Šilutės vaikų lopšeliui-darželiui „Žibutė“ – 40 metų

Beveik visą spalį Šilutės vaikų lopšelis-darželis „Žibutė“ šventė veiklos 40 metų sukaktį. Vienas iš penkių mieste veikiančių vaikų lopšelių-darželių į mokyklą išlydėjo 39 vaikų laidas – beveik 2000 mažųjų. „Žibutei“ vadovauja direktorė Raimonda Jaruškevičienė.

Priešpaskutinę spalio savaitę „Žibutėje“ vyko atvirų durų diena „Spalvų paletė“. Kiekvieną rytą aktų salėje pieštas paveikslas darželiui. Pirmadienį švęsta mėlynai, antradienį – geltonai, trečiadienį – raudonai, ketvirtadienį – žaliai, o penktadienis skirtas „Tortadienio spalvadieniui“. Atvirų durų savaitė baigėsi svečių sveikinimais, dovanomis, linksmybėmis.
Direktorė R. Jaruškevičienė mielai priėmė ir vėliau atvykusius sveikintojus. Penktadienį į „Žibutę“ užsuko Seimo narys Artūras Skardžius, Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Rajono vadovai didžiavosi, kad šį darželį yra lankę ir jų vaikai. A. Skardžius prie arbatos puodelio susirinkusioms kolektyvo moterims ir direktorei padėkojo už šilumą, atsidavimą vaikams – mūsų valstybės Lietuvos ateičiai, nes vaikų lopšelis-darželis yra visko pradžia. Čia išmokstama pirmoji raidė, pirmasis skaičius, parašomas pirmasis žodis. Seimo narys palinkėjo įstaigos bendruomenei geriausios kloties, stiprybės, sveikatos.
R. Jaruškevičienė priminė ugdymo įstaigos pradžią – 1975 m. spalio 28 d. Tada sulaukta 62 vaikučių. Po ketverių metų įsteigta specialiojo ugdymo grupė vaikams su kalbos ir komunikacijos sutrikimais. 1993 m. suburta grupė vaikų, kurie auklėti pagal Valdorfo pedagogiką, populiarią Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje.
Šiuo metu „Žibutėje“ yra 151 vaikas. Įstaiga iš kitų išsiskiria ypatingu dėmesiu sveikatai: sveikai gyvensenai, mitybai, sportui, grūdinimuisi. Sveiką gyvenimo būdą propaguojanti įstaiga priklauso panašių įstaigų darbuotojų asociacijai „Sveikatos želmenėliai“. Nuo 2010 m. yra respublikinio projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ narė, priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui „Sveika mokykla“. Turi net sveikatingumo centrą su smėlio ir vandens baseinais. Ne tik vaikai, bet ir jų tėvai įtraukiami į bendrą siekį – saugoti sveikatą, daugiau apie ją žinoti, sveikai gyventi.
„Žibutės“ jubiliejus yra ir čia 40 metų dirbančių kolektyvo narių svarbi sukaktis: visus 40 metų „Žibutėje“ dirba auklėtojos Elena Genienė, Regina Mockienė, Zofija Žemulienė ir auklėtojos padėjėja Danutė Bendžiuvienė. Dešimt metų įstaigai vadovauja direktorė R. Jaruškevičienė, pakeitusi nuo darželio įkūrimo jam vadovavusią žinomą šilutiškę Virginiją Bičkauskienę. Per 40 metų įstaigai vadovavo tik dvi vadovės.
Darželyje veikia 9 vaikų grupės. Direktorė pasakojo, kad sugrįžta šeimų ir iš užsienio, vaikų vis daugėja, o juk buvo svarstymų, gal Šilutės mieste uždaryti kurį nors vieną vaikų darželį, nes vaikų mažėjo, pastatai tuštėjo…
„Vaikas turi gerbti ir mylėti savo tėvus, savo šeimą“, – kalbėjo R. Jaruškevičienė, šiek tiek netikėtai svečiams ir savo kolektyvo moterims pasakiusi, kad vaikų lopšelis-darželis negali ir nenori pakeisti šeimos, nors ši įstaiga vaiku rūpinasi nuo 7 iki 17.30 val. kiekvieną darbo dieną. O kas lieka šeimai? Vakarai, švenčių ir savaitgalio dienos? Teko girdėti, kad vasarą, kai daugelis miesto vaikų darželių nedirba, tėvai labai jų pasigenda.
„Žibutės“ kolektyvo moteris teiravosi A. Skardžiaus nuomonės apie perpildytas, labai dideles socialinės globos įstaigas, pavyzdžiui, Macikų socialinės globos namus. Ar įmanoma tinkamai rūpintis šimtais globotinių? Gal naudingiau būtų turėti daugiau nedidelių panašių įstaigų?
Seimo narys atsakė, kad Macikų socialinės globos namai, investavus labai daug lėšų, puikiai sutvarkyti, čia yra geros sąlygos kiekvienam globotiniui. „Aš vertinu ne dydį, bet paslaugų kokybę, visą globos ir lavinimo spektrą – galimybę sportuoti, įdomiai praleisti laisvalaikį, pagaliau ir bazę, kur beveik nieko netrūksta, visą aplinką. Esu buvęs Macikų socialinės globos namuose, ne kartą bendravau su buvusiu ilgamečiu vadovu Romualdu Jovaiša. Ten padaryta labai daug, ten – didelės investicijos. Jeigu tokių mažesnės apimties įstaigų būtų daug, vargu ar valstybė jas visas sugebėtų taip aprūpinti ir sukurti tokias gyvenimo, užimtumo sąlygas“, – kalbėjo A. Skardžius.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio. Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų. Tai nurodyta Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai pateiktoje ataskaitoje. Joje taip pat pažymėta galimybė tokius pastatus statyti aukštesnius, nei kad dabar numato teisės aktai. Balandžio mėnesį suformuotos darbo grupės ataskaitoje pateiktas veiksmų planas tikslui pasiekti – statyti statinius iš atsinaujinančių išteklių (organinių, medinių) konstrukcijų, kurios sudarytų 50 proc. statybinių medžiagų. Nors šiuo

Lietuvos paštas planuoja dvigubai išplėsti paštomatų tinklą

Lietuvos paštas paskelbė viešąjį konkursą, kuriuo planuoja įsigyti iki 280 naujų paštomatų. Įgyvendinant paštomatų plėtrą, ateinančiais metais bus įrengta 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, o likusią įrangą planuojama įsigyti iki 2025 metų. „Jau kelis metus stebime tendenciją, kai siunčiamų daiktų kiekis auga, o laiškų – mažėja. Pandemijos laikotarpiu visuomenės apsipirkimo bei siuntimo įpročiai dar sparčiau keitėsi – stipriai augo siuntų segmentas. Klientai ypač pamėgo paštomatus kaip greitą, patogų ir aplinkai draugiškesnį siuntimo būdą. Prognozuojame, kad tokie siuntimo įpročiai išliks ir

Ligonių kasos vaiko sveikatos pažymėjimais ragina pasirūpinti iš anksto

Nors iki naujų mokslo metų pradžios dar geras mėnuo, ligonių kasos jau dabar primena tėvams apie būtinybę atlikti profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Vizito pas šeimos gydytojus raginama neatidėlioti, nes rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti pasitikrinti atėjusiųjų eilės. Kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis sudariusiose gydymo įstaigose mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės – jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos

Taip pat skaitykite