Šilutės ugniagesiai laukia įkurtuvių

Taip atrodys naujoji Šilutės PGT būstinė. UAB „Nemuno deltos projektai“ vizualizacija

Jau kitąmet Šilutės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba tikisi persikelti į naujas 1,5 milijono eurų vertės patalpas. Tiesa, oficialiai darbus numatyta užbaigti 2017 metais, tačiau tikimasi, kad tai bus padaryta greičiau. Ir tai tik pirmasis rekonstrukcijos etapas. Pastačius naują gaisrininkų būstinę, planuojama rekonstruoti 1911 m. pastatytą istorinę Šilutės gaisrinę.

Nors kol kas Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) kieme dar tik griaunami senieji garažai, kad rastųsi vietos naujiems statiniams, šios tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas neslepia geros nuotaikos. Jį lengva suprasti: statybininkai Šilutės PGT paskutinį kartą darbavosi 1993 metais, kai kapitališkai remontavo dar H. Šojų menančią istorinę gaisrinę.
Tai dar ne visos geros naujienos. Vietoje senųjų, dar sovietiniais laikais pagamintų automobilinių cisternų, atsiras šiuolaikiškos, vakarietiškos. Specialiai šilutiškiams bus pagaminta didžiulė 10 tonų talpos autocisterna, galinti įveikti iki 1,4 metro gylio vandenį.
Bėdai prispyrus, ją bus galima panaudoti vietoj dabartinės amfibijos, kurios planuojama atsisakyti, nes ji susidėvėjo, nuolatos genda, darosi sudėtinga gauti jai atsarginių detalių ir šios yra brangios. Be to, skirtingai nuo šiuolaikinės technikos, karinė amfibija suryja daug degalų. Naujos technikos šilutiškiai iki šiol gaudavo mažai, mat neturėjo kur jos laikyti. Nors gaisrinėje budima visą parą, tačiau laikyti kieme po kelis šimtus tūkstančių eurų kainuojančius automobilius nesaugu, nebuvo sąlygų ir tinkamai aptarnauti techniką. Iš senosios specializuotos technikos, ko gero, liks tik sunkvežimis su kopėčiomis.
Naują Šilutės PGT pastatą suprojektavo šilutiškiai – UAB „Nemuno deltos projektai“. Šilutiškiai jį ir statys. Čia darbuosis UAB „Statybų valdymo sprendimai“. Generalinis rangovas – UAB „Infes“ iš Vilniaus. Lėšų renovacijai skiriama iš valstybės biudžeto. Naujasis pastatas bus statomas toliau nuo gatvės, dabartinės Šilutės PGT kieme.
Beveik visą pirmąjį aukštą užims technikos garažai, plovykla, remonto patalpos. Garažai specialiai suprojektuoti be pertvarų, kad viduje automobilius būtų galima patogiau pastatyti ir aptarnauti. „Specialiai paprašėme projektuotojų, kad apačioje būtų dideli langai ir praeiviai galėtų per juos matyti modernias gaisrininkų mašinas. Juk jos gražios“, – kalbėjo Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas.

Renovacijos darbai prasidėjo nuo senųjų garažų griovimo.

Antrame aukšte bus gaisrininkų poilsio ir asmeninės higienos patalpos, mokymo klasės, virtuvėlė, asmeninių apsaugos priemonių saugojimo ir priežiūros patalpos. Specialiai treniruotėms bus pastatytas 14,5 metro aukščio bokštas. Kad neužgožtų senosios gaisrinės, jį pastatys labiausiai nuo gatvės nutolusioje naujojo komplekso dalyje. Pasak R. Mačijausko, atsiras dar vienas atributas, be kurio sunkiai įsivaizduojama gaisrinė ir kurio iki šiol nebuvo. Tai gyvenamąsias patalpas ir pirmame aukšte esančius technikos bokšus jungiantis stulpas, kuriuo gaisrininkai tiesiog nušliuoš į apačią prie savo technikos.
„Ilgametė patirtis parodė, kad taip gerokai greičiau, negu nulipti laiptais, tad, kodėl atsiradus galimybei, tuo nepasinaudoti?“, – paaiškino R. Mačijauskas. Po rekonstrukcijos Šilutės ugniagesiai turės ir naują sporto salę, kieme – sporto aikštelę. Sporto salė suprojektuota didesnė nei reikalauja normatyvai. Prireikus, joje galės įsikurti į ekstremalias situacijas atvykusios papildomos gelbėtojų pajėgos.
Pastačius naują Šilutės PGT būstinę, jos sporto salėje bus įrengti kabinetai ir čia laikinai įsikurs 7 administracijos darbuotojai. Laikinai, todėl, kad po pirmojo renovacijos etapo numatytas antrasis, kurio metu bus renovuojamas senasis gaisrinės pastatas, kuriuo iki šiol naudojasi Šilutės PGT.
Pasibaigus antrajam renovacijos etapui, į istorinę gaisrinę sugrįš administracijos darbuotojai. Pirmame aukšte, kur dabar laikoma dalis technikos, bus įrengti garažai lengviesiems Šilutės PGT automobiliams, taip pat atsiras vietos nedideliam muziejui. Antrajame aukšte bus įrengti administracijos kabinetai ir konferencijų salė.
Kol kas Šilutės PGT vyrauja naujovių laukimo nuotaikos, tik viršininkui R. Mačijauskui tenka dirbti neįprastą darbą – stebėti statybas ir nuolat bendrauti su projektuotojais, statybininkais.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite