Šilutėje sužibo Kalėdų eglutė

Į Šilutę atėjo Kalėdų dvasia. Penktadienį buvo įžiebta kalėdinė miesto eglutė, šalia – prie H. Šojaus muziejaus atidaryta eglučių alėja, pirkėjus viliojo šventinė mugė.

Kartu su Kalėdų Seneliu Šilutės meras Vytautas Laurinaitis įžiebė šių metų Kalėdų eglutę. Vaidoto Vilko nuotr.

Kartu su Kalėdų Seneliu Šilutės meras Vytautas Laurinaitis įžiebė šių metų Kalėdų eglutę.
Vaidoto Vilko nuotr.

Eglutės įžiebimo šventė prasidėjo kalėdine muge prie Šilutės kultūros ir pramogų centro. Iš pradžių prekyba vyko vangiai, dulksnojant prie prekeivių palapinių stabteldavo tik vienas kitas pirkėjas, tačiau atlygio už savo kantrybę prekeiviai sulaukė vėliau, kai žmonės susirinko į pagrindinę šventės dalį ir po jos. Tuomet perkančiųjų buvo gerokai daugiau. Vaikučiams tėveliai pirko įvairiaspalvių žaisliukų, o praalkusieji per šventę išaugusį apetitą bandė numalšinti čia pat pardavinėjamais skanėstais. Kai kas mugėje surado ir kalėdinių dovanėlių artimiesiems.
Eglučių alėją šiemet atvėrė nykštukai iš Šilutės kamerinio dramos teatro. Stumdami vežimėlį su kalėdinio pašto dėže jie atpūškavo iš Savivaldybės. Nykštukai pasveikino susirinkusius ir perskaitė Kalėdų Senelio laišką, kuriame šis perdavė dovanėlių tiems, kurie savo eglutėmis papuošė alėją. Deja, viskas vyko gana anksti ir oras buvo prastokas, tad atėjusiųjų atsiimti dovanų buvo nedaug.
Gražiausiai papuošusieji žaliaskares buvo skelbiami miesto eglės įžiebimo šventėje, tai padarė pats eglučių alėjos globėjas ir pagrindinio prizo steigėjas – Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Pagrindinis prizas šiemet atiteko Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Įdomieji rankdarbiai“ dalyviams.
Ir štai – miestą savo skara apgobė sutema, nustojo pursloti įkyrus lietus. Šilutiškiai patraukė prie pagrindinės miesto eglės. Čia jie turėjo galimybę stebėti koncertinę programą „Ledo karalystė“. Kaip visada nutinka pasakose, gėriui įveikus piktąją Žiemą, scenoje pasirodė Kalėdų Senelis ir meras Vytautas Laurinaitis.
Pasveikinęs susirinkusiuosius ir įteikęs dovaną šauniausiems eglutės puošėjams, meras įžiebė pagrindinę miesto eglutę, o dangų nutvieskė šventiniai fejerverkai. Sužibus eglutės girliandoms ir miesto gatvių puošmenoms, koncertavo Skuodo meno mokyklos ansamblis (vad. Mykolas Eiva), vaikų popchoras „Spindulys“, M. Jankaus pagrindinės mokyklos popchoras „Saulytė“ ir Šilutės meno mokyklos jaunučių choras. Klausytojų buvo gausus būrelis.

Vaidotas VILKAS

Anderseno pasakos piktoji Sniego karalienė bandė išskirti Kajų ir Gerdą. Petro Skutulo nuotr.

Anderseno pasakos piktoji Sniego karalienė bandė išskirti Kajų ir Gerdą.
Petro Skutulo nuotr.

Dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.

Dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.

Pagrindinis prizas, kurį įsteigė ir įteikė meras V. Laurinaitis, šiemet atiteko  Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Įdomieji rankdarbiai“ dalyviams.

Pagrindinis prizas, kurį įsteigė ir įteikė meras V. Laurinaitis, šiemet atiteko Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo būrelio „Įdomieji rankdarbiai“ dalyviams.

Daugiausia miestiečių susirinko į eglutės įžiebimo šventę.

Daugiausia miestiečių susirinko į eglutės įžiebimo šventę.

Hits: 481

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite