Šilutės eismo infrastruktūra turi būti patogesnė žmonėms

Šilutė – vienas iš nedaugelio miestų, turinčių galimybę suderinti pėsčiųjų, dviračių ir vandens transporto srautus vienoje vietoje. Perspektyvos puikios, tačiau kol kas žengiami tik pirmi žingsniai. Artimiausiu metu (šią ar kitą savaitę) bus nužymėti dviračių takai antroje Lietuvininkų gatvės pusėje ir nufrezuoti aštrūs betoninių šaligatvių bortelių kampai. Kiek vėliau, greičiausiai kitais metais, dviračių takai centrine gatve nusidrieks iki pat kapinių.

Šilutės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis įsitikinęs, kad mūsų kraštas turi unikalią galimybę sujungti pėsčiųjų, dviračių ir vandens transporto srautus.

„Dviratis – unikali transporto priemonė, kuri tinka laisvalaikiui, sveikatai stiprinti ir keliauti. Kasdien važinėdamas į Šilutę iš Klaipėdos ir atgal nuolat sutinku žmones, kurie dviračiais važiuoja ištisus metus. Nedideliu atstumu 10-25 kilometrų spinduliu dviratis labai tinkama transporto priemonė ir turime pasistengti, kad ja naudotis būtų patogu. Tik gaila kad viskas vyksta labai lėtai. Apie gegužės pabaigoje pradėtus žymėti dviračių takus Lietuvininkų gatvėje kalbėjome dar 2011 metais, kai ruošėmės 500 miesto jubiliejui, tačiau darbai pajudėjo tik dabar“, – sakė Šilutės rajono vyriausiasis architektas Edmundas Benetis. Jis ir pats mėgsta paminti dviratį – dažną savaitgalį iš Klaipėdos juo važiuoja iki Palangos arba Juodkrantės, kompaniją palaiko žmona. Architektas sako, kad dviračiai pamažu populiarėja ir dar labiau populiarėtų, jeigu būtų įrengta patogesnė infrastruktūra.
Pasak Edmundo Benečio, ateityje Šilutės centras turėtų būti atskirtas nuo pagrindinių transporto srautų. Padaryti tai padėtų apvažiavimai šalutinėmis gatvėmis, pats miesto centras turėtų būti skirtas daugiau pėstiesiems ir dviratininkams. Architekto manymu, Šilutės išplanavimas leidžia patogiai nukreipti eismą lygiagrečiomis gatvėmis, tik jas reikia sutvarkyti. Ypač Gluosnių, Cintjoniškių ir Kalinausko gatves. Pradėjus žymėti dviračių takus Lietuvininkų gatvėje formuojasi dviračių takų žiedas, sujungiantis Šyšos pakrantę su pagrindinėmis gatvėmis. Šilutiškiams dviračiai gali būti patrauklūs kaip kasdienė transporto priemonė šiltuoju metų laiku, o turistams sujungtas dviračių ir vandens transportas padės labiau pažinti mūsų kraštą abiejose Kuršių marių pusėse. Juo labiau kad persikėlus į Neringą, nuo marių iki jūros yra nemažas atstumas, kurį labai smagu įveikti dviračiu.

Šilutiškiai mielai važiuoja naująja dviračių eismo juosta Šilutės Lietuvininkų gatvėje.

Pastaruoju metu dviratininkų pastebimai daugėja. Sutankėjus dviračių takų tinklui ir didesnė dalis Savivaldybės darbuotojų galėtų į darbą važiuoti dviračiais, taip dar labiau juos populiarindami. Anot architekto, svarbiausi objektai Šilutės mieste išsidėstę apie 1,5 kilometro spinduliu, tad reikia pasistengti, jog juos būtų patogu pasiekti pėstiesiems ir dviratininkams.
Po beveik 4 metų pasiruošimo pradėtas dviračių takų žymėjimas Šilutės pagrindinėje gatvėje vyksta lėčiau negu tikėtasi. Dar prieš miesto šventę pradėjus žymėti dviračių eismo juostą vienoje Lietuvininkų gatvės pusėje, žadėta kitoje pusėje juostą nubrėžti tuoj po miesto šventės. Deja, po šventės praėjo jau daugiau kaip mėnuo, o žadėtųjų dviračių takų dar nėra. Kol kas laikinai einantis administracijos direktoriaus pareigas Ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Šeputis sakė, kad dviračių takai kitoje Lietuvininkų gatvės pusėje bus pažymėti per artimiausias dvi savaites. Tuo pačiu bus pažeminti ir dviračiams bei vaikiškiems vežimėliams trukdantys šaligatvių borteliai.
Nors pamažu, bet dviračių eismo infrastruktūra pačioje Šilutėje plečiama. Modernizuojant sankryžas užmiestyje taip pat atsižvelgiama į dviračių eismą. Kol kas sunkiausiai išsprendžiama problema tebėra dviračių takai į Traksėdžių ir Pagrynių kaimus bei Rusnės salą. Atstumas nuo jų iki Šilutės labai patogus važiuojantiems dviračiais, tačiau ten esantys senieji dviračių takai tokios būklės, kad važiuoti jais tikras vargas. Ir kol nebus, kaip nuplanuota anksčiau, tvarkomi ir platinami automobilių keliai, renovuoti dviračių takų nėra galimybės. Kelius į šias gyvenvietes numatoma renovuoti iki 2020 metų. Belieka tikėtis, kad tada atsiras ir naujų dviračių takų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir vaiką, ir močiutę užregistruoti pas gydytoją internetu gali šeimos nariai

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad portale e.sveikata gyventojai gali ne tik patys užsiregistruoti pas gydytoją, bet ir užregistruoti kitą atstovaujamą asmenį. Išankstinės pacientų registracijos (IPR) informacinė sistema leidžia greitai ir patogiai užsiregistruoti bei paslaugas gauti greičiau. Išankstinę pacientų registravimo sistemą galima rasti adresu https://ipr.esveikata.lt. „Registracijų skaičius IPR informacinėje sistemoje per metus išaugo daugiau nei dvigubai. Tai reiškia, kad vis daugiau žmonių atranda galimybę užsiregistruoti gydytojo konsultacijai internetu. Net ir tiems, kas nesinaudoja kompiuteriu, taip pat yra galimybė tai padaryti –

Kada prasideda tikrasis pavasaris ir kokie ženklai jį išduoda?

Įsibėgėja pavasaris ir vis labiau džiugina ne tik dažnesni saulės spinduliai, bet ir pamažu atgimstanti gamta, net ir atvėsimai ar krituliai šį sezoną priimami kaip paskutiniai žiemos pasispardymai. Meteorologai pavasarį ima skaičiuoti tada, kai įsivyrauja teigiama temperatūra. Kokio pavasario laukti ir kaip apibendrinti praėjusią žiemą, – savo įžvalgomis dalijasi kampanijos „Pėsčiųjų indeksas“ ekspertai ir klimatologas Silvestras Dikčius.   Pavasaris tepailgėjo 3 dienomis Klimatologas Silvestras Dikčius pastebi, kad vidutiniškai pavasaris Lietuvoje prasideda kovo 11-ąją, tad pirmosiomis dienomis vis pakandžiojantis šaltukas neturėjo

Aplinkosaugininkai: neleistinose vietose važinėjant keturračiais, niokojami gražiausi gamtos kampeliai

Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento pareigūnai visus miško lankytojus skatina saugoti ir neniokoti miško paklotės. Todėl per akciją „Saugom mišką“, trunkančią iki gegužės 15-osios, nebus pamiršti ir keturračių bei kitų transporto priemonių vairuotojai. Per šią akciją aplinkosaugininkai tikrins, ar kertant mišką laikomasi galiojančių terminų, kai draudžiami kirtimai ir medienos ištraukimas (kai po kirtimo mediena išvežama iš miško). Taip pat bus vertinama miškų sanitarinė būklė ir, kaip visada, žiūrima, ar nešiukšlinama, neniokojama miško paklotė. Lankymosi miške taisyklės nustato, kad motorinėmis

Kviečiame paminėti Šilutės miesto mecenato Hugo Šojaus gimtadienį

Šilutės H. Šojaus muziejaus inf. Minint Šilutės miesto mecenato dr. Hugo Šojaus 178-ąsias gimimo metines, kviečiame dalyvauti šiai progai skirtuose renginiuose. Kovo 31 d., penktadienį, 12 val. – pagarbos ženklai prie H. Šojaus kapo. Dalyvauja: choras ,,Heide“ (vad. V. Matulis); choras ,,Laudamus“ (vad. I. Šemeklienė). Balandžio 1 d., šeštadienį, – paminėkite namuose! Virtuali paroda ,,Garbusis Šilokarčemos pilietis dr. Hugo Šojus“; Filmas,,Visur, kur reikėjo, prisidėjau“. Paminėkite mieste! Orientacinis žaidimas ,,Ieškok Šilutės miesto simbolių“. Žaidimo nugalėtojus apdovanosime prizais. Detalesnė informacija ir žaidimo

Taip pat skaitykite