Šešiolikametė Giedrė – Baltijos šalių lengvaatlečių čempionė

Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos mače Valmieroje (Latvija) šešiolikmetė šilutiškė sprinterė Giedrė Vytuvytė tapo dviguba čempione: greičiausiai įveikė 100 metrų ir kartu su draugėmis laimėjo estafetinį bėgimą (4×100 m).

Giedrė Vytuvytė su savo treneriu Stasiu Oželiu – greičiausi Pamario krašte 100 metrų bėgikai: treneris rajono vyrų rekordą pasiekė 1972 m. (10,8), o Giedrė – šiemet (10,38 sek.). Petro Skutulo nuotr.

Liepos 18-19 d. vykusiame mače varžėsi Latvijos, Lietuvos ir Estijos rinktinės. Užtikrintai nugalėjo lietuviai, pelnę 297 taškus. Antrą vietą užėmė latviai (270 tšk.), treti liko estai (241 tšk.). Šilutės sporto mokyklos trenerio Stasio Oželio treniruojama Giedrė Vytuvytė ketvirtą kartą sėkmingai gynė Lietuvos komandos garbę. Ji buvo greičiausia 100 metrų bėgimo take. Giedrė distanciją įveikė per 12,38 sekundės – asmeninis rekordas, Šilutės rajono suaugusiųjų ir jaunių rekordas. Dar svarbiau – įvykdytas kandidatės į sporto meistres normatyvas.
Antra finišavo komandos draugė, kaunietė Simona Galdikaitė. Giedrė ir Simona – konkurentės. Valmieroje pamariškė atsirevanšavo už neseną pralaimėjimą kaunietei Vilniuje, kai vos vos pavėlavo startuoti. Pergalė Latvijoje prieš varžoves ir Simoną, aišku, paglostė Giedrei širdį.
Beje, lietuvaitės laimėjo ir estafetinį bėgimą 4×100 m. G. Vytuvytė bėgo trečią etapą, S. Galdikaitė – ketvirtą. Mūsiškių laikas – 48,40 sek. Latvijos atstovė finišuodama skaudžiai krito neperkirtusi finišo linijos, todėl antra vieta atiteko estėms.
G. Vytuvytė treniruojasi penkti metai. Per savaitę – 5 užsiėmimai po 2-2,5 valandos. Lengvaatletės karjerą pradėjo šokinėdama į tolį. Nušokusi 5,50 m, tapo Lietuvos vaikų čempione. Gera pradžia daug žadėjo. Bet trauma privertė pakeisti rungtį: pabandė bėgti 100 metrų. Manė, kad greičio rungtis tik laikina, tačiau šiandien lengvaatletė yra kitos nuomonės. Laimėjimai 100 m bėgimo take skatina siekti naujų pergalių.

Giedrė labai myli mažąjį broliuką Aroną ir nori, kad ūgtelėjęs jis pasektų jos pėdomis – būtų lengvaatletis.
Petro Skutulo nuotr.

168 сm ūgio, 56 kg sverianti Giedrė neslepia – sunkios treniruotės atima daug jėgų. Bet jai patinka kovoti ir nugalėti. Lengvojoje atletikoje niekas kitas nelaimės medalio už tave – tik pati. Čia ne krepšinis, kai prasėdėjęs ant atsarginių suolelio kartais gali džiaugtis apdovanojimu lygiai su laksčiusiais aikštelėje. Giedrė nori veikti, atsidurti kovos sūkuryje, o ne lūkuriuoti.
Per ketverius metus mergina pelnė 23 įvairių spalvų medalius ir 7 taures. Naują sezoną užsibrėžusi nubėgti 100 metrų greičiau nei per 12 sekundžių. Planuojamas laikas – apie 11,98 sek. Treneris S. Oželis tiki, kad kandidatės į sporto meistrus normatyvas Giedrei – ne riba. Mokinė pasieks daugiau nei kažkada jis pats. Giedrei nugalėti padeda darbštumas, kovingumas ir giedra nuotaika, atspindinti jos optimistinį būdą.
Naują treniruočių ciklą būsimoji Šilutės pirmosios gimnazijos dešimtokė G. Vytuvytė pradės rugpjūčio pabaigoje. Gauta Lietuvos rinktinės apranga – įpareigojimas ateičiai. Giedrės pergalės džiugina ir jos tėvelius Jolantą ir Rimantą, penkerių metų broliuką Aroną. Guvus berniukas ne kartą drožė į stadioną drauge su sese. Anot Giedrės, Aronas taip pat bus lengvaatletis.

R. D. Mažutis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip atgauti pinigus iš bankrutuojančios bendrovės? Praktiniai patarimai kreditoriams

Komentuoja teisės firmos „Sorainen“ teisininkas Erikas Linkevičius Bendrovei pradėjus bankroto procesą, kitos įmonės tikisi atgauti bent dalį susidariusių skolų. Tačiau ar kreditoriams verta imtis aktyvių veiksmų siekiant atgauti skolą iš jau bankrutuojančio skolininko? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Dalijamės praktiniais patarimais kreditoriams, norintiems pamėginti atgauti neapmokėtas skolas. Skolos faktą patvirtinantys dokumentai – būtini Bankrutuojančios bendrovės vadovas, pradėdamas bankroto procesą, išsiunčia informacinį pranešimą savo kreditoriams. Pranešime turi būti nurodytas skolos dydis, ketinimas skelbti bankrotą, siūlymas sudaryti pagalbos susitarimą. Ir nors,

Pagalba medicinos priemonėmis: kas kompensuojama onkologiniams pacientams?

Dėl onkologinių ligų gydomi ir slaugomi pacientai dažnai nežino apie galimybę jiems reikalingas medicinos pagalbos priemones gauti nemokamai, rodo naujausia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) apklausa. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės šiems pacientams gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. POLA šių metų vasarą atliko beveik 1000 pacientų apklausą dėl inkontinencijos ir žaizdų priežiūros. Tyrimo duomenys parodė, jog net 56 proc. apklaustųjų susiduria su šlapimo ir (ar) išmatų nelaikymo problemomis, o 25 proc. reikalinga žaizdų priežiūra. Didelė

Darbas nuotoliniu būdu: kaip jį organizuoti tinkamai?

Darbo kodekso 52 str. nuotolinis darbas apibrėžiamas kaip darbo organizavimo forma arba darbo atlikimo būdas, kai darbuotojas jam priskirtas darbo funkcijas arba jų dalį visą arba dalį darbo laiko su darbdaviu suderinta tvarka reguliariai atlieka nuotoliniu būdu, tai yra sulygtoje darbo sutarties šalims priimtinoje kitoje, negu yra darbovietė, vietoje, taip pat naudodamas informacines ir elektroninių ryšių technologijas (teledarbas). Dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Kancleris Šarūnas Orlavičius pabrėžia, kad prašymą dirbti nuotoliniu būdu gali teikti kiekvienas darbuotojas,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Lapkričio 29 d. pradėtas tyrimas, dėl įvykio Uostadvaryje, Rusnės sen., kur lapkričio 11 d. pavakare gyvenamojo kambario patalpoje pas vyrą, gim. 1969 m., rastas savadarbis kastetas. Lapkričio 29 d. gautas moters, gim. 1972 m., pareiškimas, kad lapkričio 26 d. naktį namuose Taikos g., Šilutėje, vyras, gim. 1983 m., sukėlė jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Lapkričio 30 d. naktį namuose M. Jankaus g., Šilutėje, vyras, gim. 1985 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai

Taip pat skaitykite