Šilutės ugniagesiai laukia įkurtuvių

Taip atrodys naujoji Šilutės PGT būstinė. UAB „Nemuno deltos projektai“ vizualizacija

Jau kitąmet Šilutės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba tikisi persikelti į naujas 1,5 milijono eurų vertės patalpas. Tiesa, oficialiai darbus numatyta užbaigti 2017 metais, tačiau tikimasi, kad tai bus padaryta greičiau. Ir tai tik pirmasis rekonstrukcijos etapas. Pastačius naują gaisrininkų būstinę, planuojama rekonstruoti 1911 m. pastatytą istorinę Šilutės gaisrinę.

Nors kol kas Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) kieme dar tik griaunami senieji garažai, kad rastųsi vietos naujiems statiniams, šios tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas neslepia geros nuotaikos. Jį lengva suprasti: statybininkai Šilutės PGT paskutinį kartą darbavosi 1993 metais, kai kapitališkai remontavo dar H. Šojų menančią istorinę gaisrinę.
Tai dar ne visos geros naujienos. Vietoje senųjų, dar sovietiniais laikais pagamintų automobilinių cisternų, atsiras šiuolaikiškos, vakarietiškos. Specialiai šilutiškiams bus pagaminta didžiulė 10 tonų talpos autocisterna, galinti įveikti iki 1,4 metro gylio vandenį.
Bėdai prispyrus, ją bus galima panaudoti vietoj dabartinės amfibijos, kurios planuojama atsisakyti, nes ji susidėvėjo, nuolatos genda, darosi sudėtinga gauti jai atsarginių detalių ir šios yra brangios. Be to, skirtingai nuo šiuolaikinės technikos, karinė amfibija suryja daug degalų. Naujos technikos šilutiškiai iki šiol gaudavo mažai, mat neturėjo kur jos laikyti. Nors gaisrinėje budima visą parą, tačiau laikyti kieme po kelis šimtus tūkstančių eurų kainuojančius automobilius nesaugu, nebuvo sąlygų ir tinkamai aptarnauti techniką. Iš senosios specializuotos technikos, ko gero, liks tik sunkvežimis su kopėčiomis.
Naują Šilutės PGT pastatą suprojektavo šilutiškiai – UAB „Nemuno deltos projektai“. Šilutiškiai jį ir statys. Čia darbuosis UAB „Statybų valdymo sprendimai“. Generalinis rangovas – UAB „Infes“ iš Vilniaus. Lėšų renovacijai skiriama iš valstybės biudžeto. Naujasis pastatas bus statomas toliau nuo gatvės, dabartinės Šilutės PGT kieme.
Beveik visą pirmąjį aukštą užims technikos garažai, plovykla, remonto patalpos. Garažai specialiai suprojektuoti be pertvarų, kad viduje automobilius būtų galima patogiau pastatyti ir aptarnauti. „Specialiai paprašėme projektuotojų, kad apačioje būtų dideli langai ir praeiviai galėtų per juos matyti modernias gaisrininkų mašinas. Juk jos gražios“, – kalbėjo Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas.

Renovacijos darbai prasidėjo nuo senųjų garažų griovimo.

Antrame aukšte bus gaisrininkų poilsio ir asmeninės higienos patalpos, mokymo klasės, virtuvėlė, asmeninių apsaugos priemonių saugojimo ir priežiūros patalpos. Specialiai treniruotėms bus pastatytas 14,5 metro aukščio bokštas. Kad neužgožtų senosios gaisrinės, jį pastatys labiausiai nuo gatvės nutolusioje naujojo komplekso dalyje. Pasak R. Mačijausko, atsiras dar vienas atributas, be kurio sunkiai įsivaizduojama gaisrinė ir kurio iki šiol nebuvo. Tai gyvenamąsias patalpas ir pirmame aukšte esančius technikos bokšus jungiantis stulpas, kuriuo gaisrininkai tiesiog nušliuoš į apačią prie savo technikos.
„Ilgametė patirtis parodė, kad taip gerokai greičiau, negu nulipti laiptais, tad, kodėl atsiradus galimybei, tuo nepasinaudoti?“, – paaiškino R. Mačijauskas. Po rekonstrukcijos Šilutės ugniagesiai turės ir naują sporto salę, kieme – sporto aikštelę. Sporto salė suprojektuota didesnė nei reikalauja normatyvai. Prireikus, joje galės įsikurti į ekstremalias situacijas atvykusios papildomos gelbėtojų pajėgos.
Pastačius naują Šilutės PGT būstinę, jos sporto salėje bus įrengti kabinetai ir čia laikinai įsikurs 7 administracijos darbuotojai. Laikinai, todėl, kad po pirmojo renovacijos etapo numatytas antrasis, kurio metu bus renovuojamas senasis gaisrinės pastatas, kuriuo iki šiol naudojasi Šilutės PGT.
Pasibaigus antrajam renovacijos etapui, į istorinę gaisrinę sugrįš administracijos darbuotojai. Pirmame aukšte, kur dabar laikoma dalis technikos, bus įrengti garažai lengviesiems Šilutės PGT automobiliams, taip pat atsiras vietos nedideliam muziejui. Antrajame aukšte bus įrengti administracijos kabinetai ir konferencijų salė.
Kol kas Šilutės PGT vyrauja naujovių laukimo nuotaikos, tik viršininkui R. Mačijauskui tenka dirbti neįprastą darbą – stebėti statybas ir nuolat bendrauti su projektuotojais, statybininkais.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite