Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje opozicija prakalbo apie nuklydusį saviškį, kurio pavardės neminėjo… Kas jis?

Sausio 9 d. įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos 50-asis posėdis. Jis buvo neeilinis, nes reikėjo skubaus sprendimo dėl žemės perdavimo, kad pajudėtų reikalai tvarkant buvusią Kintų vaikų poilsio stovyklą.

2019 m. išrinkti Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo

Neeilinis posėdis

16-ai Tarybos narių pritarus, sprendimas priimtas. Dalyvavo 17 Tarybos narių iš esamų 25. Be diskusijų pritarta neatlygintinai perduoti valstybinės žemės sklypus jais naudotis panaudos pagrindais Šilutės profesinio mokymo centrui.

Meras Vytautas Laurinaitis priminė, kad buvusios vaikų poilsio stovyklos pastatai patikėjimo teise minėtam centrui jau perduoti. Dabar apsispręsta dėl žemės po šiais pastatais, o vėliau dar laukia sprendimas dėl stovyklos teritorijai priklausančios žemės perdavimo. Skubama, kad Šilutės profesinio mokymo centras galėtų skelbti projektavimo darbų konkursą.

Viename iš ankstesnių Tarybos posėdžių meras informavo, kad dar 2019 m. su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija buvo tartasi, kaip sutvarkyti  buvusią apleistą vaikų poilsio stovyklą Kintuose. Sutarta, kad poilsiavietės Palangoje ir Šventojoje bus parduotos, o gautos lėšos skirtos Kintų stovyklai atkurti. Tai padaryti nuspręsta per minimai ministerijai pavaldų Šilutės profesinio mokymo centrą. Dalis pinigų gauta 2020 m. lapkritį,  kiti – dar po metų, suma viršija 2,5 mln. Eur. Dėl infliacijos pinigai nuvertėja, tad reikia skubiau tvarkyti žemės perdavimo reikalus, reikia skelbti projektavimo darbų konkursą ir t. t.

Esąs siekis, kad stovykla veiktų visus metus.

Kur klaidžioja Algirdas Gečas?

Sausio 9 d. vykusiame Tarybos posėdyje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Taryboje Žygimantas Kurlianskas priminė  kovo 5 d. vyksiančių savivaldos rinkimų kandidatų sąrašus, kurie tapo vieši.

„Vieną iš opozicijai priklausančių postų Šilutės rajono savivaldybės taryboje užima asmuo, kuris nebe su opozicija. Tai keistai atrodo. Išbalansuoja opozicijos ir pozicijos santykius. Tas postas turi būti opozicijos. Neminėsiu jo pavardės. Tai turi būti opozicijos asmuo, o ne viena koja ten, kita – ten…“ – kalbėjo Ž. Kurlianskas.

Nuimsime paslaptingumo skraistę: 5 konservatoriai ir 3 Liberalų sąjūdžio atstovai Taryboje sudaro opoziciją, kuriai priklauso Etikos komisijos pirmininko pareigos. Jos buvo patikėtos Liberalų sąjūdžio atstovui Algirdui Gečui. Komisijoje dar dirba dabar jau Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ du atstovai Vygantas Kamarauskas ir Genovaitė Kimbrienė, kuri į Tarybą buvo išrinkta kaip Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė. Dar Etikos komisijoje yra du seniūnaičiai.

Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas, savivaldybės tarybos narys Tomas Budrikis telefonu paaiškino, kad artėjančiuose savivaldos rinkimuose A. Gečas įrašytas Socialdemokratų partijos kandidatų sąraše.

Kadangi socialdemokratai rajono Taryboje priklauso valdančiajai daugumai, lyg ir kyla abejonių dėl Etikos komisijos sudėties: trys politikai susiję su valdančiąja dauguma, tuo tarpu opozicijos atstovų – nė vieno?

Meras V. Laurinaitis diskusijoje svarstė, kad artėja savivaldos rinkimai, vyksta kaita, negalima varžyti asmens teisės rinktis partiją…

Lietuvoje tapo įprasta keisti pažiūras…

Liberalų sąjūdžio atstovas taryboje Audrius Endzinas kalbėjo, kad žmogus gali keisti pažiūras, mat per 30 metų gyvename laisvoje Lietuvoje… Tačiau yra Tarybos reglamentas, kur parašyta, jog Etikos komisijos pirmininko postas priklauso opozicijai. Neminėdamas savo bendražygio A. Gečo, kuris posėdyje nedalyvavo,  pavardės, A. Endzinas sakė, kad „jis yra valdančiosios daugumos atstovas, o Etikos komisijai turi vadovauti opozicijos atstovas“. Esą geriausia būtų, jeigu jis (A. Gečas) pats pasitrauktų iš Etikos komisijos pirmininko pareigų: „Turime spręsti, kaip išėjus iš šios pikantiškos situacijos…“

Meras V. Laurinaitis priminė, kad kandidatų sąrašai kovo 5 d. vyksiančiuose savivaldos rinkimuose bus paskelbti vasario 3 d. Tad reikią palaukti, ar tikrai A. Gečas bus socialdemokratų kandidatų sąraše. Opozicija turi teisę keisti Etikos komisijos pirmininką, jeigu to nori. Tai jos valia.

„Rinktinis“ rinkimų sąrašas

Verta priminti, kad dabartinis Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Tomas Budrikis atėjo palikęs Darbo partiją. Dabar socialdemokratams vadovaujantis T. Budrikis neslėpė, kad socialdemokratų kandidatų į Šilutės rajono savivaldybės tarybą sąraše yra įrašytas pirmu numeriu. Dar tame sąraše įrašytas Savivaldybės tarybos narys Antanas Martinkus, daug metų šiai partijai priklausantis Kostas Girčius. O ketvirtas – iš Liberalų sąjūdžio atskubėjęs A. Gečas, penktas – iš „valstiečių“ perėjęs Sigitas Majus.

Iš pokalbio su T. Budrikiu paaiškėjo, jog jis žino, kad A. Gečas vieną iš ankstesnių kadencijų į rajono Tarybą taip pat buvo išrinktas pagal socialdemokratų sąrašą. Tiesa, tada jo susidomėjimas socialdemokratija pasibaigė iškart gavus Savivaldybės tarybos nario mandatą… Apie tai T. Budrikis sakė nežinojęs.

Stasė Skutulienė

 

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Smulkiojo verslo paskolų patarimai: rinkitės protingai

Laikai, kai smulkusis verslas buvo laikomas antraeilio svarbumo ekonomikos dalimi, jau seniai praėjo. Šiandien smulkieji verslininkai atlieka neabejotinai svarbų vaidmenį kuriant darbo vietas ir skatinant inovacijas. Tačiau kiekvienas verslo augimo etapas neišvengiamai susiduria su finansavimo poreikiu – tai gali būti paskolos smulkiajam verslui. Taip galima padidinti įmonės konkurencingumą. Investicijos į modernią technologiją leidžia efektyviau pasiekti nustatytus tikslus. Finansinis verslo planavimas ir jo finansavimas yra pagrindas, ant kurio gali būti statomas ilgalaikis sėkmingo verslo pagrindas. Efektyvus investavimas ir protingai parinktos finansavimo

Gimę vasario 29-ąją: kiek gyventojų savo gimtadienius švenčia kas ketverius metus?

Kas ketverius metus kalendoriuose atsirandanti papildoma diena (29 d.) vasario mėnesio pabaigoje yra išskirtinė – tai ypatinga diena minint įvairias sukaktuves ar kitas įsimintinas progas. Rečiausia metų ne vienam Lietuvos gyventojui yra vienintelė diena per ketverius metus, kai galima atšvęsti savo gimtadienį tikrąją gimimo dieną – vasario 29-ąją. Registrų centro duomenimis, šiuo metu Lietuvoje iš viso yra beveik 1,9 tūkst. gyventojų, gimusių būtent vasario 29 dieną. Pagal lytį šie gyventojai pasiskirsto beveik tolygiai: iš minėto skaičiaus moterų yra 950, vyrų

Daugiau nei penktadaliu mažės gamtinių dujų kainos

Keičiasi gamtinių dujų kaina buitiniams vartotojams – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino naujus gamtinių dujų tarifus, kurie įsigalios nuo  š. m. balandžio 1 d. „Sutartinai dirbant pavyko pasiekti, kad dujų kainos gyventojams būtų perskaičiuojamos dabar, o ne liepą. Rinkoje jos mažėja, matydami kainų pokyčius rinkoje inicijavome pokalbius su VERT ir su „Ignitis“. Paraleliai dirbame su teisiniais dokumentais, kad rinkos reguliuotojas galėtų lanksčiau reaguoti į kainų pokyčius rinkoje – t. y. kainas tvirtinti ne dukart per metus ir remdamasis prognoze,

Kodėl šių metų pradžia vairuotojų nedžiugino?

Draudikai pastebi, kad ši žiema vairuotojams buvo brangesnė nei praėjusiais metais – išaugo ir transporto žalų skaičius, ir vidutinės šių žalų išmokos. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, šių metų sausio mėnesį bendra išmokų suma, skirta kompensuoti transporto žalas, išaugo 22 proc. ir pasiekė 12 mln. eurų. Tuo metu privačių ir komercinio transporto priemonių žalų skaičius sausį augo 16 proc. iki 7600 vnt. Didžiausia transporto žalos išmoka už šių metų pradžioje įvykusį autoįvykį siekė beveik 98 tūkst. eurų, rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys. Kaip

Taip pat skaitykite