Šilutės miesto šventė – atgimusio Hugo Šojaus dvaro kieme

Kasmet Šilutės mieste, juosiamame Šyšos vingų, paskutinį gegužės šeštadienį šilutiškiai ir svečiai iškilmingai švenčia miesto šventę. Šįkart ji buvo išskirtinė tuo, kad iškilmingai duris atvėrė atnaujinti miesto mecenatui Hugo Šojui ir jo šeimai iki Antrojo pasaulinio karo priklausiusio dvaro rūmai.

12.30 val. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestras Lietuvininkų gatve su maršais atžygiavo į Hugo Šojaus dvaro kiemą, kur buvo pagrindinė šventės scena. Orkestro priekyje sukosi spalvingi šilutiškiai teatralai. Daugiau šventės nuotraukų – 2-7 p.

Reprezentacinėje Hugo Šojaus dvaro rūmų menėje kultūrinio bendradarbiavimo sutartį pasirašę etnografinio Mažosios Lietuvos regiono savivaldybių merai (iš dešinės): . Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, Klaipėdos m. savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas. Klaipėdos r. savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.
Sutartis buvo pasirašyta prie istorinio dvarininko Hugo Šojaus darbo stalo, ant kurio buvo H. Šojaus biustas ir istorinė jo rašalinė.

Į Šilutės miesto šventę atvyko gausus būrys garbingų svečių.

Buvo perkirpta simbolinė atnaujintų dvaro rūmų atidarymo juostelė.

arbata.42.svente vaikai.42.svente

3 komentarai

  • juozukas

    kiekvienais metais švenčia gimtadienius ar jiems dar neatsibodo.

  • Juk

    Graži ta šventė, pavaikštai, susitinki pažįstamus, pamatai programų, paklausai muzikos. Vis ne namuose tupėti. Tik kai kam vis blogai ir blogai. Nepatinka, neikit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite