Šilutės miestui – 505

Praėjusį savaitgalį tradicine miesto švente Šilutė paminėjo 505 savo gimtadienį. Kaip ir kasmet, per miesto šventę buvo tradicinių iš šventės į šventę besitęsiančių renginių, tačiau būta ir naujienų – iki šiol miesto šventėse neregėtų.

Šventinė baldininkų eisena su įmonės direktore Asta Dijokiene priešakyje.

Šventinė baldininkų eisena su įmonės direktore Asta Dijokiene priešakyje.

Šilutės siena
Pagrindiniu šių metų miesto šventės akcentu ir naujiena tapo pirmieji štrichai ant AB „Šilutės baldai“ sienos. Pradėtas įgyvendinti prieš 8 mėnesius sumanytas projektas „Šilutės siena“. Tai ilgiausias Lietuvoje, o gal ir visoje Europoje ant sienos įamžintas miesto metraštis. Šią akciją sumanė „Šilutės baldų“ bendrovės, pernai šventusios 125 metų jubiliejų, kolektyvas.

Pirmoji dažų balionėlį į rankas paėmė AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė.

Pirmoji dažų balionėlį į rankas paėmė AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė.

Nuspręsta ant sienos pavaizduoti svarbiausius miesto istorijos įvykius, įamžinti labiausiai nusipelniusius žmones. Iš 24 pasiūlytų išskirtinių istorinių įvykių daugiausia palaikymo sulaukė potvynis, Šilutės uostas bei Šilutės turgūs. Kalbant apie asmenybes, daugiausiai balsų skirta Hermanui Zudermanui, Hugo Šojui ir Vydūnui. Deramą vietą turėtų rasti kraštotyrininkas Petras Jakštas bei privilegiją šile steigti karčemą gavęs Georgas Talantas, tapęs Šilutės gyvenvietės pradininku. Nieko baisaus, jeigu kas liko užmirštas, dar nepaminėtas. Per šią šventę ištapyta tik maža dalis įmonės sienos, tad laiko tokiai klaidai ištaisyti pakanka.


Talkinant diplomuotam dailininkui – grafikui, vienam iš studijos „Gyva grafika“ įkūrėjų, daugelio monumentalių piešinių ant pastatų autoriui Tadui Šimkui, siena papuošta trafaretu su projekto pavadinimu. Garbė tai padaryti suteikta akcinės bendrovės „Šilutės baldai“ direktorei Astai Dijokienei, kartu su kolektyvu smagioje eisenoje atėjusiai į šį renginį, taip pat Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui ir koncerno SBA viceprezidentui Egidijui Valentinavičiui. Papuošti sieną galėjo visi norintieji, tad teptukais padirbėjo dar ir LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, ir Seimo narys Artūras Skardžius, ir kiti svečiai.
Tapyti ant sienos tądien galėjo kiekvienas norintis, tačiau ir tokių pajėgų nepakako visiems numatytiems piešiniams, todėl apie tai, kas dar turėtų būti nupiešta, bylojo prie sienos pritvirtinti plakatai.

Pagrindiniu šių metų miesto šventės akcentu ir naujiena tapo pirmieji štrichai ant AB „Šilutės baldai“ sienos, kur susirinko miesto vadovai ir svečiai.

Pagrindiniu šių metų miesto šventės akcentu ir naujiena tapo pirmieji štrichai ant AB „Šilutės baldai“ sienos, kur susirinko miesto vadovai ir svečiai.

Šventinė spauda su kava
Dar vienu smagiu šventės akcentu tapo akcija „Šventinė spauda plius kava“, kuria prasidėjo Šilutės 505 gimtadienio renginiai. Ją sumanė ir įgyvendino Šilutės šauliai bei Kultūros ir pramogų centro darbuotojai. Šios akcijos esmė labai paprasta: ties Verdainėje esančia degaline staliuką pasistatę akcijos dalyviai stabdė pro šalį važiuojančius automobilius, vaišino jų keleivius ir dalino leidinius su šventės programa. Buvo tokių, kurie nelabai norėjo sustoti, teisindamiesi, kad skuba, tačiau dauguma kavą ir leidinį priėmė su padėkomis ir šypsena. Netgi maršrutinio autobuso Šakiai – Klaipėda vairuotojas ir keleiviai nesupyko, kad buvo šiek tiek sutrikdytas kelionės grafikas. Šauliams ir kultūros darbuotojams talkino Šilutės policininkai, kurie užtikrino eismo saugumą ir padėjo sustabdyti daugiau automobilių, nes per pusvalandį akcijai skirto laiko reikėjo nemažai kavos ir leidinių išdalinti.


Kiti šventiniai renginiai
Verdainėje prasidėjusios miesto šventės renginiai savotiškai keliavo per visą Šilutę. Šilutės senųjų evangelikų kapinių koplyčioje įvyko atminimo valanda. Už kažkada Šilutėje gyvenusius ir dirbusius žmones, kurių palikimas ir darbo vaisiai supa ir žavi mus, meldėsi klebonas Remigijus Šemeklis. Skambėjo Šilutės kultūros ir pramogų centro mišraus kamerinio choro „Vox Libri“ giesmės. Pasiklausyti jų į koplyčią susirinko daugiausiai svečių iš Vokietijos, tačiau chorinės muzikos gerbėjai šventės dieną tikrai nesijautė nuskriausti, nes vėliau Šilutės liuteronų evangelikų bažnyčioje įvyko tradicinis chorinės muzikos vakaras.
Šilutės Fridricho Bajoraičio bibliotekos kolektyvas toli nuo savo įstaigos nesitraukė. Netoliese esančiame Vydūno skverelyje įsikūrusioje improvizuotoje arbatinėje vyko „Gimtadienio pusryčiai“. Čia vaikai užsiėmė rankdarbiais, žiūrovams gurkšnojant arbatą koncertavo įvairūs kolektyvai. Bibliotekininkai pateikė savo staigmeną – neseniai įsigytą didžiulių šachmatų rinkinį. Pasinaudoję atsiradusia proga jėgas ir intelektą išbandė tiek jauni, tiek vyresni žaidėjai.

Folkloro kolektyvų pasirodymai Vydūno skverelyje.

Folkloro kolektyvų pasirodymai Vydūno skverelyje.

Tradicinėse miesto šventės vietose – prie H. Šojaus dvaro apylinkių – ir renginiai buvo labiau tradiciniai: šurmuliavo mugė, koncertavo vietiniai ir kviestiniai atlikėjai. Ištroškusiems karštą dieną pravertė UAB „Šilutės vandenys“ miestui padovanotas geriamojo vandens fontanėlis. Kaip įprasta, šventę užbaigė fejerverkas, kurį miestui padovanojo baldininkai – AB „Šilutės baldai“ ir UAB „Germanika“.

Vaidotas VILKAS

Pirmą kartą šioje šventėje koncertavusios mažiausios „Žvaigždūnės“ šokėjos tapo Astridos Lindgren pasakos personažais – Pepėmis ilgakojinėmis.

Pirmą kartą šioje šventėje koncertavusios mažiausios „Žvaigždūnės“ šokėjos tapo Astridos Lindgren pasakos personažais – Pepėmis ilgakojinėmis.

Koncertuoja Šilutės kultūros ir pramogų centro mišrus ansamblis „Mingė“.

Koncertuoja Šilutės kultūros ir pramogų centro mišrus ansamblis „Mingė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite