Šilutės eismo infrastruktūra turi būti patogesnė žmonėms

Šilutė – vienas iš nedaugelio miestų, turinčių galimybę suderinti pėsčiųjų, dviračių ir vandens transporto srautus vienoje vietoje. Perspektyvos puikios, tačiau kol kas žengiami tik pirmi žingsniai. Artimiausiu metu (šią ar kitą savaitę) bus nužymėti dviračių takai antroje Lietuvininkų gatvės pusėje ir nufrezuoti aštrūs betoninių šaligatvių bortelių kampai. Kiek vėliau, greičiausiai kitais metais, dviračių takai centrine gatve nusidrieks iki pat kapinių.

Šilutės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis įsitikinęs, kad mūsų kraštas turi unikalią galimybę sujungti pėsčiųjų, dviračių ir vandens transporto srautus.

„Dviratis – unikali transporto priemonė, kuri tinka laisvalaikiui, sveikatai stiprinti ir keliauti. Kasdien važinėdamas į Šilutę iš Klaipėdos ir atgal nuolat sutinku žmones, kurie dviračiais važiuoja ištisus metus. Nedideliu atstumu 10-25 kilometrų spinduliu dviratis labai tinkama transporto priemonė ir turime pasistengti, kad ja naudotis būtų patogu. Tik gaila kad viskas vyksta labai lėtai. Apie gegužės pabaigoje pradėtus žymėti dviračių takus Lietuvininkų gatvėje kalbėjome dar 2011 metais, kai ruošėmės 500 miesto jubiliejui, tačiau darbai pajudėjo tik dabar“, – sakė Šilutės rajono vyriausiasis architektas Edmundas Benetis. Jis ir pats mėgsta paminti dviratį – dažną savaitgalį iš Klaipėdos juo važiuoja iki Palangos arba Juodkrantės, kompaniją palaiko žmona. Architektas sako, kad dviračiai pamažu populiarėja ir dar labiau populiarėtų, jeigu būtų įrengta patogesnė infrastruktūra.
Pasak Edmundo Benečio, ateityje Šilutės centras turėtų būti atskirtas nuo pagrindinių transporto srautų. Padaryti tai padėtų apvažiavimai šalutinėmis gatvėmis, pats miesto centras turėtų būti skirtas daugiau pėstiesiems ir dviratininkams. Architekto manymu, Šilutės išplanavimas leidžia patogiai nukreipti eismą lygiagrečiomis gatvėmis, tik jas reikia sutvarkyti. Ypač Gluosnių, Cintjoniškių ir Kalinausko gatves. Pradėjus žymėti dviračių takus Lietuvininkų gatvėje formuojasi dviračių takų žiedas, sujungiantis Šyšos pakrantę su pagrindinėmis gatvėmis. Šilutiškiams dviračiai gali būti patrauklūs kaip kasdienė transporto priemonė šiltuoju metų laiku, o turistams sujungtas dviračių ir vandens transportas padės labiau pažinti mūsų kraštą abiejose Kuršių marių pusėse. Juo labiau kad persikėlus į Neringą, nuo marių iki jūros yra nemažas atstumas, kurį labai smagu įveikti dviračiu.

Šilutiškiai mielai važiuoja naująja dviračių eismo juosta Šilutės Lietuvininkų gatvėje.

Pastaruoju metu dviratininkų pastebimai daugėja. Sutankėjus dviračių takų tinklui ir didesnė dalis Savivaldybės darbuotojų galėtų į darbą važiuoti dviračiais, taip dar labiau juos populiarindami. Anot architekto, svarbiausi objektai Šilutės mieste išsidėstę apie 1,5 kilometro spinduliu, tad reikia pasistengti, jog juos būtų patogu pasiekti pėstiesiems ir dviratininkams.
Po beveik 4 metų pasiruošimo pradėtas dviračių takų žymėjimas Šilutės pagrindinėje gatvėje vyksta lėčiau negu tikėtasi. Dar prieš miesto šventę pradėjus žymėti dviračių eismo juostą vienoje Lietuvininkų gatvės pusėje, žadėta kitoje pusėje juostą nubrėžti tuoj po miesto šventės. Deja, po šventės praėjo jau daugiau kaip mėnuo, o žadėtųjų dviračių takų dar nėra. Kol kas laikinai einantis administracijos direktoriaus pareigas Ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Šeputis sakė, kad dviračių takai kitoje Lietuvininkų gatvės pusėje bus pažymėti per artimiausias dvi savaites. Tuo pačiu bus pažeminti ir dviračiams bei vaikiškiems vežimėliams trukdantys šaligatvių borteliai.
Nors pamažu, bet dviračių eismo infrastruktūra pačioje Šilutėje plečiama. Modernizuojant sankryžas užmiestyje taip pat atsižvelgiama į dviračių eismą. Kol kas sunkiausiai išsprendžiama problema tebėra dviračių takai į Traksėdžių ir Pagrynių kaimus bei Rusnės salą. Atstumas nuo jų iki Šilutės labai patogus važiuojantiems dviračiais, tačiau ten esantys senieji dviračių takai tokios būklės, kad važiuoti jais tikras vargas. Ir kol nebus, kaip nuplanuota anksčiau, tvarkomi ir platinami automobilių keliai, renovuoti dviračių takų nėra galimybės. Kelius į šias gyvenvietes numatoma renovuoti iki 2020 metų. Belieka tikėtis, kad tada atsiras ir naujų dviračių takų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Jono Jakštaičio knyga vaikams apie tai, kaip „Kiškis žolę pjovė“ 

Rudens nuspalvintą gražią spalio popietę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kvietė vaikus į naujausios tauragiškio poeto Jono Jakštaičio-Šapelio knygos „Kiškis žolę pjovė“ pristatymą. Susitikti su knygos autoriumi susirinko  Algimanto Mackaus gimnazijos ir Stoniškių pagrindinės mokyklos 3-4 kl. mokiniai su mokytojomis Dalia Kuisiene, Gražina Noreikaite, Laima Kuizinaite, Janeta Vidraite-Maroziene, Sandvina Birvydiene bei Rūta Jankevičiene. Tauragiškis, renginių vedėjas, šios knygos redaktorius Eugenijus Šaltis, apie autorių pasakojo, kad jis – kūrybiškas žmogus, pastebintis įvairias natūralioje gamtoje esančias detales, kurios ir atsispindi jo eilėraščių

Spalio 23 d., šeštadienį, NKL rungtynės: susitinka ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)

Spalio 23 d. 16.00 val. Šilutės Vydūno gimnazijos krepšinio sporto salėje (Atgimimo al. 3, Šilutė) vyks NKL rungtynės:  ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)     Minutės pertraukėlių metu šoks krepšinio komandos šokėjos. Generalinis rėmėjas: Šilutės rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Klasmann-Deilmann“, UAB „Budriko“, UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, UAB „Žiblanga“, UAB „Šilutės autobusų parkas“, UAB „Įtampa“, Šilutės Vydūno gimnazija, UAB „Mano būstas VAKARAI“, UAB ,,Autostoma‘‘. Rėmimo partneriai: VPC „Šilutė Plius“, UAB „Šarūno reklama“, sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“, UAB

Taip pat skaitykite