Šilutės krašte gausėja atvykstančių turistų

„Ką aplankyti, ką veikti ir kur apsistoti?“ – šiemet šiuos klausimus VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojai girdi gerokai dažniau nei pernai. Tai lėmė anksti prasidėjęs turizmo sezonas ir gerokai padidėję turistų srautai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Galbūt tai reiškia, kad Šilutės kraštas tampa vis įdomesnis atvykėliams?

Pernai metais atnaujintas Ventės ragas – Pamario krašto puošmena.

Pernai metais atnaujintas Ventės ragas – Pamario krašto puošmena. 

Per 2500 turistų
Turizmo sezonas Pamario krašte šiemet prasidėjo neįprastai anksti. Informacijos ieškančių turistų užklausų VšĮ Šilutės turizmo informacijos centras sulaukė jau balandžio pradžioje. Įprastai, atvykėliai turizmo naujovėmis pradeda domėtis kur kas vėliau – gegužę.
Pasak Turizmo informacijos centro direktorės Rasos Kmitienės, labai naudinga Šilutės kraštą populiarinti įvairiose parodose bei su turizmu susijusiuose renginiuose. Jos teigimu, po tokių renginių visada sulaukiama didesnio nei įprasta susidomėjimo Šilutės kraštu.
Nuo pat įstaigos įkūrimo prieš 3 metus, atvykėlių srautai tik didėja. Vien per birželį į centrą kreipėsi per 2500 turistų. Dalis jų čia apsilankė, ieškodami naujų maršrutų, kiti apie lankytinas vietas teiravosi telefonu.
„Atvykėliai dažniausiai užduoda tą patį klausimą: „Ką galima pamatyti jūsų rajone?“ Mes stengiamės išsiaiškinti, kas konkrečiam turistui aktualiausia. Pagal tai stengiamės sudaryti individualų maršrutą bei pasiūlyti tinkamiausias turizmo paslaugas“, – sakė R. Kmitienė.
Jos teigimu, tarp turistų populiariausia turistinės schemos lankstinukas. Vienoje jo pusėje yra Šilutės miesto schema ir lankytinos vietos, o kitoje – Šilutės rajono žemėlapis su lankytinų vietų nuorodomis.
Šiais metais labiausiai lankytino objekto titulas atiteko atnaujintam Aukštumalos pelkės pažintiniam takui. Jis įrengtas gana atokioje vietoje, tad apylinkių nepažįstantys atvykėliai dažnai kreipiasi į Turizmo informacijos centro darbuotojus, klausdami kaip šią vietą surasti.

VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojos (iš kairės): turizmo informacijos specialistė Rasa Šeputytė, turizmo vadybininkė Viktorija Paičiūtė ir direktorė Rasa Kmitienė.

VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojos (iš kairės): turizmo informacijos specialistė Rasa Šeputytė, turizmo vadybininkė Viktorija Paičiūtė ir direktorė Rasa Kmitienė.

Atvyksta iš viso pasaulio
„Pasitaiko ir kuriozinių situacijų. Atvykėliai dažnai mano, kad iš Ventės rago yra tiesus kelias į Rusnę ir klausia, kaip jį surasti… Jiems paaiškinus, kad Rusnė yra sala ir į ją veda vienintelis tiltas, o norint ten patekti reikia grįžti į Šilutę, poilsiautojai lieka nustebę. Žinoma salos statusas šį miestą padaro išskirtiniu ir dar labiau traukiančiu turistus“, – sakė R. Kmitienė.
Šilutės turizmo informacijos centre turistai gali gauti ne tik naudingos informacijos, bet ir kitų turizmo paslaugų. Jie gali užsisakyti ekskursijas bei gido paslaugas. Jas šiuo metu teikia pati centro direktorė R. Kmitienė. Šiais metais gido amato pradėjo mokintis ir šios įstaigos turizmo vadybininkė – Viktorija Paičiūtė. Kol kas ji dirba su mažomis atvykėlių grupėmis.
Šiemet viena iš labiausiai turistų pamėgtų teikiamų paslaugų – pažintinė kelionė „Pažink Pamario kraštą“. Tai 3 val. plaukimas laivu bei pagal klientų norus papildomai aplankomos vietos. Pasak R. Kmitienės labiausiai lankytinos vietos šiemet yra Ventės ragas, Rusnė, Šilutė, Švėkšna. Direktorei įsiminė įvykis, kai su viena turistų grupe teko ilgokai pabraidyti po Vilkų Kampo pievas, kol pavyko surasti didįjį Ašvos slėnio akmenį.
Šiemet nemažą turistų dalį sudaro ne tik užsienio šalių piliečiai, bet ir lietuviai. Esant prastesniam orui, sulaukiama nemažai atvykėlių ir iš populiariausių Lietuvos kurortų – Palangos, Nidos. Pastarieji čia atvyksta ne tik dėl įdomių lankytinų vietų, bet ir dėl patrauklesnių paslaugų kainų.
Tarp į Šilutę poilsiauti atvykstančių užsieniečių vis dar vyrauja vokiečiai. Šilutės krašte dažnai apsilanko latviai, lenkai, čekai. Pasitaiko ir turistų iš gerokai tolimesnių Žemės kampelių. Šiemet Šilutę aplankė ir Turizmo informacijos centro paslaugomis pasinaudojo atvykėliai iš Naujosios Zelandijos, Pietų Afrikos Respublikos, JAV.

Populiarėja paukščiai
„Pamario krašto išskirtinumo vienu sakiniu neapsakysi. Čia yra unikalių laukinės gamtos kampelių, kurie dar nėra urbanizuoti. Didžiuojamės savo išskirtine kultūra ir istorija, juk esame Mažosios Lietuvos etnografiniame regione. Atvykėlius galime pakviesti „pašmėkioti kafijos ir vofelių“ H. Šojaus dvare, nuspalvinti vėtrungę Kintuose esančiame Vydūno kultūros centre ar paragauti naminio vyno vyndarių Samoškų sodyboje. Visa tai tik maža dalis to, kas traukia žmones iš viso pasaulio į Pamarį“, – sakė R. Kmitienė.
Kalbėdama apie turistų rūšis, R. Kmitienė išskyrė dvi populiariausias jų rūšis: aktyvaus poilsio mėgėjai ir gamtos mylėtojai. Štai vokiečiai mėgsta apylinkes pažinti keliaudami dviračiais. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių kreipiasi norėdami gamtoje tiesiog stebėti paukščius.
Būtent Nemuno deltos regioninis parkas tam yra tinkamiausia vieta, mat čia esti daugybė paukščių rūšių. Paukščių stebėjimui turistams siūlomas Tulkiaragės pažintinis takas, UAB „Kintai“, kur taip pat organizuojamas paukščių stebėjimas, bei rekomenduojamas gidas ornitologas Boris Belchev. Jis turi parengęs individualius maršrutus paukščiams stebėti.

Dirba tinkama linkme
„Bendradarbiaujame su Nemuno deltos regioniniu parku, Salos etnokultūros centru bei kitomis kultūros įstaigomis. Tendencija tokia, kad atvykę turistai nori ne tik pakeliauti, apsistoti viešbutyje ar tiesiog skaniai pavalgyti. Jie nori užsiimti ir kažkokia veikla, susijusia su šiuo kraštu. Tokiu atveju jiems organizuojame įvairias edukacines programas, renginius. Šiemet atvykėliai labai domėjosi Kintų muzikos festivaliu.
Aktyviai vykdome ir turizmo rinkodarą. Bendradarbiaujame su viso mūsų regiono turizmo informacijos centrais. Šilutės miesto šventės metu jų atstovus pasikvietėme į svečius ir organizavome „Turizmo alėją“, kurioje visi norintys galėjo gauti naudingos informacijos apie turizmą visame Klaipėdos regione. Jūros šventės metu šis projektas buvo tęsiamas. Vykome į Klaipėdą, „Turizmo gatvėje“ pristatėme Šilutės kraštą.
Pas mus atvyksta nemažai žiniasklaidos atstovų iš užsienio šalių. Vien šiemet su Pamario kraštu supažindinome žurnalistų grupes iš Vokietijos ir Lenkijos. Jie rašo apie išskirtinio grožio Šilutės kraštą ir jame teikiamas turizmo paslaugas. Planuojame rengti Izraelio žiniasklaidos atstovų informacinį turą. Didėjantys turistų srautai tarsi patvirtina, kad dirbame tinkama linkme“, – pasakojo R. Kmitienė.

Simonas SKUTULAS

Ant Marių kranto įsikūręs Poilsio ir laisvalaikio centras Ventainė kasmet sulaukia daug turistų iš užsienio šalių, atvykstančiais nameliais ant ratų.

Ant Marių kranto įsikūręs Poilsio ir laisvalaikio centras Ventainė kasmet sulaukia daug turistų iš užsienio šalių, atvykstančiais nameliais ant ratų.

Aukštumalos takas šiemet populiariausias lankytinas objektas.

Aukštumalos takas šiemet populiariausias lankytinas objektas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sėdę į transporto priemonę nepamirškime užsisegti saugos diržo!

Sausio 30-31 d. ir vasario 1-2 d. policijos pareigūnai sustiprino privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 45 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilalėje – 24, Šilutėje – 17, Tauragėje – 3, Pagėgių savivaldybėje – 1. Nustatyti 3 vairuotojai (Šilalėje – 2, Šilutėje – 1), kurie vairuodami savo transporto priemones ne tik nesegėjo saugos diržų, bet ir naudojosi mobiliaisiais

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija paskirta Daliutei Reginai Žibaitienei

Dalia-Žibaitienė

Praėjusią savaitę „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas paskelbė, kad 2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija ir laureato ženklas suteikiamas pedagogei, poetei, visuomenininkei Daliutei Reginai Žibaitienei, kuri daug metų garsino Šilutės kraštą rajoniniuose, respublikiniuose ir užsienio leidiniuose bei renginiuose. D. Žibaitienės kandidatūrą „Sidabrinės nendrės“ premijai praėjusiais metais pateikė Šilutės Martyno Jankaus mokykla. Teikime rašoma, kad D. Žibaitienė yra Žemaitijos rašytojų bendrijos narė (nuo 1996 m.), Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ narė (nuo 2008 m.), Lietuvos mokytojų literatų draugijos „Spindulys“ narė – nuo 2013 m.,

Prasideda Šilutės rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2022 m. veiklos ataskaitos

Šiandien, vasario 6 d., prasideda Šilutės r. savivaldybės  vadovų, Tarybos narių susitikimai su seniūnijų bendruomenėmis. Susitikimuose  atsiskaitoma už 2022 m. veiklą, kalbama apie problemas, šių metų planuojamus, atsakoma į gyventojų klausimus. Bendruomenės gali teikti siūlymų, į kuriuos būtų atsižvelgiama planuojant šių metų darbus. Susitikimai vyks: Usėnuose – vasario 6 d. 15 val.  seniūnijos salėje, Veržės g. Švėkšnoje – vasario 7 d. 15 val. seniūnijos salėje, Liepų a. 24; Juknaičiuose – vasario 8 d. 15 val. seniūnijos salėje Šiloko g. 3;

Taip pat skaitykite