Šeimos kortele šilutiškiai nesidomi

Nuo šių metų rugsėjo gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos galės pasinaudoti Šeimos kortele, kurios jau dabar pradedamos dalinti visose šalies savivaldybėse. Numatyta, kad ši kortelė suteiks įvairių nuolaidų prekėms ar paslaugoms. Norą ją įsigyti pareiškė penkių vaikų tėtis, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Deja, šilutiškiai mažiau aktyvūs – Šeimos kortelę kol kas panoro įsigyti tik viena daugiavaikė šeima.

Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriuje tylu – dėl Šeimos kortelės kreipėsi tik viena daugiavaikė šeima.

Liepą įsigaliojo Šeimos kortelės įstatymas, nuo rugpjūčio pradėta jas gaminti, o nuo rugsėjo 1-osios bus galima jomis ir naudotis. Šiuo metu įsigyti Šeimos kortelę panoro viena Šilutės rajono daugiavaikė šeima. „Daugelis gali registruotis internetu, pateikdami sutikimą gauti šeimos kortelę. Kiek tokių asmenų yra, nežinau, tačiau į skyrių buvo atvykusi tik viena moteris, pasiteiravusi, kaip įsigyti kortelę“, – informavo Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Justina Tamošauskaitė.

J. Tamošauskaitė neabejoja, kad tokių šeimų tikrai bus, tik reikia palaukti. Gal ir informacijos trūksta. Kam kyla abejonių ar neaiškumų, anot vyr. specialistės, galima kreiptis į Socialinės paramos skyrių.

Kas gali gauti?
Šeimos kortelė bus skiriama gausioms šeimos, kurios augina 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar globotinių iki 18 metų amžiaus. Beje, į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie nedirba, neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.
Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka vienam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų.

„Bus išduodama viena kortelė šeimai, ant kurios bus užrašyti visų šeimos narių asmens duomenys. Aišku, ji galios tik su asmens tapatybės kortele. Tad parduotuvėje parodžius šią kortelę tikėtina, kad paprašys pateikti ir asmens dokumentą“, – paaiškino J. Tamošauskaitė. Anot jos, jei kiekvienas šeimos narys norės turėti atskirą kortelę, reikės už ją mokėti. Pirmoji kortelė šeimai yra nemokama.

Taip atrodys Šeimos kortelė.

Gaus ne visi
Akcentuojama, kad Šeimos kortelė turėtų padėti daugiavaikėms ir neįgalius vaikus prižiūrinčios šeimoms, suteikiant įvairių nuolaidų. Beje, nesvarbu, iš kokios šeimos esi – turtingos ar sunkiau besiverčiančios, Šeimos kortelė vis tiek priklausys. Mat pajamos šiuo atveju nevertinamos. „Yra šeimų, kurios augina vieną ar du vaikus, verčiasi skurdžiau, galbūt jiems būtų aktualiau turėti tokią kortelę, deja, jie kortelės negalės gauti“, – paaiškino J. Tamašauskaitė.

Tik keli partneriai
Pirmasis partneris, kuris teiks Šeimos kortelės turėtojams nuolaidų – prekybos tinklas „Maxima“. Su Šeimos kortele perkant šioje parduotuvėje dvigubai daugiau pinigų grįš į „Ačiū“ kortelę, dabar 1 proc., bus 2 proc.
Taip pat parodų centras „Litexpo“ (Vilniuje) – 50 proc. nuolaida „Litexpo“ organizuojamų parodų paskutinės dienos bilietu bei 20 proc. nuolaida dienos pietums. Kanceliarijos prekių parduotuvių tinklas „Officeday“ siūlo 30 proc. nuolaidą ne akcinėms bei nenukainotoms prekėms.

Kaune įsikūręs Mediacijos ir teisinių paslaugų centras teiks 20 proc. nuolaidą konsultacijoms, dokumentams parengti, o pirmoji konsultacija bus nemokama. Kaune mažojoje bendrijoje „Picius“ – 30 proc. nuolaida kompiuterių remontui ir 25 proc. nuolaida vandens pramogoms Trakuose veikiančiame viešbutyje „Trasalis“.

O šilutiškiams?
Tačiau tie keli partneriai vargu ar aktualu Šilutės rajono gyventojams. Anot J. Tamašauskaitės, sąrašas tikėtina ilgės, mat tai tesanti pradžia. „Planuojame raginti vietos verslininkus jungtis prie šios iniciatyvos. Reikia tikėtis, kad bus norinčių. Žinoma, kad iš kitų miestelių susidomėjimą jungtis parodė dar 40 partnerių. Beje, partneriu galima tapti ir keliems mėnesiams“, – sakė vyr. specialistė.

Anot pašnekovės tokiu partneriu galėtų tapti ir Savivaldybė. Pavyzdžiui, kai Šilutėje veiks baseinas, Šeimos kortelės turėtojams galėtų būti taikoma 20 proc. nuolaida.

O kokių nuolaidų šeimos norėtų?
„Aktualiausios nuolaidos susijusios su viešuoju transportu, galbūt pramogomis. Juk, kai augini tris ar daugiau vaikų susidaro nemaža bendra suma, o bilietai, pavyzdžiui, į kiną ar muziejų nepigūs“, – mano J. Tamašauskaitė.

Anot jos, Šeimų kortelė palengvintų gyvenimą tiek gausioms, tiek auginančioms neįgalų asmenį, šeimoms. Svarbu, kad atsirastų daugiau partnerių rajone, mat „Maxima“ veikia kone kiekviename šalies miestelyje, tačiau kiti partneriai – tik didžiuosiuose šalies miestuose.

Parengė Viktorija SKUTULIENĖ

Vienas komentaras

  • Anonimas

    Straipsnyje nutykėta. Kortelė tik socialiai remtinoms šeimoms. Jei turi tris vaikus ir daugiau, ari, neslepi mokesčių ir nepriklausai tai grupei tai kortelės negausi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite