Šilutė rengiasi pabėgėlių antplūdžiui

Šilutės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje prabilta apie naują grėsmę – netikėtą pabėgėlių atvykimą. Savivaldybė kol kas tam nepasiruošusi.Durp.redag

Kasmetinis pavasarinis Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis būtų buvęs labai panašus į anksčiau įvykusius, jeigu ne pareigūno Linardo Balandžio iš Pagėgių rinktinės Sienos kontrolės skyriaus pasisakymas apie galimą pabėgėlių atvykimą. Jis paminėjo, kad nuo 2015 metų ES šalis pasiekė apie milijoną pabėgėlių, kurie yra musulmonų tikėjimo, nemoka nė vienos Europos šalies kalbos. Šie žmonės per Lenkiją stengiasi pasiekti turtingesnes ES valstybes.
Rengiant ekstremaliųjų veiksmų planą reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad per kaimyninės šalies sieną pabėgėliai gali patekti ir į Šilutės ar Pagėgių savivaldybes. Šiaip tokiais žmonėmis rūpinasi Pabradėje įsteigtas pabėgėlių prieglaudos centras, kuris gali priimti 182 asmenis. Tačiau reikėtų pamąstyti, ką daryti, kol pabėgėliai bus nugabenti ten. Pasak L. Balandžio, reikėtų numatyti, kas galėtų pasirūpinti atvykusių pabėgėlių apsauga, suteikti jiems bent jau minimalią humanitarinę pagalbą – duoti maisto ir gėrimų, bei išvežti juos į Pabradę. Pareigūno nuomone, vasarą pabėgėliai laikinai galėtų telktis stadione, o atšalus – kokios nors mokyklos sporto salėje. „Žinoma, tie pabėgėliai nei sienos kirtimo vietoje, nei pačioje Lietuvoje greičiausiai ilgai neužsibūtų, tačiau turime pasiruošti juos priimti bent iš pradžių. Reikėtų numatyti, kur juos priglausti, sudaryti sutartis su maitinimo ir transporto paslaugas teikiančiomis įmonėmis“, – kalbėjo L. Balandis.

Linardas Balandis iš Pagėgių rinktinės Sienos kontrolės skyriaus prabilo apie naują Šilutės ir Pagėgių savivaldybių problemą – galimą pabėgėlių atvykimą.

Linardas Balandis iš Pagėgių rinktinės Sienos kontrolės skyriaus prabilo apie naują Šilutės ir Pagėgių savivaldybių problemą – galimą pabėgėlių atvykimą.

Daugiausiai šiame posėdyje kalbėta apie gaisrų prevenciją ir jų gesinimą sausrų metu. Vienas iš pavojingiausių šiuo atžvilgiu objektų mūsų rajone yra UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“. Įmonės darbo ir priešgaisrinės saugos specialistas Darius Endzelis sakė, kad įmonė įrengė stebėjimo kameras ten, kur dažniau vaikšto žmonės, todėl gaisro židinį dabar bus lengviau pastebėti. Kaip ir anksčiau, bus rengiami mokymai, tikrinama technika, o gavybos sezono metu nepaliaujamai budės 2 priešgaisrinės brigados. Durpininkai turi savo priešgaisrinės technikos, tačiau prireikus, jos dar gali atsigabenti iš kitų įmonių, pasitelkti į pagalbą Savivaldybės ir Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesius.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad kol kas žolės deginimo atvejų pastebėta mažiau negu pernai. Jo manymu, ūkininkų sąmoningumas kasmet didėja. Šilutės PGT viršininkas paprašė seniūnų pasirūpinti, kad būtų patikrinta, ar gaisro atveju bus galimybių privažiuoti prie priešgaisrinių tvenkinių ir kaip gerą tvarkymosi pavyzdį pateikė Švėkšnos seniūniją.
Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus direktorius Stanislovas Kučinskas sakė, kad sudaryta komisija, kuri vertins priešgaisrinių tvenkinių būklę, ir šie pamažu bus tvarkomi, visų pirma įrengiant privažiavimus.
Dėl galimo pabėgėlių atvykimo, anot S. Kučinsko, reikėtų sudaryti tikslesnį veiksmų planą, kad Savivaldybėje būtų žinoma, kuriam laikui reikės priglausti pabėgėlius ir kaip jais pasirūpinti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Taip pat skaitykite