Šilutė rengiasi pabėgėlių antplūdžiui

Šilutės rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje prabilta apie naują grėsmę – netikėtą pabėgėlių atvykimą. Savivaldybė kol kas tam nepasiruošusi.Durp.redag

Kasmetinis pavasarinis Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis būtų buvęs labai panašus į anksčiau įvykusius, jeigu ne pareigūno Linardo Balandžio iš Pagėgių rinktinės Sienos kontrolės skyriaus pasisakymas apie galimą pabėgėlių atvykimą. Jis paminėjo, kad nuo 2015 metų ES šalis pasiekė apie milijoną pabėgėlių, kurie yra musulmonų tikėjimo, nemoka nė vienos Europos šalies kalbos. Šie žmonės per Lenkiją stengiasi pasiekti turtingesnes ES valstybes.
Rengiant ekstremaliųjų veiksmų planą reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad per kaimyninės šalies sieną pabėgėliai gali patekti ir į Šilutės ar Pagėgių savivaldybes. Šiaip tokiais žmonėmis rūpinasi Pabradėje įsteigtas pabėgėlių prieglaudos centras, kuris gali priimti 182 asmenis. Tačiau reikėtų pamąstyti, ką daryti, kol pabėgėliai bus nugabenti ten. Pasak L. Balandžio, reikėtų numatyti, kas galėtų pasirūpinti atvykusių pabėgėlių apsauga, suteikti jiems bent jau minimalią humanitarinę pagalbą – duoti maisto ir gėrimų, bei išvežti juos į Pabradę. Pareigūno nuomone, vasarą pabėgėliai laikinai galėtų telktis stadione, o atšalus – kokios nors mokyklos sporto salėje. „Žinoma, tie pabėgėliai nei sienos kirtimo vietoje, nei pačioje Lietuvoje greičiausiai ilgai neužsibūtų, tačiau turime pasiruošti juos priimti bent iš pradžių. Reikėtų numatyti, kur juos priglausti, sudaryti sutartis su maitinimo ir transporto paslaugas teikiančiomis įmonėmis“, – kalbėjo L. Balandis.

Linardas Balandis iš Pagėgių rinktinės Sienos kontrolės skyriaus prabilo apie naują Šilutės ir Pagėgių savivaldybių problemą – galimą pabėgėlių atvykimą.

Linardas Balandis iš Pagėgių rinktinės Sienos kontrolės skyriaus prabilo apie naują Šilutės ir Pagėgių savivaldybių problemą – galimą pabėgėlių atvykimą.

Daugiausiai šiame posėdyje kalbėta apie gaisrų prevenciją ir jų gesinimą sausrų metu. Vienas iš pavojingiausių šiuo atžvilgiu objektų mūsų rajone yra UAB „Klasmann-Deilmann Šilutė“. Įmonės darbo ir priešgaisrinės saugos specialistas Darius Endzelis sakė, kad įmonė įrengė stebėjimo kameras ten, kur dažniau vaikšto žmonės, todėl gaisro židinį dabar bus lengviau pastebėti. Kaip ir anksčiau, bus rengiami mokymai, tikrinama technika, o gavybos sezono metu nepaliaujamai budės 2 priešgaisrinės brigados. Durpininkai turi savo priešgaisrinės technikos, tačiau prireikus, jos dar gali atsigabenti iš kitų įmonių, pasitelkti į pagalbą Savivaldybės ir Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesius.
Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad kol kas žolės deginimo atvejų pastebėta mažiau negu pernai. Jo manymu, ūkininkų sąmoningumas kasmet didėja. Šilutės PGT viršininkas paprašė seniūnų pasirūpinti, kad būtų patikrinta, ar gaisro atveju bus galimybių privažiuoti prie priešgaisrinių tvenkinių ir kaip gerą tvarkymosi pavyzdį pateikė Švėkšnos seniūniją.
Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus direktorius Stanislovas Kučinskas sakė, kad sudaryta komisija, kuri vertins priešgaisrinių tvenkinių būklę, ir šie pamažu bus tvarkomi, visų pirma įrengiant privažiavimus.
Dėl galimo pabėgėlių atvykimo, anot S. Kučinsko, reikėtų sudaryti tikslesnį veiksmų planą, kad Savivaldybėje būtų žinoma, kuriam laikui reikės priglausti pabėgėlius ir kaip jais pasirūpinti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite