Seniūnija gražina miestą, o vandalai – siaubia

Visai nesenai Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus „Pamario“ laikraščiui pasakojo apie vis gražėjantį miestą: sutvarkytus pėsčiųjų takus, naujus suoliukus, puoselėjamą H. Šojaus muziejaus parką bei rengiamas penkias naujas žaidimų aikšteles vaikams. Vis dėlto kai kuriems mažylius auginantiems tėvams to negana. Jie sunerimę dėl esamų aikštelių saugumo. Mat kol miesto valdžia rūpinasi naujomis lauko aikštelėmis, užmirštos senosios. Pasak tėvų, jos ir gerokai apgadintos, ir nepuošia miesto. Valdžios atstovai skundžiasi, jog miestą siaubia vandalai.

Tėčio skundas
Į „Pamario“ laikraščio redakciją paskambinęs tėtis telefonu kritikavo, kad su šešiamečiu sūnumi nėra kur pažaisti. Esą ne viena vaikams skirta aikštelė yra apgadintos būklės arba visai sulaužyta. Sumanęs su vaiku pažaisti kamuoliu, jis neradęs tam tinkamos vietos. Liepų gatvėje, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro kieme, rado visiškai sugadintą krepšinio stovą. Pasak jo, stovas krepšiui tvirtinti sulaužytas, aplinkui mėtosi pagaliai. „Vaizdas stipriai suerzino, nes sulūžęs stovas ten gulėjo ilgiau nei savaitę, Tiesa, tai mokyklos teritorija, bet ar ji neturėtų būti sutvarkyta? Žinoma, mieste yra dar ne viena krepšinio aikštelė, tačiau jos nėra pritaikytos mažamečiams. Kita vertus, nuolatos gausu žaidžiančių suaugusiųjų“, – savo nuomonę išsakė skambinusysis.
Pasižvalgėme ir mes po tą mokymo centro kiemą. Aikštelėje išties riogsojo perpus perlūžęs medinis krepšinio stovas, praardyta metalinė tvora. Paklaustas Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorius Marius Surplys atsakė: „Ar kas nulaužė ar ne, mes nežinome. Atrodo, nebuvo nieko nulaužta, todėl komentuoti sunku…“
Tiesa, po mūsų skambučio mokyklos kiemas buvo bemat sutvarkytas: sulūžusias krepšio tvirtinimo dalis išvežė, suremontavo tvorą.
Nespėja tvarkyti lauko treniruoklių
Dėl vaikų saugumo sunerimęs tėtis priminė ir lauko treniruoklius. Pernai Šyšos paupyje, Pylimo gatvėje, įrengti penki treniruokliai vos po kelių dienų buvo apgadinti: nutrauktos rankenos, nuimti dviračio pedalai, sėdynė. Žinoma, daugelis aktyviai sportuojančių miestelėnų tuo piktinosi – treniruokliai yra, tačiau jais naudotis neįmanoma.
Anot Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, lauko treniruokliai laužomi kone kasdien. „Mes juos dažnai tvarkome, bet nebespėjame to daryti. Šiuo metu esame užsakę lauko treniruoklių dalių, kai gausime , vėl sutvarkysime. Jais bus galima naudotis, kol jų vėl neapgadins. Kai taip nutiks, remontuosime iš naujo…“ – patikino seniūno pavaduotojas.
Aplaužytos naujos vaikų žaidimo aikštelės
Prieš porą savaičių baigtos statyti visos 5 naujos žaidimų aikštelės vaikams. Melioratorių alėjoje, Cintjoniškių, Dariaus ir Girėno gatvėse, Laisvės alėjoje. Aplinkui gyvenantys tėvai džiaugiasi, kad yra kur žaisti jų mažiesiems. Tačiau A. Ivanauskas negali atsistebėti, kad šiose aikštelėse esančios smėlio dėžės jau sulaužytos. „Tik spėjome pastatyti, o beveik visose žaidimų aikštelėse jau aplaužytos smėlio dėžės… Suprantama, tai ne mažiausiųjų darbas, o vyresnėlių. Turbūt vyresni vaikai atverčia dėžių dangčius ir ten sėdi įsispyrę kojomis. Teks tvarkyti…“ – atviravo seniūno pavaduotojas.
Pasak, A. Ivanausko, Šilutės seniūnijos darbuotojai vieną kartą per savaitę apžiūri visas žaidimų aikšteles, lauko treniruoklių zonas, tikrina, ar įrenginiai nesulaužyti. Iš gyventojų seniūnijos darbuotojai daugiausia gauna žodinių skundų dėl vaikų žaidimų aikštelėse žaidžiančių didesnių nei leidžiama vaikų. Gyventojai praneša ir apie sulūžusias žaidimo aikštelių konstrukcijas, prašo jas sutvarkyti.
Pareigūnams dar neįkliuvo
Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Alvydas Balandis pranešė, kad šiais metais pareiškimų dėl sugadintų žaidimų aikštelių ar kitų vaikų žaidimų ar treniruoklių zonos įrenginių nebuvo įregistruota. Tik liepos mėnesį pareigūnai užregistravo Šilutės seniūnijos pareiškimą, kad Pylimo gatvėje ir Pylimo gatvės pėsčiųjų take, sugadinti ženklai, žymintys pėsčiųjų ir dviračių taką bei pėsčiųjų perėją, pavogtas dviračių stovas, sulaužytos dvi šiukšliadėžės. Pylimo gatvės pėsčiųjų ir dviračių takas yra gyventojų važinėjimo dviračiais, riedučiais, vaikščiojimo pėsčiomis mėgstama vieta, o prie šio tako Pylimo g. yra įrengta lauko treniruoklių zona.
A. Balandžio teigimu, mieste patruliuodami pareigūnai pravažiuoja ir pro vaikų žaidimų aikšteles bei lauko treniruoklių zonas, kelis kartus per dieną patikrina, kaip laikomasi bendros viešosios tvarkos. „Gadinančių svetimą turtą sulaikytų vaikų nebuvo, tačiau policijos pareigūnams yra tekę įspėti prie žaidimų aikštelių vėlų vakarą esančius vyresnio amžiaus vaikus, kad šie netriukšmautų“, – sakė Reagavimo skyriaus viršininkas.
A. Balandis atkreipė dėmesį, jog dažnai vaikų žaidimų aikštelės įrenginiai lūžta, nes aikštelėse žaidžia vyresni vaikai. Vyresnieji ir ūgiu didesni, ir sveria daugiau, todėl konstrukcijos dažniausiai ir sulūžta. „Apie tai, kad reikia saugoti ne tik daiktus savo namuose, bet ir tuos, kuriais naudojamasi kieme ar lauko treniruoklių zonose, turi aiškinti vaikams jų tėvai. Vaikai turi žinoti, jog sulaužius daiktą jis nebebus tinkamas naudotis. Tada nei pats, nei kiti negalės žaisti“, – komentavo pareigūnas.
Siekiant užtikrinti viešąją tvarką, eismo saugumą bei mažinti nusikalstamumą Šilutėje, buvo įrengtos stebėjimo kameros. Iš viso mieste veikia 12 vaizdo stebėjimo kamerų, kurios įrengtos įvažiavimo ir išvažiavimo iš miesto kelių zonose bei centrinėse miesto gatvėse. Renkant vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo vietas dar nebuvo numatytos vaikų žaidimo aikštelių vietos, todėl žaidimų aikštelių ar kitų vaikų žaidimų zonų vaizdo kameromis nestebima.

Viktorija Skutulienė

Hits: 385

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite