Šilutės miestui – 505

Praėjusį savaitgalį tradicine miesto švente Šilutė paminėjo 505 savo gimtadienį. Kaip ir kasmet, per miesto šventę buvo tradicinių iš šventės į šventę besitęsiančių renginių, tačiau būta ir naujienų – iki šiol miesto šventėse neregėtų.

Šventinė baldininkų eisena su įmonės direktore Asta Dijokiene priešakyje.

Šventinė baldininkų eisena su įmonės direktore Asta Dijokiene priešakyje.

Šilutės siena
Pagrindiniu šių metų miesto šventės akcentu ir naujiena tapo pirmieji štrichai ant AB „Šilutės baldai“ sienos. Pradėtas įgyvendinti prieš 8 mėnesius sumanytas projektas „Šilutės siena“. Tai ilgiausias Lietuvoje, o gal ir visoje Europoje ant sienos įamžintas miesto metraštis. Šią akciją sumanė „Šilutės baldų“ bendrovės, pernai šventusios 125 metų jubiliejų, kolektyvas.

Pirmoji dažų balionėlį į rankas paėmė AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė.

Pirmoji dažų balionėlį į rankas paėmė AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė.

Nuspręsta ant sienos pavaizduoti svarbiausius miesto istorijos įvykius, įamžinti labiausiai nusipelniusius žmones. Iš 24 pasiūlytų išskirtinių istorinių įvykių daugiausia palaikymo sulaukė potvynis, Šilutės uostas bei Šilutės turgūs. Kalbant apie asmenybes, daugiausiai balsų skirta Hermanui Zudermanui, Hugo Šojui ir Vydūnui. Deramą vietą turėtų rasti kraštotyrininkas Petras Jakštas bei privilegiją šile steigti karčemą gavęs Georgas Talantas, tapęs Šilutės gyvenvietės pradininku. Nieko baisaus, jeigu kas liko užmirštas, dar nepaminėtas. Per šią šventę ištapyta tik maža dalis įmonės sienos, tad laiko tokiai klaidai ištaisyti pakanka.


Talkinant diplomuotam dailininkui – grafikui, vienam iš studijos „Gyva grafika“ įkūrėjų, daugelio monumentalių piešinių ant pastatų autoriui Tadui Šimkui, siena papuošta trafaretu su projekto pavadinimu. Garbė tai padaryti suteikta akcinės bendrovės „Šilutės baldai“ direktorei Astai Dijokienei, kartu su kolektyvu smagioje eisenoje atėjusiai į šį renginį, taip pat Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui ir koncerno SBA viceprezidentui Egidijui Valentinavičiui. Papuošti sieną galėjo visi norintieji, tad teptukais padirbėjo dar ir LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, ir Seimo narys Artūras Skardžius, ir kiti svečiai.
Tapyti ant sienos tądien galėjo kiekvienas norintis, tačiau ir tokių pajėgų nepakako visiems numatytiems piešiniams, todėl apie tai, kas dar turėtų būti nupiešta, bylojo prie sienos pritvirtinti plakatai.

Pagrindiniu šių metų miesto šventės akcentu ir naujiena tapo pirmieji štrichai ant AB „Šilutės baldai“ sienos, kur susirinko miesto vadovai ir svečiai.

Pagrindiniu šių metų miesto šventės akcentu ir naujiena tapo pirmieji štrichai ant AB „Šilutės baldai“ sienos, kur susirinko miesto vadovai ir svečiai.

Šventinė spauda su kava
Dar vienu smagiu šventės akcentu tapo akcija „Šventinė spauda plius kava“, kuria prasidėjo Šilutės 505 gimtadienio renginiai. Ją sumanė ir įgyvendino Šilutės šauliai bei Kultūros ir pramogų centro darbuotojai. Šios akcijos esmė labai paprasta: ties Verdainėje esančia degaline staliuką pasistatę akcijos dalyviai stabdė pro šalį važiuojančius automobilius, vaišino jų keleivius ir dalino leidinius su šventės programa. Buvo tokių, kurie nelabai norėjo sustoti, teisindamiesi, kad skuba, tačiau dauguma kavą ir leidinį priėmė su padėkomis ir šypsena. Netgi maršrutinio autobuso Šakiai – Klaipėda vairuotojas ir keleiviai nesupyko, kad buvo šiek tiek sutrikdytas kelionės grafikas. Šauliams ir kultūros darbuotojams talkino Šilutės policininkai, kurie užtikrino eismo saugumą ir padėjo sustabdyti daugiau automobilių, nes per pusvalandį akcijai skirto laiko reikėjo nemažai kavos ir leidinių išdalinti.


Kiti šventiniai renginiai
Verdainėje prasidėjusios miesto šventės renginiai savotiškai keliavo per visą Šilutę. Šilutės senųjų evangelikų kapinių koplyčioje įvyko atminimo valanda. Už kažkada Šilutėje gyvenusius ir dirbusius žmones, kurių palikimas ir darbo vaisiai supa ir žavi mus, meldėsi klebonas Remigijus Šemeklis. Skambėjo Šilutės kultūros ir pramogų centro mišraus kamerinio choro „Vox Libri“ giesmės. Pasiklausyti jų į koplyčią susirinko daugiausiai svečių iš Vokietijos, tačiau chorinės muzikos gerbėjai šventės dieną tikrai nesijautė nuskriausti, nes vėliau Šilutės liuteronų evangelikų bažnyčioje įvyko tradicinis chorinės muzikos vakaras.
Šilutės Fridricho Bajoraičio bibliotekos kolektyvas toli nuo savo įstaigos nesitraukė. Netoliese esančiame Vydūno skverelyje įsikūrusioje improvizuotoje arbatinėje vyko „Gimtadienio pusryčiai“. Čia vaikai užsiėmė rankdarbiais, žiūrovams gurkšnojant arbatą koncertavo įvairūs kolektyvai. Bibliotekininkai pateikė savo staigmeną – neseniai įsigytą didžiulių šachmatų rinkinį. Pasinaudoję atsiradusia proga jėgas ir intelektą išbandė tiek jauni, tiek vyresni žaidėjai.

Folkloro kolektyvų pasirodymai Vydūno skverelyje.

Folkloro kolektyvų pasirodymai Vydūno skverelyje.

Tradicinėse miesto šventės vietose – prie H. Šojaus dvaro apylinkių – ir renginiai buvo labiau tradiciniai: šurmuliavo mugė, koncertavo vietiniai ir kviestiniai atlikėjai. Ištroškusiems karštą dieną pravertė UAB „Šilutės vandenys“ miestui padovanotas geriamojo vandens fontanėlis. Kaip įprasta, šventę užbaigė fejerverkas, kurį miestui padovanojo baldininkai – AB „Šilutės baldai“ ir UAB „Germanika“.

Vaidotas VILKAS

Pirmą kartą šioje šventėje koncertavusios mažiausios „Žvaigždūnės“ šokėjos tapo Astridos Lindgren pasakos personažais – Pepėmis ilgakojinėmis.

Pirmą kartą šioje šventėje koncertavusios mažiausios „Žvaigždūnės“ šokėjos tapo Astridos Lindgren pasakos personažais – Pepėmis ilgakojinėmis.

Koncertuoja Šilutės kultūros ir pramogų centro mišrus ansamblis „Mingė“.

Koncertuoja Šilutės kultūros ir pramogų centro mišrus ansamblis „Mingė“.

Hits: 103

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite