Senelių namų jaukumas ir ramybė

Atėjus senatvei reikia nuspręsti, kur geriausia leisti savo dienas. Vieni labiau nori būti vieni, gyventi savarankiškai, kiti linkę bendrauti ir mėgsta jaustis kokios nors bendruomenės dalimi. Pastariesiems itin tiks privatūs senelių namai, kadangi tai vieta, kurioje jauku ir gera, užtikrinamas profesionalus rūpestis absoliučiai kiekvienam namų gyventojui. Skaitydami toliau sužinosite apie puikius senelių namus, kuriuose gera gyventi.

 

Apgyvendina patogiuose kambariuose

Atvykę į senelių namus svečiai iš karto taps bendruomenės dalimi, į kurią galės įsilieti ir dalintis savo pomėgiais bei įspūdžiais su kitais bendraamžiais. Senelių namuose gyvena labai įvairių žmonių, todėl čia galima atrasti ir naują draugą, ir bendramintį, ir puikius kaimynus. Seneliai apgyvendinami kartu dviejų, trijų ar keturių vietų kambariuose, apgyvendinama pagal poreikius ir sveikatos ypatybes.

Senelių namai yra įsikūrę šalia miško, jaukios gamtos apsuptyje, pro langus matomi gražūs vaizdai ir žaluma. Švarus oras, tyla ir graži gamta padeda atsipalaiduoti dar lengviau ir sukuria visas sąlygas mėgautis ramia bei sveikatinga senatve.

Sveikas ir skanus maitinimas

Geras maitinimas yra, ko gero, viena iš svarbiausių senelių namuose teikiamų paslaugų. Maistas turi būti šviežias, skanus, sveikas, nes nuo geros mitybos didele dalimi priklauso ir sveikatos būklė. Būtent tokia mityba užtikrinama privačiuose senelių namuose, kur kiekvienas gaus sau tinkamo maisto, atsižvelgiant į alergijas bei sveikatos būklę. Sveikai mitybai skiriamas ypatingas dėmesys kiekvienam atrandant geriausius, individualius sprendimus.

Šventės ir papildomi užsiėmimai bei pramogos

Gyvenimas senelių namuose nebūtų pilnavertis be įvairių papildomų veiklų. Čia gyvenantieji turės galimybę užsiimti įvairiais hobiais ir bus aprūpinti trūkstamu inventoriumi. Kadangi kiekvienas gyventojas yra senelių namų dalis, kasmet minimi gimtadieniai, kitos asmeninės šventės, bendruomenės šventės. Vyksta įvairūs edukaciniai užsiėmimai ir paskaitos dominančiomis temomis.

Esant poreikiui, bus pasirūpinta ir reikiamu gydymu, medicinine pagalba bei skirtingų sričių specialistų paslaugomis. Būtinai praneškite senelių namų darbuotojams apie specifinius būsimo gyventojo poreikius, kad šie galėtų užtikrinti jam reikiamą pagalbą.

Profesionalūs senelių namai pasirūpins viskuo, kad seno žmogaus gyvenimas būtų orus ir jam nieko netrūktų.

pr2021/75

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite