Šilutės ugniagesiai šiemet sulauks naujos technikos
Naujojo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) pastato sienos vis gražėja. Užbaigti statybas tikimasi kitais metais, tačiau naujos technikos Šilutės gaisrininkai laukia šių metų pabaigoje.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technikos parką jau šiemet papildys nauja automobilinė cisterna ir keltuvas.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad šiemet bus baigta įrengti technikos saugojimo garažus, skirtus technikai laikyti, plauti ir aptarnauti. Tad šiemet tikisi sulaukti ir naujos technikos. Iki metų pabaigos į Šilutę turėtų atriedėti trijų varomųjų ašių čekiško sunkvežimio „Tatra“ pagrindu pagaminta automobilinė cisterna ir keltuvas.
Automobilinis keltuvas turės pakeisti jau daug metų naudojamą sovietinį sunkvežimio ZIL-131 pagrindu pagamintą keltuvą. Anot R. Mačijausko, svarbiausia, kad keltuvą ugniagesiai galės valdyti iš lopšio ir patys reguliuoti keltuvo strėlės padėtį. Anksčiau, klausydamas ugniagesių komandų, tai darydavo keltuvo operatorius, todėl tiksliai jį suvaldyti buvo sudėtingiau.
Labiausiai laukiama naujos automobilinės cisternos. Ji bus apie 20 tonų talpos ir galės įveikti iki 1 metro gylio brastą, veždama 10 tonų vandens. Tai bendras čekų ir lietuvių gaminys. „Tatra“ pateiks važiuoklę, o visą įrangą ant jos sumontuos UAB „Iksada“ iš Vilniaus. Šilutės PGT viršininko žiniomis, automobilio gamybos darbai jau baigiami. Turėdami didesnes vandens atsargas, gaisrininkai galės efektyviau malšinti liepsnas. Ant didesnio pravažumo važiuoklės pritvirtinta cisterna įgalins prireikus ją naudoti ir gelbėjimo darbams.
Šiuo metu Šilutės PGT beturi vien ratinę amfibiją, nes naftininkų panaudai duotos amfibijos „Marija“ nebeliko. AB „Orlen Lietuva“, 2013 m. kovą pasirašiusi panaudos sutartį su Šilutės rajono savivaldybe, perleido jai rusišką vikšrinį visureigį GAZ-71 GT-SM . Biržuose, kur ši technika naudota iki šiol, visureigis buvo vadinamas Marijos vardu. Tikėtasi, kad ji pravers potvynio metu, kai nereikia vežti daug žmonių arba sunkaus krovinio. Ji galėjo vežti 10 žmonių arba apie toną krovinių. Amfibija, pagaminta 1994 metais, galėjo važiuoti apie 60 km/val. greičiu, apie 5-6 km per valandą greičiu plaukti, įveikti 1,2 metro gylio brastą. Atrodė, kad ši technika puikiai užsirekomenduos mūsų rajone, tačiau taip neatsitiko. Paaiškėjo, kad ji per lengva. Potvynio metu ją neša srovė, sukeldama pavojų patiems gelbėtojams. Pasak R. Mačijausko, mūsų rajone reikalingos 10-20 tonų sveriančios amfibijos, o su lengvesnėmis dirbti sudėtinga.
Prastovėjusi 3 metus, „Marija“ grąžinta AB „Orlen Lietuva“ ir jau parduota aukcione. Šiuo metu gaisrininkams belieka tenkintis turima ratine amfibija ir laukti, kol kariškiai atgabens sunkiasvorę vikšrinę. Beje, ir toji beliko tik viena. Gerai, kad kelinti metai iš eilės potvyniai būna nedideli.
Vaidotas VILKAS

2013 metų pavasarį naftininkų paskolinta amfibija „Marija“ Šilutės gelbėtojams taip ir nepravertė, nes buvo per lengva.