Šilutės eismo infrastruktūra turi būti patogesnė žmonėms

Šilutė – vienas iš nedaugelio miestų, turinčių galimybę suderinti pėsčiųjų, dviračių ir vandens transporto srautus vienoje vietoje. Perspektyvos puikios, tačiau kol kas žengiami tik pirmi žingsniai. Artimiausiu metu (šią ar kitą savaitę) bus nužymėti dviračių takai antroje Lietuvininkų gatvės pusėje ir nufrezuoti aštrūs betoninių šaligatvių bortelių kampai. Kiek vėliau, greičiausiai kitais metais, dviračių takai centrine gatve nusidrieks iki pat kapinių.

Šilutės vyriausiasis architektas Edmundas Benetis įsitikinęs, kad mūsų kraštas turi unikalią galimybę sujungti pėsčiųjų, dviračių ir vandens transporto srautus.

„Dviratis – unikali transporto priemonė, kuri tinka laisvalaikiui, sveikatai stiprinti ir keliauti. Kasdien važinėdamas į Šilutę iš Klaipėdos ir atgal nuolat sutinku žmones, kurie dviračiais važiuoja ištisus metus. Nedideliu atstumu 10-25 kilometrų spinduliu dviratis labai tinkama transporto priemonė ir turime pasistengti, kad ja naudotis būtų patogu. Tik gaila kad viskas vyksta labai lėtai. Apie gegužės pabaigoje pradėtus žymėti dviračių takus Lietuvininkų gatvėje kalbėjome dar 2011 metais, kai ruošėmės 500 miesto jubiliejui, tačiau darbai pajudėjo tik dabar“, – sakė Šilutės rajono vyriausiasis architektas Edmundas Benetis. Jis ir pats mėgsta paminti dviratį – dažną savaitgalį iš Klaipėdos juo važiuoja iki Palangos arba Juodkrantės, kompaniją palaiko žmona. Architektas sako, kad dviračiai pamažu populiarėja ir dar labiau populiarėtų, jeigu būtų įrengta patogesnė infrastruktūra.
Pasak Edmundo Benečio, ateityje Šilutės centras turėtų būti atskirtas nuo pagrindinių transporto srautų. Padaryti tai padėtų apvažiavimai šalutinėmis gatvėmis, pats miesto centras turėtų būti skirtas daugiau pėstiesiems ir dviratininkams. Architekto manymu, Šilutės išplanavimas leidžia patogiai nukreipti eismą lygiagrečiomis gatvėmis, tik jas reikia sutvarkyti. Ypač Gluosnių, Cintjoniškių ir Kalinausko gatves. Pradėjus žymėti dviračių takus Lietuvininkų gatvėje formuojasi dviračių takų žiedas, sujungiantis Šyšos pakrantę su pagrindinėmis gatvėmis. Šilutiškiams dviračiai gali būti patrauklūs kaip kasdienė transporto priemonė šiltuoju metų laiku, o turistams sujungtas dviračių ir vandens transportas padės labiau pažinti mūsų kraštą abiejose Kuršių marių pusėse. Juo labiau kad persikėlus į Neringą, nuo marių iki jūros yra nemažas atstumas, kurį labai smagu įveikti dviračiu.

Šilutiškiai mielai važiuoja naująja dviračių eismo juosta Šilutės Lietuvininkų gatvėje.

Pastaruoju metu dviratininkų pastebimai daugėja. Sutankėjus dviračių takų tinklui ir didesnė dalis Savivaldybės darbuotojų galėtų į darbą važiuoti dviračiais, taip dar labiau juos populiarindami. Anot architekto, svarbiausi objektai Šilutės mieste išsidėstę apie 1,5 kilometro spinduliu, tad reikia pasistengti, jog juos būtų patogu pasiekti pėstiesiems ir dviratininkams.
Po beveik 4 metų pasiruošimo pradėtas dviračių takų žymėjimas Šilutės pagrindinėje gatvėje vyksta lėčiau negu tikėtasi. Dar prieš miesto šventę pradėjus žymėti dviračių eismo juostą vienoje Lietuvininkų gatvės pusėje, žadėta kitoje pusėje juostą nubrėžti tuoj po miesto šventės. Deja, po šventės praėjo jau daugiau kaip mėnuo, o žadėtųjų dviračių takų dar nėra. Kol kas laikinai einantis administracijos direktoriaus pareigas Ūkio skyriaus vedėjas Sigitas Šeputis sakė, kad dviračių takai kitoje Lietuvininkų gatvės pusėje bus pažymėti per artimiausias dvi savaites. Tuo pačiu bus pažeminti ir dviračiams bei vaikiškiems vežimėliams trukdantys šaligatvių borteliai.
Nors pamažu, bet dviračių eismo infrastruktūra pačioje Šilutėje plečiama. Modernizuojant sankryžas užmiestyje taip pat atsižvelgiama į dviračių eismą. Kol kas sunkiausiai išsprendžiama problema tebėra dviračių takai į Traksėdžių ir Pagrynių kaimus bei Rusnės salą. Atstumas nuo jų iki Šilutės labai patogus važiuojantiems dviračiais, tačiau ten esantys senieji dviračių takai tokios būklės, kad važiuoti jais tikras vargas. Ir kol nebus, kaip nuplanuota anksčiau, tvarkomi ir platinami automobilių keliai, renovuoti dviračių takų nėra galimybės. Kelius į šias gyvenvietes numatoma renovuoti iki 2020 metų. Belieka tikėtis, kad tada atsiras ir naujų dviračių takų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai iš moters išviliojo beveik 37 tūkstančius eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone, kuriuos tiria policijos pareigūnai. Sukčiavimo būdu iš moters, gim. 1952 m., buvo išviliota nemaža suma pinigų – 36 926 eurai. Rugpjūčio 12-16 d. Oželių k., Švėkšnos sen., iš miško technikos „John Deere 11“degalų bako pavogtas dyzelinis kuras. Nuostolis 210 eurų. Rugpjūčio 16 d. po pietų Uostadvario k., Rusnės sen., į griovį nuvažiavo automobilis „Nissan Almera“, kurį vairavo neblaivi (1,86 prom.) moteris, gim. 1964 m. Rugpjūčio 16 d. vakare bute Kintuose kilus konfliktui,

COVID-19: kodėl Šilutėje skiepija pasibaigusio galiojimo vakcina?

Paskambinusi moteris papasakojo, kad rugpjūčio 12 d., penktadienį, nuvyko į Šilutės pirminės sveikatos centrą skiepytis nuo COVID-19. Buvo užsiregistravusi prieš savaitę. Iš to paties buteliuko jau buvo paskiepyta žmonių, bet moterį sudomino vakcinos galiojimo laikas. Pasirodo, birželį jis jau pasibaigė, o skiepija dar ir rugpjūčio beveik vidury. Moteris skiepytis atsisakė. Situaciją aiškinomės su Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Lina Stanišauskiene. Įstaigos vadovė sakė, jog vakcinas parsiveža iš Klaipėdos, kartu yra gautas Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kad vakcina, kurios galiojimo

Karštą dieną atgaivins didelis ąsotis su šaltu vandeniu ir žiupsnelis vaizduotės

Termometro stulpeliams vasarą pasiekus aukščiausią tašką, labiausiai džiugina šviežias ir gaivus gėrimas. Malonaus skonio gėrimų labai nesunku paruošti ir namuose.   Prekybos tinklo „Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė teigia, kad karštą dieną atsigaivinti ir atkurti skysčių pusiausvyrą organizme geriausiai padeda geriamasis vanduo. Tačiau norint, kad vanduo nepabostų, vertėtų jį paskaninti įvairiais gaiviais priedais. „Gali būti, kad daugeliui ne visada pavyksta įveikti rekomenduojamą vandens dienos normą, o tai ypač svarbu per karščius. Vis dėlto su žaisminga gėrimo versija privalomos 8 stiklinės, kurios

Perkate būstą nesusituokę. Ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido poras nuo būsto įsigijimo ir į ką atkreipti dėmesį perkant NT nesusituokus, atsako ekspertė.   „Didesnę dalį perkančių būstą sudaro susituokusios arba bent susižadėjusios poros, kurios jaučiasi pakankamai drąsiai kartu pradėti ieškoti bendrų namų. Tačiau populiarėjant gyvenimui oficialiai neįregistravus poros santykių, vis dažniau sulaukiame

Taip pat skaitykite