Šilutės ugniagesiai laukia įkurtuvių

Taip atrodys naujoji Šilutės PGT būstinė. UAB „Nemuno deltos projektai“ vizualizacija

Jau kitąmet Šilutės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba tikisi persikelti į naujas 1,5 milijono eurų vertės patalpas. Tiesa, oficialiai darbus numatyta užbaigti 2017 metais, tačiau tikimasi, kad tai bus padaryta greičiau. Ir tai tik pirmasis rekonstrukcijos etapas. Pastačius naują gaisrininkų būstinę, planuojama rekonstruoti 1911 m. pastatytą istorinę Šilutės gaisrinę.

Nors kol kas Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) kieme dar tik griaunami senieji garažai, kad rastųsi vietos naujiems statiniams, šios tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas neslepia geros nuotaikos. Jį lengva suprasti: statybininkai Šilutės PGT paskutinį kartą darbavosi 1993 metais, kai kapitališkai remontavo dar H. Šojų menančią istorinę gaisrinę.
Tai dar ne visos geros naujienos. Vietoje senųjų, dar sovietiniais laikais pagamintų automobilinių cisternų, atsiras šiuolaikiškos, vakarietiškos. Specialiai šilutiškiams bus pagaminta didžiulė 10 tonų talpos autocisterna, galinti įveikti iki 1,4 metro gylio vandenį.
Bėdai prispyrus, ją bus galima panaudoti vietoj dabartinės amfibijos, kurios planuojama atsisakyti, nes ji susidėvėjo, nuolatos genda, darosi sudėtinga gauti jai atsarginių detalių ir šios yra brangios. Be to, skirtingai nuo šiuolaikinės technikos, karinė amfibija suryja daug degalų. Naujos technikos šilutiškiai iki šiol gaudavo mažai, mat neturėjo kur jos laikyti. Nors gaisrinėje budima visą parą, tačiau laikyti kieme po kelis šimtus tūkstančių eurų kainuojančius automobilius nesaugu, nebuvo sąlygų ir tinkamai aptarnauti techniką. Iš senosios specializuotos technikos, ko gero, liks tik sunkvežimis su kopėčiomis.
Naują Šilutės PGT pastatą suprojektavo šilutiškiai – UAB „Nemuno deltos projektai“. Šilutiškiai jį ir statys. Čia darbuosis UAB „Statybų valdymo sprendimai“. Generalinis rangovas – UAB „Infes“ iš Vilniaus. Lėšų renovacijai skiriama iš valstybės biudžeto. Naujasis pastatas bus statomas toliau nuo gatvės, dabartinės Šilutės PGT kieme.
Beveik visą pirmąjį aukštą užims technikos garažai, plovykla, remonto patalpos. Garažai specialiai suprojektuoti be pertvarų, kad viduje automobilius būtų galima patogiau pastatyti ir aptarnauti. „Specialiai paprašėme projektuotojų, kad apačioje būtų dideli langai ir praeiviai galėtų per juos matyti modernias gaisrininkų mašinas. Juk jos gražios“, – kalbėjo Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas.

Renovacijos darbai prasidėjo nuo senųjų garažų griovimo.

Antrame aukšte bus gaisrininkų poilsio ir asmeninės higienos patalpos, mokymo klasės, virtuvėlė, asmeninių apsaugos priemonių saugojimo ir priežiūros patalpos. Specialiai treniruotėms bus pastatytas 14,5 metro aukščio bokštas. Kad neužgožtų senosios gaisrinės, jį pastatys labiausiai nuo gatvės nutolusioje naujojo komplekso dalyje. Pasak R. Mačijausko, atsiras dar vienas atributas, be kurio sunkiai įsivaizduojama gaisrinė ir kurio iki šiol nebuvo. Tai gyvenamąsias patalpas ir pirmame aukšte esančius technikos bokšus jungiantis stulpas, kuriuo gaisrininkai tiesiog nušliuoš į apačią prie savo technikos.
„Ilgametė patirtis parodė, kad taip gerokai greičiau, negu nulipti laiptais, tad, kodėl atsiradus galimybei, tuo nepasinaudoti?“, – paaiškino R. Mačijauskas. Po rekonstrukcijos Šilutės ugniagesiai turės ir naują sporto salę, kieme – sporto aikštelę. Sporto salė suprojektuota didesnė nei reikalauja normatyvai. Prireikus, joje galės įsikurti į ekstremalias situacijas atvykusios papildomos gelbėtojų pajėgos.
Pastačius naują Šilutės PGT būstinę, jos sporto salėje bus įrengti kabinetai ir čia laikinai įsikurs 7 administracijos darbuotojai. Laikinai, todėl, kad po pirmojo renovacijos etapo numatytas antrasis, kurio metu bus renovuojamas senasis gaisrinės pastatas, kuriuo iki šiol naudojasi Šilutės PGT.
Pasibaigus antrajam renovacijos etapui, į istorinę gaisrinę sugrįš administracijos darbuotojai. Pirmame aukšte, kur dabar laikoma dalis technikos, bus įrengti garažai lengviesiems Šilutės PGT automobiliams, taip pat atsiras vietos nedideliam muziejui. Antrajame aukšte bus įrengti administracijos kabinetai ir konferencijų salė.
Kol kas Šilutės PGT vyrauja naujovių laukimo nuotaikos, tik viršininkui R. Mačijauskui tenka dirbti neįprastą darbą – stebėti statybas ir nuolat bendrauti su projektuotojais, statybininkais.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite