Šilutės ugniagesiai šiemet sulauks naujos technikos

Naujojo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) pastato sienos vis gražėja. Užbaigti statybas tikimasi kitais metais, tačiau naujos technikos Šilutės gaisrininkai laukia šių metų pabaigoje. 

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technikos parką jau šiemet papildys nauja automobilinė cisterna ir keltuvas.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technikos parką jau šiemet papildys nauja automobilinė cisterna ir keltuvas.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad šiemet bus baigta įrengti technikos saugojimo garažus, skirtus technikai laikyti, plauti ir aptarnauti. Tad šiemet tikisi sulaukti ir naujos technikos. Iki metų pabaigos į Šilutę turėtų atriedėti trijų varomųjų ašių čekiško sunkvežimio „Tatra“ pagrindu pagaminta automobilinė cisterna ir keltuvas.
Automobilinis keltuvas turės pakeisti jau daug metų naudojamą sovietinį sunkvežimio ZIL-131 pagrindu pagamintą keltuvą. Anot R. Mačijausko, svarbiausia, kad keltuvą ugniagesiai galės valdyti iš lopšio ir patys reguliuoti keltuvo strėlės padėtį. Anksčiau, klausydamas ugniagesių komandų, tai darydavo keltuvo operatorius, todėl tiksliai jį suvaldyti buvo sudėtingiau.
Labiausiai laukiama naujos automobilinės cisternos. Ji bus apie 20 tonų talpos ir galės įveikti iki 1 metro gylio brastą, veždama 10 tonų vandens. Tai bendras čekų ir lietuvių gaminys. „Tatra“ pateiks važiuoklę, o visą įrangą ant jos sumontuos UAB „Iksada“ iš Vilniaus. Šilutės PGT viršininko žiniomis, automobilio gamybos darbai jau baigiami. Turėdami didesnes vandens atsargas, gaisrininkai galės efektyviau malšinti liepsnas. Ant didesnio pravažumo važiuoklės pritvirtinta cisterna įgalins prireikus ją naudoti ir gelbėjimo darbams.
Šiuo metu Šilutės PGT beturi vien ratinę amfibiją, nes naftininkų panaudai duotos amfibijos „Marija“ nebeliko. AB „Orlen Lietuva“, 2013 m. kovą pasirašiusi panaudos sutartį su Šilutės rajono savivaldybe, perleido jai rusišką vikšrinį visureigį GAZ-71 GT-SM . Biržuose, kur ši technika naudota iki šiol, visureigis buvo vadinamas Marijos vardu. Tikėtasi, kad ji pravers potvynio metu, kai nereikia vežti daug žmonių arba sunkaus krovinio. Ji galėjo vežti 10 žmonių arba apie toną krovinių. Amfibija, pagaminta 1994 metais, galėjo važiuoti apie 60 km/val. greičiu, apie 5-6 km per valandą greičiu plaukti, įveikti 1,2 metro gylio brastą. Atrodė, kad ši technika puikiai užsirekomenduos mūsų rajone, tačiau taip neatsitiko. Paaiškėjo, kad ji per lengva. Potvynio metu ją neša srovė, sukeldama pavojų patiems gelbėtojams. Pasak R. Mačijausko, mūsų rajone reikalingos 10-20 tonų sveriančios amfibijos, o su lengvesnėmis dirbti sudėtinga.
Prastovėjusi 3 metus, „Marija“ grąžinta AB „Orlen Lietuva“ ir jau parduota aukcione. Šiuo metu gaisrininkams belieka tenkintis turima ratine amfibija ir laukti, kol kariškiai atgabens sunkiasvorę vikšrinę. Beje, ir toji beliko tik viena. Gerai, kad kelinti metai iš eilės potvyniai būna nedideli.

Vaidotas VILKAS

2013 metų pavasarį naftininkų paskolinta amfibija „Marija“ Šilutės gelbėtojams taip ir nepravertė, nes buvo per lengva.

2013 metų pavasarį naftininkų paskolinta amfibija „Marija“ Šilutės gelbėtojams taip ir nepravertė, nes buvo per lengva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite