Šilutėje praūžė „Kamštelių vajus“

Jau ketvirtus metus iš eilės organizuojamas ekologijos konkursas „Kamštelių vajus“ artėja prie pabaigos. Jo metu tūkstančiai vaikų ir suaugusiųjų visoje Lietuvoje renka plastikinius butelių kamštelius, kurie net dvylikoje miestų bus pasverti ir atiduoti perdirbti. Konkurso organizatoriai jau apsilankė Utenoje, Panevėžyje, Joniškyje ir Mažeikiuose, o šią savaitę – ir Šilutėje.

Organizatorė Birutė Jakučionytė parodė, kaip perrinkti kamštelius.

Dalyvavo 11 komandų
Antradienį prie Šilutės kultūros ir pramogų centro nuo pat ankstaus ryto kamštelius nešė dešimt rajono komandų. Pilnus maišus kamštelių ir iš jų sumeistrautus kūrinius konkurso organizatoriams pristatė šilutiškiai, rusniškiai, kelios komandos iš Pagėgių ir net Klaipėdos. Konkurso organizatoriai sakė, kad nors Šilutė ir nėra didelis miestas, tačiau miesto ir rajono mokymo įstaigos pernai šiame konkurse dalyvavo kur kas aktyviau. Šilutiškiai surinko daugiau kamštelių negu Klaipėdoje, todėl į kamštelių surinkimo punktą buvo įtraukta ir Šilutė.
Organizatoriai skaičiuoja, kad per praėjusią savaitę jau buvo surinkta apie 3007 kg plastikinių butelių kamštelių, o Šilutėje – beveik 300 kg, kuriuos į surinkimo punktą pristatė 11 komandų:
Šių metų konkursui prisiregistravo pustrečio šimto komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Tai įvairios mokymo įstaigos, bendruomenės, pavienės šeimos. Konkurso sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė sakė, kad kiekvienais metais kamštelius renka vis daugiau žmonių: „Jeigu šiemet yra 250 komandų, tai vienoje komandoje darbuojasi apie 100 žmonių. Juk vaikai ne vieni renka kamštelius, o kartu su tėveliais… Tad spėju, kad konkurse dalyvauja apie 300 tūkstančių žmonių“.
Pernai visi dalyvavusieji surinko beveik 8 tonas plastikinių kamštelių, šiemet tikimasi surinkti apie 10 tonų. 2013 m. buvo surinkta 4110 kg, o 2012 metais – tik 922 kg.

Surinkus kamštelius, dar reikia patikrinti, ar visi tinkami perdirbti.

Buvo nemažai pasipiktinusių
Konkursas „Kamštelių vajus“ yra švaros ir ekologijos konkursas, kuris puoselėja kūrybiškumą ir ugdo komandinį darbą. Šio projekto tikslas yra šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologines priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą. Pasak organizatorių, šiame konkurse daug išmoksta ir įvairių švietimo įstaigų auklėtiniai.
„Žinoma, rinkti plastikinių butelių kamštelius nėra lengva. Juk vaikai prirenka ne tik kamštelių, bet ir kitų nereikalingų daiktų. Be to, ne visi kamšteliai tinkami. Jei pakliūtų netinkamas plastikas perdirbėjams, tai jis sugadintų ir aparatus, ir visą žaliavą. Todėl nemažai prie šio proceso prisideda ir mokytojai ar tėveliai, kurių padedant mes surenkame tokį kiekį tinkamų kamštelių“, – kalbėjo B. Jakučionytė.
Konkurso sumanytoja pasakojo, jog nemažai sulaukia ir priekaištų. Mat pririnkti kamštelių ir pristatyti į surinkimo punktą – dar ne viskas. Ten reikia dar kartą perrinkti. B. Jakučionytė sakė, kad jei kamšteliai būtų pristatomi į šiukšlyną, tai perrinkti nereikėtų, tačiau tikslas yra visai kitas – plastikinius butelių kamštelius reikia perdirbti, todėl daug tenka ir padirbėti. „Aš šiuos kamštelius turiu pristatyti į perdirbimo įmonę, kurie ten yra nuplaunami ir sukapojami. Tada kamšteliai tampa žaliava kitiems gaminiams iš plastiko. O juk galima padaryti vamzdžius, kibirus, plastikinius lauko suoliukus…“ – dėstė organizatorė.
Šiame konkurse surinkti kamšteliai ne tik perduodami perdirbėjams, bet iš jų dalyviai kuria ir pristato savo kūrybinius darbus. Štai pernai Rusnės specialiosios mokyklos iš kamštelių sukurta kompozicija „Plauk laiveliai per marias“ ir papuošė jų įstaigos sienas, ir respublikiniame konkurse pelnė prizinę vietą.

Tokias gėles iš plastikinių kamštelių sukūrė Rusnės specialiosios mokyklos auklėtiniai.

Šiemet rusniškiai taip pat atnešė apie 15 kg kamštelių ir tai – ne viskas. „Mokykloje kamštelius renka visi, tačiau įvairius darbelius daro tik 8 mokiniai. Mums svarbiausia ne kuo daugiau surinkti, o ką galima iš kamštelių padaryti. Pernai darėme laivus, šiemet sukūrėme tris gėles“, – pasakojo Rusnės specialiosios mokyklos pedagogė ir šio konkurso ambasadorė Šilutėje Estera Žiliuvienė.
Planuojama, jog kitais metais šis konkursas bus paskutinis. Mat jis reikalauja ne tik daug darbo, bet ir nemažai kainuoja. B. Jakučionytė tikisi, kad šis konkursas išaugs į daug didesnį konkursą Lietuvoje.
„Aš gyvenu Londone, todėl organizuoti tokio masto konkursą nėra lengva. Šis konkursas vyksta mano iniciatyva, todėl labai tikiuosi, kad atsiras daugiau rėmėjų, o konkursas išaugs į kažką daugiau“, – savo svajone pasidalijo konkurso organizatorė.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite