Seniūnija gražina miestą, o vandalai – siaubia

Visai nesenai Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus „Pamario“ laikraščiui pasakojo apie vis gražėjantį miestą: sutvarkytus pėsčiųjų takus, naujus suoliukus, puoselėjamą H. Šojaus muziejaus parką bei rengiamas penkias naujas žaidimų aikšteles vaikams. Vis dėlto kai kuriems mažylius auginantiems tėvams to negana. Jie sunerimę dėl esamų aikštelių saugumo. Mat kol miesto valdžia rūpinasi naujomis lauko aikštelėmis, užmirštos senosios. Pasak tėvų, jos ir gerokai apgadintos, ir nepuošia miesto. Valdžios atstovai skundžiasi, jog miestą siaubia vandalai.

Tėčio skundas
Į „Pamario“ laikraščio redakciją paskambinęs tėtis telefonu kritikavo, kad su šešiamečiu sūnumi nėra kur pažaisti. Esą ne viena vaikams skirta aikštelė yra apgadintos būklės arba visai sulaužyta. Sumanęs su vaiku pažaisti kamuoliu, jis neradęs tam tinkamos vietos. Liepų gatvėje, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro kieme, rado visiškai sugadintą krepšinio stovą. Pasak jo, stovas krepšiui tvirtinti sulaužytas, aplinkui mėtosi pagaliai. „Vaizdas stipriai suerzino, nes sulūžęs stovas ten gulėjo ilgiau nei savaitę, Tiesa, tai mokyklos teritorija, bet ar ji neturėtų būti sutvarkyta? Žinoma, mieste yra dar ne viena krepšinio aikštelė, tačiau jos nėra pritaikytos mažamečiams. Kita vertus, nuolatos gausu žaidžiančių suaugusiųjų“, – savo nuomonę išsakė skambinusysis.
Pasižvalgėme ir mes po tą mokymo centro kiemą. Aikštelėje išties riogsojo perpus perlūžęs medinis krepšinio stovas, praardyta metalinė tvora. Paklaustas Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorius Marius Surplys atsakė: „Ar kas nulaužė ar ne, mes nežinome. Atrodo, nebuvo nieko nulaužta, todėl komentuoti sunku…“
Tiesa, po mūsų skambučio mokyklos kiemas buvo bemat sutvarkytas: sulūžusias krepšio tvirtinimo dalis išvežė, suremontavo tvorą.
Nespėja tvarkyti lauko treniruoklių
Dėl vaikų saugumo sunerimęs tėtis priminė ir lauko treniruoklius. Pernai Šyšos paupyje, Pylimo gatvėje, įrengti penki treniruokliai vos po kelių dienų buvo apgadinti: nutrauktos rankenos, nuimti dviračio pedalai, sėdynė. Žinoma, daugelis aktyviai sportuojančių miestelėnų tuo piktinosi – treniruokliai yra, tačiau jais naudotis neįmanoma.
Anot Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, lauko treniruokliai laužomi kone kasdien. „Mes juos dažnai tvarkome, bet nebespėjame to daryti. Šiuo metu esame užsakę lauko treniruoklių dalių, kai gausime , vėl sutvarkysime. Jais bus galima naudotis, kol jų vėl neapgadins. Kai taip nutiks, remontuosime iš naujo…“ – patikino seniūno pavaduotojas.
Aplaužytos naujos vaikų žaidimo aikštelės
Prieš porą savaičių baigtos statyti visos 5 naujos žaidimų aikštelės vaikams. Melioratorių alėjoje, Cintjoniškių, Dariaus ir Girėno gatvėse, Laisvės alėjoje. Aplinkui gyvenantys tėvai džiaugiasi, kad yra kur žaisti jų mažiesiems. Tačiau A. Ivanauskas negali atsistebėti, kad šiose aikštelėse esančios smėlio dėžės jau sulaužytos. „Tik spėjome pastatyti, o beveik visose žaidimų aikštelėse jau aplaužytos smėlio dėžės… Suprantama, tai ne mažiausiųjų darbas, o vyresnėlių. Turbūt vyresni vaikai atverčia dėžių dangčius ir ten sėdi įsispyrę kojomis. Teks tvarkyti…“ – atviravo seniūno pavaduotojas.
Pasak, A. Ivanausko, Šilutės seniūnijos darbuotojai vieną kartą per savaitę apžiūri visas žaidimų aikšteles, lauko treniruoklių zonas, tikrina, ar įrenginiai nesulaužyti. Iš gyventojų seniūnijos darbuotojai daugiausia gauna žodinių skundų dėl vaikų žaidimų aikštelėse žaidžiančių didesnių nei leidžiama vaikų. Gyventojai praneša ir apie sulūžusias žaidimo aikštelių konstrukcijas, prašo jas sutvarkyti.
Pareigūnams dar neįkliuvo
Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Alvydas Balandis pranešė, kad šiais metais pareiškimų dėl sugadintų žaidimų aikštelių ar kitų vaikų žaidimų ar treniruoklių zonos įrenginių nebuvo įregistruota. Tik liepos mėnesį pareigūnai užregistravo Šilutės seniūnijos pareiškimą, kad Pylimo gatvėje ir Pylimo gatvės pėsčiųjų take, sugadinti ženklai, žymintys pėsčiųjų ir dviračių taką bei pėsčiųjų perėją, pavogtas dviračių stovas, sulaužytos dvi šiukšliadėžės. Pylimo gatvės pėsčiųjų ir dviračių takas yra gyventojų važinėjimo dviračiais, riedučiais, vaikščiojimo pėsčiomis mėgstama vieta, o prie šio tako Pylimo g. yra įrengta lauko treniruoklių zona.
A. Balandžio teigimu, mieste patruliuodami pareigūnai pravažiuoja ir pro vaikų žaidimų aikšteles bei lauko treniruoklių zonas, kelis kartus per dieną patikrina, kaip laikomasi bendros viešosios tvarkos. „Gadinančių svetimą turtą sulaikytų vaikų nebuvo, tačiau policijos pareigūnams yra tekę įspėti prie žaidimų aikštelių vėlų vakarą esančius vyresnio amžiaus vaikus, kad šie netriukšmautų“, – sakė Reagavimo skyriaus viršininkas.
A. Balandis atkreipė dėmesį, jog dažnai vaikų žaidimų aikštelės įrenginiai lūžta, nes aikštelėse žaidžia vyresni vaikai. Vyresnieji ir ūgiu didesni, ir sveria daugiau, todėl konstrukcijos dažniausiai ir sulūžta. „Apie tai, kad reikia saugoti ne tik daiktus savo namuose, bet ir tuos, kuriais naudojamasi kieme ar lauko treniruoklių zonose, turi aiškinti vaikams jų tėvai. Vaikai turi žinoti, jog sulaužius daiktą jis nebebus tinkamas naudotis. Tada nei pats, nei kiti negalės žaisti“, – komentavo pareigūnas.
Siekiant užtikrinti viešąją tvarką, eismo saugumą bei mažinti nusikalstamumą Šilutėje, buvo įrengtos stebėjimo kameros. Iš viso mieste veikia 12 vaizdo stebėjimo kamerų, kurios įrengtos įvažiavimo ir išvažiavimo iš miesto kelių zonose bei centrinėse miesto gatvėse. Renkant vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo vietas dar nebuvo numatytos vaikų žaidimo aikštelių vietos, todėl žaidimų aikštelių ar kitų vaikų žaidimų zonų vaizdo kameromis nestebima.

Viktorija Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite