Šildys ilgiau negu švietė

Verslininko Rimanto Žemaičio Šilutei padovanota ir gruodžio 13 d. šventiškai įžiebta kalėdinė eglutė šildys ilgiau negu švietė. Sausgalviuose gyvenanti 93 metų pensininkė Elzė Lukošienė sako, kad iš 13 metrų aukščio eglės supjautų malkų jai turėtų užtekti visam mėnesiui.

13 metrų aukščio kalėdinę Šilutės miesto eglę „Šilutės komunalininko“ bendrovės darbininkai nupuošė antradienį.

Pasak Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, miestą po švenčių pradėta nupuošti šios savaitės pradžioje. UAB „Šilutės komunalininkas“ vyrai ir trečiadienį dar nukabinėjo nuo stulpų šventines girliandas. Miesto eglę nupuošė antradienį. Nedideles eglutes, iš kurių buvo sudaryta alėja prie H. Šojaus dvaro, sukrovė į specialius „Ecoservice“ konteinerius, o didžioji eglė, kaip jau tapo įprasta, labdaringai atiduota malkoms.
Šiemet malkos iš šventinės eglės nuvežtos Sausgalvių kaime gyvenančiai Elzei Lukošienei. Kad garbingo amžiaus moteriai mažiau tektų pačiai vargti, Šilutės seniūnijoje visuomenei naudingus darbus dirbantys vyrai supjaustytą eglę suskaldė į malkas. Sukrovę į prie mikroautobuso prikabintą priekabą ir lydimi socialinio darbo organizatorės Linos Ozgirdaitės, jie nuvyko į Sausgalvius.
Rugpjūčio 10 d. 94 metų sukaktį švęsianti E. Lukošienė šiek tiek nustebo sulaukusi svečių, o pamačiusi fotoaparatą krimtosi, kad pasipuošti nespėjo… Ji davė darbininkams malkinės raktą ir prisakė, kur pliauskas sukrauti. Pati žiūrėjo pro duris, nes prieš daugelį metų autoavarijoje stuburo traumą patyrusi moteris sunkiai pavaikšto.
Guvi devyniasdešimtmetė, kuriai nė akinių nereikia, sakė, kad eglines malkas sukūrens vėliau, kai baigsis sukrautosios jos namelio verandoje.
Visą gyvenimą mūsų krašte pragyvenusi moteris užaugino 6 vaikus. Tačiau šiuo metu ji vieniša. Trys sūnūs jau mirę, dar du sūnūs ir dukra gyvena atokiau ir, anot senutės, nedažnai aplankantys savo motiną. Nelabai ir tesutaria.

Elzė Lukošienė sunkiai paeina, todėl, kaip pildosi jos malkų atsargos, stebėjo iš savo namelio tarpdurio.

Elzė Lukošienė sunkiai paeina, todėl, kaip pildosi jos malkų atsargos, stebėjo iš savo namelio tarpdurio.

Seniūnijoje visuomenei naudingus darbus dirbantys vyrai per kelias minutes sukrovė eglines pliauskas į malkinę.

Seniūnijoje visuomenei naudingus darbus dirbantys vyrai per kelias minutes sukrovė eglines pliauskas į malkinę.

Vyras Anapilin išėjo prieš 15 metų. Pradėtame remontuoti name gyvenanti močiutė su ašaromis akyse kalbėjo apie savo sūnų Joną, kuris vos sulaukęs 42-ejų, netikėtai mirė Ispanijoje. Ji pasakojo, kad šis sūnus už Ispanijoje uždirbtus pinigus pradėjo namo remontą, tačiau užbaigti nesuspėjo. Taip ir liko viena. Tiesa, su Ispanijoje likusia marčia nuolat palaiko ryšį, sulaukia pagalbos. Nežinodama, kad atveš, malkoms pinigų paprašiusi ir gavusi.
Pasak Šilutės seniūnijos socialinio darbo organizatorės L. Ozgirdaitės, močiutei skirta Socialinių paslaugų centro lankomosios priežiūros paslauga, todėl be pagalbos ji nelieka – yra kam pasirūpinti. Tik daug laiko pabendrauti slaugytoja neturinti, todėl ir dabar E. Lukošienė neskubėjo atsisveikinti, tai apie šį, tai apie aną ketino papasakoti, sunkia dalia, silpnomis kojomis pasiguosti…


Trys seniūnijos vyrai per kelias minutes sunešė malkas iš priekabos ir užrakinę malkinę išskubėjo darbuotis kitur.

Vaidotas VILKAS

Hits: 33

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite