Šilutėje sužibo Kalėdų eglutė

Į Šilutę atėjo Kalėdų dvasia. Penktadienį buvo įžiebta kalėdinė miesto eglutė, šalia – prie H. Šojaus muziejaus atidaryta eglučių alėja, pirkėjus viliojo šventinė mugė.

Kartu su Kalėdų Seneliu Šilutės meras Vytautas Laurinaitis įžiebė šių metų Kalėdų eglutę. Vaidoto Vilko nuotr.

Kartu su Kalėdų Seneliu Šilutės meras Vytautas Laurinaitis įžiebė šių metų Kalėdų eglutę.
Vaidoto Vilko nuotr.

Eglutės įžiebimo šventė prasidėjo kalėdine muge prie Šilutės kultūros ir pramogų centro. Iš pradžių prekyba vyko vangiai, dulksnojant prie prekeivių palapinių stabteldavo tik vienas kitas pirkėjas, tačiau atlygio už savo kantrybę prekeiviai sulaukė vėliau, kai žmonės susirinko į pagrindinę šventės dalį ir po jos. Tuomet perkančiųjų buvo gerokai daugiau. Vaikučiams tėveliai pirko įvairiaspalvių žaisliukų, o praalkusieji per šventę išaugusį apetitą bandė numalšinti čia pat pardavinėjamais skanėstais. Kai kas mugėje surado ir kalėdinių dovanėlių artimiesiems.
Eglučių alėją šiemet atvėrė nykštukai iš Šilutės kamerinio dramos teatro. Stumdami vežimėlį su kalėdinio pašto dėže jie atpūškavo iš Savivaldybės. Nykštukai pasveikino susirinkusius ir perskaitė Kalėdų Senelio laišką, kuriame šis perdavė dovanėlių tiems, kurie savo eglutėmis papuošė alėją. Deja, viskas vyko gana anksti ir oras buvo prastokas, tad atėjusiųjų atsiimti dovanų buvo nedaug.
Gražiausiai papuošusieji žaliaskares buvo skelbiami miesto eglės įžiebimo šventėje, tai padarė pats eglučių alėjos globėjas ir pagrindinio prizo steigėjas – Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Pagrindinis prizas šiemet atiteko Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Įdomieji rankdarbiai“ dalyviams.
Ir štai – miestą savo skara apgobė sutema, nustojo pursloti įkyrus lietus. Šilutiškiai patraukė prie pagrindinės miesto eglės. Čia jie turėjo galimybę stebėti koncertinę programą „Ledo karalystė“. Kaip visada nutinka pasakose, gėriui įveikus piktąją Žiemą, scenoje pasirodė Kalėdų Senelis ir meras Vytautas Laurinaitis.
Pasveikinęs susirinkusiuosius ir įteikęs dovaną šauniausiems eglutės puošėjams, meras įžiebė pagrindinę miesto eglutę, o dangų nutvieskė šventiniai fejerverkai. Sužibus eglutės girliandoms ir miesto gatvių puošmenoms, koncertavo Skuodo meno mokyklos ansamblis (vad. Mykolas Eiva), vaikų popchoras „Spindulys“, M. Jankaus pagrindinės mokyklos popchoras „Saulytė“ ir Šilutės meno mokyklos jaunučių choras. Klausytojų buvo gausus būrelis.

Vaidotas VILKAS

Anderseno pasakos piktoji Sniego karalienė bandė išskirti Kajų ir Gerdą. Petro Skutulo nuotr.

Anderseno pasakos piktoji Sniego karalienė bandė išskirti Kajų ir Gerdą.
Petro Skutulo nuotr.

Dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.

Dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.

Pagrindinis prizas, kurį įsteigė ir įteikė meras V. Laurinaitis, šiemet atiteko  Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Įdomieji rankdarbiai“ dalyviams.

Pagrindinis prizas, kurį įsteigė ir įteikė meras V. Laurinaitis, šiemet atiteko Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Įdomieji rankdarbiai“ dalyviams.

Daugiausia miestiečių susirinko į eglutės įžiebimo šventę.

Daugiausia miestiečių susirinko į eglutės įžiebimo šventę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite