Šilutės ligoninės medikai: šventės praėjo ramiai

Beveik savaitę trukusios šventės, anot Šilutės ligoninės medikų, buvo ramios. Tiek šv. Kalėdas, tiek Naujuosius metus šventę gyventojai išvengė rimtų sužalojimų, nudegimų ar apsinuodijimų. Deja, to neišvengė vaikai. Būta apsinuodijimų žiurknuodžiais ir smalkėmis.

Policijos departamentas praneša, kad Kūčių išvakarėse į Šilutės ligoninę buvo atvežti du mažamečiai, galėję apsinuodyti žiurkių nuodais. Iš Paleičių kaimo su tėvais atvykusiems dvimetei mergaitei ir trimečiui berniukui gydytojai užfiksavo nežymų kraujo sukrešėjimą. Kitą dieną į Vaikų ligų skyrių buvo paguldytas dar vienas vaikas, apsinuodijęs žiurknuodžiais. „Žiurkių nuodų grūdai yra gražios alyvinės spalvos, kurie vilioja vaikus. Taip yra ir su kitais vaistais, kurių vaikai užsimano paragauti. Žinoma, jie neskanūs ir mažieji daug jų nesuvalgo, tačiau mažieji yra nedidelio svorio ir jiems užtenka mažo nuodų kiekio, kad pažeistų kepenis ir kraujo krešumą. Žiurkių nuodai yra pavojingiausi dėl kraujo krešumo sutrikimo ir dėl kepenų fermentinės funkcijos“, – paaiškino Vaikų ligų skyriaus vedėja Vaidilutė Intienė.
Per šventes buvo atvežtos 17 ir 8 metų mergaitės, apsinuodijusios smalkėmis. Laimei, jų neprireikė guldyti į Reanimacijos–intensyvios terapijos skyrių.
Gydytoja informavo, kad per šventinį laikotarpį į skyrių paguldyti minėtieji žiurknuodžiais ir smalkėmis apsinuodiję vaikai, atvyko ir susirgusių stipriu plaučių uždegimu, virusiniu meningitu, vemiančių ir viduriuojančių. Gydytojai taip pat patvirtino ir pirmąjį A gripo atvejį. „Atplūdžio nebuvo tokio, kaip per gripo epidemiją, kai per vieną dieną priimama apie 30 ambulatorinių pacientų. Žinoma, šventinėmis dienomis, kai nedirba šeimos gydytojai, mes esame vieninteliai, kurie aptarnaujame visus Šilutės rajono vaikus. Darbo per šventes nuolatos būna daug“, – kalbėjo V. Intienė.

Šventinę dieną Šilutės ligoninėje dirbo iš Suomijos atvykstantis šeimos gydytojas Darius Balčiūnas.

Pasak skyriaus vedėjos, šventinę dieną budėjo ir iš Suomijos į Šilutės ligoninę atvyksiantis gydytojas Darius Balčiūnas. Iš uostamiesčio kilęs šeimos gydytojas sakė, jog tądien gydymo įstaigoje dirbo taip intensyviai, kaip tekdavo triūsti Suomijoje. „Jo budėjimo metu į skyrių paguldytas berniukas, kuris įkvėpė plastmasinę žaislo detalę ir jam kilo plaučių uždegimas. Vaikas buvo paguldytas ir į Reanimacijos-intensyvios terapijos skyrių“,– pasakojo Vaikų ligų skyriaus vedėja.
Kituose skyriuose ramiau
Šilutės ligoninės Priėmimo skubios pagalbos skyriaus vedėja Eglė Šiurkutė pasakojo, kad naujametė naktis praėjo sklandžiau nei dvi Kalėdų dienos. „Šventės ramios, tačiau per Kalėdas pacientų buvo daugiau, kuriems prireikė antibiotikų, mat nedirbo vaistinės“, – sakė skyriaus vedėja. Ji svarstė, kad žmonės santūriau švenčia ir vartoja mažiau alkoholio. Ir į Priėmimo–skubios pagalbos skyrių užsuko vienas girtas benamis.
Ramios šventės Chirurgijos–traumatologijos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose. Anot skyriaus vedėjos Audronės Pikžirnienės, slaugytojos iš anksto buvo pasirūpinusios daugiau medikamentų, tirpalų, tačiau tik antrąją Kalėdų dieną anesteziologai –reanimatologai dalyvavo keliose operacijose – vienam pacientui nukritus lūžo ranka, o kitam teko siūti žaizdą.

Chirurgijos–traumatologijos skyriaus vedėjas Algis Starkus informavo, kad skyriuje pacientų, patyrusių traumų, stiprių sužalojimų, antplūdžio nebuvo.

„Pirmos tokios ramios šventės, kai neįvyko jokių nutikimų, traumų, smulkių sužalojimų. Net operacinės instrumentatorės nedalyvavo teikiant pagalbą Priėmimo–skubios pagalbos skyriuje. Manau, kad lietuviai išmoko švęsti, visi nuosaikūs, saikingiau vartoja alkoholį“, – kalbėjo A. Pikžirnienė, pridurdama, kad skyriuje gulėjo ypatingai sunkūs pacientai, bet ne dėl sužalojimų, nelaimingų atsitikimų ar traumų.
„Pacientų antplūdžio pas mus nebuvo. Žinoma, buvo keletas traumas patyrusių žmonių, tačiau ne dėl fejerverkų“, – apie ramias šventes pasakojo Chirurgijos–traumatologijos skyriaus vedėjas Algis Starkus. Jis prisiminė, kad ankščiau nežinia iš kur būdavo gaunama nelabai patikimų fejerverkų, signalinių raketų, tad neretai žmonės patirdavo sunkių traumų. „Raketas leisdavo iš dažno namo balkono. jos turi stiprų parako užtaisą. Vienos gal būdavo sudrėkusios ar neiššaudavo, kitos net rankose sprogdavo… Galite įsivaizduoti, kas tokiam šauliui nutikdavo…“ – priminė A. Starkus. Dabar mažiau benutinka panašių nelaimių.

Viktorija SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite