Šilutės krašte gausėja atvykstančių turistų

„Ką aplankyti, ką veikti ir kur apsistoti?“ – šiemet šiuos klausimus VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojai girdi gerokai dažniau nei pernai. Tai lėmė anksti prasidėjęs turizmo sezonas ir gerokai padidėję turistų srautai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Galbūt tai reiškia, kad Šilutės kraštas tampa vis įdomesnis atvykėliams?

Pernai metais atnaujintas Ventės ragas – Pamario krašto puošmena.

Pernai metais atnaujintas Ventės ragas – Pamario krašto puošmena. 

Per 2500 turistų
Turizmo sezonas Pamario krašte šiemet prasidėjo neįprastai anksti. Informacijos ieškančių turistų užklausų VšĮ Šilutės turizmo informacijos centras sulaukė jau balandžio pradžioje. Įprastai, atvykėliai turizmo naujovėmis pradeda domėtis kur kas vėliau – gegužę.
Pasak Turizmo informacijos centro direktorės Rasos Kmitienės, labai naudinga Šilutės kraštą populiarinti įvairiose parodose bei su turizmu susijusiuose renginiuose. Jos teigimu, po tokių renginių visada sulaukiama didesnio nei įprasta susidomėjimo Šilutės kraštu.
Nuo pat įstaigos įkūrimo prieš 3 metus, atvykėlių srautai tik didėja. Vien per birželį į centrą kreipėsi per 2500 turistų. Dalis jų čia apsilankė, ieškodami naujų maršrutų, kiti apie lankytinas vietas teiravosi telefonu.
„Atvykėliai dažniausiai užduoda tą patį klausimą: „Ką galima pamatyti jūsų rajone?“ Mes stengiamės išsiaiškinti, kas konkrečiam turistui aktualiausia. Pagal tai stengiamės sudaryti individualų maršrutą bei pasiūlyti tinkamiausias turizmo paslaugas“, – sakė R. Kmitienė.
Jos teigimu, tarp turistų populiariausia turistinės schemos lankstinukas. Vienoje jo pusėje yra Šilutės miesto schema ir lankytinos vietos, o kitoje – Šilutės rajono žemėlapis su lankytinų vietų nuorodomis.
Šiais metais labiausiai lankytino objekto titulas atiteko atnaujintam Aukštumalos pelkės pažintiniam takui. Jis įrengtas gana atokioje vietoje, tad apylinkių nepažįstantys atvykėliai dažnai kreipiasi į Turizmo informacijos centro darbuotojus, klausdami kaip šią vietą surasti.

VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojos (iš kairės): turizmo informacijos specialistė Rasa Šeputytė, turizmo vadybininkė Viktorija Paičiūtė ir direktorė Rasa Kmitienė.

VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojos (iš kairės): turizmo informacijos specialistė Rasa Šeputytė, turizmo vadybininkė Viktorija Paičiūtė ir direktorė Rasa Kmitienė.

Atvyksta iš viso pasaulio
„Pasitaiko ir kuriozinių situacijų. Atvykėliai dažnai mano, kad iš Ventės rago yra tiesus kelias į Rusnę ir klausia, kaip jį surasti… Jiems paaiškinus, kad Rusnė yra sala ir į ją veda vienintelis tiltas, o norint ten patekti reikia grįžti į Šilutę, poilsiautojai lieka nustebę. Žinoma salos statusas šį miestą padaro išskirtiniu ir dar labiau traukiančiu turistus“, – sakė R. Kmitienė.
Šilutės turizmo informacijos centre turistai gali gauti ne tik naudingos informacijos, bet ir kitų turizmo paslaugų. Jie gali užsisakyti ekskursijas bei gido paslaugas. Jas šiuo metu teikia pati centro direktorė R. Kmitienė. Šiais metais gido amato pradėjo mokintis ir šios įstaigos turizmo vadybininkė – Viktorija Paičiūtė. Kol kas ji dirba su mažomis atvykėlių grupėmis.
Šiemet viena iš labiausiai turistų pamėgtų teikiamų paslaugų – pažintinė kelionė „Pažink Pamario kraštą“. Tai 3 val. plaukimas laivu bei pagal klientų norus papildomai aplankomos vietos. Pasak R. Kmitienės labiausiai lankytinos vietos šiemet yra Ventės ragas, Rusnė, Šilutė, Švėkšna. Direktorei įsiminė įvykis, kai su viena turistų grupe teko ilgokai pabraidyti po Vilkų Kampo pievas, kol pavyko surasti didįjį Ašvos slėnio akmenį.
Šiemet nemažą turistų dalį sudaro ne tik užsienio šalių piliečiai, bet ir lietuviai. Esant prastesniam orui, sulaukiama nemažai atvykėlių ir iš populiariausių Lietuvos kurortų – Palangos, Nidos. Pastarieji čia atvyksta ne tik dėl įdomių lankytinų vietų, bet ir dėl patrauklesnių paslaugų kainų.
Tarp į Šilutę poilsiauti atvykstančių užsieniečių vis dar vyrauja vokiečiai. Šilutės krašte dažnai apsilanko latviai, lenkai, čekai. Pasitaiko ir turistų iš gerokai tolimesnių Žemės kampelių. Šiemet Šilutę aplankė ir Turizmo informacijos centro paslaugomis pasinaudojo atvykėliai iš Naujosios Zelandijos, Pietų Afrikos Respublikos, JAV.

Populiarėja paukščiai
„Pamario krašto išskirtinumo vienu sakiniu neapsakysi. Čia yra unikalių laukinės gamtos kampelių, kurie dar nėra urbanizuoti. Didžiuojamės savo išskirtine kultūra ir istorija, juk esame Mažosios Lietuvos etnografiniame regione. Atvykėlius galime pakviesti „pašmėkioti kafijos ir vofelių“ H. Šojaus dvare, nuspalvinti vėtrungę Kintuose esančiame Vydūno kultūros centre ar paragauti naminio vyno vyndarių Samoškų sodyboje. Visa tai tik maža dalis to, kas traukia žmones iš viso pasaulio į Pamarį“, – sakė R. Kmitienė.
Kalbėdama apie turistų rūšis, R. Kmitienė išskyrė dvi populiariausias jų rūšis: aktyvaus poilsio mėgėjai ir gamtos mylėtojai. Štai vokiečiai mėgsta apylinkes pažinti keliaudami dviračiais. Pastaruoju metu vis daugiau žmonių kreipiasi norėdami gamtoje tiesiog stebėti paukščius.
Būtent Nemuno deltos regioninis parkas tam yra tinkamiausia vieta, mat čia esti daugybė paukščių rūšių. Paukščių stebėjimui turistams siūlomas Tulkiaragės pažintinis takas, UAB „Kintai“, kur taip pat organizuojamas paukščių stebėjimas, bei rekomenduojamas gidas ornitologas Boris Belchev. Jis turi parengęs individualius maršrutus paukščiams stebėti.

Dirba tinkama linkme
„Bendradarbiaujame su Nemuno deltos regioniniu parku, Salos etnokultūros centru bei kitomis kultūros įstaigomis. Tendencija tokia, kad atvykę turistai nori ne tik pakeliauti, apsistoti viešbutyje ar tiesiog skaniai pavalgyti. Jie nori užsiimti ir kažkokia veikla, susijusia su šiuo kraštu. Tokiu atveju jiems organizuojame įvairias edukacines programas, renginius. Šiemet atvykėliai labai domėjosi Kintų muzikos festivaliu.
Aktyviai vykdome ir turizmo rinkodarą. Bendradarbiaujame su viso mūsų regiono turizmo informacijos centrais. Šilutės miesto šventės metu jų atstovus pasikvietėme į svečius ir organizavome „Turizmo alėją“, kurioje visi norintys galėjo gauti naudingos informacijos apie turizmą visame Klaipėdos regione. Jūros šventės metu šis projektas buvo tęsiamas. Vykome į Klaipėdą, „Turizmo gatvėje“ pristatėme Šilutės kraštą.
Pas mus atvyksta nemažai žiniasklaidos atstovų iš užsienio šalių. Vien šiemet su Pamario kraštu supažindinome žurnalistų grupes iš Vokietijos ir Lenkijos. Jie rašo apie išskirtinio grožio Šilutės kraštą ir jame teikiamas turizmo paslaugas. Planuojame rengti Izraelio žiniasklaidos atstovų informacinį turą. Didėjantys turistų srautai tarsi patvirtina, kad dirbame tinkama linkme“, – pasakojo R. Kmitienė.

Simonas SKUTULAS

Ant Marių kranto įsikūręs Poilsio ir laisvalaikio centras Ventainė kasmet sulaukia daug turistų iš užsienio šalių, atvykstančiais nameliais ant ratų.

Ant Marių kranto įsikūręs Poilsio ir laisvalaikio centras Ventainė kasmet sulaukia daug turistų iš užsienio šalių, atvykstančiais nameliais ant ratų.

Aukštumalos takas šiemet populiariausias lankytinas objektas.

Aukštumalos takas šiemet populiariausias lankytinas objektas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite