Šilutės katalikus aplankė J. E. Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas

 

Pasitikęs J. E. Telšių vyskupą ordinarą Kęstutį Kėvalą, Šilutės Švento Kryžiaus bažnyčios klebonas prelatas Remigijus Saunorius gausiai susirinkusių tikinčiųjų akivaizdoje padėkojo vyskupui už apsilankymą įprastinio sekmadienio ankstyvosiose šv. Mišiose Šilutėje.

Pasak klebono, vyskupas nepanoro laukti, kol baigsis pradėtas bažnyčios remontas, bet išreiškė pageidavimą melstis kartu su Šilutės katalikais laikinai šiam tikslui pastatytoje palapinėje.

Vyskupas Kęstutis Kėvalas prieš Popiežiui Pranciškui Kaune, Santakoje, aukojant šventąsias Mišias labai dvasingai ir šiltai vedė katechezę, kalbėdamas šimtatūkstantinei tikinčiųjų miniai, kurioje buvo ir nemažas šilutiškių būrys. Didelis džiaugsmas tikintiesiems buvo išvysti išgarsėjusį vyskupą savo maldų palapinėje, kai kam nusišypsojo laimė net paspausti praeinančiam vyskupui ranką.

Šilutės klebonas garbųjį svečią trumpai informavo apie šios parapijos ištakas ir dabartį.

Mišių dalyviai išgirdo, kad pirmieji Šilutėje katalikų maldos namai atsirado 1830 metais Žibuose. Tada katalikų bendruomenei priklausė 521 tikintysis. Dabartinė katalikų bažnyčia buvo pastatyta 1854 metais. 1903 metais bažnyčia buvo oficialiai konsekruota Varmijos vyskupo, bažnyčiai buvo suteiktas Švento Kryžiaus Išaukštinimo titulas. Vadinasi, kitais metais Šilutės katalikų bažnyčia minės savo šventovės 165 metų sukaktį.

Tiek metų bažnyčiai nėra ilgas laikotarpis. Pasak klebono, „tai nesena parapija su nedidele istorija, be gilių tradicijų, tačiau pilna gyvybės, veržlumo, norinti bręsti tikėjime, viltyje ir meilėje“.

Kiekvieną sekmadienį šventąsias Mišias vidutiniškai aplanko apie 500 tikinčiųjų. Kartu klebonas priminė, kad šiandien mieste yra septynios skirtingos konfesijos.

Parapijoje gyvuoja Marijos legionas, Rožančiaus grupė (Rožančininkai), Šv. Rašto grupė, Suaugusiųjų katechumenato grupė, „Caritas“ savanorių grupė, yra net du parapijos chorai. Šiemet išrinkta parapijos pastoracinė taryba iš 15 narių.

Trumpai pabendravęs su šilutiškiais tikinčiaisiais vyskupas K. Kėvalas išėjo persirengti pamaldų rūbais. Šv. Mišias aukojęs vyskupas, koncelebravę Telšių vyskupijos kurijos kancleris kun. Haroldas Šneideraitis, Šilutės parapijos dekanas Remigijus Saunorius vilkėjo žalios spalvos su tautiniais motyvais liturgijos rūbais – tais pačiais, kuriuos Popiežiaus vizito garbei pasiuvo vienuolės basosios karmelitės.

Šventąsias Mišias Telšių vyskupas ordinaras Kęstutis Kėvalas aukojo šalia remontuojamos Švento Kryžiaus bažnyčios šventoriuje įrengtoje laikinoje palapinėje. Koncelebravo Telšių vyskupijos kurijos kancleris kun. Haroldas Šneideraitis ir Šilutės parapijos dekanas Remigijus Saunorius. Petro Skutulo nuotr.

Tą sekmadienio priešpietę ne visi atėjusieji į šventąsias Mišias sutilpo po stogu palapinėje, daliai tikinčiųjų teko stoviniuoti šventoriuje priešais laikinąją maldos pastogę. Vyskupo ir jo pagalbininkų žodžius buvo galima girdėti per garsiakalbius.

„Tebūna mūsų maldos aidas susitikimo su Popiežiumi ir viso pasaulio tikinčiaisiais“, – kreipėsi į šilutiškius vyskupas K. Kėvalas.

Buvo skaitoma ištrauka iš Evangelijos (Mk 9, 38–43. 45. 47–48): „Jonas tarė Jėzui: „Mokytojau, mes matėme vieną tokį, kuris nevaikščioja su mumis, bet tavo vardu išvarinėja demonus. Mes jam draudėme, nes jis nepanoro eiti su mumis“.

Jėzus atsakė: „Nedrauskite jam! Nėra tokio, kuris mano vardu darytų stebuklus ir galėtų čia pat blogai apie mane kalbėti. Kas ne prieš mus, tas už mus!
Kas duos jums atsigerti taurę vandens dėl to, kad priklausote Mesijui, – iš tiesų sakau jums, – tas nepraras savo užmokesčio.

Kas pastūmėtų į nuodėmę vieną iš šitų tikinčiųjų mažutėlių, tam būtų geriau, jeigu jam užkabintų ant kaklo girnų akmenį ir įmestų į jūrą“.

Jautrus ir prasmingas tos dienos vyskupo pamokslas buvo paremtas cituotosios Evangelijos eilutėmis. Štai frazė iš vyskupo K. Kėvalo pamokslo: „Kiekvienas žmogus turi teisę galvoti savo mintimis.  Kiekvienas turi teisę galvoti, atrasti, net suklysti ir prieiti prie savo išvadų, savo naudai.  Mes dažnai greiti pasmerkti tai, ko mes nesuprantame.  Neatmesk ir nesipriešink tam, kurio nesupranti. Yra daug kelių link Dievo.  Pasaulis yra apvalus, du žmonės gali ateiti į tą patį tikslą pradėję eiti visai skirtingais keliais. Visi keliai, jei mes ieškome Dievo, galop į Jį atves“. Iš vyskupo lūpų nuskambėjo ir linkėjimai šilutiškiams neprarasti tolerancijos.

Nebuvo pamiršta padėkoti visiems, tą dieną dalyvavusiems šv. Mišiose patarnautojams, choristams, tikintiesiems, bažnyčios reikalais besirūpinantiems valdžios atstovams. Mišioms pasibaigus, vyskupui padėkos žodžius išsakė Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Apie būtinybę atsakingai elgtis visiems eismo dalyviams trumpai priminė Šilutės policijos viršininkas  Artūras Mikalauskas, mat sekmadienį buvo minima Europos saugaus eismo diena. Ta proga Telšių vyskupas pašventino gatvėje ir aikštelėje prie bažnyčios sustatytus automobilius.

Petras Skutulas, autoriaus nuotr.

Eidamas siauru taku per palapinę vyskupas spaudė rankas tikintiesiems.

 

Europos saugaus eismo dienos proga Telšių vyskupas pašventino gatvėje ir aikštelėje prie bažnyčios sustatytus automobilius.

 

Palapinėje visiems susirinkusiems vietos neužteko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prieš 93 metus – Didysis potvynis Kaune ir Vilniuje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nuolat skelbia ne tik orų prognozes, apžvalgas, bet ir primena įdomių istorijų. Šilutės krašte potvynis – nebe naujiena, bet prieš 93 metus vanduo sėmė ir Kauną, Vilnių. Meteo.lt primena, kad prieš 93 metus, 1931 m. balandžio viduryje, Kaune, kaip ir Vilniuje, vyko didelis potvynis.  Nors jį prognozavo VDU profesorius hidrologas Steponas Kolupaila, tačiau potvyniui nebuvo pasiruošta. Potvynis prasidėjo dar 1931 m. balandžio 13 d. vakarą, ledams pajudėjus, vanduo ėmė kilti, o labiausiai jis kilo balandžio 14-osios naktį.

Nauja virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“

LIMIS svetainėje paskelbta LEM virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“. Lietuvos etnografijos muziejaus religinių knygų rinkinyje saugomos lietuvininkų, evangelikų liuteronų religinės knygos, atspausdintos XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuvių kalba, gotišku šriftu įvairiose Mažosios Lietuvos ir kitose Vokietijos imperijos spaustuvėse. Tai – Biblijos, giesmynai, Mišių knygos, maldaknygės. Muziejininkai šias knygas įgijo iš vietinių gyventojų Šilutės, Klaipėdos rajonų apylinkėse, taip pat pirko iš kolekcionierių. Lietuvininkų religinių knygų rinkinys Lietuvos etnografijos muziejuje atskleidžia, kad Mažojoje Lietuvoje labiausiai paplito surinkimų

Kovas pasaulyje ir Europoje – šiltesnis nei įprasta

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba apžvelgia kovo mėnesio orus pasaulyje ir Europoje. 2024 m. kovo mėn. vidutinė oro temperatūra (14,14 °C) pasaulyje buvo 0,73 laipsnio aukštesnė už 1991-2020 m. vidurkį (arba net 1,68 laipsnio aukštesnė nei priešindustriniu laikotarpiu). Kovas buvo pats šilčiausias per visą tokių stebėjimų istoriją (tai jau dešimtas toks mėnuo iš eilės). Iki 2024 metų šilčiausiu laikytas 2016 m. kovas (+0,63° anomalija). Didele dalimi šilumos rekordą nulėmė anomaliai šilta tropinio Atlanto vandenyno dalis bei El Niño reiškinys Ramiajame vandenyne, tačiau

Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę

Meteo.lt skelbia praėjusio sekmadienio-pirmadienio, balandžio 14-15 d., maksimalaus vėjo greičio per sekundę duomenis, kurie buvo užfiksuoti dešimties metrų aukštyje. Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę. Nuo sekmadienio dienos iki pirmadienio ryto stipriausi vėjo gūsiai buvo registruoti: Klaipėdos uoste – iki 23 m/s; Šilutėje – iki 23 m/s; Šventojoje, Ventės rage ir Laukuvoje – iki 22 m/s; Klaipėdos meteorologijos stotyje (24 m aukštyje) – iki 22 m/s. Primename vėjo apibrėžimus: pavojingas vėjas ≥15 m/s (≥54 km/h); stichinis vėjas ≥28

Taip pat skaitykite