Šilutės miestui – 505

Praėjusį savaitgalį tradicine miesto švente Šilutė paminėjo 505 savo gimtadienį. Kaip ir kasmet, per miesto šventę buvo tradicinių iš šventės į šventę besitęsiančių renginių, tačiau būta ir naujienų – iki šiol miesto šventėse neregėtų.

Šventinė baldininkų eisena su įmonės direktore Asta Dijokiene priešakyje.

Šventinė baldininkų eisena su įmonės direktore Asta Dijokiene priešakyje.

Šilutės siena
Pagrindiniu šių metų miesto šventės akcentu ir naujiena tapo pirmieji štrichai ant AB „Šilutės baldai“ sienos. Pradėtas įgyvendinti prieš 8 mėnesius sumanytas projektas „Šilutės siena“. Tai ilgiausias Lietuvoje, o gal ir visoje Europoje ant sienos įamžintas miesto metraštis. Šią akciją sumanė „Šilutės baldų“ bendrovės, pernai šventusios 125 metų jubiliejų, kolektyvas.

Pirmoji dažų balionėlį į rankas paėmė AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė.

Pirmoji dažų balionėlį į rankas paėmė AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė.

Nuspręsta ant sienos pavaizduoti svarbiausius miesto istorijos įvykius, įamžinti labiausiai nusipelniusius žmones. Iš 24 pasiūlytų išskirtinių istorinių įvykių daugiausia palaikymo sulaukė potvynis, Šilutės uostas bei Šilutės turgūs. Kalbant apie asmenybes, daugiausiai balsų skirta Hermanui Zudermanui, Hugo Šojui ir Vydūnui. Deramą vietą turėtų rasti kraštotyrininkas Petras Jakštas bei privilegiją šile steigti karčemą gavęs Georgas Talantas, tapęs Šilutės gyvenvietės pradininku. Nieko baisaus, jeigu kas liko užmirštas, dar nepaminėtas. Per šią šventę ištapyta tik maža dalis įmonės sienos, tad laiko tokiai klaidai ištaisyti pakanka.


Talkinant diplomuotam dailininkui – grafikui, vienam iš studijos „Gyva grafika“ įkūrėjų, daugelio monumentalių piešinių ant pastatų autoriui Tadui Šimkui, siena papuošta trafaretu su projekto pavadinimu. Garbė tai padaryti suteikta akcinės bendrovės „Šilutės baldai“ direktorei Astai Dijokienei, kartu su kolektyvu smagioje eisenoje atėjusiai į šį renginį, taip pat Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui ir koncerno SBA viceprezidentui Egidijui Valentinavičiui. Papuošti sieną galėjo visi norintieji, tad teptukais padirbėjo dar ir LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, ir Seimo narys Artūras Skardžius, ir kiti svečiai.
Tapyti ant sienos tądien galėjo kiekvienas norintis, tačiau ir tokių pajėgų nepakako visiems numatytiems piešiniams, todėl apie tai, kas dar turėtų būti nupiešta, bylojo prie sienos pritvirtinti plakatai.

Pagrindiniu šių metų miesto šventės akcentu ir naujiena tapo pirmieji štrichai ant AB „Šilutės baldai“ sienos, kur susirinko miesto vadovai ir svečiai.

Pagrindiniu šių metų miesto šventės akcentu ir naujiena tapo pirmieji štrichai ant AB „Šilutės baldai“ sienos, kur susirinko miesto vadovai ir svečiai.

Šventinė spauda su kava
Dar vienu smagiu šventės akcentu tapo akcija „Šventinė spauda plius kava“, kuria prasidėjo Šilutės 505 gimtadienio renginiai. Ją sumanė ir įgyvendino Šilutės šauliai bei Kultūros ir pramogų centro darbuotojai. Šios akcijos esmė labai paprasta: ties Verdainėje esančia degaline staliuką pasistatę akcijos dalyviai stabdė pro šalį važiuojančius automobilius, vaišino jų keleivius ir dalino leidinius su šventės programa. Buvo tokių, kurie nelabai norėjo sustoti, teisindamiesi, kad skuba, tačiau dauguma kavą ir leidinį priėmė su padėkomis ir šypsena. Netgi maršrutinio autobuso Šakiai – Klaipėda vairuotojas ir keleiviai nesupyko, kad buvo šiek tiek sutrikdytas kelionės grafikas. Šauliams ir kultūros darbuotojams talkino Šilutės policininkai, kurie užtikrino eismo saugumą ir padėjo sustabdyti daugiau automobilių, nes per pusvalandį akcijai skirto laiko reikėjo nemažai kavos ir leidinių išdalinti.


Kiti šventiniai renginiai
Verdainėje prasidėjusios miesto šventės renginiai savotiškai keliavo per visą Šilutę. Šilutės senųjų evangelikų kapinių koplyčioje įvyko atminimo valanda. Už kažkada Šilutėje gyvenusius ir dirbusius žmones, kurių palikimas ir darbo vaisiai supa ir žavi mus, meldėsi klebonas Remigijus Šemeklis. Skambėjo Šilutės kultūros ir pramogų centro mišraus kamerinio choro „Vox Libri“ giesmės. Pasiklausyti jų į koplyčią susirinko daugiausiai svečių iš Vokietijos, tačiau chorinės muzikos gerbėjai šventės dieną tikrai nesijautė nuskriausti, nes vėliau Šilutės liuteronų evangelikų bažnyčioje įvyko tradicinis chorinės muzikos vakaras.
Šilutės Fridricho Bajoraičio bibliotekos kolektyvas toli nuo savo įstaigos nesitraukė. Netoliese esančiame Vydūno skverelyje įsikūrusioje improvizuotoje arbatinėje vyko „Gimtadienio pusryčiai“. Čia vaikai užsiėmė rankdarbiais, žiūrovams gurkšnojant arbatą koncertavo įvairūs kolektyvai. Bibliotekininkai pateikė savo staigmeną – neseniai įsigytą didžiulių šachmatų rinkinį. Pasinaudoję atsiradusia proga jėgas ir intelektą išbandė tiek jauni, tiek vyresni žaidėjai.

Folkloro kolektyvų pasirodymai Vydūno skverelyje.

Folkloro kolektyvų pasirodymai Vydūno skverelyje.

Tradicinėse miesto šventės vietose – prie H. Šojaus dvaro apylinkių – ir renginiai buvo labiau tradiciniai: šurmuliavo mugė, koncertavo vietiniai ir kviestiniai atlikėjai. Ištroškusiems karštą dieną pravertė UAB „Šilutės vandenys“ miestui padovanotas geriamojo vandens fontanėlis. Kaip įprasta, šventę užbaigė fejerverkas, kurį miestui padovanojo baldininkai – AB „Šilutės baldai“ ir UAB „Germanika“.

Vaidotas VILKAS

Pirmą kartą šioje šventėje koncertavusios mažiausios „Žvaigždūnės“ šokėjos tapo Astridos Lindgren pasakos personažais – Pepėmis ilgakojinėmis.

Pirmą kartą šioje šventėje koncertavusios mažiausios „Žvaigždūnės“ šokėjos tapo Astridos Lindgren pasakos personažais – Pepėmis ilgakojinėmis.

Koncertuoja Šilutės kultūros ir pramogų centro mišrus ansamblis „Mingė“.

Koncertuoja Šilutės kultūros ir pramogų centro mišrus ansamblis „Mingė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite