Šildys ilgiau negu švietė

Verslininko Rimanto Žemaičio Šilutei padovanota ir gruodžio 13 d. šventiškai įžiebta kalėdinė eglutė šildys ilgiau negu švietė. Sausgalviuose gyvenanti 93 metų pensininkė Elzė Lukošienė sako, kad iš 13 metrų aukščio eglės supjautų malkų jai turėtų užtekti visam mėnesiui.

13 metrų aukščio kalėdinę Šilutės miesto eglę „Šilutės komunalininko“ bendrovės darbininkai nupuošė antradienį.

Pasak Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, miestą po švenčių pradėta nupuošti šios savaitės pradžioje. UAB „Šilutės komunalininkas“ vyrai ir trečiadienį dar nukabinėjo nuo stulpų šventines girliandas. Miesto eglę nupuošė antradienį. Nedideles eglutes, iš kurių buvo sudaryta alėja prie H. Šojaus dvaro, sukrovė į specialius „Ecoservice“ konteinerius, o didžioji eglė, kaip jau tapo įprasta, labdaringai atiduota malkoms.
Šiemet malkos iš šventinės eglės nuvežtos Sausgalvių kaime gyvenančiai Elzei Lukošienei. Kad garbingo amžiaus moteriai mažiau tektų pačiai vargti, Šilutės seniūnijoje visuomenei naudingus darbus dirbantys vyrai supjaustytą eglę suskaldė į malkas. Sukrovę į prie mikroautobuso prikabintą priekabą ir lydimi socialinio darbo organizatorės Linos Ozgirdaitės, jie nuvyko į Sausgalvius.
Rugpjūčio 10 d. 94 metų sukaktį švęsianti E. Lukošienė šiek tiek nustebo sulaukusi svečių, o pamačiusi fotoaparatą krimtosi, kad pasipuošti nespėjo… Ji davė darbininkams malkinės raktą ir prisakė, kur pliauskas sukrauti. Pati žiūrėjo pro duris, nes prieš daugelį metų autoavarijoje stuburo traumą patyrusi moteris sunkiai pavaikšto.
Guvi devyniasdešimtmetė, kuriai nė akinių nereikia, sakė, kad eglines malkas sukūrens vėliau, kai baigsis sukrautosios jos namelio verandoje.
Visą gyvenimą mūsų krašte pragyvenusi moteris užaugino 6 vaikus. Tačiau šiuo metu ji vieniša. Trys sūnūs jau mirę, dar du sūnūs ir dukra gyvena atokiau ir, anot senutės, nedažnai aplankantys savo motiną. Nelabai ir tesutaria.

Elzė Lukošienė sunkiai paeina, todėl, kaip pildosi jos malkų atsargos, stebėjo iš savo namelio tarpdurio.

Elzė Lukošienė sunkiai paeina, todėl, kaip pildosi jos malkų atsargos, stebėjo iš savo namelio tarpdurio.

Seniūnijoje visuomenei naudingus darbus dirbantys vyrai per kelias minutes sukrovė eglines pliauskas į malkinę.

Seniūnijoje visuomenei naudingus darbus dirbantys vyrai per kelias minutes sukrovė eglines pliauskas į malkinę.

Vyras Anapilin išėjo prieš 15 metų. Pradėtame remontuoti name gyvenanti močiutė su ašaromis akyse kalbėjo apie savo sūnų Joną, kuris vos sulaukęs 42-ejų, netikėtai mirė Ispanijoje. Ji pasakojo, kad šis sūnus už Ispanijoje uždirbtus pinigus pradėjo namo remontą, tačiau užbaigti nesuspėjo. Taip ir liko viena. Tiesa, su Ispanijoje likusia marčia nuolat palaiko ryšį, sulaukia pagalbos. Nežinodama, kad atveš, malkoms pinigų paprašiusi ir gavusi.
Pasak Šilutės seniūnijos socialinio darbo organizatorės L. Ozgirdaitės, močiutei skirta Socialinių paslaugų centro lankomosios priežiūros paslauga, todėl be pagalbos ji nelieka – yra kam pasirūpinti. Tik daug laiko pabendrauti slaugytoja neturinti, todėl ir dabar E. Lukošienė neskubėjo atsisveikinti, tai apie šį, tai apie aną ketino papasakoti, sunkia dalia, silpnomis kojomis pasiguosti…


Trys seniūnijos vyrai per kelias minutes sunešė malkas iš priekabos ir užrakinę malkinę išskubėjo darbuotis kitur.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite