Šilutėje veiklą pradeda nauji senjorų namai „Villa Verdainė“

Apie sumanymą steigti senelius namus pasakoja jų steigėjas ir viešosios įstaigos IMS projektai, kuri administruos šiuos namus, vadovas Ginidijus Budrikis:

„Mintis tokia – pamažu visi natūraliai senstam. Mes turime galimybių, mūsų svečių namuose „Villa Verdainė“ turime reikalingas erdves, tad kodėl neįsteigus senelių namų. Buvo parengtas projektas. Pritaikyti pagal įstatymų reikalavimus gyvenamieji kambariai ir kitos erdvės. Atliktus darbus teigiamai įvertino atvykusi komisija. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal galiojančią tvarką mums išdavė valstybinę licenciją senelių namams veikti. Ši licencija užtikrina, kad šiuose senjorų namuose gali gyventi senyvo amžiaus žmonės iš visos Lietuvos, taip pat ir iš visos Europos Sąjungos“.

Senelių namus administruoja viešoji įstaiga IMS projektai. Dėl senjorų apgyvendinimo šiuose namuose galima kreiptis ir individualiai. Tiesa, procesas forminamas per valstybės įstaigas, mat už paslaugą yra mokama iš gyventojo gaunamos pensijos ir kitų jo socialinių išmokų bei valstybės lėšų. Čia patekusiam žmogui yra suteikiamos gyvenimo, maitinimo, gydymo ir kitos reikalingos paslaugos.

Pastatas yra patogioje Šilutės miesto vietoje, turinčioje įdomią ilgametę istoriją. Praėjusio amžiaus pradžioje čia veikė Šilokarčemos dujų fabrikas, jo pastatai tebestovi. Po karo buvo įsikūrusi Šilutės melioracijos statybos valdybos administracija. Pastaruoju metu čia veikė svečių namai „Villa Verdainė“. Svečių namai lieka veikti ir toliau, tik dalis jų pertvarkyta senelių namams. Yra įrengta koncertų salė, kurioje organizuojami įvairūs renginiai.

Šiuo metu naujuosiuose senelių namuose gali apsigyventi 16 žmonių. Ateityje įstaiga galėtų plėstis iki 40 vietų. Numatytos erdvės, kur bus maitinami šių namų gyventojai. Gyventojų maitinimu rūpinsis UAB „Dovega“ (direktorė Virginija Budrikienė). Taip pat gyventojai galės naudotis ir individualiomis virtuvėlėmis. Visuose kambariuose bus priemonės aptarnaujančiam personalui išsikviesti, spintos daiktams, lovos, komodos, televizorius ir t.t.

Senelių namų veiklai organizuoti jau priimta viešosios įstaigos direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui, turinti šios srities aukštąjį išsilavinimą. Tvarkomi reikalingi dokumentų paketai. Aktyviai bendradarbiaujama su Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriumi. Kitą savaitę pranešimai apie veiklą pradedančius senelių namus bus išsiųsti ir kitoms Vakarų Lietuvos savivaldybėms.

  • Senjorų namai „Villa Verdainė“ laukia gyventojų. Galima kreiptis el. p. imsprojektai@gmail.com, tel. +370 685 023 59, +370 611 282 59
pr2023/169

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite