Šilutėje sužibo Kalėdų eglutė

Į Šilutę atėjo Kalėdų dvasia. Penktadienį buvo įžiebta kalėdinė miesto eglutė, šalia – prie H. Šojaus muziejaus atidaryta eglučių alėja, pirkėjus viliojo šventinė mugė.

Kartu su Kalėdų Seneliu Šilutės meras Vytautas Laurinaitis įžiebė šių metų Kalėdų eglutę. Vaidoto Vilko nuotr.

Kartu su Kalėdų Seneliu Šilutės meras Vytautas Laurinaitis įžiebė šių metų Kalėdų eglutę.
Vaidoto Vilko nuotr.

Eglutės įžiebimo šventė prasidėjo kalėdine muge prie Šilutės kultūros ir pramogų centro. Iš pradžių prekyba vyko vangiai, dulksnojant prie prekeivių palapinių stabteldavo tik vienas kitas pirkėjas, tačiau atlygio už savo kantrybę prekeiviai sulaukė vėliau, kai žmonės susirinko į pagrindinę šventės dalį ir po jos. Tuomet perkančiųjų buvo gerokai daugiau. Vaikučiams tėveliai pirko įvairiaspalvių žaisliukų, o praalkusieji per šventę išaugusį apetitą bandė numalšinti čia pat pardavinėjamais skanėstais. Kai kas mugėje surado ir kalėdinių dovanėlių artimiesiems.
Eglučių alėją šiemet atvėrė nykštukai iš Šilutės kamerinio dramos teatro. Stumdami vežimėlį su kalėdinio pašto dėže jie atpūškavo iš Savivaldybės. Nykštukai pasveikino susirinkusius ir perskaitė Kalėdų Senelio laišką, kuriame šis perdavė dovanėlių tiems, kurie savo eglutėmis papuošė alėją. Deja, viskas vyko gana anksti ir oras buvo prastokas, tad atėjusiųjų atsiimti dovanų buvo nedaug.
Gražiausiai papuošusieji žaliaskares buvo skelbiami miesto eglės įžiebimo šventėje, tai padarė pats eglučių alėjos globėjas ir pagrindinio prizo steigėjas – Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Pagrindinis prizas šiemet atiteko Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Įdomieji rankdarbiai“ dalyviams.
Ir štai – miestą savo skara apgobė sutema, nustojo pursloti įkyrus lietus. Šilutiškiai patraukė prie pagrindinės miesto eglės. Čia jie turėjo galimybę stebėti koncertinę programą „Ledo karalystė“. Kaip visada nutinka pasakose, gėriui įveikus piktąją Žiemą, scenoje pasirodė Kalėdų Senelis ir meras Vytautas Laurinaitis.
Pasveikinęs susirinkusiuosius ir įteikęs dovaną šauniausiems eglutės puošėjams, meras įžiebė pagrindinę miesto eglutę, o dangų nutvieskė šventiniai fejerverkai. Sužibus eglutės girliandoms ir miesto gatvių puošmenoms, koncertavo Skuodo meno mokyklos ansamblis (vad. Mykolas Eiva), vaikų popchoras „Spindulys“, M. Jankaus pagrindinės mokyklos popchoras „Saulytė“ ir Šilutės meno mokyklos jaunučių choras. Klausytojų buvo gausus būrelis.

Vaidotas VILKAS

Anderseno pasakos piktoji Sniego karalienė bandė išskirti Kajų ir Gerdą. Petro Skutulo nuotr.

Anderseno pasakos piktoji Sniego karalienė bandė išskirti Kajų ir Gerdą.
Petro Skutulo nuotr.

Dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.

Dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.

Pagrindinis prizas, kurį įsteigė ir įteikė meras V. Laurinaitis, šiemet atiteko  Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Įdomieji rankdarbiai“ dalyviams.

Pagrindinis prizas, kurį įsteigė ir įteikė meras V. Laurinaitis, šiemet atiteko Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Įdomieji rankdarbiai“ dalyviams.

Daugiausia miestiečių susirinko į eglutės įžiebimo šventę.

Daugiausia miestiečių susirinko į eglutės įžiebimo šventę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite