Šilutės vaikų lopšeliui-darželiui „Žibutė“ – 40 metų

Beveik visą spalį Šilutės vaikų lopšelis-darželis „Žibutė“ šventė veiklos 40 metų sukaktį. Vienas iš penkių mieste veikiančių vaikų lopšelių-darželių į mokyklą išlydėjo 39 vaikų laidas – beveik 2000 mažųjų. „Žibutei“ vadovauja direktorė Raimonda Jaruškevičienė.

Priešpaskutinę spalio savaitę „Žibutėje“ vyko atvirų durų diena „Spalvų paletė“. Kiekvieną rytą aktų salėje pieštas paveikslas darželiui. Pirmadienį švęsta mėlynai, antradienį – geltonai, trečiadienį – raudonai, ketvirtadienį – žaliai, o penktadienis skirtas „Tortadienio spalvadieniui“. Atvirų durų savaitė baigėsi svečių sveikinimais, dovanomis, linksmybėmis.
Direktorė R. Jaruškevičienė mielai priėmė ir vėliau atvykusius sveikintojus. Penktadienį į „Žibutę“ užsuko Seimo narys Artūras Skardžius, Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Rajono vadovai didžiavosi, kad šį darželį yra lankę ir jų vaikai. A. Skardžius prie arbatos puodelio susirinkusioms kolektyvo moterims ir direktorei padėkojo už šilumą, atsidavimą vaikams – mūsų valstybės Lietuvos ateičiai, nes vaikų lopšelis-darželis yra visko pradžia. Čia išmokstama pirmoji raidė, pirmasis skaičius, parašomas pirmasis žodis. Seimo narys palinkėjo įstaigos bendruomenei geriausios kloties, stiprybės, sveikatos.
R. Jaruškevičienė priminė ugdymo įstaigos pradžią – 1975 m. spalio 28 d. Tada sulaukta 62 vaikučių. Po ketverių metų įsteigta specialiojo ugdymo grupė vaikams su kalbos ir komunikacijos sutrikimais. 1993 m. suburta grupė vaikų, kurie auklėti pagal Valdorfo pedagogiką, populiarią Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje.
Šiuo metu „Žibutėje“ yra 151 vaikas. Įstaiga iš kitų išsiskiria ypatingu dėmesiu sveikatai: sveikai gyvensenai, mitybai, sportui, grūdinimuisi. Sveiką gyvenimo būdą propaguojanti įstaiga priklauso panašių įstaigų darbuotojų asociacijai „Sveikatos želmenėliai“. Nuo 2010 m. yra respublikinio projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ narė, priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui „Sveika mokykla“. Turi net sveikatingumo centrą su smėlio ir vandens baseinais. Ne tik vaikai, bet ir jų tėvai įtraukiami į bendrą siekį – saugoti sveikatą, daugiau apie ją žinoti, sveikai gyventi.
„Žibutės“ jubiliejus yra ir čia 40 metų dirbančių kolektyvo narių svarbi sukaktis: visus 40 metų „Žibutėje“ dirba auklėtojos Elena Genienė, Regina Mockienė, Zofija Žemulienė ir auklėtojos padėjėja Danutė Bendžiuvienė. Dešimt metų įstaigai vadovauja direktorė R. Jaruškevičienė, pakeitusi nuo darželio įkūrimo jam vadovavusią žinomą šilutiškę Virginiją Bičkauskienę. Per 40 metų įstaigai vadovavo tik dvi vadovės.
Darželyje veikia 9 vaikų grupės. Direktorė pasakojo, kad sugrįžta šeimų ir iš užsienio, vaikų vis daugėja, o juk buvo svarstymų, gal Šilutės mieste uždaryti kurį nors vieną vaikų darželį, nes vaikų mažėjo, pastatai tuštėjo…
„Vaikas turi gerbti ir mylėti savo tėvus, savo šeimą“, – kalbėjo R. Jaruškevičienė, šiek tiek netikėtai svečiams ir savo kolektyvo moterims pasakiusi, kad vaikų lopšelis-darželis negali ir nenori pakeisti šeimos, nors ši įstaiga vaiku rūpinasi nuo 7 iki 17.30 val. kiekvieną darbo dieną. O kas lieka šeimai? Vakarai, švenčių ir savaitgalio dienos? Teko girdėti, kad vasarą, kai daugelis miesto vaikų darželių nedirba, tėvai labai jų pasigenda.
„Žibutės“ kolektyvo moteris teiravosi A. Skardžiaus nuomonės apie perpildytas, labai dideles socialinės globos įstaigas, pavyzdžiui, Macikų socialinės globos namus. Ar įmanoma tinkamai rūpintis šimtais globotinių? Gal naudingiau būtų turėti daugiau nedidelių panašių įstaigų?
Seimo narys atsakė, kad Macikų socialinės globos namai, investavus labai daug lėšų, puikiai sutvarkyti, čia yra geros sąlygos kiekvienam globotiniui. „Aš vertinu ne dydį, bet paslaugų kokybę, visą globos ir lavinimo spektrą – galimybę sportuoti, įdomiai praleisti laisvalaikį, pagaliau ir bazę, kur beveik nieko netrūksta, visą aplinką. Esu buvęs Macikų socialinės globos namuose, ne kartą bendravau su buvusiu ilgamečiu vadovu Romualdu Jovaiša. Ten padaryta labai daug, ten – didelės investicijos. Jeigu tokių mažesnės apimties įstaigų būtų daug, vargu ar valstybė jas visas sugebėtų taip aprūpinti ir sukurti tokias gyvenimo, užimtumo sąlygas“, – kalbėjo A. Skardžius.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite