Šildys ilgiau negu švietė

Verslininko Rimanto Žemaičio Šilutei padovanota ir gruodžio 13 d. šventiškai įžiebta kalėdinė eglutė šildys ilgiau negu švietė. Sausgalviuose gyvenanti 93 metų pensininkė Elzė Lukošienė sako, kad iš 13 metrų aukščio eglės supjautų malkų jai turėtų užtekti visam mėnesiui.

13 metrų aukščio kalėdinę Šilutės miesto eglę „Šilutės komunalininko“ bendrovės darbininkai nupuošė antradienį.

Pasak Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, miestą po švenčių pradėta nupuošti šios savaitės pradžioje. UAB „Šilutės komunalininkas“ vyrai ir trečiadienį dar nukabinėjo nuo stulpų šventines girliandas. Miesto eglę nupuošė antradienį. Nedideles eglutes, iš kurių buvo sudaryta alėja prie H. Šojaus dvaro, sukrovė į specialius „Ecoservice“ konteinerius, o didžioji eglė, kaip jau tapo įprasta, labdaringai atiduota malkoms.
Šiemet malkos iš šventinės eglės nuvežtos Sausgalvių kaime gyvenančiai Elzei Lukošienei. Kad garbingo amžiaus moteriai mažiau tektų pačiai vargti, Šilutės seniūnijoje visuomenei naudingus darbus dirbantys vyrai supjaustytą eglę suskaldė į malkas. Sukrovę į prie mikroautobuso prikabintą priekabą ir lydimi socialinio darbo organizatorės Linos Ozgirdaitės, jie nuvyko į Sausgalvius.
Rugpjūčio 10 d. 94 metų sukaktį švęsianti E. Lukošienė šiek tiek nustebo sulaukusi svečių, o pamačiusi fotoaparatą krimtosi, kad pasipuošti nespėjo… Ji davė darbininkams malkinės raktą ir prisakė, kur pliauskas sukrauti. Pati žiūrėjo pro duris, nes prieš daugelį metų autoavarijoje stuburo traumą patyrusi moteris sunkiai pavaikšto.
Guvi devyniasdešimtmetė, kuriai nė akinių nereikia, sakė, kad eglines malkas sukūrens vėliau, kai baigsis sukrautosios jos namelio verandoje.
Visą gyvenimą mūsų krašte pragyvenusi moteris užaugino 6 vaikus. Tačiau šiuo metu ji vieniša. Trys sūnūs jau mirę, dar du sūnūs ir dukra gyvena atokiau ir, anot senutės, nedažnai aplankantys savo motiną. Nelabai ir tesutaria.

Elzė Lukošienė sunkiai paeina, todėl, kaip pildosi jos malkų atsargos, stebėjo iš savo namelio tarpdurio.

Elzė Lukošienė sunkiai paeina, todėl, kaip pildosi jos malkų atsargos, stebėjo iš savo namelio tarpdurio.

Seniūnijoje visuomenei naudingus darbus dirbantys vyrai per kelias minutes sukrovė eglines pliauskas į malkinę.

Seniūnijoje visuomenei naudingus darbus dirbantys vyrai per kelias minutes sukrovė eglines pliauskas į malkinę.

Vyras Anapilin išėjo prieš 15 metų. Pradėtame remontuoti name gyvenanti močiutė su ašaromis akyse kalbėjo apie savo sūnų Joną, kuris vos sulaukęs 42-ejų, netikėtai mirė Ispanijoje. Ji pasakojo, kad šis sūnus už Ispanijoje uždirbtus pinigus pradėjo namo remontą, tačiau užbaigti nesuspėjo. Taip ir liko viena. Tiesa, su Ispanijoje likusia marčia nuolat palaiko ryšį, sulaukia pagalbos. Nežinodama, kad atveš, malkoms pinigų paprašiusi ir gavusi.
Pasak Šilutės seniūnijos socialinio darbo organizatorės L. Ozgirdaitės, močiutei skirta Socialinių paslaugų centro lankomosios priežiūros paslauga, todėl be pagalbos ji nelieka – yra kam pasirūpinti. Tik daug laiko pabendrauti slaugytoja neturinti, todėl ir dabar E. Lukošienė neskubėjo atsisveikinti, tai apie šį, tai apie aną ketino papasakoti, sunkia dalia, silpnomis kojomis pasiguosti…


Trys seniūnijos vyrai per kelias minutes sunešė malkas iš priekabos ir užrakinę malkinę išskubėjo darbuotis kitur.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Jono Jakštaičio knyga vaikams apie tai, kaip „Kiškis žolę pjovė“ 

Rudens nuspalvintą gražią spalio popietę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kvietė vaikus į naujausios tauragiškio poeto Jono Jakštaičio-Šapelio knygos „Kiškis žolę pjovė“ pristatymą. Susitikti su knygos autoriumi susirinko  Algimanto Mackaus gimnazijos ir Stoniškių pagrindinės mokyklos 3-4 kl. mokiniai su mokytojomis Dalia Kuisiene, Gražina Noreikaite, Laima Kuizinaite, Janeta Vidraite-Maroziene, Sandvina Birvydiene bei Rūta Jankevičiene. Tauragiškis, renginių vedėjas, šios knygos redaktorius Eugenijus Šaltis, apie autorių pasakojo, kad jis – kūrybiškas žmogus, pastebintis įvairias natūralioje gamtoje esančias detales, kurios ir atsispindi jo eilėraščių

Taip pat skaitykite