Šilutėje praūžė „Kamštelių vajus“

Jau ketvirtus metus iš eilės organizuojamas ekologijos konkursas „Kamštelių vajus“ artėja prie pabaigos. Jo metu tūkstančiai vaikų ir suaugusiųjų visoje Lietuvoje renka plastikinius butelių kamštelius, kurie net dvylikoje miestų bus pasverti ir atiduoti perdirbti. Konkurso organizatoriai jau apsilankė Utenoje, Panevėžyje, Joniškyje ir Mažeikiuose, o šią savaitę – ir Šilutėje.

Organizatorė Birutė Jakučionytė parodė, kaip perrinkti kamštelius.

Dalyvavo 11 komandų
Antradienį prie Šilutės kultūros ir pramogų centro nuo pat ankstaus ryto kamštelius nešė dešimt rajono komandų. Pilnus maišus kamštelių ir iš jų sumeistrautus kūrinius konkurso organizatoriams pristatė šilutiškiai, rusniškiai, kelios komandos iš Pagėgių ir net Klaipėdos. Konkurso organizatoriai sakė, kad nors Šilutė ir nėra didelis miestas, tačiau miesto ir rajono mokymo įstaigos pernai šiame konkurse dalyvavo kur kas aktyviau. Šilutiškiai surinko daugiau kamštelių negu Klaipėdoje, todėl į kamštelių surinkimo punktą buvo įtraukta ir Šilutė.
Organizatoriai skaičiuoja, kad per praėjusią savaitę jau buvo surinkta apie 3007 kg plastikinių butelių kamštelių, o Šilutėje – beveik 300 kg, kuriuos į surinkimo punktą pristatė 11 komandų:
Šių metų konkursui prisiregistravo pustrečio šimto komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Tai įvairios mokymo įstaigos, bendruomenės, pavienės šeimos. Konkurso sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė sakė, kad kiekvienais metais kamštelius renka vis daugiau žmonių: „Jeigu šiemet yra 250 komandų, tai vienoje komandoje darbuojasi apie 100 žmonių. Juk vaikai ne vieni renka kamštelius, o kartu su tėveliais… Tad spėju, kad konkurse dalyvauja apie 300 tūkstančių žmonių“.
Pernai visi dalyvavusieji surinko beveik 8 tonas plastikinių kamštelių, šiemet tikimasi surinkti apie 10 tonų. 2013 m. buvo surinkta 4110 kg, o 2012 metais – tik 922 kg.

Surinkus kamštelius, dar reikia patikrinti, ar visi tinkami perdirbti.

Buvo nemažai pasipiktinusių
Konkursas „Kamštelių vajus“ yra švaros ir ekologijos konkursas, kuris puoselėja kūrybiškumą ir ugdo komandinį darbą. Šio projekto tikslas yra šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologines priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą. Pasak organizatorių, šiame konkurse daug išmoksta ir įvairių švietimo įstaigų auklėtiniai.
„Žinoma, rinkti plastikinių butelių kamštelius nėra lengva. Juk vaikai prirenka ne tik kamštelių, bet ir kitų nereikalingų daiktų. Be to, ne visi kamšteliai tinkami. Jei pakliūtų netinkamas plastikas perdirbėjams, tai jis sugadintų ir aparatus, ir visą žaliavą. Todėl nemažai prie šio proceso prisideda ir mokytojai ar tėveliai, kurių padedant mes surenkame tokį kiekį tinkamų kamštelių“, – kalbėjo B. Jakučionytė.
Konkurso sumanytoja pasakojo, jog nemažai sulaukia ir priekaištų. Mat pririnkti kamštelių ir pristatyti į surinkimo punktą – dar ne viskas. Ten reikia dar kartą perrinkti. B. Jakučionytė sakė, kad jei kamšteliai būtų pristatomi į šiukšlyną, tai perrinkti nereikėtų, tačiau tikslas yra visai kitas – plastikinius butelių kamštelius reikia perdirbti, todėl daug tenka ir padirbėti. „Aš šiuos kamštelius turiu pristatyti į perdirbimo įmonę, kurie ten yra nuplaunami ir sukapojami. Tada kamšteliai tampa žaliava kitiems gaminiams iš plastiko. O juk galima padaryti vamzdžius, kibirus, plastikinius lauko suoliukus…“ – dėstė organizatorė.
Šiame konkurse surinkti kamšteliai ne tik perduodami perdirbėjams, bet iš jų dalyviai kuria ir pristato savo kūrybinius darbus. Štai pernai Rusnės specialiosios mokyklos iš kamštelių sukurta kompozicija „Plauk laiveliai per marias“ ir papuošė jų įstaigos sienas, ir respublikiniame konkurse pelnė prizinę vietą.

Tokias gėles iš plastikinių kamštelių sukūrė Rusnės specialiosios mokyklos auklėtiniai.

Šiemet rusniškiai taip pat atnešė apie 15 kg kamštelių ir tai – ne viskas. „Mokykloje kamštelius renka visi, tačiau įvairius darbelius daro tik 8 mokiniai. Mums svarbiausia ne kuo daugiau surinkti, o ką galima iš kamštelių padaryti. Pernai darėme laivus, šiemet sukūrėme tris gėles“, – pasakojo Rusnės specialiosios mokyklos pedagogė ir šio konkurso ambasadorė Šilutėje Estera Žiliuvienė.
Planuojama, jog kitais metais šis konkursas bus paskutinis. Mat jis reikalauja ne tik daug darbo, bet ir nemažai kainuoja. B. Jakučionytė tikisi, kad šis konkursas išaugs į daug didesnį konkursą Lietuvoje.
„Aš gyvenu Londone, todėl organizuoti tokio masto konkursą nėra lengva. Šis konkursas vyksta mano iniciatyva, todėl labai tikiuosi, kad atsiras daugiau rėmėjų, o konkursas išaugs į kažką daugiau“, – savo svajone pasidalijo konkurso organizatorė.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite