Šilutės vaikų lopšeliui-darželiui „Žibutė“ – 40 metų

Beveik visą spalį Šilutės vaikų lopšelis-darželis „Žibutė“ šventė veiklos 40 metų sukaktį. Vienas iš penkių mieste veikiančių vaikų lopšelių-darželių į mokyklą išlydėjo 39 vaikų laidas – beveik 2000 mažųjų. „Žibutei“ vadovauja direktorė Raimonda Jaruškevičienė.

Priešpaskutinę spalio savaitę „Žibutėje“ vyko atvirų durų diena „Spalvų paletė“. Kiekvieną rytą aktų salėje pieštas paveikslas darželiui. Pirmadienį švęsta mėlynai, antradienį – geltonai, trečiadienį – raudonai, ketvirtadienį – žaliai, o penktadienis skirtas „Tortadienio spalvadieniui“. Atvirų durų savaitė baigėsi svečių sveikinimais, dovanomis, linksmybėmis.
Direktorė R. Jaruškevičienė mielai priėmė ir vėliau atvykusius sveikintojus. Penktadienį į „Žibutę“ užsuko Seimo narys Artūras Skardžius, Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Rajono vadovai didžiavosi, kad šį darželį yra lankę ir jų vaikai. A. Skardžius prie arbatos puodelio susirinkusioms kolektyvo moterims ir direktorei padėkojo už šilumą, atsidavimą vaikams – mūsų valstybės Lietuvos ateičiai, nes vaikų lopšelis-darželis yra visko pradžia. Čia išmokstama pirmoji raidė, pirmasis skaičius, parašomas pirmasis žodis. Seimo narys palinkėjo įstaigos bendruomenei geriausios kloties, stiprybės, sveikatos.
R. Jaruškevičienė priminė ugdymo įstaigos pradžią – 1975 m. spalio 28 d. Tada sulaukta 62 vaikučių. Po ketverių metų įsteigta specialiojo ugdymo grupė vaikams su kalbos ir komunikacijos sutrikimais. 1993 m. suburta grupė vaikų, kurie auklėti pagal Valdorfo pedagogiką, populiarią Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje.
Šiuo metu „Žibutėje“ yra 151 vaikas. Įstaiga iš kitų išsiskiria ypatingu dėmesiu sveikatai: sveikai gyvensenai, mitybai, sportui, grūdinimuisi. Sveiką gyvenimo būdą propaguojanti įstaiga priklauso panašių įstaigų darbuotojų asociacijai „Sveikatos želmenėliai“. Nuo 2010 m. yra respublikinio projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ narė, priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui „Sveika mokykla“. Turi net sveikatingumo centrą su smėlio ir vandens baseinais. Ne tik vaikai, bet ir jų tėvai įtraukiami į bendrą siekį – saugoti sveikatą, daugiau apie ją žinoti, sveikai gyventi.
„Žibutės“ jubiliejus yra ir čia 40 metų dirbančių kolektyvo narių svarbi sukaktis: visus 40 metų „Žibutėje“ dirba auklėtojos Elena Genienė, Regina Mockienė, Zofija Žemulienė ir auklėtojos padėjėja Danutė Bendžiuvienė. Dešimt metų įstaigai vadovauja direktorė R. Jaruškevičienė, pakeitusi nuo darželio įkūrimo jam vadovavusią žinomą šilutiškę Virginiją Bičkauskienę. Per 40 metų įstaigai vadovavo tik dvi vadovės.
Darželyje veikia 9 vaikų grupės. Direktorė pasakojo, kad sugrįžta šeimų ir iš užsienio, vaikų vis daugėja, o juk buvo svarstymų, gal Šilutės mieste uždaryti kurį nors vieną vaikų darželį, nes vaikų mažėjo, pastatai tuštėjo…
„Vaikas turi gerbti ir mylėti savo tėvus, savo šeimą“, – kalbėjo R. Jaruškevičienė, šiek tiek netikėtai svečiams ir savo kolektyvo moterims pasakiusi, kad vaikų lopšelis-darželis negali ir nenori pakeisti šeimos, nors ši įstaiga vaiku rūpinasi nuo 7 iki 17.30 val. kiekvieną darbo dieną. O kas lieka šeimai? Vakarai, švenčių ir savaitgalio dienos? Teko girdėti, kad vasarą, kai daugelis miesto vaikų darželių nedirba, tėvai labai jų pasigenda.
„Žibutės“ kolektyvo moteris teiravosi A. Skardžiaus nuomonės apie perpildytas, labai dideles socialinės globos įstaigas, pavyzdžiui, Macikų socialinės globos namus. Ar įmanoma tinkamai rūpintis šimtais globotinių? Gal naudingiau būtų turėti daugiau nedidelių panašių įstaigų?
Seimo narys atsakė, kad Macikų socialinės globos namai, investavus labai daug lėšų, puikiai sutvarkyti, čia yra geros sąlygos kiekvienam globotiniui. „Aš vertinu ne dydį, bet paslaugų kokybę, visą globos ir lavinimo spektrą – galimybę sportuoti, įdomiai praleisti laisvalaikį, pagaliau ir bazę, kur beveik nieko netrūksta, visą aplinką. Esu buvęs Macikų socialinės globos namuose, ne kartą bendravau su buvusiu ilgamečiu vadovu Romualdu Jovaiša. Ten padaryta labai daug, ten – didelės investicijos. Jeigu tokių mažesnės apimties įstaigų būtų daug, vargu ar valstybė jas visas sugebėtų taip aprūpinti ir sukurti tokias gyvenimo, užimtumo sąlygas“, – kalbėjo A. Skardžius.

„Pamario“ inf.

Hits: 95

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite