Šilutės rajono kultūros centrams – žemesnės kategorijos

Nuotr. iš „Pamario“ archyvo.

Šilutės r. savivaldybės taryba gegužės pabaigoje posėdyje nuspręs, ar patvirtinti antrą kategoriją šiems Šilutės rajono savivaldybės kultūros centrams: Senųjų kaimo tradicijų centrui (Vainutas), Salos etnokultūros ir informacijos centrui (Rusnė), Žemaičių krašto etnokultūros centrui (Žemaičių Naumiestis), Kintų Vydūno kultūros centrui. Nors minimi kultūros centrai veikia nurodytose rajono vietovėse, jie aptarnauja ir priskirtas kitas kaimiškas seniūnijas.

 

Kultūra pavaldi savivaldybėms

Vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 13 punkte nustatoma, kad savivaldybių funkcijoms priskiriamas gyventojų bendrosios kultūros ugdymas ir etnokultūros puoselėjimas (dalyvavimas kultūros plėtros projektuose, muziejų, teatrų, kultūros centrų ir kitų kultūros įstaigų steigimas, reorganizavimas, pertvarkymas, likvidavimas ir jų veiklos priežiūra, savivaldybių viešųjų bibliotekų steigimas, reorganizavimas, pertvarkymas ir jų veiklos priežiūra).

16 straipsnio 4 dalyje pažymima, kad Savivaldybės tarybos kompetencija sprendimų dėl biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė), savivaldybės valdomų įmonių steigimo, reorganizavimo, pertvarkymo, atskyrimo, likvidavimo ir dėl dalyvavimo steigiant viešuosius ir privačius juridinius asmenis priėmimas, taip pat juridinių asmenų, kurių dalyvė yra savivaldybė, priežiūra.

Kam reikalingos kategorijos?

Kultūros centrų įstatymo 14 straipsnio 7 punktu nustatoma, kad Savivaldybės taryba suteikia savivaldybės kultūros centrams kategorijas, įvertina pateiktas ataskaitas ir turi teisę keisti kultūros centrui suteiktą kategoriją.

Šilutės rajono savivaldybės kultūros centrams kategorijos buvo patvirtintos 2009 m. Tuo metu kategorijos turėjo įtakos darbuotojų atlyginimams (šiuo metu, pasikeitus darbo apmokėjimo tvarkai, tai nebegalioja). Tuo metu centrams buvo suteiktos pirmos kategorijos.

Kategorijos dabar turi įtakos įstaigų vadovų kvalifikaciniams reikalavimams. Įvertinus Senųjų kaimo tradicijų centro, Salos etnokultūros ir informacijos centro, Žemaičių krašto etnokultūros centro ir Kintų Vydūno kultūros centro pateiktas statistines ataskaitas, įstaigų pateiktus akreditavimo duomenis, minėti centrai neatitinka pirmos kategorijos (remiantis Kultūros centrų akreditavimo tvarkos aprašu – pirmoji kategorija suteikiama kultūros centrui surinkus nuo 1000 iki 1400 balų, antroji kategorija suteikiama kultūros centrui, kurio veikla įvertinama nuo 400 iki 1000 balų). Salos etnokultūros ir informacijos centras įvertintas 759 balais, Kintų Vydūno kultūros centras – 500 balų, Senųjų kaimo tradicijų centras – 467 balais, Žemaičių krašto etnokultūros centras – 516 balų.

Užteks ir antros kategorijos?

Siūloma Senųjų kaimo tradicijų centrui, Salos etnokultūros ir informacijos centrui, Žemaičių krašto etnokultūros centrui ir Kintų Vydūno kultūros centrui suteikti antrą kategoriją.

Antros kategorijos kultūros centrų vadovams nustatyti kvalifikaciniai reikalavimai yra žemesni nei  pirmos kategorijos kultūros centrų vadovams. Tikimasi, kad dėl žemesnių reikalavimų kultūros centrų vadovų konkursuose dalyvaus daugiau kandidatų. Darbo užmokestis  darbuotojams bei kultūros centrų finansavimas dėl šio sprendimo nepasikeis.

Tokią informaciją Savivaldybės tarybos nariams su sprendimo projektu pateikė Švietimo ir kultūros skyriaus Kultūros poskyrio vyriausioji specialistė Kristina Kožemiakinienė.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite