Šilutės vaikų lopšeliui-darželiui „Žibutė“ – 40 metų

Beveik visą spalį Šilutės vaikų lopšelis-darželis „Žibutė“ šventė veiklos 40 metų sukaktį. Vienas iš penkių mieste veikiančių vaikų lopšelių-darželių į mokyklą išlydėjo 39 vaikų laidas – beveik 2000 mažųjų. „Žibutei“ vadovauja direktorė Raimonda Jaruškevičienė.

Priešpaskutinę spalio savaitę „Žibutėje“ vyko atvirų durų diena „Spalvų paletė“. Kiekvieną rytą aktų salėje pieštas paveikslas darželiui. Pirmadienį švęsta mėlynai, antradienį – geltonai, trečiadienį – raudonai, ketvirtadienį – žaliai, o penktadienis skirtas „Tortadienio spalvadieniui“. Atvirų durų savaitė baigėsi svečių sveikinimais, dovanomis, linksmybėmis.
Direktorė R. Jaruškevičienė mielai priėmė ir vėliau atvykusius sveikintojus. Penktadienį į „Žibutę“ užsuko Seimo narys Artūras Skardžius, Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Rajono vadovai didžiavosi, kad šį darželį yra lankę ir jų vaikai. A. Skardžius prie arbatos puodelio susirinkusioms kolektyvo moterims ir direktorei padėkojo už šilumą, atsidavimą vaikams – mūsų valstybės Lietuvos ateičiai, nes vaikų lopšelis-darželis yra visko pradžia. Čia išmokstama pirmoji raidė, pirmasis skaičius, parašomas pirmasis žodis. Seimo narys palinkėjo įstaigos bendruomenei geriausios kloties, stiprybės, sveikatos.
R. Jaruškevičienė priminė ugdymo įstaigos pradžią – 1975 m. spalio 28 d. Tada sulaukta 62 vaikučių. Po ketverių metų įsteigta specialiojo ugdymo grupė vaikams su kalbos ir komunikacijos sutrikimais. 1993 m. suburta grupė vaikų, kurie auklėti pagal Valdorfo pedagogiką, populiarią Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje.
Šiuo metu „Žibutėje“ yra 151 vaikas. Įstaiga iš kitų išsiskiria ypatingu dėmesiu sveikatai: sveikai gyvensenai, mitybai, sportui, grūdinimuisi. Sveiką gyvenimo būdą propaguojanti įstaiga priklauso panašių įstaigų darbuotojų asociacijai „Sveikatos želmenėliai“. Nuo 2010 m. yra respublikinio projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ narė, priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui „Sveika mokykla“. Turi net sveikatingumo centrą su smėlio ir vandens baseinais. Ne tik vaikai, bet ir jų tėvai įtraukiami į bendrą siekį – saugoti sveikatą, daugiau apie ją žinoti, sveikai gyventi.
„Žibutės“ jubiliejus yra ir čia 40 metų dirbančių kolektyvo narių svarbi sukaktis: visus 40 metų „Žibutėje“ dirba auklėtojos Elena Genienė, Regina Mockienė, Zofija Žemulienė ir auklėtojos padėjėja Danutė Bendžiuvienė. Dešimt metų įstaigai vadovauja direktorė R. Jaruškevičienė, pakeitusi nuo darželio įkūrimo jam vadovavusią žinomą šilutiškę Virginiją Bičkauskienę. Per 40 metų įstaigai vadovavo tik dvi vadovės.
Darželyje veikia 9 vaikų grupės. Direktorė pasakojo, kad sugrįžta šeimų ir iš užsienio, vaikų vis daugėja, o juk buvo svarstymų, gal Šilutės mieste uždaryti kurį nors vieną vaikų darželį, nes vaikų mažėjo, pastatai tuštėjo…
„Vaikas turi gerbti ir mylėti savo tėvus, savo šeimą“, – kalbėjo R. Jaruškevičienė, šiek tiek netikėtai svečiams ir savo kolektyvo moterims pasakiusi, kad vaikų lopšelis-darželis negali ir nenori pakeisti šeimos, nors ši įstaiga vaiku rūpinasi nuo 7 iki 17.30 val. kiekvieną darbo dieną. O kas lieka šeimai? Vakarai, švenčių ir savaitgalio dienos? Teko girdėti, kad vasarą, kai daugelis miesto vaikų darželių nedirba, tėvai labai jų pasigenda.
„Žibutės“ kolektyvo moteris teiravosi A. Skardžiaus nuomonės apie perpildytas, labai dideles socialinės globos įstaigas, pavyzdžiui, Macikų socialinės globos namus. Ar įmanoma tinkamai rūpintis šimtais globotinių? Gal naudingiau būtų turėti daugiau nedidelių panašių įstaigų?
Seimo narys atsakė, kad Macikų socialinės globos namai, investavus labai daug lėšų, puikiai sutvarkyti, čia yra geros sąlygos kiekvienam globotiniui. „Aš vertinu ne dydį, bet paslaugų kokybę, visą globos ir lavinimo spektrą – galimybę sportuoti, įdomiai praleisti laisvalaikį, pagaliau ir bazę, kur beveik nieko netrūksta, visą aplinką. Esu buvęs Macikų socialinės globos namuose, ne kartą bendravau su buvusiu ilgamečiu vadovu Romualdu Jovaiša. Ten padaryta labai daug, ten – didelės investicijos. Jeigu tokių mažesnės apimties įstaigų būtų daug, vargu ar valstybė jas visas sugebėtų taip aprūpinti ir sukurti tokias gyvenimo, užimtumo sąlygas“, – kalbėjo A. Skardžius.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite