Šilutės politikų Užgavėnės: vienas iš persirengėlių – Ostapas Benderis

Šilutės rajono savivaldybės politikų nesutarimai vis labiau darosi panašūs į vėluojančias politines Užgavėnes su gausėjančiu persirengėlių būriu: praėjusį trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje meras Šarūnas Laužikas Tarybos narį Arvydą Jaką pavadino Ostapu Benderiu.

Į opozicijos kaltinimus meras Šarūnas Laužikas atsakė surengtoje spaudos konferencijoje. Petro Skutulo nuotr.

Prasivardžiavimo lenktynės
„Mūsų politikoje dabar yra liumpenai. Tai pats žemiausias visuomenės sluoksnis, kuris bando save pratempti į politiką“, – vasario 28 d. opozicijos spaudos konferencijoje paskelbė Tarybos narys Algirdas Gečas. Liumpenas – tai žemiausiam visuomenės sluoksniui priklausantis asmuo.
Neatsiliko ir opozicijos vadovas, Tarybos narys A. Jakas, merą Š. Laužiką pavadinęs „mūsų krašto Janukovyčiumi“. Po trumpos tylos meras Š. Laužikas spaudos konferencijoje A. Jaką pavadino Ostapu Benderiu ir paaiškino: „Žinant Arvydo Jako sugebėjimus statyti oro pilis, šis vardas jam labai tinka…“ Šilutės vietinė televizija praėjusią savaitę pagarsino, kas iš Tarybos narių, to paties A. Gečo aiškinimu, nėra „liumpenai“… Nuojauta kužda, kad „liumpenai“ irgi netylės. Užgavėnės tęsiamos…
Į kritiką – kritika
Mero Š. Laužiko spaudos konferencija buvo skirta, be kita ko, atsakyti ir į anksčiau viešai išdėstytus opozicijos atstovų A. Jako, A. Gečo, D. Žebelienės, E. Vitkausko priekaištus ir kritiką. Jos pirmiausia sulaukė valdančiosios daugumos balsais priimtas šių metų biudžetas, esą jis suplanuotas blogai, nenumatyta lėšų investiciniams projektams, jų nerengiama, trūksta pinigų mokykloms…
„Opozicija nepateikė nė vieno siūlymo keisti biudžetą. Finansų skyriaus vedėja Janina Valienė nustebinta, kad pirmą kartą per pastaruosius kelerius metus skirta lėšų mokykloms kompiuteriams pirkti“, – sakė meras, pašiepęs buvusios merės D. Žebelienės pastebėjimą, kad „buvusi koalicija stabilizavo skolas“.
„Sunkiai įsivaizduoju, kaip galima tas skolas stabilizuoti? Jos arba yra, arba nėra“, – sakė Š. Laužikas, primindamas, kad būtini skolų grąžinimo grafikai, terminai ir tam biudžete numatyta lėšų, o jų skiria tik Savivaldybės taryba. Š. Laužikas pateikė pavyzdžių, kaip elgėsi valdžioje pusantrų metų būdama dabartinė opozicija.
Vos pradėjęs eiti mero pareigas gruodį Š. Laužikas vyko į Šilutės autobusų parką, kur išgirdo priekaištų, neva valdžia netesi pažadų, nedengia skolų parkui, kaip buvę vadovai žadėjo. Skolų buvo susikaupę 950 tūkst. Lt. „Negalima pažadėti to, ko negali: jeigu rajono Taryba lėšų neskyrė, jų negali žadėti“, – sakė meras, ir iš verslininkų išgirdęs apie buvusių savivaldybės vadovų dosniai žarstytus pažadus.
Š. Laužikas priminė, kad naujų projektų galima imtis, kai yra aiškus finansavimo šaltinis, darbai įtraukti į Strateginį planą, į trimetį planą: „Siūlau, tegul mokosi, kaip reikia dirbti“. Parodęs į ant stalo gulintį naują leidinį, meras priminė, jog tai rajono strateginis veiklos planas, kuriame numatyti visi būtiniausi ateities darbai, tačiau jų galima imtis užsitikrinus finansavimą. Neturint lėšų ir kilus abejonių tekę sustabdyti ne vieną projektą, pradėtą buvusios valdžios.
Pavyzdžiui, komunalinių atliekų tvarkymo konkurso sąlygoms parengti. Keičiantis Savivaldybės valdžiai, gruodį sulaukta siūlymo iš advokatų kontoros, kuri, neturėdama šio darbo patirties, konkurso sąlygas siūlė parengti už 50 tūkst. Lt. Mero nuomone, tai galima padaryti vos už kelis ar keliolika tūkstančių litų.
Beveik 900 tūkst. Lt skolų turinčiai Šilutės seniūnijai, neskyrus lėšų, pavesta atlikti darbų pirkimą vaizdo stebėjimo kameroms rengti. Teko sustabdyti užmojį tvarkyti tiltą iš Šilutės per Šyšą į parką ir stadioną, nes neparengta reikiamų dokumentų, neskirta pinigų.
Kažkodėl biudžetinės sporto įstaigos vadovui nurodyta organizuoti viešąjį pirkimą galimybių studijai, siejamai su Turizmo, sporto ir kultūros centro statyba, paruošti. Už 54 000 Lt, jau atplėšti siūlymų vokai… Pinigų tam nėra.
„Tai kaip aš čia galėčiau pavadinti? Pinigų plovimas ar kas, kai savivaldybė skendi skolose?“ – svarstė meras.
Senos ar naujos idėjos?
1999 m. gegužės 24 d. tuometinis rajono meras Š. Laužikas išleido potvarkį, užsimota skelbti atvirą konkursą idėjos, kaip tvarkyti Šilutės Šilokarčemos kvartalą. Parengtas detalusis planas. 2001 m. rudenį Savivaldybės taryba priėmė sprendimą. Dabar šiuo kvartalu besirūpinančiam A. Jakui, besijaučiančiam idėjos autoriumi, meras priminė: „Nereikia valdžiai dėtis medalių, nes dirba ir geri Savivaldybės specialistai. Aš niekada nešaukiau, kad čia mano projektas, kad vienas padariau, o kai išėjau, nieko neliko…“
Priminęs, kad D. Žebelienė mere dirbo nuo 2012 m. birželio iki 2013 m. gruodžio, Š. Laužikas teiravosi: kas trukdė visus paminėtus projektus įgyvendinti, naujų priruošti, lėšų jiems pasirūpinti?
Sukritikuotas ir perdėtas A. Jako rūpinimasis Sporto centro Šilutėje statyba. A. Jakui meras siūlo pirmiausia išsiaiškinti, ką iš tiesų norima turėti Šilutėje: sporto centrą, kažką panašaus, ar Turizmo, sporto ir pramogų centrą? Pasiklysta ne tik vis keičiant pavadinimus, tačiau ir dokumentuose: įsteigta viešoji įstaiga Turizmo, sporto ir pramogų centro projektui parengti, o svarstoma, kur tokį centrą statyti, nors galioja rajono Tarybos sprendimas, kad centro vieta yra Rusnės g. 8, Šilutėje. Yra parengtas ir detalusis planas.
Didelės A. Jako pastangos lėmė, kad Savivaldybė ir UAB „AV FORCE“ yra viešosios įstaigos Turizmo, sporto ir paslaugų centro dalininkai, kuriems dabar tenka susirašinėti, susitikinėti ir aiškintis vis daugiau kylančių neaiškumų: ar ši bendrovė pajėgi už 1,5 mln. Lt parengti centro projektą, kiek turi tokio darbo patirties, ar menkutį įstatinį kapitalą turinti bendrovė gaus iš bankų paskolą ir t.t.?
Kol kas bendrovė pristatė architektą, dirbantį tuo pačiu adresu, kaip ir bendrovė… Neseniai bendrovės atstovai atvyko į Savivaldybę, jų buvo paklausta, ar A. Jakas įgaliotas atstovauti šiai bendrovei, tačiau svečius toks klausimas papiktino, girdi, A. Jakas atstovauja Savivaldybei… „Pamariui“ pasiteiravus, ar minima bendrovė pajėgi finansuoti milijoninės vertės projekto parengimą, Š. Laužikas atsakė: „Jeigu aš jūsų paklausčiau, ar tikite, kad aš galiu investuoti 10 milijonų litų? Atsakymas toks: mes tikime tada, kai matome dokumentus. Kol kas girdime ketinimus. Bendrovė norėtų net administruoti šį projektą. Mes klausėme, ar turi tokios patirties. Jos nėra. Paieškokite internete, ką surasite apie šią bendrovę? Beveik nieko. Tai kelia abejonių. Savivaldybė negali išeiti iš įsteigtos viešosios įstaigos. Vadinasi, jeigu bendrovė, iš banko gavusi ir investavusi milijonus litų projektui parengti, dingsta, visa finansinė atsakomybė lieka Savivaldybei“.
Be to, centro statybos reikalams įtakos turi ir tai, kad gauta per 1 milijoną litų Vydūno gimnazijos sporto salei statyti, kuri būtų užbaigta etapais. Meras akcentavo, kad 2014-2020 m. europinių lėšų skyrimo etape pirmenybė teikiama verslumui skatinti, infrastruktūrai, susisiekimui, o ne sportui ir turizmui…
Š. Laužiką nustebino A. Jako ir kitų opozicijos atstovų priekaištai, kad nerengiami projektai europinėms lėšoms iš 2014-2020 metų finansinio etapo. Meras priminė, kad dar baigiami ir tik kitais metais bus užbaigti 2007-2013 m. finansinio etapo projektai, o ministerijos dar neturi net būsimo finansinio etapo galimų projektų krypčių, sąrašų, sąlygų.
Atkirto
Opozicijos atstovui E. Vitkauskui, pasigedusiam privatizavimo strategijos, Š. Laužikas priminė, jog šis politikas ką tik vadovavo Privatizavimo komisijai. Kodėl tada nepasigedo ir neparengė tų strategijų? Gal Savivaldybė galėtų sekti E. Vitkausko pavyzdžiu, kaip iš gaisrininkų turtą nusipirkti, o po to gerokai brangiau tą patį jiems parduoti?
Buvusios merės D. Žebelienės šeimai, gavusiai iš Darbo biržos per 300 tūkst. Lt šakočių kepimo verslui įsteigti, Š. Laužikas kandžiai priminė ir su Savivaldybės įstaigomis susijusius įvairių statybos darbų užsakymus, siekusius beveik 1 milijoną litų, už kuriuos atsiskaityta gana greitai, didelių skolų, kokių turi kitos statybų bendrovės, čia nebėra…
Meras stebėjosi, kad beveik kasdien A. Jakas vaikšto po Savivaldybę: „Gal jis niekur nedirba? Apie merą visi žino viską, gal reikėtų pasidomėti ir opozicijos lyderio Arvydo Jako reikalais? 2011 metais jis deklaravo neturėjęs pajamų, nemokėjęs mokesčių, paimti kreditai iš bankų, o gyvenęs iš paskolos. Abejoju, ar bankas suteiktų paskolą kito banko išduoto kredito palūkanoms mokėti… Bet žinant Arvydo Jako sugebėjimus kurti verslus, statytis namus, tai aš švelniai pavadinu Ostapo Benderio ir dvylikos kėdžių istorija. Žmogus, kuris nelabai sugeba pasirūpinti savo šeima ir savo šeimos finansais, nelabai galėtų mokyti kitus, kaip tai daryti…“
Rinkimai artėja?
Po šios konferencijos netrukus spaudos konferenciją surengė A. Jakas, pirmadienį – vėl opozicija… Jeigu nuo konferencijų gausos gerėtų krašto žmonių gyvenimas, bėgiotume į jas ir uždusę, tačiau… Kol kas konferencijų gausa labiau sietina su kitų metų pradžioje vyksiančiais savivaldybių tarybų rinkimais.

„Pamario“ inf.

4 komentarai

 • ojee

  Tataigi, broliukai. Ir matai Jakas dar pučiasi. Gavo atgal, o tai visus tik ir puola. Prasti jo popieriai, bet man keista, kad žmogus nei darbo turi, nei dirba… Gi dar jaunas, o jau toks lodarius, kombinatorius. Ir “žmonių merė” Daivutė savęs neužmiršusi… O jau pinigai valdyti kaip savo kisenėj. Juk ta jų Taryba nieko apie tokį pinigu tratinimą nežinojo.

 • gandas

  Nieko jus nezinote apie Jako veikla. Nieko, dar isgirsite. Ir nepraso jis valstybes ar ES pinigu, ne tai kaip Lauzikas suklesti tik kai buna kokiam poste. Tik dirbkit tiek kiek jakas ir viskas bus gerai. O lodarius ir kombinatorius yra tavo kelnese komentatoriau ojee

 • ponai

  Tegul tik jie barasi viešai – daugiau žinosime, kas yra kas, kiek turi, kiek dar trūksta, ką gvembė, bet nenugvembė, nes valdžios neteko. Girdim skaičius – kaip ant delno. Jeigu valdžios nesikeistų, taip ir nesužinotume, kiek griebė, ką gavo, ką kombinavo. Tik tiek naudos iš mūsų vietinės valdžiukės. Apgailėtina.

 • ojee

  Nepyk, gande, nes jaučiu, kad tau užmyniau ant mozolio… Tas toks, tas – anoks, o vagis, tai žinai, vadink atsargiau, nes vagys – sėdi… O jaigu nesėdi, tai nevagink. Nejaučiu meilės niekam valdžioj, bet kai žmogus, galintis naudotis neįgalumu, baigia aukštąjį mokslą, turi šeimą, išmokslina rodos tris vaikus ir dirba, žiuri verslo, gal nereikia jo koneveikt, o tai atrodo, kad pavydi kėdės, sėkmės, kad jis ne ubagas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite