Šilutė rengiasi pabėgėlių antplūdžiui

Šilutės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje prabilta apie naują grėsmę – netikėtą pabėgėlių atvykimą. Savivaldybė kol kas tam nepasiruošusi.Durp.redag

Kasmetinis pavasarinis Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis būtų buvęs labai panašus į anksčiau įvykusius, jeigu ne pareigūno Linardo Balandžio iš Pagėgių rinktinės Sienos kontrolės skyriaus pasisakymas apie galimą pabėgėlių atvykimą. Jis paminėjo, kad nuo 2015 metų ES šalis pasiekė apie milijoną pabėgėlių, kurie yra musulmonų tikėjimo, nemoka nė vienos Europos šalies kalbos. Šie žmonės per Lenkiją stengiasi pasiekti turtingesnes ES valstybes.
Rengiant ekstremaliųjų veiksmų planą reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad per kaimyninės šalies sieną pabėgėliai gali patekti ir į Šilutės ar Pagėgių savivaldybes. Šiaip tokiais žmonėmis rūpinasi Pabradėje įsteigtas pabėgėlių prieglaudos centras, kuris gali priimti 182 asmenis. Tačiau reikėtų pamąstyti, ką daryti, kol pabėgėliai bus nugabenti ten. Pasak L. Balandžio, reikėtų numatyti, kas galėtų pasirūpinti atvykusių pabėgėlių apsauga, suteikti jiems bent jau minimalią humanitarinę pagalbą – duoti maisto ir gėrimų, bei išvežti juos į Pabradę. Pareigūno nuomone, vasarą pabėgėliai laikinai galėtų telktis stadione, o atšalus – kokios nors mokyklos sporto salėje. „Žinoma, tie pabėgėliai nei sienos kirtimo vietoje, nei pačioje Lietuvoje greičiausiai ilgai neužsibūtų, tačiau turime pasiruošti juos priimti bent iš pradžių. Reikėtų numatyti, kur juos priglausti, sudaryti sutartis su maitinimo ir transporto paslaugas teikiančiomis įmonėmis“, – kalbėjo L. Balandis.

Linardas Balandis iš Pagėgių rinktinės Sienos kontrolės skyriaus prabilo apie naują Šilutės ir Pagėgių savivaldybių problemą – galimą pabėgėlių atvykimą.

Linardas Balandis iš Pagėgių rinktinės Sienos kontrolės skyriaus prabilo apie naują Šilutės ir Pagėgių savivaldybių problemą – galimą pabėgėlių atvykimą.

Daugiausiai šiame posėdyje kalbėta apie gaisrų prevenciją ir jų gesinimą sausrų metu. Vienas iš pavojingiausių šiuo atžvilgiu objektų mūsų rajone yra UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“. Įmonės darbo ir priešgaisrinės saugos specialistas Darius Endzelis sakė, kad įmonė įrengė stebėjimo kameras ten, kur dažniau vaikšto žmonės, todėl gaisro židinį dabar bus lengviau pastebėti. Kaip ir anksčiau, bus rengiami mokymai, tikrinama technika, o gavybos sezono metu nepaliaujamai budės 2 priešgaisrinės brigados. Durpininkai turi savo priešgaisrinės technikos, tačiau prireikus, jos dar gali atsigabenti iš kitų įmonių, pasitelkti į pagalbą Savivaldybės ir Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesius.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad kol kas žolės deginimo atvejų pastebėta mažiau negu pernai. Jo manymu, ūkininkų sąmoningumas kasmet didėja. Šilutės PGT viršininkas paprašė seniūnų pasirūpinti, kad būtų patikrinta, ar gaisro atveju bus galimybių privažiuoti prie priešgaisrinių tvenkinių ir kaip gerą tvarkymosi pavyzdį pateikė Švėkšnos seniūniją.
Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus direktorius Stanislovas Kučinskas sakė, kad sudaryta komisija, kuri vertins priešgaisrinių tvenkinių būklę, ir šie pamažu bus tvarkomi, visų pirma įrengiant privažiavimus.
Dėl galimo pabėgėlių atvykimo, anot S. Kučinsko, reikėtų sudaryti tikslesnį veiksmų planą, kad Savivaldybėje būtų žinoma, kuriam laikui reikės priglausti pabėgėlius ir kaip jais pasirūpinti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Fejerverkų grožis ir pavojai

Nepaisant to, apie kokią šventę bebūtų kalbama, fejerverkai paprastai užima labai svarbią vietą. Tačiau nors fejerverkų šou gali būti gražus reginys, jie taip pat gali kelti ir įvairių grėsmių. Todėl prieš uždegant fejerverkus, vertėtų daugiau sužinoti apie tai, kaip užtikrinti fejerverkų saugą. Kaip veikia fejerverkai? Norint suprasti, kodėl fejerverkai gali kelti pavojų sveikatai, svarbu žinoti, kaip jie veikia. Pagrindinė fejerverkų sudedamoji dalis yra juodieji milteliai. Jie dar vadinami šaunamaisiais milteliais, mat užsidegę sprogsta. Fejerverkus sudaro žvaigždės, kurių sudėtyje yra cheminių

Online logopedo paslaugos – naujos galimybės efektyviai spręsti kalbos sutrikimus

Internetinės kalbos terapijos paslaugos turi daug pranašumų, lyginant su tradicine asmenine terapija. O patogumas ir prieinamumas yra vieni svarbiausių. Naudodami internetinę terapiją asmenys gali gauti konsultacijas patogiai savo namuose. Nebereikia keliauti į susitikimus, sudaromos sąlygos lanksčiau planuoti susitikimus. Šis patogumas ypač naudingas asmenims, gyvenantiems atokiose arba nepakankamai transportu aptarnaujamose vietovėse. Logopedo paslaugos online taip pat gali būti ekonomiškesnė galimybė, nes ji pašalina poreikį keliauti ir sumažina terapeutų pridėtines išlaidas. Vienas iš pagrindinių online logopedo terapijos paslaugų pranašumų yra galimybė teikti

Pamatavo švietimo paslaugų rodiklius šalies savivaldybėse. Pirmauja ne vien didmiesčiai

Didžiausią proveržį švietimo paslaugų klausimu per pastaruosius metus pademonstravo gerokai mažesnės savivaldybės. Taip rodo Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) bendradarbiaujant su finansų ministerija sudarytas švietimo paslaugų sub-indeksas, kuris yra sudėtinė bendro gyvenimo kokybės indekso dalis.   LSA ŠKK pirmininko, Šilutės r.  savivaldybės mero V. Laurinaičio nuomonė Pasak Lietuvos savivaldybių asociacijos Švietimo ir kultūros komiteto (LSA ŠKK) pirmininko, Šilutės r.  savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio, situacija tarp šalies savivaldybių yra nevienoda, tad vertinant atskirus rodiklius būtina atsižvelgti ir į savivaldybės galimybes bei

Lietuvos paštas perspėja: sukčiai keičia taktiką, plinta nauji pranešimai

Lietuvos paštas įspėja gyventojus apie sukčių vėl platinamas apgaulingas SMS žinutes ir el. laiškus. Sukčiai keičia taktiką ir dabar platina žinutes su tekstu, pranešančiu, kad sistema negali atpažinti užsakymo informacijos, todėl siunta negali būti pristatyta. Prašoma atnaujinti informaciją ir pateikti duomenis. Kitas atvejis – el. laiške nurodoma, kad gauta siunta ir būtina sumokėti mokesčius už jos pristatymą nurodytu adresu. Trečias atvejis – pranešama apie apgadintą siuntą, prašoma atnaujinti adresą ir mokėjimo informaciją, net žadama atlyginti tris kartus didesnę žalą. Ketvirta

Taip pat skaitykite