Šildys ilgiau negu švietė

Verslininko Rimanto Žemaičio Šilutei padovanota ir gruodžio 13 d. šventiškai įžiebta kalėdinė eglutė šildys ilgiau negu švietė. Sausgalviuose gyvenanti 93 metų pensininkė Elzė Lukošienė sako, kad iš 13 metrų aukščio eglės supjautų malkų jai turėtų užtekti visam mėnesiui.

13 metrų aukščio kalėdinę Šilutės miesto eglę „Šilutės komunalininko“ bendrovės darbininkai nupuošė antradienį.

Pasak Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, miestą po švenčių pradėta nupuošti šios savaitės pradžioje. UAB „Šilutės komunalininkas“ vyrai ir trečiadienį dar nukabinėjo nuo stulpų šventines girliandas. Miesto eglę nupuošė antradienį. Nedideles eglutes, iš kurių buvo sudaryta alėja prie H. Šojaus dvaro, sukrovė į specialius „Ecoservice“ konteinerius, o didžioji eglė, kaip jau tapo įprasta, labdaringai atiduota malkoms.
Šiemet malkos iš šventinės eglės nuvežtos Sausgalvių kaime gyvenančiai Elzei Lukošienei. Kad garbingo amžiaus moteriai mažiau tektų pačiai vargti, Šilutės seniūnijoje visuomenei naudingus darbus dirbantys vyrai supjaustytą eglę suskaldė į malkas. Sukrovę į prie mikroautobuso prikabintą priekabą ir lydimi socialinio darbo organizatorės Linos Ozgirdaitės, jie nuvyko į Sausgalvius.
Rugpjūčio 10 d. 94 metų sukaktį švęsianti E. Lukošienė šiek tiek nustebo sulaukusi svečių, o pamačiusi fotoaparatą krimtosi, kad pasipuošti nespėjo… Ji davė darbininkams malkinės raktą ir prisakė, kur pliauskas sukrauti. Pati žiūrėjo pro duris, nes prieš daugelį metų autoavarijoje stuburo traumą patyrusi moteris sunkiai pavaikšto.
Guvi devyniasdešimtmetė, kuriai nė akinių nereikia, sakė, kad eglines malkas sukūrens vėliau, kai baigsis sukrautosios jos namelio verandoje.
Visą gyvenimą mūsų krašte pragyvenusi moteris užaugino 6 vaikus. Tačiau šiuo metu ji vieniša. Trys sūnūs jau mirę, dar du sūnūs ir dukra gyvena atokiau ir, anot senutės, nedažnai aplankantys savo motiną. Nelabai ir tesutaria.

Elzė Lukošienė sunkiai paeina, todėl, kaip pildosi jos malkų atsargos, stebėjo iš savo namelio tarpdurio.

Elzė Lukošienė sunkiai paeina, todėl, kaip pildosi jos malkų atsargos, stebėjo iš savo namelio tarpdurio.

Seniūnijoje visuomenei naudingus darbus dirbantys vyrai per kelias minutes sukrovė eglines pliauskas į malkinę.

Seniūnijoje visuomenei naudingus darbus dirbantys vyrai per kelias minutes sukrovė eglines pliauskas į malkinę.

Vyras Anapilin išėjo prieš 15 metų. Pradėtame remontuoti name gyvenanti močiutė su ašaromis akyse kalbėjo apie savo sūnų Joną, kuris vos sulaukęs 42-ejų, netikėtai mirė Ispanijoje. Ji pasakojo, kad šis sūnus už Ispanijoje uždirbtus pinigus pradėjo namo remontą, tačiau užbaigti nesuspėjo. Taip ir liko viena. Tiesa, su Ispanijoje likusia marčia nuolat palaiko ryšį, sulaukia pagalbos. Nežinodama, kad atveš, malkoms pinigų paprašiusi ir gavusi.
Pasak Šilutės seniūnijos socialinio darbo organizatorės L. Ozgirdaitės, močiutei skirta Socialinių paslaugų centro lankomosios priežiūros paslauga, todėl be pagalbos ji nelieka – yra kam pasirūpinti. Tik daug laiko pabendrauti slaugytoja neturinti, todėl ir dabar E. Lukošienė neskubėjo atsisveikinti, tai apie šį, tai apie aną ketino papasakoti, sunkia dalia, silpnomis kojomis pasiguosti…


Trys seniūnijos vyrai per kelias minutes sunešė malkas iš priekabos ir užrakinę malkinę išskubėjo darbuotis kitur.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite