Šilutės rajono savivaldybės taryba pritarė šildymo branginimui

Spalio 27 d. įvyko  Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame, be kitų reikalų, priimti du sprendimai dėl UAB „Šilutės šilumos tinklai“.

Rugsėjį gavus Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos raštą „Dėl šilumos kainų dedamųjų nustatymo“, pakeistas su tuo susijęs Šilutės r. savivaldybės tarybos šių metų vasario 24 d. priimtas sprendimas.

Pagal minėtų teisės aktų pakeitimus galutinės šilumos kainos skaičiavimuose bus taikoma vidutinė svertinė kuro kaina, apskaičiuojama atsižvelgiant į atitinkamos rūšies kuro struktūrą atitinkamą mėnesį. Minėtais pakeitimais atsisakoma fiksuotos kuro struktūros šilumos kainos kintamojoje dedamojoje ir dviejų mėnesių senumo kuro įsigijimo kainų taikymo apskaičiuojant galutines mėnesio šilumos kainas.

Pagal metodikos pakeitimus UAB „Šilutės šilumos tinklai“ tiekiamos šilumos naujoji kaina būtų – 8,69 ct/kWh be PVM (9,47 ct/kWh su PVM), o pagal buvusios metodikos nuostatas – 8,26 ct/kWh be PVM (9,00 ct/kWh su PVM). Didėja 0,43 ct/kWh be PVM (0,69 ct/kWh su PVM).

Kaip Algirdas Gečas budino kolegas politikus

Iš 23 Tarybos narių (1 balsuojant nusišalino) už sprendimą balsavus 21, vienam nepritarus, sprendimas buvo priimtas. Nors Liberalų sąjūdžio atstovas Audrius Endzinas atkreipė dėmesį, kad kuras perkamas per biržą, nors perkant be jos, būtų gerokai pigesnis, gal net trečdaliu, jeigu mažais kiekiais. Į tai „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovės atstovas atsakė, kad mažais kiekiais kuro galima būtų pirkti nebent mažoms katilinėms Rusnėje, Kintuose. Kitos katilinės yra didelės…

Į diskusiją po balsavimo įsiterpė Algirdas Gečas, irgi Liberalų sąjūdžio atstovas, istorijos mokytojas: „Nebalsuoju už šį sprendimą, net esu prieš… Tokie sprendimai netarnauja žmonėms, gal net prieštarauja Konstitucijai… Kurą perka iš biržos. Ten gal net du kartus brangiau. O kiek nedideliais kiekiais kuro yra ir mūsų rajone… Ši tvarka duoda galimybę tarpininkams uždirbti ir klestėti. Aš prieš!”

Meras Vytautas Laurinaitis atsakė, kad šilumos kaina Šilutės rajone esanti viena iš mažiausių Lietuvoje. Į tai A. Gečas klausė, kiek savivaldybės vadovai kalbasi, tariasi dėl šilumos kainų su Energetikos ministerija, ką daro Savivaldybių asociacija? Esą energetikos ministras Kreivys – nepopuliariausias Lietuvoje. Yra palaikomos tvarkos, kurios palankios tarpininkams. Anot A. Gečo, ir dėl numatomų didinti vandens kainų bene kas savivaldos klaus.

Meras svarstė, gal Seimui užteks išminties… O kalbamasi ir kalbamasi, bet tai ir lieka kalbomis… A. Endzinas pakartojo, kad perkant mažesniais kiekiais kurą ne per biržą, jis būtų pigesnis, šilumos kainą sumažintų ir pasitelkta žalioji energija. O gal vertėtų Tarybai kreiptis į Seimą?

„Pilni stalčiai projektų ten guli…“ – atsakė meras ir… pasiūlė balsuoti. Tik staiga prisiminė, kad jau balsuota. Tad prašė Tarybos narių balsuoti, ar reikia balsuoti už tą patį sprendimą antrą kartą. Taryba sutiko. Šįkart už šilumos branginimą bebalsavo 17 Tarybos narių, 5 susilaikė.

Pasirodo, A. Gečas pabudino kelis Tarybos narius…

„Šilutės šilumos tinklų“ bendrovė ims paskolą

Kadangi „Šilutės šilumos tinklų“ uždaroji akcinė bendrovė yra Savivaldybės, tik vietos politikų Taryba gali suteikti bendrovei garantiją ilgalaikei paskolai apyvartinėms lėšoms. Tokios garantijos ir paprašyta.

Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  dėl geopolitinės situacijos ir karo Ukrainoje išaugus kuro, energetinių resursų ir elektros kainoms ir planuojant apyvartinių lėšų trūkumą bei siekiant užtikrinti laiku atliekamą atsiskaitymą su darbuotojais, valstybinėmis institucijomis ir tiekėjais, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ planuoja padidinti suteikto sąskaitos kredito sumą 340 tūkst. eurų, kuriai reikalinga Šilutės rajono savivaldybės garantija. Įsipareigojimai pagal 2021 m. suteiktą garantiją UAB „Šilutės šilumos tinklai“ apyvartinėms lėšoms padengti, kurios vertė 340 tūkst. eurų, baigėsi gegužės 25 d., kredito gavėjui įvykdžius garantijoje nurodytą prievolę.

Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis Tarybai paaiškino, kad bendrovei reikia paskolos kurui pirkti ir kitoms išlaidoms padengti.

A. Endzinas klausė, kiek bendrovė moka už elektrą. Atsakyta, kad pernai šios išlaidos siekė 200 tūkst. Eur, šiemet per tris ketvirčius – arti 300 tūkst. Eur, iki metų galo suma dar augs. Bendrovė neplanuoja rengti saulės elektrinių, nes turinti kitų neužbaigtų investicijų…

Taryba suteikė bendrovei garantiją 340 tūkst. Eur paskolai.

Stasė Skutulienė

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėjant Klaipėdos metams atgyja Mažosios Lietuvos muzikinės tradicijos

Šių metų spalio–lapkričio mėnesiais Šilutės kultūros ir pramogų centras įgyvendino projektą „Muzikos ir bendruomeniškumo sintezė“. Artėjant Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos sukakčiai, kilo idėja įprasminti Klaipėdos krašto kultūrinį–muzikinį palikimą, surengiant mokymus, kuriuose būtų ne tik pristatytas unikalus Mažosios Lietuvos muzikinio palikimo lobynas, bet ir surengtas praktinis kūrybinis mokymų ciklas.  Buvo parengta bei pristatyta chorinės ir instrumentinės muzikos programa. Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti mėgėjų meno bendruomenių kompetencijas, ugdyti bendruomeniškumą, plėsti kultūrinį akiratį ir gerosios patirties sklaidą tarp kolektyvų narių ir

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone, kurie tiriami. Gruodžio 6 d. vakare namuose Lauko g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1968 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Policija tiria lapkričio 25 d. vėlaus vakaro įvykį, kai Statybininkų g., Šilutėje,  neblaivus (0,88 prom.) vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą kitam neblaiviam (1,32 prom.) vyrui, gim. 1963 m. Gruodžio 6 d. naktį iš vyro, gim. 1982 m., namų Laisvės al., Šilutėje, moteris, gim. 1985

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamos korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje. Vakar (gruodžio 6 d.) sulaikytas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Taip pat vakar sulaikyti dviejų privačių bendrovių vadovai, vienam iš jų pareikšti įtarimai dėl papirkimo, kitam – dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, atliekami suplanuoti tyrimo veiksmai. Vakar atliktos kratos Šilutės r. savivaldybėje, kitose tyrimui reikšmingose vietose.

Šių metų Laisvės premija paskirta Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

Seimas nusprendė šių metų Laisvės premiją skirti Rusijos invazijai besipriešinančios Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. V. Zelenskis – kovos už laisvę priešakyje „Šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, o taip pat ir už mūsų visų laisvę. Todėl Laisvės premijos komisija šių metų Laisvės premiją siūlo skirti Ukrainos prezidentui už jo ir visos ukrainiečių tautos nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Rusijos karinės agresijos akivaizdoje“, – antradienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taip pat skaitykite