Šilutės rajono kultūros centrams – žemesnės kategorijos

Nuotr. iš „Pamario“ archyvo.

Šilutės r. savivaldybės taryba gegužės pabaigoje posėdyje nuspręs, ar patvirtinti antrą kategoriją šiems Šilutės rajono savivaldybės kultūros centrams: Senųjų kaimo tradicijų centrui (Vainutas), Salos etnokultūros ir informacijos centrui (Rusnė), Žemaičių krašto etnokultūros centrui (Žemaičių Naumiestis), Kintų Vydūno kultūros centrui. Nors minimi kultūros centrai veikia nurodytose rajono vietovėse, jie aptarnauja ir priskirtas kitas kaimiškas seniūnijas.

 

Kultūra pavaldi savivaldybėms

Vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 13 punkte nustatoma, kad savivaldybių funkcijoms priskiriamas gyventojų bendrosios kultūros ugdymas ir etnokultūros puoselėjimas (dalyvavimas kultūros plėtros projektuose, muziejų, teatrų, kultūros centrų ir kitų kultūros įstaigų steigimas, reorganizavimas, pertvarkymas, likvidavimas ir jų veiklos priežiūra, savivaldybių viešųjų bibliotekų steigimas, reorganizavimas, pertvarkymas ir jų veiklos priežiūra).

16 straipsnio 4 dalyje pažymima, kad Savivaldybės tarybos kompetencija sprendimų dėl biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė), savivaldybės valdomų įmonių steigimo, reorganizavimo, pertvarkymo, atskyrimo, likvidavimo ir dėl dalyvavimo steigiant viešuosius ir privačius juridinius asmenis priėmimas, taip pat juridinių asmenų, kurių dalyvė yra savivaldybė, priežiūra.

Kam reikalingos kategorijos?

Kultūros centrų įstatymo 14 straipsnio 7 punktu nustatoma, kad Savivaldybės taryba suteikia savivaldybės kultūros centrams kategorijas, įvertina pateiktas ataskaitas ir turi teisę keisti kultūros centrui suteiktą kategoriją.

Šilutės rajono savivaldybės kultūros centrams kategorijos buvo patvirtintos 2009 m. Tuo metu kategorijos turėjo įtakos darbuotojų atlyginimams (šiuo metu, pasikeitus darbo apmokėjimo tvarkai, tai nebegalioja). Tuo metu centrams buvo suteiktos pirmos kategorijos.

Kategorijos dabar turi įtakos įstaigų vadovų kvalifikaciniams reikalavimams. Įvertinus Senųjų kaimo tradicijų centro, Salos etnokultūros ir informacijos centro, Žemaičių krašto etnokultūros centro ir Kintų Vydūno kultūros centro pateiktas statistines ataskaitas, įstaigų pateiktus akreditavimo duomenis, minėti centrai neatitinka pirmos kategorijos (remiantis Kultūros centrų akreditavimo tvarkos aprašu – pirmoji kategorija suteikiama kultūros centrui surinkus nuo 1000 iki 1400 balų, antroji kategorija suteikiama kultūros centrui, kurio veikla įvertinama nuo 400 iki 1000 balų). Salos etnokultūros ir informacijos centras įvertintas 759 balais, Kintų Vydūno kultūros centras – 500 balų, Senųjų kaimo tradicijų centras – 467 balais, Žemaičių krašto etnokultūros centras – 516 balų.

Užteks ir antros kategorijos?

Siūloma Senųjų kaimo tradicijų centrui, Salos etnokultūros ir informacijos centrui, Žemaičių krašto etnokultūros centrui ir Kintų Vydūno kultūros centrui suteikti antrą kategoriją.

Antros kategorijos kultūros centrų vadovams nustatyti kvalifikaciniai reikalavimai yra žemesni nei  pirmos kategorijos kultūros centrų vadovams. Tikimasi, kad dėl žemesnių reikalavimų kultūros centrų vadovų konkursuose dalyvaus daugiau kandidatų. Darbo užmokestis  darbuotojams bei kultūros centrų finansavimas dėl šio sprendimo nepasikeis.

Tokią informaciją Savivaldybės tarybos nariams su sprendimo projektu pateikė Švietimo ir kultūros skyriaus Kultūros poskyrio vyriausioji specialistė Kristina Kožemiakinienė.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Kodėl verta rinkti roletus langams uždengti?

Daugelis žmonių nekreipia daug dėmesio į langų uždengimą ir dažnai pasirenka bet kokias žaliuzes ar roletus, kurios yra jų namuose. Jie praranda galimybę pakeisti savo erdvę, sukurti reikiamą funkcionalumą ir sukurti norimą išvaizdą. Taip yra todėl, kad puikiai parinkti roletai gali papildyti jūsų namų dizainą ir suteikti stilių. Alternatyva tradicinėms langų užuolaidoms yra langų roletai, tinkantys bet kurioje erdvėje. Jie yra ne tik praktiškas būdas padidinti kambario privatumą, bet ir puikus būdas valdyti šviesą ir temperatūrą. Protingai parinktos langų žaliuzės

Baldų furnitūra: kodėl lankstai tokie svarbūs?

Šiandien baldai neįsivaizduojami be furnitūros. Tai gali būti, pavyzdžiui, lankstai ir jų komponentai, kurie užtikrina gaminio funkcionalumą. Ar spintelė yra spintelė, jei jos durelės  tinkamai nesivarsto? Būtent durelių lankstai, spintelių lankstai bei panaši baldų furnitūra garantuoja baldo panaudojimo kokybę ir patvarumą.  Kaip išsirinkti tinkamus lankstus? Pagal tvirtinimo būdą ir vietą lankstai gali šiek tiek skirtis. Priklausomai nuo durelių atidarymo ir baldo konstrukcinių ypatumų, lankstai baldams būna įvairūs ir atitinka skirtingą atidarymo kampą. Taigi, standartinis kampas yra 105–110 laipsnių, o specialaus

Taip pat skaitykite