Seniūnija gražina miestą, o vandalai – siaubia

Visai nesenai Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus „Pamario“ laikraščiui pasakojo apie vis gražėjantį miestą: sutvarkytus pėsčiųjų takus, naujus suoliukus, puoselėjamą H. Šojaus muziejaus parką bei rengiamas penkias naujas žaidimų aikšteles vaikams. Vis dėlto kai kuriems mažylius auginantiems tėvams to negana. Jie sunerimę dėl esamų aikštelių saugumo. Mat kol miesto valdžia rūpinasi naujomis lauko aikštelėmis, užmirštos senosios. Pasak tėvų, jos ir gerokai apgadintos, ir nepuošia miesto. Valdžios atstovai skundžiasi, jog miestą siaubia vandalai.

Tėčio skundas
Į „Pamario“ laikraščio redakciją paskambinęs tėtis telefonu kritikavo, kad su šešiamečiu sūnumi nėra kur pažaisti. Esą ne viena vaikams skirta aikštelė yra apgadintos būklės arba visai sulaužyta. Sumanęs su vaiku pažaisti kamuoliu, jis neradęs tam tinkamos vietos. Liepų gatvėje, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro kieme, rado visiškai sugadintą krepšinio stovą. Pasak jo, stovas krepšiui tvirtinti sulaužytas, aplinkui mėtosi pagaliai. „Vaizdas stipriai suerzino, nes sulūžęs stovas ten gulėjo ilgiau nei savaitę, Tiesa, tai mokyklos teritorija, bet ar ji neturėtų būti sutvarkyta? Žinoma, mieste yra dar ne viena krepšinio aikštelė, tačiau jos nėra pritaikytos mažamečiams. Kita vertus, nuolatos gausu žaidžiančių suaugusiųjų“, – savo nuomonę išsakė skambinusysis.
Pasižvalgėme ir mes po tą mokymo centro kiemą. Aikštelėje išties riogsojo perpus perlūžęs medinis krepšinio stovas, praardyta metalinė tvora. Paklaustas Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorius Marius Surplys atsakė: „Ar kas nulaužė ar ne, mes nežinome. Atrodo, nebuvo nieko nulaužta, todėl komentuoti sunku…“
Tiesa, po mūsų skambučio mokyklos kiemas buvo bemat sutvarkytas: sulūžusias krepšio tvirtinimo dalis išvežė, suremontavo tvorą.
Nespėja tvarkyti lauko treniruoklių
Dėl vaikų saugumo sunerimęs tėtis priminė ir lauko treniruoklius. Pernai Šyšos paupyje, Pylimo gatvėje, įrengti penki treniruokliai vos po kelių dienų buvo apgadinti: nutrauktos rankenos, nuimti dviračio pedalai, sėdynė. Žinoma, daugelis aktyviai sportuojančių miestelėnų tuo piktinosi – treniruokliai yra, tačiau jais naudotis neįmanoma.
Anot Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, lauko treniruokliai laužomi kone kasdien. „Mes juos dažnai tvarkome, bet nebespėjame to daryti. Šiuo metu esame užsakę lauko treniruoklių dalių, kai gausime , vėl sutvarkysime. Jais bus galima naudotis, kol jų vėl neapgadins. Kai taip nutiks, remontuosime iš naujo…“ – patikino seniūno pavaduotojas.
Aplaužytos naujos vaikų žaidimo aikštelės
Prieš porą savaičių baigtos statyti visos 5 naujos žaidimų aikštelės vaikams. Melioratorių alėjoje, Cintjoniškių, Dariaus ir Girėno gatvėse, Laisvės alėjoje. Aplinkui gyvenantys tėvai džiaugiasi, kad yra kur žaisti jų mažiesiems. Tačiau A. Ivanauskas negali atsistebėti, kad šiose aikštelėse esančios smėlio dėžės jau sulaužytos. „Tik spėjome pastatyti, o beveik visose žaidimų aikštelėse jau aplaužytos smėlio dėžės… Suprantama, tai ne mažiausiųjų darbas, o vyresnėlių. Turbūt vyresni vaikai atverčia dėžių dangčius ir ten sėdi įsispyrę kojomis. Teks tvarkyti…“ – atviravo seniūno pavaduotojas.
Pasak, A. Ivanausko, Šilutės seniūnijos darbuotojai vieną kartą per savaitę apžiūri visas žaidimų aikšteles, lauko treniruoklių zonas, tikrina, ar įrenginiai nesulaužyti. Iš gyventojų seniūnijos darbuotojai daugiausia gauna žodinių skundų dėl vaikų žaidimų aikštelėse žaidžiančių didesnių nei leidžiama vaikų. Gyventojai praneša ir apie sulūžusias žaidimo aikštelių konstrukcijas, prašo jas sutvarkyti.
Pareigūnams dar neįkliuvo
Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Alvydas Balandis pranešė, kad šiais metais pareiškimų dėl sugadintų žaidimų aikštelių ar kitų vaikų žaidimų ar treniruoklių zonos įrenginių nebuvo įregistruota. Tik liepos mėnesį pareigūnai užregistravo Šilutės seniūnijos pareiškimą, kad Pylimo gatvėje ir Pylimo gatvės pėsčiųjų take, sugadinti ženklai, žymintys pėsčiųjų ir dviračių taką bei pėsčiųjų perėją, pavogtas dviračių stovas, sulaužytos dvi šiukšliadėžės. Pylimo gatvės pėsčiųjų ir dviračių takas yra gyventojų važinėjimo dviračiais, riedučiais, vaikščiojimo pėsčiomis mėgstama vieta, o prie šio tako Pylimo g. yra įrengta lauko treniruoklių zona.
A. Balandžio teigimu, mieste patruliuodami pareigūnai pravažiuoja ir pro vaikų žaidimų aikšteles bei lauko treniruoklių zonas, kelis kartus per dieną patikrina, kaip laikomasi bendros viešosios tvarkos. „Gadinančių svetimą turtą sulaikytų vaikų nebuvo, tačiau policijos pareigūnams yra tekę įspėti prie žaidimų aikštelių vėlų vakarą esančius vyresnio amžiaus vaikus, kad šie netriukšmautų“, – sakė Reagavimo skyriaus viršininkas.
A. Balandis atkreipė dėmesį, jog dažnai vaikų žaidimų aikštelės įrenginiai lūžta, nes aikštelėse žaidžia vyresni vaikai. Vyresnieji ir ūgiu didesni, ir sveria daugiau, todėl konstrukcijos dažniausiai ir sulūžta. „Apie tai, kad reikia saugoti ne tik daiktus savo namuose, bet ir tuos, kuriais naudojamasi kieme ar lauko treniruoklių zonose, turi aiškinti vaikams jų tėvai. Vaikai turi žinoti, jog sulaužius daiktą jis nebebus tinkamas naudotis. Tada nei pats, nei kiti negalės žaisti“, – komentavo pareigūnas.
Siekiant užtikrinti viešąją tvarką, eismo saugumą bei mažinti nusikalstamumą Šilutėje, buvo įrengtos stebėjimo kameros. Iš viso mieste veikia 12 vaizdo stebėjimo kamerų, kurios įrengtos įvažiavimo ir išvažiavimo iš miesto kelių zonose bei centrinėse miesto gatvėse. Renkant vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo vietas dar nebuvo numatytos vaikų žaidimo aikštelių vietos, todėl žaidimų aikštelių ar kitų vaikų žaidimų zonų vaizdo kameromis nestebima.

Viktorija Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite