Sezoninės vaikų ligos – didžiausias tėvų galvos skausmas. Ką daryti, kad atžalos sirgtų rečiau?

„Susirinkus į ugdymo kolektyvus, sergamumas žaibiškai plinta: vienas peršalęs vaikas užkrečia kitus, o tėvai stebisi – kaip čia gali būti, šitokia graži vasara buvo, saulė, jūra, vaisiai ir kiti natūralūs vitaminai, o mano vaikas serga“, – komentuoja Rokiškio „MediCA klinika“ vaikų ligų gydytoja Rimanta Burnickienė.

Ji tęsia sakydama, kad COVID-19 pandemija irgi nebuvo išimtis – pirmojo karantino laikotarpiu vaikų sergamumas buvo nedidelis dėl nuotolinio ugdymo, o per antrąjį – persirgo ir daug mažylių, ir jų tėvelių.

Serga iki 8-10 kartų per metus

Pasak gydytojos, rugsėjį dažniausi susirgimai būna plintantys oro-lašeliniu ir kontaktiniu būdu: viršutinių kvėpavimo takų uždegimas, tonzilitas, bronchitas, stomatitas, laringitas, vėjaraupiai ir kt.

„Priežastis dažniausiai viena – imuniteto susilpnėjimas. Taigi nuo to reikėtų ir pradėti ruošiantis šaltajam metų periodui: visada gerti daug vandens, nuolat papildyti vitaminų ir mikroelementų atsargas, o dažnai sergantiems viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis – apsaugoti gleivines homeopatiniais preparatais“, – kalba R. Burnickienė.

Pasak pediatrų, normalu, kad pradėjęs lankyti darželį vaikas serga 8-10 kartų per metus, nes taip „treniruojasi“ jo imuninė sistema. Be to, nereikia stebėtis, jei mažo vaiko sloga užtrunka porą savaičių, nes siauriems kvėpavimo takams išsivalyti reikia daugiau laiko.

Dažniausiai vaikui sulaukus 6-7 metų, susergama vis rečiau, ir tėvai gali atsikvėpti.

Apšarvuoti imuninę sistemą

„Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Šnirpūnienė teigia, jog virusams būtų sudėtingiau pro nosį patekti į kraujotaką, jei gleivinė nebūtų išsausėjusi ir vaikas nekvėpuotų pro burną, kurios apsauginės funkcijos žymiai silpnesnės nei nosies.

„Kad nosies gleivinė nesausėtų, reikia daug laiko praleisti lauke, o vidaus patalpas reguliariai vėdinti, reikalui esant – ir drėkinti. Jei to užtikrinti neįmanoma, nosies gleivinę galima drėkinti kasdien atliekant inhaliacijas paprastu vandeniu elektrinio inhaliatoriaus pagalba – ši priemonė efektyvi ir ligos metu“, – pažymi K. Šnirpūnienė.

Vaistinėse gausu maisto papildų, skirtų vaikų imunitetui stiprinti, tačiau juos renkantis derėtų pasitarti su vaistininku.

„Jei trūksta vitamino D, vaiko imuninė sistema silpnėja. Tačiau jei trūkumo nėra, šis vitaminas kovoti su virusais nepadės. Be to, labai svarbu jo neperdozuoti. Vietoj sintetinio vitamino D galima vartoti žuvų taukus, kurie be vitamino D turi ir kitų naudingų medžiagų, kaip omega-3 riebiųjų rūgščių“, – aiškina vaistininkė.

Imunitetas nusilpsta ir esant mažakraujystei dėl geležies trūkumo. Jei vaikas ne tik mažai valgo, bet ir greitai pavargsta, dažnai serga, išblyškęs, verta padaryti kraujo tyrimą.

„Daug tyrimų atlikta su ežiuole, kurios veikliosios medžiagos naikina virusus ir bakterijas, skatina leukocitų gamybą. Tiek vaikams, tiek ir suaugusiems rekomenduojama šią vaistažolę vartoti ne ilgiau kaip mėnesį, po to daryti kelių mėnesių pertrauką. Geriausia rinktis vandeninį jos ekstraktą, kurio dozavimas bus tikslesnis nei geriant arbatą. Vartojant ilgiau ir didesnėmis dozėmis – imuninė sistema bus slopinama“, – atkreipia dėmesį K. Šnirpūnienė.

Ji priduria, kad stiprinant imuninę sistemą svarbu nepersistengti, neišprovokuoti alergijų, nevartoti visų maisto papildų vienu metu. Taip pat reikia stengtis, kad vaiko mityba būtų subalansuota ir reikalingas medžiagas jis gautų su maistu.

Natūralios priemonės

Virusinėms kvėpavimo takų ligoms užkirsti kelią galima pasitelkus į pagalbą ir natūralias priemones: homeopatinius preparatus, vaistažolių arbatas, inhaliacijas eteriniais aliejais, kojų kaitinimą karštame vandenyje su druska nakčiai, vilnones kojines ir vilnonį šaliką per naktį, garstyčių trauklapius, medų paraudusiai gerklei, nosies praplovimus su jūros vandeniu ir inhaliacinio pieštuko su eteriniais aliejais uostymą.

„Labai svarbu tokias priemones pradėti taikyti kuo anksčiau, vos pastebėjus pirmuosius peršalimo požymius, kai vaikas dažniau čiaudi, naktimis knarkia, neįprastai ilgai arba pernelyg trumpai miega, skundžiasi galvos skausmu. Šios natūralios priemonės sumažina virusų kiekį kvėpavimo takuose, skatina greitesnę organizmo gynybą, sutrumpina sirgimo laiką. Jei vaikas yra alergiškas, reikėtų papildomo dėmesio pasitelkiant natūralius metodus“, – akcentuoja vaistininkė.

Pastebėjus pirmuosius požymius, kad vaikas gali susirgti, reikia jo nevesti į darželį, neleisti į lauką, vaikas turi ilsėtis ir išsimiegoti. Stresas, šaltis, miego stoka – pagalba virusui, o pailsėjęs ir ramus vaikas galės visas savo jėgas skirti kovai su liga. Ligos požymių turinčio vaiko negalima leisti į darželį dar ir todėl, kad virusui susilpninus imunitetą, gali prisidėti ir bakteriniai susirgimai, kuriuos jau tenka gydyti antibiotikais.

„Verčiau leisti vaikui pailsėti, jei nesijaučia labai blogai, nemušti temperatūros vaistais, duoti gerti daug skysčių ir pas gydytoją vesti tik tuo atveju, jei vaiko savijauta labai bloga, atsiranda bėrimas ar kitoks papildomas neaiškus simptomas arba jei karščiavimas užtrunka ilgiau nei 3 dienas“, – rekomenduoja K. Šnirpūnienė.

Vaistininkė ragina tėvelius nepamiršti ir vaikų skiepijimo – vakcinos yra saugus būdas apsaugoti mažus vaikus nuo pavojingų užkrečiamųjų ligų bei riboti jų plitimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Siuntimai pas gydytojus specialistus: ką reikia žinoti?

Ligonių kasos gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo konsultacijai nebereikia. Naujovės taupys medikų ir pacientų laiką Šių metų vasarį buvo pakeista siuntimų išdavimo tvarka, kuri mažins administracinę naštą šeimos gydytojams ir užtikrins sveikatos priežiūros paslaugų tęstinumą pacientams. Joje numatyta, kad  teisės aktuose nurodytais atvejais siuntimus konsultuotis pas gydytojus specialistus gali išduoti ir bendrosios praktikos slaugytojas, išplėstinės praktikos slaugytojas arba akušeris. Be to, siuntimus

Policija: įvykiai Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Gegužės 22 d. naktį buitinio konflikto metu Vilkų kampo k., Švėkšnos sen., vyras, gim. 1999 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1999 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gegužės 22 d. vėlų vakarą Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, moteris, gim. 1978 m., (tikrintis blaivumą atsisakė) sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (1,91 prom.) vyrui, gim. 1974 m. Moteris sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gegužės 22 d. prieš pusiaunaktį Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, policijos pareigūnams sodinant į

Moksleiviai laukia vasaros darbų

Šiltasis sezonas kasmet pažeria netikėtumų – šįkart sulaukta didelio mokinių susidomėjimo darbu vasarą. Užimtumo tarnybos paskelbtoje apklausoje net 1433 moksleiviai užpildė anketas dėl vasaros darbo. Tai – dvigubai daugiau nei pernai, kai anketas pateikė 703 jaunuoliai. Moksleiviai dažniausiai norėtų dirbti padavėjais, barista, auklėmis, kambarių tvarkytojais, pardavėjais, maisto gamintojais. Kai kas pageidavo darbo su senjorais, sporto klube, muziejuje, policijoje, Seime, bibliotekoje ar kazino. Besimokantį jaunimą labiau domina aptarnavimo, maitinimo ir kitos paslaugos. Mažiau aktualūs statybos ir ūkio sektoriaus darbai. Labiausiai pageidauja

Keturiems – 37 tūkstančiai eurų

Pinigų dalybos tęsiasi: šįkart Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys, ar 37 tūkt. Eurų mokesčių mokėtojų pinigų paskirsčius keturiems nevyriausybinio sektoriaus organizuojamiems renginiams. Visi šie strateginiai renginiai yra žinomi, kurie kultūrine prasme svarbesni, irgi suprantama. Ir nebe pirmą kartą kyla abejonių dėl perdėto dosnumo… VšĮ „Kintai Arts“, Kintų muzikos festivalis – 5000 eurų; Asociacija „Pamario vakarai“, Rusnės festivalis – 10 000 eurų; Visuomeninė organizacija „Forumas“ – Tarptautinis žuvienės virimo čempionatas – 18 000 eurų; Vilkyčių bendruomenės centras „Viltis“, renginys „Vilko pėdomis“

Taip pat skaitykite