Šilutės vaikų lopšeliui-darželiui „Žibutė“ – 40 metų

Beveik visą spalį Šilutės vaikų lopšelis-darželis „Žibutė“ šventė veiklos 40 metų sukaktį. Vienas iš penkių mieste veikiančių vaikų lopšelių-darželių į mokyklą išlydėjo 39 vaikų laidas – beveik 2000 mažųjų. „Žibutei“ vadovauja direktorė Raimonda Jaruškevičienė.

Priešpaskutinę spalio savaitę „Žibutėje“ vyko atvirų durų diena „Spalvų paletė“. Kiekvieną rytą aktų salėje pieštas paveikslas darželiui. Pirmadienį švęsta mėlynai, antradienį – geltonai, trečiadienį – raudonai, ketvirtadienį – žaliai, o penktadienis skirtas „Tortadienio spalvadieniui“. Atvirų durų savaitė baigėsi svečių sveikinimais, dovanomis, linksmybėmis.
Direktorė R. Jaruškevičienė mielai priėmė ir vėliau atvykusius sveikintojus. Penktadienį į „Žibutę“ užsuko Seimo narys Artūras Skardžius, Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Rajono vadovai didžiavosi, kad šį darželį yra lankę ir jų vaikai. A. Skardžius prie arbatos puodelio susirinkusioms kolektyvo moterims ir direktorei padėkojo už šilumą, atsidavimą vaikams – mūsų valstybės Lietuvos ateičiai, nes vaikų lopšelis-darželis yra visko pradžia. Čia išmokstama pirmoji raidė, pirmasis skaičius, parašomas pirmasis žodis. Seimo narys palinkėjo įstaigos bendruomenei geriausios kloties, stiprybės, sveikatos.
R. Jaruškevičienė priminė ugdymo įstaigos pradžią – 1975 m. spalio 28 d. Tada sulaukta 62 vaikučių. Po ketverių metų įsteigta specialiojo ugdymo grupė vaikams su kalbos ir komunikacijos sutrikimais. 1993 m. suburta grupė vaikų, kurie auklėti pagal Valdorfo pedagogiką, populiarią Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje.
Šiuo metu „Žibutėje“ yra 151 vaikas. Įstaiga iš kitų išsiskiria ypatingu dėmesiu sveikatai: sveikai gyvensenai, mitybai, sportui, grūdinimuisi. Sveiką gyvenimo būdą propaguojanti įstaiga priklauso panašių įstaigų darbuotojų asociacijai „Sveikatos želmenėliai“. Nuo 2010 m. yra respublikinio projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ narė, priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui „Sveika mokykla“. Turi net sveikatingumo centrą su smėlio ir vandens baseinais. Ne tik vaikai, bet ir jų tėvai įtraukiami į bendrą siekį – saugoti sveikatą, daugiau apie ją žinoti, sveikai gyventi.
„Žibutės“ jubiliejus yra ir čia 40 metų dirbančių kolektyvo narių svarbi sukaktis: visus 40 metų „Žibutėje“ dirba auklėtojos Elena Genienė, Regina Mockienė, Zofija Žemulienė ir auklėtojos padėjėja Danutė Bendžiuvienė. Dešimt metų įstaigai vadovauja direktorė R. Jaruškevičienė, pakeitusi nuo darželio įkūrimo jam vadovavusią žinomą šilutiškę Virginiją Bičkauskienę. Per 40 metų įstaigai vadovavo tik dvi vadovės.
Darželyje veikia 9 vaikų grupės. Direktorė pasakojo, kad sugrįžta šeimų ir iš užsienio, vaikų vis daugėja, o juk buvo svarstymų, gal Šilutės mieste uždaryti kurį nors vieną vaikų darželį, nes vaikų mažėjo, pastatai tuštėjo…
„Vaikas turi gerbti ir mylėti savo tėvus, savo šeimą“, – kalbėjo R. Jaruškevičienė, šiek tiek netikėtai svečiams ir savo kolektyvo moterims pasakiusi, kad vaikų lopšelis-darželis negali ir nenori pakeisti šeimos, nors ši įstaiga vaiku rūpinasi nuo 7 iki 17.30 val. kiekvieną darbo dieną. O kas lieka šeimai? Vakarai, švenčių ir savaitgalio dienos? Teko girdėti, kad vasarą, kai daugelis miesto vaikų darželių nedirba, tėvai labai jų pasigenda.
„Žibutės“ kolektyvo moteris teiravosi A. Skardžiaus nuomonės apie perpildytas, labai dideles socialinės globos įstaigas, pavyzdžiui, Macikų socialinės globos namus. Ar įmanoma tinkamai rūpintis šimtais globotinių? Gal naudingiau būtų turėti daugiau nedidelių panašių įstaigų?
Seimo narys atsakė, kad Macikų socialinės globos namai, investavus labai daug lėšų, puikiai sutvarkyti, čia yra geros sąlygos kiekvienam globotiniui. „Aš vertinu ne dydį, bet paslaugų kokybę, visą globos ir lavinimo spektrą – galimybę sportuoti, įdomiai praleisti laisvalaikį, pagaliau ir bazę, kur beveik nieko netrūksta, visą aplinką. Esu buvęs Macikų socialinės globos namuose, ne kartą bendravau su buvusiu ilgamečiu vadovu Romualdu Jovaiša. Ten padaryta labai daug, ten – didelės investicijos. Jeigu tokių mažesnės apimties įstaigų būtų daug, vargu ar valstybė jas visas sugebėtų taip aprūpinti ir sukurti tokias gyvenimo, užimtumo sąlygas“, – kalbėjo A. Skardžius.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite