Šilutėje praūžė „Kamštelių vajus“

Jau ketvirtus metus iš eilės organizuojamas ekologijos konkursas „Kamštelių vajus“ artėja prie pabaigos. Jo metu tūkstančiai vaikų ir suaugusiųjų visoje Lietuvoje renka plastikinius butelių kamštelius, kurie net dvylikoje miestų bus pasverti ir atiduoti perdirbti. Konkurso organizatoriai jau apsilankė Utenoje, Panevėžyje, Joniškyje ir Mažeikiuose, o šią savaitę – ir Šilutėje.

Organizatorė Birutė Jakučionytė parodė, kaip perrinkti kamštelius.

Dalyvavo 11 komandų
Antradienį prie Šilutės kultūros ir pramogų centro nuo pat ankstaus ryto kamštelius nešė dešimt rajono komandų. Pilnus maišus kamštelių ir iš jų sumeistrautus kūrinius konkurso organizatoriams pristatė šilutiškiai, rusniškiai, kelios komandos iš Pagėgių ir net Klaipėdos. Konkurso organizatoriai sakė, kad nors Šilutė ir nėra didelis miestas, tačiau miesto ir rajono mokymo įstaigos pernai šiame konkurse dalyvavo kur kas aktyviau. Šilutiškiai surinko daugiau kamštelių negu Klaipėdoje, todėl į kamštelių surinkimo punktą buvo įtraukta ir Šilutė.
Organizatoriai skaičiuoja, kad per praėjusią savaitę jau buvo surinkta apie 3007 kg plastikinių butelių kamštelių, o Šilutėje – beveik 300 kg, kuriuos į surinkimo punktą pristatė 11 komandų:
Šių metų konkursui prisiregistravo pustrečio šimto komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Tai įvairios mokymo įstaigos, bendruomenės, pavienės šeimos. Konkurso sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė sakė, kad kiekvienais metais kamštelius renka vis daugiau žmonių: „Jeigu šiemet yra 250 komandų, tai vienoje komandoje darbuojasi apie 100 žmonių. Juk vaikai ne vieni renka kamštelius, o kartu su tėveliais… Tad spėju, kad konkurse dalyvauja apie 300 tūkstančių žmonių“.
Pernai visi dalyvavusieji surinko beveik 8 tonas plastikinių kamštelių, šiemet tikimasi surinkti apie 10 tonų. 2013 m. buvo surinkta 4110 kg, o 2012 metais – tik 922 kg.

Surinkus kamštelius, dar reikia patikrinti, ar visi tinkami perdirbti.

Buvo nemažai pasipiktinusių
Konkursas „Kamštelių vajus“ yra švaros ir ekologijos konkursas, kuris puoselėja kūrybiškumą ir ugdo komandinį darbą. Šio projekto tikslas yra šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologines priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą. Pasak organizatorių, šiame konkurse daug išmoksta ir įvairių švietimo įstaigų auklėtiniai.
„Žinoma, rinkti plastikinių butelių kamštelius nėra lengva. Juk vaikai prirenka ne tik kamštelių, bet ir kitų nereikalingų daiktų. Be to, ne visi kamšteliai tinkami. Jei pakliūtų netinkamas plastikas perdirbėjams, tai jis sugadintų ir aparatus, ir visą žaliavą. Todėl nemažai prie šio proceso prisideda ir mokytojai ar tėveliai, kurių padedant mes surenkame tokį kiekį tinkamų kamštelių“, – kalbėjo B. Jakučionytė.
Konkurso sumanytoja pasakojo, jog nemažai sulaukia ir priekaištų. Mat pririnkti kamštelių ir pristatyti į surinkimo punktą – dar ne viskas. Ten reikia dar kartą perrinkti. B. Jakučionytė sakė, kad jei kamšteliai būtų pristatomi į šiukšlyną, tai perrinkti nereikėtų, tačiau tikslas yra visai kitas – plastikinius butelių kamštelius reikia perdirbti, todėl daug tenka ir padirbėti. „Aš šiuos kamštelius turiu pristatyti į perdirbimo įmonę, kurie ten yra nuplaunami ir sukapojami. Tada kamšteliai tampa žaliava kitiems gaminiams iš plastiko. O juk galima padaryti vamzdžius, kibirus, plastikinius lauko suoliukus…“ – dėstė organizatorė.
Šiame konkurse surinkti kamšteliai ne tik perduodami perdirbėjams, bet iš jų dalyviai kuria ir pristato savo kūrybinius darbus. Štai pernai Rusnės specialiosios mokyklos iš kamštelių sukurta kompozicija „Plauk laiveliai per marias“ ir papuošė jų įstaigos sienas, ir respublikiniame konkurse pelnė prizinę vietą.

Tokias gėles iš plastikinių kamštelių sukūrė Rusnės specialiosios mokyklos auklėtiniai.

Šiemet rusniškiai taip pat atnešė apie 15 kg kamštelių ir tai – ne viskas. „Mokykloje kamštelius renka visi, tačiau įvairius darbelius daro tik 8 mokiniai. Mums svarbiausia ne kuo daugiau surinkti, o ką galima iš kamštelių padaryti. Pernai darėme laivus, šiemet sukūrėme tris gėles“, – pasakojo Rusnės specialiosios mokyklos pedagogė ir šio konkurso ambasadorė Šilutėje Estera Žiliuvienė.
Planuojama, jog kitais metais šis konkursas bus paskutinis. Mat jis reikalauja ne tik daug darbo, bet ir nemažai kainuoja. B. Jakučionytė tikisi, kad šis konkursas išaugs į daug didesnį konkursą Lietuvoje.
„Aš gyvenu Londone, todėl organizuoti tokio masto konkursą nėra lengva. Šis konkursas vyksta mano iniciatyva, todėl labai tikiuosi, kad atsiras daugiau rėmėjų, o konkursas išaugs į kažką daugiau“, – savo svajone pasidalijo konkurso organizatorė.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite