Šilutėje sužibo Kalėdų eglutė

Į Šilutę atėjo Kalėdų dvasia. Penktadienį buvo įžiebta kalėdinė miesto eglutė, šalia – prie H. Šojaus muziejaus atidaryta eglučių alėja, pirkėjus viliojo šventinė mugė.

Kartu su Kalėdų Seneliu Šilutės meras Vytautas Laurinaitis įžiebė šių metų Kalėdų eglutę. Vaidoto Vilko nuotr.

Kartu su Kalėdų Seneliu Šilutės meras Vytautas Laurinaitis įžiebė šių metų Kalėdų eglutę.
Vaidoto Vilko nuotr.

Eglutės įžiebimo šventė prasidėjo kalėdine muge prie Šilutės kultūros ir pramogų centro. Iš pradžių prekyba vyko vangiai, dulksnojant prie prekeivių palapinių stabteldavo tik vienas kitas pirkėjas, tačiau atlygio už savo kantrybę prekeiviai sulaukė vėliau, kai žmonės susirinko į pagrindinę šventės dalį ir po jos. Tuomet perkančiųjų buvo gerokai daugiau. Vaikučiams tėveliai pirko įvairiaspalvių žaisliukų, o praalkusieji per šventę išaugusį apetitą bandė numalšinti čia pat pardavinėjamais skanėstais. Kai kas mugėje surado ir kalėdinių dovanėlių artimiesiems.
Eglučių alėją šiemet atvėrė nykštukai iš Šilutės kamerinio dramos teatro. Stumdami vežimėlį su kalėdinio pašto dėže jie atpūškavo iš Savivaldybės. Nykštukai pasveikino susirinkusius ir perskaitė Kalėdų Senelio laišką, kuriame šis perdavė dovanėlių tiems, kurie savo eglutėmis papuošė alėją. Deja, viskas vyko gana anksti ir oras buvo prastokas, tad atėjusiųjų atsiimti dovanų buvo nedaug.
Gražiausiai papuošusieji žaliaskares buvo skelbiami miesto eglės įžiebimo šventėje, tai padarė pats eglučių alėjos globėjas ir pagrindinio prizo steigėjas – Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Pagrindinis prizas šiemet atiteko Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Įdomieji rankdarbiai“ dalyviams.
Ir štai – miestą savo skara apgobė sutema, nustojo pursloti įkyrus lietus. Šilutiškiai patraukė prie pagrindinės miesto eglės. Čia jie turėjo galimybę stebėti koncertinę programą „Ledo karalystė“. Kaip visada nutinka pasakose, gėriui įveikus piktąją Žiemą, scenoje pasirodė Kalėdų Senelis ir meras Vytautas Laurinaitis.
Pasveikinęs susirinkusiuosius ir įteikęs dovaną šauniausiems eglutės puošėjams, meras įžiebė pagrindinę miesto eglutę, o dangų nutvieskė šventiniai fejerverkai. Sužibus eglutės girliandoms ir miesto gatvių puošmenoms, koncertavo Skuodo meno mokyklos ansamblis (vad. Mykolas Eiva), vaikų popchoras „Spindulys“, M. Jankaus pagrindinės mokyklos popchoras „Saulytė“ ir Šilutės meno mokyklos jaunučių choras. Klausytojų buvo gausus būrelis.

Vaidotas VILKAS

Anderseno pasakos piktoji Sniego karalienė bandė išskirti Kajų ir Gerdą. Petro Skutulo nuotr.

Anderseno pasakos piktoji Sniego karalienė bandė išskirti Kajų ir Gerdą.
Petro Skutulo nuotr.

Dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.

Dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.

Pagrindinis prizas, kurį įsteigė ir įteikė meras V. Laurinaitis, šiemet atiteko  Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Įdomieji rankdarbiai“ dalyviams.

Pagrindinis prizas, kurį įsteigė ir įteikė meras V. Laurinaitis, šiemet atiteko Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Įdomieji rankdarbiai“ dalyviams.

Daugiausia miestiečių susirinko į eglutės įžiebimo šventę.

Daugiausia miestiečių susirinko į eglutės įžiebimo šventę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite