Šilutės ligoninė jau pati gamina žaliąją energiją

130 metų sukaktį mininti Šilutės ligoninė jau naudoja šiuolaikinius energijos šaltinius. Taip norima ne tik sutaupyti reikšmingą dalį įstaigos finansinių išteklių, bet ir gerinti šiuolaikinės modernios gydymo įstaigos įvaizdį. Prisidedama prie aplinkos saugojimo, mažinant į aplinką išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų  kiekį.

Šių dienų klimato kaitos prognozės, energijos tiekimo saugumo problemos, senkantys iškastinio kuro ištekliai reikalauja kiekvienai įstaigai pergalvoti savo apsirūpinimo energetiniais ištekliais sistemą. Švariausia ir „žaliausia“ energetikos rūšis šiuo metu yra saulės energetika. Patraukliausia šios energetikos savybė yra ta, kad žaliava – saulės šviesa – gaunama nemokamai. Saulės energetikos plėtrą šalyje skatina Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos iniciatyvos.

Modernizuoja ūkį

Jausdama pilietinę atsakomybę, atsiliepdama į šių dienų aktualijas, Šilutės ligoninė ieško būdų modernizuoti įstaigos energetinį ūkį ir jungtis į „žaliosios energetikos“ judėjimą.

Fotovoltinė elektrinė įrengta įgyvendinant projektą „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas VšĮ Šilutės ligoninė“. Projektas įgyvendintas bendra sutartimi su LR aplinkos ministerijos Aplinkos valdymo agentūra, vadovaujantis klimato kaitos specialios programos priemone „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose”.

  • Projekto vertė beveik 85 000 Eur, iš kurių 75 proc. sudarė Klimato kaitos subsidija, o 25 proc. – nuosavos ligoninės lėšos.

Šilutės ligoninės ūkio administratorius Ramūnas Kuzas pasakojo, kad 96 kW galios saulės elektrinės sistema, sumontuota ant ligoninės trečiojo korpuso ir valgyklos, skalbyklos su Reabilitacijos skyriumi stogų, žaliąją energiją gaminti pradėjo šių metų birželį.

Nauda – akivaizdi

Prie saulės elektrinės prijungti daugiausiai elektros energijos naudojantys ligoninės skyriai – Vidaus ligų, Chirurgijos ir traumatologijos, Reanimacijos ir intensyvios terapijos, Vaikų ligų, klinikinė diagnostinė laboratorija. Šiuose skyriuose vyksta intensyviausias pacientų gydymas, čia veikia operacinė, sutelkta daug medicininės įrangos.

Įstaigos administracija džiaugiasi įgyvendintu saulės elektrinės projektu, kurio nauda jau dabar jaučiama. Saulėtomis vasaros dienoms fotovoltinė elektrinė sugeneravo tiek energijos, kad jos 100 proc. užteko trečiajame korpuse veikiantiems aktyvaus gydymo stacionaro skyrių poreikiams.

„Džiaugiamės sėkmingu atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo projektu, kuris buvo įgyvendintas pačiu laiku, energijos kainoms pakilus į neregėtas aukštumas. Saulės elektrinės dėka galėsime ženkliai sumažinti elektros energijos suvartojimą iš tinklų, sutaupyti ligoninės išlaidas elektros energijai. Tokiu būdu prisidedame ir prie LR Aplinkos ministerijos iniciatyvos naudoti atsinaujinančius energijos išteklius“, – komentavo Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

pamarys.eu pagal Šilutės ligoninės inf.

saulės energija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėjant Klaipėdos metams atgyja Mažosios Lietuvos muzikinės tradicijos

Šių metų spalio–lapkričio mėnesiais Šilutės kultūros ir pramogų centras įgyvendino projektą „Muzikos ir bendruomeniškumo sintezė“. Artėjant Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos sukakčiai, kilo idėja įprasminti Klaipėdos krašto kultūrinį–muzikinį palikimą, surengiant mokymus, kuriuose būtų ne tik pristatytas unikalus Mažosios Lietuvos muzikinio palikimo lobynas, bet ir surengtas praktinis kūrybinis mokymų ciklas.  Buvo parengta bei pristatyta chorinės ir instrumentinės muzikos programa. Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti mėgėjų meno bendruomenių kompetencijas, ugdyti bendruomeniškumą, plėsti kultūrinį akiratį ir gerosios patirties sklaidą tarp kolektyvų narių ir

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone, kurie tiriami. Gruodžio 6 d. vakare namuose Lauko g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1968 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Policija tiria lapkričio 25 d. vėlaus vakaro įvykį, kai Statybininkų g., Šilutėje,  neblaivus (0,88 prom.) vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą kitam neblaiviam (1,32 prom.) vyrui, gim. 1963 m. Gruodžio 6 d. naktį iš vyro, gim. 1982 m., namų Laisvės al., Šilutėje, moteris, gim. 1985

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamos korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje. Vakar (gruodžio 6 d.) sulaikytas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Taip pat vakar sulaikyti dviejų privačių bendrovių vadovai, vienam iš jų pareikšti įtarimai dėl papirkimo, kitam – dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, atliekami suplanuoti tyrimo veiksmai. Vakar atliktos kratos Šilutės r. savivaldybėje, kitose tyrimui reikšmingose vietose.

Šių metų Laisvės premija paskirta Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

Seimas nusprendė šių metų Laisvės premiją skirti Rusijos invazijai besipriešinančios Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. V. Zelenskis – kovos už laisvę priešakyje „Šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, o taip pat ir už mūsų visų laisvę. Todėl Laisvės premijos komisija šių metų Laisvės premiją siūlo skirti Ukrainos prezidentui už jo ir visos ukrainiečių tautos nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Rusijos karinės agresijos akivaizdoje“, – antradienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taip pat skaitykite