Šilutėje tauragiškiams trūko drausmės

Praėjusį savaitgalį po pertraukos kovas atnaujino šalies futbolo I lygos komandos. FK „Šilutė“ (12 taškų, 10 vieta) rugpjūčio 2-ą namuose 19-ojo turo rungtynėse įveikė Tauragės „Taurą“ (21 tšk., 9 v.) rezultatu 2:0 (1:0) ir atsirevanšavo už pralaimėjimą 1-ojo rato varžybose svečiuose.

Pamariškių treneris Svajūnas Česnulis prieš rungtynes sakė, kad dėl įvairių priežasčių komandai negalės padėti net 6 pagrindinės sudėties futbolininkai. Aišku, treneris buvo susirūpinęs, nes po rungtynių su „Tauru“ mūsiškių laukia trys išvykos: į Vilnių, Kauną ir Palangą. S. Česnulio nuomone, I lygos rungtynių tvarkaraštis sudarytas neapgalvotai ir kelia klubams daug rūpesčių dėl parinktų varžybų dienų bei laiko.
Prieš rungtynes tylos minute pagerbtas Anapilin išėjęs buvęs futbolo teisėjas šilutiškis Sigitas Orentas.
Pirmieji pavojingą ataką, kuri baigėsi pakeltu kampiniu, surengė „Tauro“ futbolininkai. „Šilutė“, nors ir pasikeitusi, bet atsakingai ruošėsi šioms rungtynėms ir iniciatyvos svečiams neužleido, žaidė aktyviai. Aštrių epizodų komandų baudos aikštelėse netrūko, kaip ir žaidėjų susidūrimų. „Tauro“ aistruoliai, susibūrę prie raudono plakato, skandavo, jog atvažiavo nugalėti. Nepritilo jie ir po „Šilutės“ puolėjo Edgaro Ditmono (Nr. 7) prasiveržimo ir pelnyto įvarčio – 1:0. Kamuolys į svečių vartų tinklą buvo įmuštas pažeme 34-ą minutę. Praleistas įvartis tauragiškiams, matyt, pridėjo ne vien energijos, bet ir pykčio. Pastarasis geram nepasitarnavo: 36-ą žaidimo minutę už smūgį koja į veidą E. Ditmonui rungtynių teisėjas Edmundas Gaigalas (Klaipėda) išvarė iš aikštės „Tauro“ žaidėją Martyną Ciką (Nr. 77). Svečių padėtis tapo keblesnė.
Po pertraukos „Tauras“ šoko spausti „Šilutę“. Svečiai turėjo progą išlyginti rezultatą, bet sąmyšiu prie pamariškių vartų nepasinaudojo. Mūsiškiai neliko skolingi – staigią kontrataką „Šilutės“ puolėjas Deividas Lukošius (Nr. 8) baigė kamuolio šūviu į „Tauro“ vartų virpstą. Išaugus rungtynių įtampai padaugėjo kietų dvikovų dėl kamuolio. Pasigirsdavo ir žaidėjų komentarų dėl teisėjų sprendimų. Nepatenkinti buvo kai kurie svečiai. Penki iš jų pelnė įspėjimus. Dvi geltonos kortelės buvo parodytos „Šilutės“ futbolininkams. O 72-ą žaidimo minutę teisėjui E. Gaigalui teko iškelti raudoną kortelę itin nesitvardančiam „Tauro“ futbolininkui Mantui Lėkiui (Nr. 3). Tauragiškiai liko devyniese. Jų negausūs fanai ėmė nepadoriai šūkalioti. Bet juk pats žaidėjas „išsikasė sau duobę“. Pamariškiai kiekybinę persvarą išnaudojo antrojo kėlinio pabaigoje, kai įvartį pelnė D. Lukošius. „Šilutė“ nugalėjo – 2:0. Trenerio S. Česnulio komentaras buvo trumpas: pirmojo rato rungtynėse Tauragėje aikštės teisėjas nesusidorojo su savo pareigomis, leido agresyviems šeimininkams daužyti šilutiškius, o Šilutėje arbitras E. Gaigalas tvirtai laikė rungtynių vadžias savo rankose.
Beje, FK „Šilutė“ sėkmingai pradėjo Lietuvos futbolo federacijos taurės turnyrą: pirmajame etape Šiauliuose sutriuškino vietos komandą „Friliux bėgiai“ – 6:0. Antrajame etape „Šilutė“ žais Vilniuje su vietos „Gariūnais“. Ši sostinės ekipa yra šalies II lygos Pietų zonos lyderis.

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,