Šilutėje šiluma brangsta ne taip drastiškai, kaip sostinėje

Šilutės šilumos tinklų bendrovės tiekiama šiluma butų gyventojams šiemet kainuoja tik beveik 2 centais brangiau už kilovatvalandę negu tuo pat metu pernai. Nuo 4,6 ct pakilo iki 6,45 ct/kWh.  Nežiūrint šio kilimo, šiluma mūsų mieste tebėra viena iš pigiausių Lietuvoje.

Pigesne šiluma mėgaujasi tik Šilalės, Tauragės, Varėnos, Utenos, Mažeikių gyventojai.

Tiesa, šiluma gali kažkiek pabrangti nuo balandžio mėnesio, mat Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Šilutės šilumos tinklai“ šilumos bazinę kainą 3 metų reguliavimo periodui. Galutinę šilumos kainą turės patvirtinti Šilutės r. savivaldybės taryba.

VERT apskaičiuota 2022 m. sausio mėnesio projektinė šilumos bazinė kaina, įvertinus papildomą dedamąją, sudaro 5,71 ct/kWh.

VERT bendrovei apskaičiavo 2 008,63 tūkst. Eur būtinųjų metinių pastoviųjų sąnaudų (nusidėvėjimo, personalo, einamojo remonto bei aptarnavimo, mokesčių, finansinės, administracinės, rinkodaros, investicijų grąžos ir kitos priskirtos sąnaudos) ir investicijų grąžos.

Taip pat VERT įvertino, kad ankstesniais laikotarpiais bendrovė gavo 26,04 tūkst. Eur papildomų pajamų dėl mokestinių įsipareigojimų sąnaudų. Šias papildomai gautas pajamas Šilutės rajono savivaldybė taryba turi įvertinti nustatydama šilumos kainų dedamąsias pirmiesiems šilumos bazinės kainos galiojimo metams.

Numatoma, kad UAB „Šilutės šilumos tinklai“ per metus į šilumos perdavimo tinklą patieks 88,24 tūkst. MWh šilumos.

Šilumos bazinės kainos kuro struktūroje didžiąją dalį sudaro medienos kilmės biokuras (90,85 proc.), likusi dalis – šiaudai, medžio granulės ir dyzelinas (9,15 proc.). Vadinasi, gamtinių dujų, elektros kainų šuoliai lemiamos įtakos mūsų naudojamai šilumai nedaro.

VERT praneša nustačiusi UAB „Šilutės šilumos tinklai“ karšto vandens kainos dedamąsias: projektinė 2022 m. sausio mėn. karšto vandens kaina daugiabučių namų vartotojams yra 6,18 Eur/m3. Tai yra 0,40 Eur/m3 didesnė nei galiojanti kaina. Kainos pokytį lėmė pastoviosios dedamosios didėjimas dėl didesnių darbo užmokesčio sąnaudų ir nuotolinio duomenų nuskaitymo sistemos priežiūros sąnaudų.

Parengta vadovaujantis VERT ir Šilutės šilumos tinklų inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite