Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje opozicija prakalbo apie nuklydusį saviškį, kurio pavardės neminėjo… Kas jis?

Sausio 9 d. įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos 50-asis posėdis. Jis buvo neeilinis, nes reikėjo skubaus sprendimo dėl žemės perdavimo, kad pajudėtų reikalai tvarkant buvusią Kintų vaikų poilsio stovyklą.

2019 m. išrinkti Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Neeilinis posėdis

16-ai Tarybos narių pritarus, sprendimas priimtas. Dalyvavo 17 Tarybos narių iš esamų 25. Be diskusijų pritarta neatlygintinai perduoti valstybinės žemės sklypus jais naudotis panaudos pagrindais Šilutės profesinio mokymo centrui.

Meras Vytautas Laurinaitis priminė, kad buvusios vaikų poilsio stovyklos pastatai patikėjimo teise minėtam centrui jau perduoti. Dabar apsispręsta dėl žemės po šiais pastatais, o vėliau dar laukia sprendimas dėl stovyklos teritorijai priklausančios žemės perdavimo. Skubama, kad Šilutės profesinio mokymo centras galėtų skelbti projektavimo darbų konkursą.

Viename iš ankstesnių Tarybos posėdžių meras informavo, kad dar 2019 m. su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija buvo tartasi, kaip sutvarkyti  buvusią apleistą vaikų poilsio stovyklą Kintuose. Sutarta, kad poilsiavietės Palangoje ir Šventojoje bus parduotos, o gautos lėšos skirtos Kintų stovyklai atkurti. Tai padaryti nuspręsta per minimai ministerijai pavaldų Šilutės profesinio mokymo centrą. Dalis pinigų gauta 2020 m. lapkritį,  kiti – dar po metų, suma viršija 2,5 mln. Eur. Dėl infliacijos pinigai nuvertėja, tad reikia skubiau tvarkyti žemės perdavimo reikalus, reikia skelbti projektavimo darbų konkursą ir t. t.

Esąs siekis, kad stovykla veiktų visus metus.

Kur klaidžioja Algirdas Gečas?

Sausio 9 d. vykusiame Tarybos posėdyje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Taryboje Žygimantas Kurlianskas priminė  kovo 5 d. vyksiančių savivaldos rinkimų kandidatų sąrašus, kurie tapo vieši.

„Vieną iš opozicijai priklausančių postų Šilutės rajono savivaldybės taryboje užima asmuo, kuris nebe su opozicija. Tai keistai atrodo. Išbalansuoja opozicijos ir pozicijos santykius. Tas postas turi būti opozicijos. Neminėsiu jo pavardės. Tai turi būti opozicijos asmuo, o ne viena koja ten, kita – ten…“ – kalbėjo Ž. Kurlianskas.

Nuimsime paslaptingumo skraistę: 5 konservatoriai ir 3 Liberalų sąjūdžio atstovai Taryboje sudaro opoziciją, kuriai priklauso Etikos komisijos pirmininko pareigos. Jos buvo patikėtos Liberalų sąjūdžio atstovui Algirdui Gečui. Komisijoje dar dirba dabar jau Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ du atstovai Vygantas Kamarauskas ir Genovaitė Kimbrienė, kuri į Tarybą buvo išrinkta kaip Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė. Dar Etikos komisijoje yra du seniūnaičiai.

Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas, savivaldybės tarybos narys Tomas Budrikis telefonu paaiškino, kad artėjančiuose savivaldos rinkimuose A. Gečas įrašytas Socialdemokratų partijos kandidatų sąraše.

Kadangi socialdemokratai rajono Taryboje priklauso valdančiajai daugumai, lyg ir kyla abejonių dėl Etikos komisijos sudėties: trys politikai susiję su valdančiąja dauguma, tuo tarpu opozicijos atstovų – nė vieno?

Meras V. Laurinaitis diskusijoje svarstė, kad artėja savivaldos rinkimai, vyksta kaita, negalima varžyti asmens teisės rinktis partiją…

Lietuvoje tapo įprasta keisti pažiūras…

Liberalų sąjūdžio atstovas taryboje Audrius Endzinas kalbėjo, kad žmogus gali keisti pažiūras, mat per 30 metų gyvename laisvoje Lietuvoje… Tačiau yra Tarybos reglamentas, kur parašyta, jog Etikos komisijos pirmininko postas priklauso opozicijai. Neminėdamas savo bendražygio A. Gečo, kuris posėdyje nedalyvavo,  pavardės, A. Endzinas sakė, kad „jis yra valdančiosios daugumos atstovas, o Etikos komisijai turi vadovauti opozicijos atstovas“. Esą geriausia būtų, jeigu jis (A. Gečas) pats pasitrauktų iš Etikos komisijos pirmininko pareigų: „Turime spręsti, kaip išėjus iš šios pikantiškos situacijos…“

Meras V. Laurinaitis priminė, kad kandidatų sąrašai kovo 5 d. vyksiančiuose savivaldos rinkimuose bus paskelbti vasario 3 d. Tad reikią palaukti, ar tikrai A. Gečas bus socialdemokratų kandidatų sąraše. Opozicija turi teisę keisti Etikos komisijos pirmininką, jeigu to nori. Tai jos valia.

„Rinktinis“ rinkimų sąrašas

Verta priminti, kad dabartinis Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Tomas Budrikis atėjo palikęs Darbo partiją. Dabar socialdemokratams vadovaujantis T. Budrikis neslėpė, kad socialdemokratų kandidatų į Šilutės rajono savivaldybės tarybą sąraše yra įrašytas pirmu numeriu. Dar tame sąraše įrašytas Savivaldybės tarybos narys Antanas Martinkus, daug metų šiai partijai priklausantis Kostas Girčius. O ketvirtas – iš Liberalų sąjūdžio atskubėjęs A. Gečas, penktas – iš „valstiečių“ perėjęs Sigitas Majus.

Iš pokalbio su T. Budrikiu paaiškėjo, jog jis žino, kad A. Gečas vieną iš ankstesnių kadencijų į rajono Tarybą taip pat buvo išrinktas pagal socialdemokratų sąrašą. Tiesa, tada jo susidomėjimas socialdemokratija pasibaigė iškart gavus Savivaldybės tarybos nario mandatą… Apie tai T. Budrikis sakė nežinojęs.

Stasė Skutulienė

 

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite