kelionės laivais. Parodos lankytojams išdalinta per 2000 įvairių leidinių apie Šilutės rajoną.

Pasak E. Judženčio, dauguma lankytojų buvo vilniečiai. Šilutės TIC pasirūpino, kad parodos lankytojai gautų išsamią informaciją, todėl leidiniai išspausdinti 4 kalbomis: lietuvių, rusų, anglų, vokiečių. Dauguma pageidavo lietuvių kalba, tačiau netrūko norinčių turėti informacijos rusų, anglų kalbomis.

Šilutiškiai parodoje pristatė tarptautinį projektą  „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“. Šiame projekte šilutiškiai dalyvauja  kartu su  Gdansko Pruščo (Lenkija) ir Vellinge (Švedija) miestais. Projektą pristatė Šilutės r. savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus specialistė bei projekto vadovė Rasa Kmitienė, jai talkino kolega Romualdas Ambrulaitis. Parodą aplankė Šilutės rajono savivaldybės meras Šarūnas Laužikas, vicemeras Virgilijus Pozingis, Savivaldybės Komunikacijos skyriaus atstovai, Tarybos nariai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite