Šilutėje praūžė „Kamštelių vajus“

Jau ketvirtus metus iš eilės organizuojamas ekologijos konkursas „Kamštelių vajus“ artėja prie pabaigos. Jo metu tūkstančiai vaikų ir suaugusiųjų visoje Lietuvoje renka plastikinius butelių kamštelius, kurie net dvylikoje miestų bus pasverti ir atiduoti perdirbti. Konkurso organizatoriai jau apsilankė Utenoje, Panevėžyje, Joniškyje ir Mažeikiuose, o šią savaitę – ir Šilutėje.

Organizatorė Birutė Jakučionytė parodė, kaip perrinkti kamštelius.

Dalyvavo 11 komandų
Antradienį prie Šilutės kultūros ir pramogų centro nuo pat ankstaus ryto kamštelius nešė dešimt rajono komandų. Pilnus maišus kamštelių ir iš jų sumeistrautus kūrinius konkurso organizatoriams pristatė šilutiškiai, rusniškiai, kelios komandos iš Pagėgių ir net Klaipėdos. Konkurso organizatoriai sakė, kad nors Šilutė ir nėra didelis miestas, tačiau miesto ir rajono mokymo įstaigos pernai šiame konkurse dalyvavo kur kas aktyviau. Šilutiškiai surinko daugiau kamštelių negu Klaipėdoje, todėl į kamštelių surinkimo punktą buvo įtraukta ir Šilutė.
Organizatoriai skaičiuoja, kad per praėjusią savaitę jau buvo surinkta apie 3007 kg plastikinių butelių kamštelių, o Šilutėje – beveik 300 kg, kuriuos į surinkimo punktą pristatė 11 komandų:
Šių metų konkursui prisiregistravo pustrečio šimto komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Tai įvairios mokymo įstaigos, bendruomenės, pavienės šeimos. Konkurso sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė sakė, kad kiekvienais metais kamštelius renka vis daugiau žmonių: „Jeigu šiemet yra 250 komandų, tai vienoje komandoje darbuojasi apie 100 žmonių. Juk vaikai ne vieni renka kamštelius, o kartu su tėveliais… Tad spėju, kad konkurse dalyvauja apie 300 tūkstančių žmonių“.
Pernai visi dalyvavusieji surinko beveik 8 tonas plastikinių kamštelių, šiemet tikimasi surinkti apie 10 tonų. 2013 m. buvo surinkta 4110 kg, o 2012 metais – tik 922 kg.

Surinkus kamštelius, dar reikia patikrinti, ar visi tinkami perdirbti.

Buvo nemažai pasipiktinusių
Konkursas „Kamštelių vajus“ yra švaros ir ekologijos konkursas, kuris puoselėja kūrybiškumą ir ugdo komandinį darbą. Šio projekto tikslas yra šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologines priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą. Pasak organizatorių, šiame konkurse daug išmoksta ir įvairių švietimo įstaigų auklėtiniai.
„Žinoma, rinkti plastikinių butelių kamštelius nėra lengva. Juk vaikai prirenka ne tik kamštelių, bet ir kitų nereikalingų daiktų. Be to, ne visi kamšteliai tinkami. Jei pakliūtų netinkamas plastikas perdirbėjams, tai jis sugadintų ir aparatus, ir visą žaliavą. Todėl nemažai prie šio proceso prisideda ir mokytojai ar tėveliai, kurių padedant mes surenkame tokį kiekį tinkamų kamštelių“, – kalbėjo B. Jakučionytė.
Konkurso sumanytoja pasakojo, jog nemažai sulaukia ir priekaištų. Mat pririnkti kamštelių ir pristatyti į surinkimo punktą – dar ne viskas. Ten reikia dar kartą perrinkti. B. Jakučionytė sakė, kad jei kamšteliai būtų pristatomi į šiukšlyną, tai perrinkti nereikėtų, tačiau tikslas yra visai kitas – plastikinius butelių kamštelius reikia perdirbti, todėl daug tenka ir padirbėti. „Aš šiuos kamštelius turiu pristatyti į perdirbimo įmonę, kurie ten yra nuplaunami ir sukapojami. Tada kamšteliai tampa žaliava kitiems gaminiams iš plastiko. O juk galima padaryti vamzdžius, kibirus, plastikinius lauko suoliukus…“ – dėstė organizatorė.
Šiame konkurse surinkti kamšteliai ne tik perduodami perdirbėjams, bet iš jų dalyviai kuria ir pristato savo kūrybinius darbus. Štai pernai Rusnės specialiosios mokyklos iš kamštelių sukurta kompozicija „Plauk laiveliai per marias“ ir papuošė jų įstaigos sienas, ir respublikiniame konkurse pelnė prizinę vietą.

Tokias gėles iš plastikinių kamštelių sukūrė Rusnės specialiosios mokyklos auklėtiniai.

Šiemet rusniškiai taip pat atnešė apie 15 kg kamštelių ir tai – ne viskas. „Mokykloje kamštelius renka visi, tačiau įvairius darbelius daro tik 8 mokiniai. Mums svarbiausia ne kuo daugiau surinkti, o ką galima iš kamštelių padaryti. Pernai darėme laivus, šiemet sukūrėme tris gėles“, – pasakojo Rusnės specialiosios mokyklos pedagogė ir šio konkurso ambasadorė Šilutėje Estera Žiliuvienė.
Planuojama, jog kitais metais šis konkursas bus paskutinis. Mat jis reikalauja ne tik daug darbo, bet ir nemažai kainuoja. B. Jakučionytė tikisi, kad šis konkursas išaugs į daug didesnį konkursą Lietuvoje.
„Aš gyvenu Londone, todėl organizuoti tokio masto konkursą nėra lengva. Šis konkursas vyksta mano iniciatyva, todėl labai tikiuosi, kad atsiras daugiau rėmėjų, o konkursas išaugs į kažką daugiau“, – savo svajone pasidalijo konkurso organizatorė.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Hits: 118

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite