Šeštą kartą suskambo „Tautiška giesmė“

Sekmadienį, minėdami Valstybės dieną – pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę – visi lietuviai 21 valandą giedojo šalies himną. Tuo pačiu metu su gyvenančiais Lietuvoje giedojo tautiečiai, išsibarstę po visą pasaulį. Pirmą kartą vieningai himnas giedotas prieš 6-erius metus, minint Lietuvos vardo tūkstantmetį.

Užtraukė giesmę.

Šilutėje
Šilutiškiai tradiciškai rinkosi prie Kultūros ir pramogų centro. Susirinko kaip niekad daug. Vieni įveikdami vasaros karštį atėjo pėsčiomis, kiti atmynė dviračiais, iš toliau atvažiavo automobiliais, o šilutiškiai Artūras Šiaulys ir Eligijus Titas – su motociklais „Harley Davidson“. Pakalbinta garbaus amžiaus šilutiškė Apolina Urbonavičienė atviravo, kad jos balsas gal ir nėra pats skambiausias, tačiau ji kasmet ateina giedoti himno. Pasakoja, kad ji dar jaunystėje atvyko į Šilutę iš gretimo Šilalės rajono. Apsigyveno ir tarsi įaugo į Šilutę, jaučiasi esanti tikra šilutiškė. Senolė rankose spaudė rugių varpų puokštę, išmargintą trispalvės spalvomis. Tokių puokščių su tautine atributika atėjusiems dovanojo Šilutės kultūros ir pramogų centro darbuotojos. Šventinę puokštę įteikė ir keturmetei Emilijai, atmynusiai dviratuku. Emilija dar neištaria „r“ raidės, tačiau žino, kad jos mama šioje pilietinėje akcijoje dalyvauja jau 6 kartą, o pati Emilija prisipažįsta giedosianti tik pirmą kartą. Tarp susirinkusiųjų giedoti himną netrūko ir Mindaugų.
Liepos 6-oji paskelbta Tautinio kostiumo diena. Lietuviai visame pasaulyje kviečiami giedoti „Tautišką giesmę“, pasipuošę tautiniu kostiumu. Ir šilutiškė Antanina Rudminienė atėjo pasidabinusi tautiniu apdaru. „Tautinius kostiumus pasisiuvome, kai buvome susibūrę į tremtinių ansamblį. Dabar jau daugeliui dainininkų dainuoti per sunku, iširome, o kostiumai liko. Jais puošiamės per šventes“, – sako ponia Antanina Rudminienė. Beje, minioje taip pasipuošusių būta ir daugiau. Susirinkusius pasveikino Šilutės meno mokyklos violončelininkų ansamblis, vadovaujamas mokytojo Ričardo Paškausko. Artėjant 21 val. giedoti Lietuvos himną vienas šalia kito stojo ir garbaus amžiaus sulaukusieji, ir jaunimo atstovai, ir patys mažiausi piliečiai. Drauge giedojo rajono Tarybos nariai, kaip ir kasmet, – Šilutės parapijos klebonas Jonas Bučinskas.

„Prie baznycios‘ – suskambo „Tautiška giemsė“ prie Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios.
Violetos Astrauskienės nuotr.

Švėkšnoje
Internetinis tinklapis „Švėkšnos naujienos“ rašo, kad šventės dieną prie kai kurių miestelio namų plevėsavo ne tik tradicinė Lietuvos trispalvė, bet ir istorinė Lietuvos vėliava, kurioje raudoname fone pavaizduotas šarvuotas raitelis ant balto žirgo. Vakare, gerokai prieš 21 valandą, švėkšniškiai rinkosi tradicinėje vietoje, prie bažnyčios. Aikštėje prie bažnyčios plevėsavo Lietuvos Respublikos, Žemaitijos ir Švėkšnos vėliavos. Neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyriaus nariai aikštę papuošė nauju akcentu – degančiomis žvakelėmis išrašė žodį „LIETUVA“. Švėkšnos seniūnas Seniūnas Alfonsas Šeputis, atvykęs giedoti Lietuvos himno, buvo vienas iš daugelio, pasipuošusių tautiniais kostiumais. „Šiemet susikūręs neįgaliųjų ansamblis, vadovaujamas Jurgitos Rumšienės, užvedė, mes visi pritardami rankas pridėję prie širdies traukėme „Tautišką giesmę“. Gražiai nuskambėjo. Mūsų būryje buvo varduvininkas – Mindaugas Bočkus, ūkininkaujantis Končaičių kaime. Pagerbėme jį. Ilgametis Švėkšnos parapijos klebonas, prelatas Petras Stukas varduvininką papuošė ąžuolo vainiku, sugiedojome „Ilgiausių metų“. Dar padainavome tautinių dainų“, – dalijosi įspūdžiais pakalbintas seniūnas Alfonsas Šeputis.

„Tautiška giemsė“ suskambo Pagėgiuose.
Kristinos Šimkonės nuotr.

Rusnėje, Juknaičiuose, Kintuose – kitose rajono vietovėse
Rusniškiai „Tautišką giesmę“ traukė prie Salos etnokultūros ir informacijos centro. Pusvalandžiu anksčiau atvykęs Petkų šeimos ansamblis „Vita“ padainavo dainų, o 21 valandą užtraukė „Tautišką giesmę“, kurią giedojo ir visi susirinkę. Apie tautinį kostiumą papasakojo ir jį pristatė Rusnės etnografinio ansamblio vadovė Dalia Kubilienė.
Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė telefonu „Pamariui“ papasakojo, kad Valstybės dienos išvakarėse rusniškiai surengė tinklinio varžybas. Karštos kovos užvirė tarp 5 komandų. Laimėtoja pripažinta panevėžiečių komanda. Beje, seniūnė D. Drobnienė užsiminė, kad šios komandos nariai jau kuriasi Rusnėje ir laukia, kada bus pakrikštyti rusniškiais.
„Tautišką giesmę“ giedoti susirinko juknaitiškiai. „Užvedė Juknaičių vokalinis moterų ansamblis „Vėjūnė“, prisijungė visas gražus būrys“, – pasakojo Salos etnokultūros ir informacijos centro vadovė Birutė Servienė.
Kintų Vydūno kultūros centro kiemelyje rinkosi miestelio bendruomenės tarybos nariai su savo šeimomis, pasidabinę tautine atributika. „Neturime dainuojančio kolektyvo, todėl giesmę traukėme patys. Žinau, kad daug kintiškių giedojo savo namuose“, – telefonu sakė Vydūno kultūros centro vadovė Rita Tarvydienė.
„Tautišką giesmę“ giedoti kviesta kartu ar pavieniui – kur bebūtume. Šilutės rajono ambasadoriai „Tautišką giesmę“ traukė kartu su visais jubiliejinės Dainų šventės dalyviais.

Laima PUTRIUVIENĖ

Netrūko giedotojų, pasipuošusių tautiniu kostiumu.

Mažieji „Tautiškos giesmės“ giedotojai.

81-erius metus skaičiuojanti šilutiškė A. Urbonavičienė kasmet ateina giedoti.

Šilutės meno mokyklos violončelininkų ansamblis.

Mažoji šilutiškė Emilija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite