Šilutės rajono kultūros centrams – žemesnės kategorijos

Nuotr. iš „Pamario“ archyvo.

Šilutės r. savivaldybės taryba gegužės pabaigoje posėdyje nuspręs, ar patvirtinti antrą kategoriją šiems Šilutės rajono savivaldybės kultūros centrams: Senųjų kaimo tradicijų centrui (Vainutas), Salos etnokultūros ir informacijos centrui (Rusnė), Žemaičių krašto etnokultūros centrui (Žemaičių Naumiestis), Kintų Vydūno kultūros centrui. Nors minimi kultūros centrai veikia nurodytose rajono vietovėse, jie aptarnauja ir priskirtas kitas kaimiškas seniūnijas.

 

Kultūra pavaldi savivaldybėms

Vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 13 punkte nustatoma, kad savivaldybių funkcijoms priskiriamas gyventojų bendrosios kultūros ugdymas ir etnokultūros puoselėjimas (dalyvavimas kultūros plėtros projektuose, muziejų, teatrų, kultūros centrų ir kitų kultūros įstaigų steigimas, reorganizavimas, pertvarkymas, likvidavimas ir jų veiklos priežiūra, savivaldybių viešųjų bibliotekų steigimas, reorganizavimas, pertvarkymas ir jų veiklos priežiūra).

16 straipsnio 4 dalyje pažymima, kad Savivaldybės tarybos kompetencija sprendimų dėl biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė), savivaldybės valdomų įmonių steigimo, reorganizavimo, pertvarkymo, atskyrimo, likvidavimo ir dėl dalyvavimo steigiant viešuosius ir privačius juridinius asmenis priėmimas, taip pat juridinių asmenų, kurių dalyvė yra savivaldybė, priežiūra.

Kam reikalingos kategorijos?

Kultūros centrų įstatymo 14 straipsnio 7 punktu nustatoma, kad Savivaldybės taryba suteikia savivaldybės kultūros centrams kategorijas, įvertina pateiktas ataskaitas ir turi teisę keisti kultūros centrui suteiktą kategoriją.

Šilutės rajono savivaldybės kultūros centrams kategorijos buvo patvirtintos 2009 m. Tuo metu kategorijos turėjo įtakos darbuotojų atlyginimams (šiuo metu, pasikeitus darbo apmokėjimo tvarkai, tai nebegalioja). Tuo metu centrams buvo suteiktos pirmos kategorijos.

Kategorijos dabar turi įtakos įstaigų vadovų kvalifikaciniams reikalavimams. Įvertinus Senųjų kaimo tradicijų centro, Salos etnokultūros ir informacijos centro, Žemaičių krašto etnokultūros centro ir Kintų Vydūno kultūros centro pateiktas statistines ataskaitas, įstaigų pateiktus akreditavimo duomenis, minėti centrai neatitinka pirmos kategorijos (remiantis Kultūros centrų akreditavimo tvarkos aprašu – pirmoji kategorija suteikiama kultūros centrui surinkus nuo 1000 iki 1400 balų, antroji kategorija suteikiama kultūros centrui, kurio veikla įvertinama nuo 400 iki 1000 balų). Salos etnokultūros ir informacijos centras įvertintas 759 balais, Kintų Vydūno kultūros centras – 500 balų, Senųjų kaimo tradicijų centras – 467 balais, Žemaičių krašto etnokultūros centras – 516 balų.

Užteks ir antros kategorijos?

Siūloma Senųjų kaimo tradicijų centrui, Salos etnokultūros ir informacijos centrui, Žemaičių krašto etnokultūros centrui ir Kintų Vydūno kultūros centrui suteikti antrą kategoriją.

Antros kategorijos kultūros centrų vadovams nustatyti kvalifikaciniai reikalavimai yra žemesni nei  pirmos kategorijos kultūros centrų vadovams. Tikimasi, kad dėl žemesnių reikalavimų kultūros centrų vadovų konkursuose dalyvaus daugiau kandidatų. Darbo užmokestis  darbuotojams bei kultūros centrų finansavimas dėl šio sprendimo nepasikeis.

Tokią informaciją Savivaldybės tarybos nariams su sprendimo projektu pateikė Švietimo ir kultūros skyriaus Kultūros poskyrio vyriausioji specialistė Kristina Kožemiakinienė.

Parengta pagal Savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite